Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 9 minutami, Tom4 napsal:

Samozřejmě že to číslo je vysoké ...

Já o tom, že je to zkreslené nepochybuji, ale celkové dopady na ekonomiku, ale hlavně život lidí a s tím spojená omezení (nemožnost fungování některých oborů, pozastavená činnost některých podnikání, omezení pohybu apod.). Navíc celkový dluh za tuhle nedobrovolnou pauzu. Celkově je ta doba náročná a myslím, že je potřeba s tím rychle něco udělat, nehledě na čísla - my vs. zbytek Evropy/světa. Už to trvá dlouho a světlo na konci v nedohlednu - píšu primárně o restrikcích a omezení běžného života.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám to stejně kamaráde, snad se to pohne správným směrem. Jistou naději zastávají praktičtí lékaři, kteří mají všech pět pohromadě a na rozdíl od politiků kteří to berou jako roční příležitost nakrást, chtějí fungovat. To ostatně my všichni. 
Viz. slova MUDr. Chromce (praktický lékař z Olomoucka):
„Už jsme všechno zajistili - máme seznamy osmdesátiletých i sedmdesátiletých pacientů a na rozdíl od vakcinačních center víme, jaký je jejich zdravotní stav, a na co se přesně léčí. Jen loni aplikovali praktici na 900 tisíc vakcín proti chřipce během jediného měsíce. Kdo jiný by to měl dělat, když ne my?,“ ptá se lékař.

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od jara se ví, že máme dodržovat pravidlo 3R. Pokud se dodržuje, nikdo se za běžných podmínek nenakazí. Bohužel se nedodržuje a za nedodržení se netrestá. To je podstata problému. Samozřejmě že vše zhoršují nesmyslná nařízení, nerozhodnost, odvolání, co jsem odvolal atd. Ale pokud sami nejme schopni 3R dodržovat,  je řešení pouze ve vynucení 3R...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted dorazil mail od kluka ze skoly. Proste konstatovani, ze od zitrka nesmi mit hadrove rousky. Rozumim, neni to jejich vymysl a maji povinnost to dodrzovat. Ale co mam delat ja? Co mam dat malemu prvnakovi??? Respirator? To tezko, pada mu to z huby. Detskou zdravotnickou rousku? Fajn, ale kde ji mam vzit? Mam je objednane (a zaplacene) u ceskeho vyrobce, okamzite jak vyslo minuly tyden najevo, ze to bude potreba. A mam zatim co? Presne... Takze zitra si decko necham doma, nebo ho poslu s respiratorem ktery bude uplne na hovno, nebo ja nevim. A to jsem clovek, ktery se pomerne dokaze orientovat a reagovat. Co budou delat ti, kteri to nesleduji a zjistili to v pondeli, vcera, dnes?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, nickolas napsal:

Ted dorazil mail od kluka ze skoly. Proste konstatovani, ze od zitrka nesmi mit hadrove rousky. Rozumim, neni to jejich vymysl a maji povinnost to dodrzovat. Ale co mam delat ja? Co mam dat malemu prvnakovi??? Respirator? To tezko, pada mu to z huby. Detskou zdravotnickou rousku? Fajn, ale kde ji mam vzit? Mam je objednane (a zaplacene) u ceskeho vyrobce, okamzite jak vyslo minuly tyden najevo, ze to bude potreba. A mam zatim co? Presne... Takze zitra si decko necham doma, nebo ho poslu s respiratorem ktery bude uplne na hovno, nebo ja nevim. A to jsem clovek, ktery se pomerne dokaze orientovat a reagovat. Co budou delat ti, kteri to nesleduji a zjistili to v pondeli, vcera, dnes?

Doporucuji odepsat do skoly, at si to narizeni prectou poradne. A tobe taky, abys jim presne odargumentoval, kde se ve svem vykladu pletou, a pripadne jim tu spravnou pasaz odcitoval. Drz se

Upraveno uživatelem honza71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, elloco napsal:

Od jara se ví, že máme dodržovat pravidlo 3R. Pokud se dodržuje, nikdo se za běžných podmínek nenakazí. Bohužel se nedodržuje a za nedodržení se netrestá. To je podstata problému. Samozřejmě že vše zhoršují nesmyslná nařízení, nerozhodnost, odvolání, co jsem odvolal atd. Ale pokud sami nejme schopni 3R dodržovat,  je řešení pouze ve vynucení 3R...

Zajímavý je, že se to tak šíří i na místech kde je všechno dodržuje, viz. včera zmíněné počty ve fabrice Škodovky nebo ve věznicích, viz. prohlášení ministryně spravedlnosti. Všude tam mají masivní opatření, přesahující pravidlo třier. A přitom mají dou až desetinásobek nakažených než jinde. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted mi ze skoly odpovedeli: 

Dobrý den, překopírovala jsem text z nařízení vlády. Dětské respirátory na trhu jsou, kupovala jsem vnučce (4 roky), jsou v nabídce na internetu a taktéž dětské roušky jednorázové. Žáci by měli mít jednu roušku či respirátor. Pěkný den...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...ochranný prostředek, kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 95 % dle příslušných norem (např. FFP2/KN 95), zdravotnická obličejová maska nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN 14683+AC, které brání šíření kapének.

