Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

No co, konzumentům Blesku co dodnes používají O2 předplacenky zavřou Sazka terminály - tak proč si na mediálně vyšponované panice taky trochu nepřihřát korporátní polívčičku a nestáhnout socky o extra cash? :smoke:

(PS: reakce se týkala screenshotu SMS s pochybně motivovanou výzvou O2 ke včasnému dobití předplacenek - ale třeba šlo jenom o fake)

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, cali napsal:

Osobne myslim ze to respiratorove sialenstvoje je cele zle. Priliehajuci respirator bez ventilu vydrzim mat na sebe v kuse tak 5 minut max,... potom v nom mam tak nafunene, ze je na bud vymenu, alebo hrozi ze si don hodim kosu. O nejakej fyzickej zatazi, ako ze by som v tom vybehol do kancelarie do piateho poschodia nemoze byt ani rec to by som spotreboval tri respiratory len na ten vystup. Takze ten respirator, pokial ho mam pouzivat seriozne, je tak na presun z auta do kancelarie a to este vytahom. Ak chcem/musim v tom respiratore vydrzat dlhsie, tak to dopadne tak ze si dam dole okuliare a poohybam ten dratik u nosa tak, aby som dychal tadial, takze posobim ako zakonadbaly ovcan ale realny ucinok respiratora nula.

No a respiratory s ventilom su takticky zakazane. A samozrejme nikoho nenapadlo vyrobit respirator s ventilom, kde by bol nejaky maly filter aj v tom vydychovom ventile. Riesenim moze byt dat cez ventilovy respirator este rusku co som videl u tych CVUT respiratorov ale je to na pohlad smiesne.

Technická, spíše řečnocká otázka - vor se přenáší kapénkou, kontak na sliznice - zachytil jsme to dobře?

Potom je jakékoliv opatření typu rouška, respirátor, vlastně i polomaska, nedostatečné - a co sliznice očí?

To je asi i důvod že personál na jednotkách nosí minimálně celoobličejové štíty, nebo masky.

To nikdo z těch, co chtějí 4 roušky najednou nevědí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, vaba napsal:

Technická, spíše řečnocká otázka - vor se přenáší kapénkou, kontak na sliznice - zachytil jsme to dobře?

Potom je jakékoliv opatření typu rouška, respirátor, vlastně i polomaska, nedostatečné - a co sliznice očí?

To je asi i důvod že personál na jednotkách nosí minimálně celoobličejové štíty, nebo masky.

To nikdo z těch, co chtějí 4 roušky najednou nevědí?

No ocima se nedycha, to by soucasne zenskejm v suknich museli nakazat dvoje kalhotky :-).  Oci jsou jiste problem, na prskajici dite si beru stit. Po ulici ho nenosim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, mtruelle napsal:

No ocima se nedycha, to by soucasne zenskejm v suknich museli nakazat dvoje kalhotky :-).  Oci jsou jiste problem, na prskajici dite si beru stit. Po ulici ho nenosim.

Teď odlehčení - co dělat v případě hemeroidů - taky chránit před poprskáním?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, Bert napsal:

@vaba, pokud sem vložíš obrazovou přílohu, budeš žrát měsíc tropické ovoce ... 🙂

Máš pravdu, páteční fotka trenek by asi nebyla mňamka - beru za standard, že vlasně mají jen 4 možné způsoby nošení, takže pátek bývá problém, najít místo bez škrtátka 😛

Upraveno uživatelem vaba
edit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, vwtyp11 napsal:

Ne lepší je prece naockovat učitele, když jsou zavřeny školy:)

...

Ne všichni učitelé jsou doma. Například ti, co pracují ve školách a školských zařízeních zřízených podle paragrafu 16, odst. 9 Školského zákona, normálně učí prezenčně, protože v těchto školách děti  přítomné jsou. Takže tito jdou jako první. Právě dneska jsem dostal kód a pokyny k registraci. 

