Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 2 minutami, Tom4 napsal:

Aspoň že můžou do školy, těm o fous starším už z toho začíná pěkně hrabat. 

Tohle je jen otázka času, kdy to bude zase vše v karanténe. Nedodržují to dospělí, děti neuhlidas tuplem. 

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Tom4 napsal:

Zajímavý je, že se to tak šíří i na místech kde je všechno dodržuje, viz. včera zmíněné počty ve fabrice Škodovky nebo ve věznicích, viz. prohlášení ministryně spravedlnosti. Všude tam mají masivní opatření, přesahující pravidlo třier. A přitom mají dou až desetinásobek nakažených než jinde. 

estli pak to nebude tím, že ti dělňasové po konci šichty dorazí na ubytovnu, kde si ty pitomé roušky/respirátory samozřejmě na xicht nevezmou, popíjejí, baví se ... 

A vězni? Pokud nemají zřízenou karanténu pro nově příchozí, tak jsou veškerá opatření v takto uzavřené komunitě v podstatě k ničemu. Je to malý prostor, hodně lidí. Tam roušky, ani desinfekce nepomůže. Dalším problém je, že i bachaři žijí víceméně komunitním způsobem života. Alespoň u některých věznic, např. Všehrdy (jsem tam tahal před lety net, tak vím), kde většina bachařů žije i s rodinou v jednom blízkém paneláčku. A samozřejmě se navštěvují, protože Franta ze druhé směny je kámoš ... co takhle si zahrát fotbálek? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, Sphinxx napsal:

Já bych byl pro opakování ročníků, tohle je další fiasko, tahle distanční výuka, když to vidím, jak to (ne)funguje.

To už říkalo moje starší dítě loni v březnu, že "... jestli to potrvá dlouho, tak nám budou muset ten rok dát znova." To ještě netušil (a ani my), o čem mluví. Problém je, že je tlak ze spoda - kam s dětma, co maj vylézt ze školky, páč tam zustat nemužou, páč se tam tlačej ty, co tam maj přijít / nastoupit. Asi měli teda stavět provizorní roční školy a ne očkovací centra. Dětí máme dost na rozdíl od vakcíny a lidí, co jí mohou očkovat. Mě z toho vomejou, fajt... to je prostě hrozná šaškárna.

 

Edit: ... no jo, ale zas by nebyli učitelé 😞 Tak nic... Dětí hodně, dospělejch málo evidentně.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@eLzyx   Ale testují festovně, tedy odhalují více nemocných jen díky testům?  Potom tedy musí platit že čím více testů, tím vice nemocných, viz. pondělní testy a úterní čísla. 

Jaká by tedy byla pandemická situace, pokud by se udělalo testů tolik, co vloni v srpnu? Třeba 10 tisíc testů místo 50 tisíc?  Počet nakažených by prudce klesl na 3000 za den? A co kdyby bylo otestováno zítra desetkrát více lidi, budeme mít 150.000 nakažených?  Rozdíl mezi tím jestli bude zítra 3 nebo 150 tisíc "nově nakažených" je v tom, kolik se udělá testů?  ;)

Nechci odpovědi, protože ať bude testů kolik chce, situaci to nezmění. Ale naše životy se budou řídit tím jestli to budou  3 nebo 150 tisíc. Úplnej mindfuck tohleto, jsem se sám do sebe zamotal. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemyslím si, že počty testů mají nějaký vliv na život ostatních. Ano, používá se to jako strašák, aby lidi dodržovali opatření, ale jak se zdá, tak to moc nefunguje.

Problémem je kapacita nemocnic, případně JIP. Asi nikdo se nechce dostat do stavu, kdy jej nepřijmou, protože prostě mají plno a nechají Vás chcípnout doma. 

Bohužel lidi jsou naštvaný na vládu (oprávněně), ale bojují proti tomu nejméně vhodnými způsoby a to nerespektováním základních pravidel, jak se nákaze vyhnout. Se stačí kouknout na parkoviště zaměstnanců. Přijedou 4 jedním autem, nejsou z jedné rodiny, ale roušku si nasazují až po vystoupení. Když to tam rozprská jeden, tak to mají všichni 4. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, geometr napsal:

To už říkalo moje starší dítě loni v březnu, že "... jestli to potrvá dlouho, tak nám budou muset ten rok dát znova." To ještě netušil (a ani my), o čem mluví. Problém je, že je tlak ze spoda - kam s dětma, co maj vylézt ze školky, páč tam zustat nemužou, páč se tam tlačej ty, co tam maj přijít / nastoupit. Asi měli teda stavět provizorní roční školy a ne očkovací centra. Dětí máme dost na rozdíl od vakcíny a lidí, co jí mohou očkovat. Mě z toho vomejou, fajt... to je prostě hrozná šaškárna.

