Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, Conrad napsal:

Opozice chce po vládě zdůvodnění co, jak, v jakém  rozsahu, do kdy, co to ovlivní atd

Nikde jsem nenašel alternativní podobný plán například od paní Pekarové, která se jinak stále cpe k mikrofonu 

Aniž bych je chtěl hájit, tak podstatnou polehčující okolností je, že nemají za zadkem aparáty tisíců ministerských úředníků, takže těžko se jim plodí něco jako funkční plán (který musí být podrobný a provázaný napříč sektory, jelikož ďábel je v detailu). Proto jim zbývají jen otázky a maximálně nějaké teze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen se zeptám, je někdo z diskutujících na této stránce ze zakázaného sektoru podnikání, jako malý obchod, gastro, hotel, bazén, posilovna; a řeší existenční problémy? Nebo máte štěstí že se Vás to netýká?

Ja sedím doma na prdeli, celej rok bez příjmu už je celkem znát. Řekl jsem si, že aspoň dodělám dizertaci ale v tomhle rozpoložení a po koronáči to jde strašně blbě. Přítelkyně zavrenej showroom, za loňskej rok asi 120k v minusu. Plus vytopený studio. Plus studio není “registrovaná provozovna” takže žádná podpora v nájemným. V showroomu platí nájem formou podnájmu reklamních ploch, takže tam taky nedosáhne na nic.

Jinak bydlím nad hospodou a musím říct, ze tam se jelo korona nekorona celej rok. Proste si zatemnili okna ubrusama a no problem. Myslím ze při započtení podpory a příspěvku na nájem na tom jsou tihleti konkrétní borci daleko lip než normální roky. Ale to tak je, některý hospodský jsou proste ulhany zlodějský svině. Zajímavý jeste je, ze za současný situace dost majitelů nemovitostí zvedá najmy (včetně mejch domácích...). Asi se chtej zapojit po díře v airbnb?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 2. 2021 v 20:32, Ivan Lelák napsal:

Tuhle se  mne někdo ptal, jestli umřel na Covid nebo s Covidem. Asi tak, bez Covidu by tu byl možná ještě pár let, zemřel na typické covidové komplikace. Mám i další 2 podobné případy, oba známí byli zdraví. Jednomu bylo 71, druhému 61. Oba aktivní, pracovali, sportovali. Nakazili se, dostali zápal plic, pár týdnů bojovali a - umřeli. Dávejte bacha! 

Teda, to bych byl na toho dotyčného asi hodně hnusnej. Tahle debata "s/na" mě neuvěřitelně štve. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, Tom4 napsal:

@guzmicvsadím se, že by oba vyměnili tuhle antivir programem placenou "dovolenou" za možnost jít do práce . . .

Jasně že ano, ale bohužel to u obou moc dobře zatím nevidím.

@feltharg

tohle je prostě chyba, kdyby každý ten hospodskej co otevřel na černo, dostal fakt mastnou pokutu, bylo by vymalované.

Jenže, to nejsou jen hospody, kadeřnice jezdí od bytu do bytu, jak na běžícím pásu, normální hotely mají zavřené, ale koupele v Trenčianských Telplicich vesele fungují, při příjezdu, dostanete trubičku do nosu a papír od jejich doktora a je to. 

Proste buď mají otevřít všechno a nebo nic..... a velké fabriky, to je kapitola sama pro sebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, kuncák7 napsal:

 

Sestřičky, vojáci, policie? 

Je to už fakt dlouhé, viď? 

sestřičky ... ano, makají, ale nejsou všichni na Covid oddělení. Moje švagrová je vrchní sestra na urologii. Tam jsou úplně v klidu.

policie ... to jsi myslel jako vtip, ne ?

vojáci ... tak o armádě něco vím a až na výjímky jsou úplně mimo dění, rozhodně v klidu.

Mě osobně se to dotklo organizačně, nikoli finančně. Podnikám a učím na univerzitě.

O to víc mi příjde úsměvné poslouchat řeči o tom, jak "jsme v tom všichni spolu". To je blbost největší. Nejsme a ani nechceme. A jak jsem psal výše, kde jsem dával video ředitele FNOL Olomouc, obrovská spousta lidí, kteří mají problémy a okolí se jeví jako "zdraví, mladí sportovci" má špatnou imunitu. To je prostě fakt. To video si pusť, prof.Havlík tam říká, že lidi se o sebe nestarají, spoléhají na zdravotnický systém a pak se diví.