A jinak... Očkování učitelů mezi prvními vychází ze snahy zachránit ještě aspoň něco ze zbývajícího školního roku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, Duke650 napsal:

Dávejte pozor na sebe a na své blízké. Je až děsivě absurdní, jak rychle se dá sfouknout svíčka života.

15.2. hospitalizace, 17.2. napojení na plicní ventilaci, 21.2. konec, 25.2. rozloučení

 

153734711_1341439376242401_3689825076631536208_o.jpg

Upřímnou soustrast !

Trápím se s tím už třetí týden 🤮

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, petr_cha napsal:

Co na to beres? Na me zatim funguje supr Aspirin.. nedalo mi to a zkusil jsem rodinnou znamou (sestricka v okresni nemocnici) a nedala mi isoprinosin.. ze bez krevniho obrazu si to nelajzne, coz me docela překvapilo.. jen doporucila klasiku.. zinek a vigantol..
 

Ne ze bych si chtel hrat na doktora, ale po precteni pribaloveho letaku (https://www.sukl.cz/download/spc/SPC2721.pdf )je jediny problem kyselina mocova a s tou pocitam nema vetsinova populace problem a kdyz ma tak je ve veku kdy uz to obvodak pri preventivce zachytil. Mimo to v Polsku si to koupis v lekarne zcela volne. Ted nebudu polemizovat o tom zda-li to pomuze nebo ne, ovsem byt v cilove skupine

Tak nez zvolit cestu 5 denni samolecby horecky prubezne pres telefon (ano tak se dnes ordinuje) s obvodakem  , ktery radi volat 112 a ta zase radi ze volat obvodaka a stari lidi neradi otravuji ze... tak risknu hypotetickou snizenou funkci ledvin a jdu do toho. 
Dozvedel jsem se to bohuzel asi pozde, ale rychlym zmerenim saturace 86, tep 119 / 40 - takze rychly prevoz, a behem neceleho dne preklad na JIP a vyhlidky 50/50... 

dneska te zdravotni system privede do stavu kdy te uz muzou jen zahadickovat a doufat ze ten zapal plic nejak zvladnes - takova potni chyse 21. Stoleti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, petr_cha napsal:

Ja uz to tady psal par dni zpatky.. polsky isoprinosin mi uz v lednu z polska odmitli poslat, ze uz to maj zakazany, to odesilat za hranice... vzpomnel jsem si pozde... reknu to asi dost neprofesionalne, ale ted bych si zobnul..

https://www.gdziepolek.pl/produkty/33934/groprinosin-tabletki/apteki?pvId=13741

Zitra to je jeste realne, ale asi to zavrou drive Polaci nez my novym nouzovym stavem od nedelni pulnoci. Pak uz jen nejakeho pendlera

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, petr_cha napsal:

Ja uz to tady psal par dni zpatky.. polsky isoprinosin mi uz v lednu z polska odmitli poslat, ze uz to maj zakazany, to odesilat za hranice... vzpomnel jsem si pozde... reknu to asi dost neprofesionalne, ale ted bych si zobnul..

Predpokladam ze ti je fakt blbe. Jestli ma kdo, at te nekdo hlida. A neni od veci koupit oxymetr...nejlevnejsi za 800? Alza zitra atd. Kdyz to pred vanocema chtela zena, koukal jsem na ni jak na hysterku. Nakonec jsem byl rad, ze to doma bylo. A cele jsme to zakoncili koupi generatoru ozonu. Je to spis reseni preventivni/ex post, ale asi neuskodi jednou za par tydnu povrazdit havet v perinach a kobercich. 
 

Edit: vsichni si dovedem predstavit, jak se v 3+1 da izolovat. V akutni fazi ze tim ozonerem da prubezne profouknout skoro kazda mistnost. Bavili jsme se s nasi detskou doktorkou a hodne to doporucila. Rikala ze ted tim jede ordinaci i cekarnu denne. 

Upraveno uživatelem nickolas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...