Takze respirator, ktery jsem v detske velikosti proste nenasel, nebo zdravotnicka rouska, ktere mam objednane ale stale cekam. Lekarny jsou vykoupene...byl jsem vcera ve trech. 
Asi decko utopim a budu mit klid. A zaroven vezmu zaplavat i soudruzku zastupkyni, ktera si jede stylem, nepicuj a starej se. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otevřel jsem zprávy a koukám co se děje. Než mi došlo, že za tři dny končí nouzový stav. Zcela zbytečně vyvolávají paniku místo nabídnutí řešení. Opět, protože je potřeba prodloužit nouzový stav. Šmejdi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nam ze skoly dnes psali, ze do 15 let to nemusime resit a ze staci stavajici hadriky nebo chirurgicke ustenky v jedne vrstve. Boze to je bordel.

Edit1: (mam na mysli nejednotny postup skol, viz nickolas)

Edit2: Brachova peticlenna rodina komplet pozitivni, puvod ve skole, kde poslali celou tridu i s ucitelkou do karanteny, ale pozde.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, martar napsal:

Nam ze skoly dnes psali, ze do 15 let to nemusime resit a ze staci stavajici hadriky nebo chirurgicke ustenky v jedne vrstve. Boze to je bordel.

.....

A to proto, ze ve vasi skole umi pani ucitelka cist. V nikolasovi evidentne ne. Proto jsem mu radil, at si to precte cely sam 😉

Upraveno uživatelem honza71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja to ctu a vidim ze deti 2-15 let mohou mit ochranu dle bodu 1 a tam se pise: 1. Všem osobám se s účinností ode dne 25. února 2021 od 00:00 hod. do odvolání tohoto mimořádného opatření zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 95 % dle příslušných norem (např. FFP2/KN 95), zdravotnická obličejová maska nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN 14683+AC, které brání šíření kapének. 
Pak tam vidim vyjimky, ale ty se klasicke skoly netykaji. 
Asi uz jsem natvrdly, umite me nekdo popostrcit prosim?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lehce OT, ale i zde je vidět jak jsou v obraze.

"Do jaké míry zasáhla pandemie koronaviru justici?
Tak asi jako všechno. Zve se omezený počet svědků, nekonají se řízení, když to není nezbytně nutné. Samozřejmě vazební řízení a takové věci běžet musí. Soudy fungují, byť omezeně, soudci mají home office a snaží se v budovách soudů zdržovat co možná nejméně."

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/marie-benesova-veznice-dozorci-koronavirus-ustavni-soud.A210222_195125_domaci_nea?zdroj=domaci_hp

Tak nevím, asi žiju někde jinde. Jen dnes 3 soudní jednání, ani v jednom případě nešlo o neodkladnou záležitost. Příští týden dtto, každý den aspoň jedno jednání. Odročený bylo jen jedno, a to protože je protistrana v Německu a má problém se sem dostat. Manželka třídenní hlavní líčení (nevazební věc), já něco podobnýho 2 týdny zpátky. Na článek mě upozornila jedna soudkyně s tím, že při zmínce o HO málem spadla ze židle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, Tom4 napsal:

Otevřel jsem zprávy a koukám co se děje. Než mi došlo, že za tři dny končí nouzový stav. Zcela zbytečně vyvolávají paniku místo nabídnutí řešení. Opět, protože je potřeba prodloužit nouzový stav. Šmejdi.

Nouzovej stav je neústavní za dané situace (tj. zavedený způsobem, jak k němu ta banda nemehel dospěla). A domnívám se, že žalob alá ústavní na zavřené maloobchody a alá gymnázium přibude. Tahle banda nemehel nemuže donekonečna shovávat svoje neústavní chování za koronu a strašení mrtvolama. Tohle není legrace. A jinak ať už jdou do prdele.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, nickolas napsal:

No ja to ctu a vidim ze deti 2-15 let mohou mit ochranu dle bodu 1 a tam se pise: 1. Všem osobám se s účinností ode dne 25. února 2021 od 00:00 hod. do odvolání tohoto mimořádného opatření zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 95 % dle příslušných norem (např. FFP2/KN 95), zdravotnická obličejová maska nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN 14683+AC, které brání šíření kapének. 
Pak tam vidim vyjimky, ale ty se klasicke skoly netykaji. 
Asi uz jsem natvrdly, umite me nekdo popostrcit prosim?

To zvýrazněné. Tedy, dítě může nosit zmíněnou "obličejovou masku" (aka modrá rouška balení 10ks za 15 Kč třeba u kasy v Kauflandu) nebo obdobný prostředek. Na webu SÚKL se dočteš:

Kdy je obličejová maska/ústenka zdravotnický prostředek? 

To, zda je výrobek zdravotnickým prostředkem, není dáno tím, kde se používá, ale jaký má určený účel použití. V případě zdravotnických prostředků musí určený účel použití definovaný výrobcem naplňovat definici danou ustanovením § 2 zákona č. 268/2014 Sb., o zdravotnických prostředcích. V případě ústenek si můžeme pomoci definicí z normy ČSN EN 14683+AC:2020, která říká, že ústenka je zdravotnický prostředek, který zakrývá ústa a nos personálu, aby se minimalizoval přímý přenos infekčních částic mezi personálem a pacientem a také slouží k ochraně personálu před kapalnými částicemi šířených z pacienta rozstřikem. Pokud tedy výrobce textilní roušky určí, že má sloužit k prevenci přenosu infekce z ošetřujícího personálu na pacienta, tzn. že má být používána jako prevence nákazy při poskytování zdravotní péče, jedná se o zdravotnický prostředek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...