To je další věc, v tomhle by mělo být jasno, to je fakt, protože děti za školky by měly jít do prvních ročníků a na jejich místa postoupit děti z nižších ročníků školky a tudíž uvolnit základní ročníky, máš recht. Tak v případě prvních ročníků otevřít třídy, nevím ... to je problém na problém tvl ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Říkám si zda už vláda má vybrán některý ze svých stovek vhodných pozemků k opětovnému postavení záložní nemocnice s 500 lůžkovou kapacitou. 

Samozřejmě že problém je u lidí co mají v prdeli i základní opatření, a jak k tomu teda přijdou blbci jako já co všechno dodržují už rok! a pořád zlepšení v nedohlednu, jeden přeslap v řízení za druhým? Už i slušným lidem začíná docházet trpělivost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Tom4 napsal:

Říkám si zda už vláda má vybrán některý ze svých stovek vhodných pozemků k opětovnému postavení záložní nemocnice s 500 lůžkovou kapacitou. 

...

... myslíš, že by si to jako švihli ještě jednou frajeři a dali zas aspoň někomu trošičku vydělat :D

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@nickolas sorry, asi jsem Ti moc nepomohl jenom knizecimi radami. Ale tak nejak spoleham na peclivost sve manzelky, ktera po uvodnim "zdeseni" a rozcileni zasedla ke compu, vsechno nacetla a prohlasila, ze decek 2 - 15 se respirator netyka. Navic naseho druhaka preventivne stahla ze skoly uz dneska :). U nas to radi, lidi na opatreni serou, a nezastavi je ani to, za kazdej uz zna u nas na vesnici nekoho, kdo na COVID umrel. Decka neuhlidas, ale co delaj dospeli, to mi hlava nebere. Fakt mazec :(

 

@geometr - pokud budou stavet tu polnacku znova, tak bych to nechal ministra Blabola s celim tim jeho tymem "odborniku" z ministerstva zahradnictvi stavet vlastnima rukama

Upraveno uživatelem honza71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prubezne hlaseni z praxe. Tento tyden v detske ordinaci... cca 80-85 procent odeslanych deti na PCR je positivnich, zdroj tak 50:50 skolka a skola, pracujici rodic. Ve finale je to jedno, probehne to prakticky vzdy celou rodinou do 14 dni. U deti uz vetsinou priznakove prubehy. Otevrit jakkoli vice skoly by udelal jenom uplny idiot. Zavrit skoly a skolky uplne je pomalu pozde. Jen na okraj.... registracni system na ockovani ztraci RC, dnes jsem si konecne vyzebral prvni davku jako 1a skupina....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, geometr napsal:

Jsme nejblíž variantě "promořit společnost", budem první (černej, nemístnej humor).

To je sice pravda, ale postvakcinacni imunita je lepsi a trvanlivejsi. Problem je, ze Brigita k navozeni kolektivni imunity vyzaduje ne 60, ale 80 procentni proockovanost, deti se neockuji.... cili neproveditelne....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@mtruelle Tyjo těch 80% pozitivních mi zní divně.. my teď ve školce nahlášenou pozitivní učitelku, takže hygiena zavřela celou školku a všechny děti na test (malá školka, jen tři třídy). Víceméně všichni rodiče se přihlásí na PCR přes dětskou doktorku, zatim co se tak bavíme, z prvních 20 dětí všechny negativní.

 Čimž teda nechci Tvou zkušenost zpochybňovat, ale asi myslíš spíš jen děti s příznaky..

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Micey napsal:

@mtruelle Tyjo těch 80% pozitivních mi zní divně.. my teď ve školce nahlášenou pozitivní učitelku, takže hygiena zavřela celou školku a všechny děti na test (malá školka, jen tři třídy). Víceméně všichni rodiče se přihlásí na PCR přes dětskou doktorku, zatim co se tak bavíme, z prvních 20 dětí všechny negativní.

 Čimž teda nechci Tvou zkušenost zpochybňovat, ale asi myslíš spíš jen děti s příznaky..

Cca 80 procent z tech, co indikuji na testy.... nektere jsou indikovane jako kontakty s positivnimi rodici, nektere posilam proto, ze maji priznaky.... inu Zapadni Cechy u bavorskych hranic, Brigita tu frci.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, mtruelle napsal:

To je sice pravda, ale postvakcinacni imunita je lepsi a trvanlivejsi. Problem je, ze Brigita k navozeni kolektivni imunity vyzaduje ne 60, ale 80 procentni proockovanost, deti se neockuji.... cili neproveditelne....

No jo, ale zatim se jeví postvakcinační imunita jako sci-fi 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...