Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 19 minutami, Xenomorfus napsal:

........banda diletantu, ktera si  rika vlada a ktere by zadny soudny clovek nesveril ani stanek s cukrovou vatou....

Nechci byt spatnym prorokem, ale kdyz take vidim tu bezzubou a impotentni opozici, vubec by mne neprekvapilo, kdyby AB pod ochranou pana z hradu, ktery si ten zbytek mandatu hodla v ramci moznosti jeste uzit, skladal zase na podzim vladu 😞

No nic, jdu dokoupit nejaky respiratory a plechovky piv...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 52 minutami, vwtyp11 napsal:

“Za vetsinou těch hospitalizovaných, je prave zanedbání pece praktiku.” Říká člen krizoveho štábu kraje...

Na tak určitě :-). Težko z toho vinit očaře, gynekologa nebo kožaře. Většina hospitalizovaných nejsou děti. Ale pokud je positivně testovaná matka a otec a dítě má příznaky - rodiče jsou stejně v karanténě a PCR dítěte situaci nijak neovlivní, stejně je doma a PCR test nijak průběh stonání neovlivní. Kromě toho přes v mediích deklarovanou dostupnost se na ty testy čeká dost dní a situace se většinou mezitím uklidní. Rozhodně ta positivita nemění nic na léčbě. Problémem je, že RZP stále častěji jezdí k dušným dospělým, kteří předtím žádný kontakt se zdravotním systémem neměli. To zhoršení zdravotního stavu je v řádu hodin a PCR testu by se ten člověk nedočkal při normálním objednání. Já ty děti v ordinaci normálně vyšetřím a domluvím se s rodiči. Opravdu často - zejména u těch kontaktů - stačí telefonická domluva, volají pak každý den a vím o nich. Bohužel vím i o lokalitách, kde na pacienta nesahnou bez negativního PCR testu - ale to je individuální zodpovědnost a není to dobře. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Murphy97 napsal:

Nechci byt spatnym prorokem, ale kdyz take vidim tu bezzubou a impotentni opozici, vubec by mne neprekvapilo, kdyby AB pod ochranou pana z hradu, ktery si ten zbytek mandatu hodla v ramci moznosti jeste uzit, skladal zase na podzim vladu 😞

No nic, jdu dokoupit nejaky respiratory a plechovky piv...

Opozice chce po vládě zdůvodnění co, jak, v jakém  rozsahu, do kdy, co to ovlivní atd

Nikde jsem nenašel alternativní podobný plán například od paní Pekarové, která se jinak stále cpe k mikrofonu 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to, že by to s tou bandou, která se třese na už stejně prázdná koryta, nebyla taky žádná hitparáda, je jasný. Jenom si myslím, že to snad už nemůže bejt horší, než s importovaným agentem. Jenže to už jsem si myslel několikrát. Zářným příkladem je třeba má milovaná rodná Praha 😞

Tady platí minimálně dva Murphyho zákony:

1. Usmívejte se, zítra bude hůř.

2. Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se líbí, jak spousta lidí srovnává Německo a nás. Když se podíváte jak tam mají nastaveny kompenzace a jak tady, tak ani nemůžete čekat, že se tady budou lidi chovat stejně pokorně.

Tady jednoznačně platí, že "sytý hladovému nevěří". Já bych navrhoval, aby zatnuli zuby všichni stejně ... všichni na 50% příjmu, dokud bude nutné omezení. To by pak vypadalo jinak :D

A popravdě, tak 2/3 lidí nad 40 let rozhodně nemá dobrou imunitu. 3x za zimu rýmečka, sem tam chřipka apod. Ale pro okolí se jeví jako "zdraví". Takže to jsou ti, kteří nejvíc křičí, ať se o ně systém postará. Ale sami na sebe z většiny kašlou. Holt teď je to vidět a má to dopady ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ale voko nedejchá, tam je ta pravděpodobnost prostě menší. Jinak ale je to pravda, proto v exponovaným prostředí celomaska, štít nebo přiléhající brýle.

Edit: pardon, reagoval jsem na Xenomorfa z předchozí strany, páč jsem blb a neaktualizoval jsem si stránku :)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Německu to rozhodně není jen o kompenzacich, chaos v nařízeních je tam taky. V čem je rozdíl je v počtu blbu, co si myslet že vědí vše líp, že každej ve vládě je blb a že je normální vše sabotovat. Jo a jestli si myslíte, že bonzactvi je jen otázka u nás, tak se jeďte podívat tam-funguje to tam bezchybně (bejvalka tam je již 5 let vdaná a včera vyprávěla). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Jarett

tak hlavní rozdíl je v tom, že v DE je normální platit daně a potom mají podklady dle čeho vyplácet náhrady.

Tchán je bez příjmu na Slovensku a prachy dostává, sice málo ale dostává pravidelně.

Někde jsem četl, že na Slovensku nepožádalo o náhrady několik desítek procent podnikatelů, protože prostě nedokázali dodat potřebné daňové přiznání (za tři roky jestli se nepletu).