A dlouhý to je, ale už si zvykám, tak jak i ostatní ... a za pár let si na to, že jsem cestoval po celým světě ani nevzpomenu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tahle doba vede k různým absurditám. Jako třeba ten 35ti letý vůbec nemusí sedět doma u PC a může vyrazit ven do přírody sportovat. Já jsem starší, podotýkám že tučnější, rozhodně nejsem od přírody ani geneticky zvolen jako sportovec, ale i tak mám za poslední tři měsíce najezděno přes 500 km na kole (venku), plus co počasí dovolilo běžky a zimní turistika. Zavřený fitka mě nezastavily ;)

Ovšem zpět, provozovatel hospody na Šeráku už má za sebou nějaký roztodivný věci jako zavíráme nemáme personál (v době kdy covid nikdo neznal), a celkově to místo mám rád, ale tuhle chajdu jsem nikdy moc nevnímal jako chajdu, ostatně když k něčemu vede lanovka . . . tak mě pobavil tenhle přístup . . . je zcela jasné že letošní zimní sezóna je ukončena, dole kvetou sněženky a je plus 15, jarní prázdniny končí za dva týdny atd., takže se skončením nejlukrativnějšího prázdninového týdne, tedy pro Jeseníky Brněnské prázdniny, které končí v neděli začne tahle chajda podporovat zdravý rozum . . . jako že v zájmu civilizace. Já říkám bullshit, ale to je jedno. 

 

2021-02-25 13.08.34.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jarett-bohužel znám plno sestricek, které dobrovolně přecházejí na jiná oddělení a pohoda to rozhodně není. 

U policie jsem si srandu nedělal, asi budeš mít lepší informace nežli já, ale rozhodně to u nich pohoda není. Budu se muset sestry a jejího manžela optat lépe (a to nejsou žádný pucfleci na odd). 

O falešné solidaritě se bavit asi nemusíme, nebyla předtím a nebude ani teď, ani já ji rozhodně nepodporuji. Video jsem si pustil a co mám dodat více, než co jsem tu psal dříve? Chceš slyšet, že lidé jsou nemyslici, stadni howadka, co samostatně nepřemýšlí, nebo že vždy bezhlavě věří všemu, co se napíše, slyší? Bez vlastního názoru? Sám jsem na tom s imunitou od malička hodně zle a nespoleham jen na zdr.system, ale hlavně na sebe. 

Kde pracuji já je všeobecně známo, všechna opatření se mě dotkla pouze organizačně, ale mnohem více se mě dotýká nekazen lidi, kteří se mnou jednají. 

O vyjezdech do ciziny se netřeba zmiňovat, večer jdu hledat všechny diapozitivy že svých cest a oprasim je. Víc toho teď nemám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem zvědavý ještě na jednu věc, mám kolem sebe čtyři zdravotní sestřičky, no tři jsou už tak psychicky na tom zle, že jen čekají na konec nouzového stavu, aby mohli podat žádost o výpověď.

Pokud by třeba jen 10-15% sestřiček opravdu odešlo to by byl potom teprve ten opravdový chaoz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak prosím vas, kluk z klubu má pizzerii, v Bavorsku, a s tema kompenzacema je to tak, ze pokud mas otevrenej fenster tak o to se ti snižuje kompenzace.

akorat lidi fakt chodí do tech okenek, snad víc než kdy před tím do hospody... 

ve výsledku má ten můj spoluhráč nárok pouze na 20%kompenzaci vycházejících z priznsnych tržeb v předchozím období a to jen díky tomu, ze jede okno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, vwtyp11 napsal:

Prosím te, kde mluvím o ocari, kozarovi, gynekologovi? Rikam a píšu “praktik” tzn prakticky lekar...

No nikdo, reagoval jsem na.....“Za vetsinou těch hospitalizovaných, je prave zanedbání pece praktiku.” Říká člen krizoveho štábu kraje..... pochopitelne se musi hledat vinik. A treba ti praktici si zaridili sami, ze vakcinu bude rozvazet po Praze Rohlik. cz .... a to navzdory tomu, ze to udajne nelze. Praktici jsou ti, na kterych nakonec to ockovani bude a melo byt uz davne. Ale do nekoho se kopnout musi.  Jinak fakticky, tezko hledat vinika, ke zhorseni s nutnosti ventilace dochazi nyni v radu hodin z relativne dobreho stavu. Potvrdil mi to i syn, ktery doktoruje na prazske RZP.... a to tam jeste majoritne nedorazila Brigita.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, vwtyp11 napsal:

Jinak prosím vas, kluk z klubu má pizzerii, v Bavorsku, a s tema kompenzacema je to tak, ze pokud mas otevrenej fenster tak o to se ti snižuje kompenzace.

akorat lidi fakt chodí do tech okenek, snad víc než kdy před tím do hospody... 

ve výsledku má ten můj spoluhráč nárok pouze na 20%kompenzaci vycházejících z priznsnych tržeb v předchozím období a to jen díky tomu, ze jede okno

To je pravda, znama ma hospodu, pres okenko proda vic nez za klasickeho provozu, usetri personal a bere nejake kompenzace... kolik nevim, to je jedno. Problem je urcite s bary a takovymi spise vecernimi podniky, tem je jiste ouvej, pokud tedy nezatemni okna.....ale i tak....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, vwtyp11 napsal:

Jinak prosím vas, kluk z klubu má pizzerii, v Bavorsku, a s tema kompenzacema je to tak, ze pokud mas otevrenej fenster tak o to se ti snižuje kompenzace.

O co nás prosíš? Kde jsem jenom takhle dementní slovní balast slyšel? Aha, už vím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...