Takže tak no...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 39 minutami, Jarett napsal:

Tady jednoznačně platí, že "sytý hladovému nevěří". Já bych navrhoval, aby zatnuli zuby všichni stejně ... všichni na 50% příjmu, dokud bude nutné omezení. To by pak vypadalo jinak :D

Akoze ten co maka 10h denne by mal dostavat rovnakych 50% ako ten co (aj ked nie vlastnou vinou) sedi na zadku a nema co robit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, guzmic napsal:

@Jarett

tak hlavní rozdíl je v tom, že v DE je normální platit daně a potom mají podklady dle čeho vyplácet náhrady.

Tchán je bez příjmu na Slovensku a prachy dostává, sice málo ale dostává pravidelně.

Někde jsem četl, že na Slovensku nepožádalo o náhrady několik desítek procent podnikatelů, protože prostě nedokázali dodat potřebné daňové přiznání (za tři roky jestli se nepletu).

Takže tak no...

Tohle je ale paušalizování něčeho, co není úplně pravda. Stačí se podívat na EET, to jsou relevantní podklady, ale to by bylo moc jednoduchý. Schillerová mě pobavila tím, že někde na Twitteru psala, že nemají data ... to už samo o sobě znamená, že hlava netuší, co dělají ruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, eskimak napsal:

Akoze ten co maka 10h denne by mal dostavat rovnakych 50% ako ten co (aj ked nie vlastnou vinou) sedi na zadku a nema co robit?

Ano ... to že to co se děje není jejich vinou, platí pro všechny skupiny. Ona by ta deklarovaná solidarita měla být vzájemná ... a to právě není. Jedni platí daně a odvody na ty, kteří jsou z těchto daní placeni. A pokud jedni nemohou, druzí nedostanou ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Jarett napsal:

 

 

před 5 minutami, Jarett napsal:

Ano ... to že to co se děje není jejich vinou, platí pro všechny skupiny. Ona by ta deklarovaná solidarita měla být vzájemná ... a to právě není. Jedni platí daně a odvody na ty, kteří jsou z těchto daní placeni. A pokud jedni nemohou, druzí nedostanou ...

Sestřičky, vojáci, policie? 

Je to už fakt dlouhé, viď? 

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Jarett napsal:

Ano ... to že to co se děje není jejich vinou, platí pro všechny skupiny. Ona by ta deklarovaná solidarita měla být vzájemná ... a to právě není. Jedni platí daně a odvody na ty, kteří jsou z těchto daní placeni. A pokud jedni nemohou, druzí nedostanou ...

No to sme tu uz mali. Do roku 89... 

Dakujem, ja som si nezvolil pracovat v turistickom ruchu ani v gastre. Budu sa potom hotelieri a majitelia cestoviek delit so mnou o zisk?

Nechap ma zle, nemam nic proti gastru ci turistickemu ruchu. Ale to co si napisal je slusne povedane nezmysel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen se zeptám, je někdo z diskutujících na této stránce ze zakázaného sektoru podnikání, jako malý obchod, gastro, hotel, bazén, posilovna; a řeší existenční problémy? Nebo máte štěstí že se Vás to netýká?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasim s Jarettem, ze mame nefunkcni kompenzace. Kdyz uz s velkou slavou zavedli svoji vlajkovou lod EET, tak maji potrebny udaje o trzbach. Namisto desitek slozitych kompenzacnich programu meli vyplacet procento trzeb z roku nazpet a tvrde kontrolovat dodrzovani opatreni (viz kosmeticky pobirajici podporu a zaroven obsluhujici zakaznice doma). Jo, je to socik, ale kdyz nekomu zakazu podnikat, tak nic jinyho nezbyva. V tyhle konstelaci mi prijde fair, ze bezici sektory ekonomiky by de facto sanovaly ty uzavreny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 37 minutami, eskimak napsal:

No to sme tu uz mali. Do roku 89... 

Dakujem, ja som si nezvolil pracovat v turistickom ruchu ani v gastre. Budu sa potom hotelieri a majitelia cestoviek delit so mnou o zisk?

Nechap ma zle, nemam nic proti gastru ci turistickemu ruchu. Ale to co si napisal je slusne povedane nezmysel.

+1.

Reci jiných slušně řečeno-nesmysl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, Jarett napsal:

Ano ... to že to co se děje není jejich vinou, platí pro všechny skupiny. Ona by ta deklarovaná solidarita měla být vzájemná ... a to právě není. Jedni platí daně a odvody na ty, kteří jsou z těchto daní placeni. A pokud jedni nemohou, druzí nedostanou ...

V podstatě s tím souhlasím, ale nesmíme zapomínat, kde žijeme a věř tomu, že tohle v ČR nebude nikdy fungovat. Hned zítra by zůstalo doma 80% lidí, protože proč? A další den už i Ti co je to ani nenapadlo a nepřemýšleli o tom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, Tom4 napsal:

Jen se zeptám, je někdo z diskutujících na této stránce ze zakázaného sektoru podnikání, jako malý obchod, gastro, hotel, bazén, posilovna; a řeší existenční problémy? Nebo máte štěstí že se Vás to netýká?

Máti je prodavačka, doma už je 4 měsíc, na jaře byla 3 měsíce.

Tchán na Slovensku je částečně bez příjmu po celou dobu pandemie. Dělá rozváží zboží do obchodů a jelikož už jsou skoro rok víceméně zavřené tak suší hubu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...