Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Dětský respiratory měli na mobler.cz, asi už jdou vyprodány, ale když se podívat na typ a název, daji se někde na netu asi najít. A nebo to vzít na Sapu, tam toho bude dost. Rousky na děti jsou na netu, ale ta ochrana je skoro žádná....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, dawe009 napsal:

Kde jste prosím koupili FFP2 (nano roušku?) pro děti? Seženu to v nějaký lékárně? Nebo jste objednávali z e-shopu? Nějaké doporučení? Dítě 7 let.. Díky.

U nás v Jihlavě to měli Vietnamci v krámu a musím říct, že dceři (necelých 7) i perfektně sedí. Další jsem objednal z Aliexpresu, mají přimo na věkovku 6-9 let, ale bude to trvat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám auto v servisu, příští tejden bude hotový. Jenomže přes 4 okresy. Znamená to, že si ho prostě nevyzvednu děj se co děj? Žádná nezbytná cesta pro zajištění základních potřeb? Že mi vláda znemožní vyzvednout si svůj jediný dopravní prostředek, kterým se dostanu ze své skoro samoty do krámu pro jídlo a k lékaři, kdyby bylo nedej bože třeba? Bral bych raději ty mrazáky v ulicích!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé, nechci bej jedovatej, ale ta hysterie tady mi přijde fakt nepřiměřená. Všichni víte, že naši představitelé plácaj nesmysly, ale zároveň se tu ptáte na věci, které zazněly celkem jasně. Čili je otázkou, jestli ta prohlášení fakt posloucháte. Trochu mi to připomíná děti ve škole, kterým 10x něco vysvětlíte a ony se po 11. zeptají, jak to má být.

@Americkej: Pro to auto si klidně dojeď, když ho potřebuješ. Stačí ti mít u sebe nějaké potvrzení ze servisu. Ono mimo jiné taky mezi všemi těmi prohlášeními zaznělo, že nemá jít o represi a že v odůvodněných případech to lze. Nejde o totální uzávěru, jako platí na Sokolovsku nebo Chebsku. Jde o omezení zbytného pohybu. 

Čtu to tady celkem pravidelně. Ale nevzpomínám si, že by se tu někdo rozepsal o tom, jak ho státní moc na základě vydaných opatření sejmula. Fakt bych se na fóru gentlemanů přimlouval za trochu toho anglického klidu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, warann napsal:

Zaloz tady na to vlakno. V ramci okresu ti to preveze ćen, kterej tam bydli, na hranicich preda dalsimu. 

Takhle se bojuje proti nadbytečným kontaktům 🤣, to si dělám srandu z vládního rozhodnutí ne s tebe.

 

před 37 minutami, Americkej napsal:

Mám auto v servisu, příští tejden bude hotový. Jenomže přes 4 okresy. Znamená to, že si ho prostě nevyzvednu děj se co děj? Žádná nezbytná cesta pro zajištění základních potřeb? Že mi vláda znemožní vyzvednout si svůj jediný dopravní prostředek, kterým se dostanu ze své skoro samoty do krámu pro jídlo a k lékaři, kdyby bylo nedej bože třeba? Bral bych raději ty mrazáky v ulicích!

A já zas potřebuju to auto na technickou odvézt. Napitchu

Dneska jsem byl s tátou na testech ( jenom antigenních) a negativní, ale měl jsem ztaženou prdýlku. 20 nebo 30 lidí objednáno na jeden čas. Fronta jak na tužkový baterky v Diamantu.

Báby co to tam stíraj ve stavební buňce pak choděj na toj-tojku. Maj fakt tvrdý podmínky k práci a nejsem si jistej jestli bezpečný. 

Upraveno uživatelem ohrenstein
Fronta ... oprava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potvrzení žádné mít nebudu, je u kamaráda "per huba". Už jen to, že se podobnými úvahami musím zaobírat mne klidu Angličana zbavuje. Jistě že pro něj pojedu, buď to klapne nebo ne. Ale poukazovat na situace, do kterých nás ta sebranka svým amatérismem manévruje, je dle mého nezbytné. Pro srovnání "Rakouské řešení".

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/kurz-rakousko-kancler-lockdown-testovani.A210225_134544_zahranicni_jhr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych zalozil vlakno "Chronofuška" (aka Chronoposta) a dycky kdyz bude nekdo potrebovat nekam jet ze sve obce, okresu, tak tam napise pozadavek. A nekdo z toho mista pobliz nebo vzdalenejsiho v pribliznem smeru se ozve a napise mu mejlem objednavku nejake prace. A kasparkum s cepicema ukazes mejl. A mate to ;-). 

Osobne si myslim, ze uz tak ma status nase statni komicka slozka nazyvana Policie dost spatny. A kdyz budou moc akcni na konkrernich kontrolach, tak se propadnou hluboko za SNB. Kdo nema na čele vytetovanou jitrnici a pouziva rozum, muze byt v klidu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Siwi, já ani nemyslím, že je to jak malý děti tady, spíš jako rejpavej humor na adresu vládní (i nevládní) garnitury. Aspoň já to tak beru, co jinýho s tim taky, že jo. I když teda co je doklad o zakázce, bych docela chtěl vědět. A mimochodem vysvětlovat něco policajtovi a bejt s nim kvuli tomu dvacet minut ksichtem v ksicht (třeba třikrát denně, když na něj bude prskat za den dalších 50 lidí), se mi taky nechce. Ze začátku to určitě nebude represe, proč taky, ale za 14 dnů třeba.... A ta situace přijde. Koukal jsem dneska do knihy zakázek a za posledních 6 týdnů zakázky v 10 okresech. Příští tejden hned zkraje (po, út) dva. V první vlně jsme na tohle měli taxativně výjimku. No, asi bude legrace, i když hořká.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, siwi napsal:

No... Na hodnocení rakouského přístupu k věci si budeme muset teprve počkat. 

To jistě, ale to i na hodnocení zdejších lockdownistů. Rok už není málo, předvedou ještě víc. Pokud se ukáže, že volný průběh bude srovnatelný s tvrdými opatřeními, nebo aspoň ne drasticky zničující... tak co? Očekával bys nějaké vyvození  důsledků z osobní zodpovědnosti za rozhodnutí? Já vím, je to moc hypotetický.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@AmerickejVyvození osobní zodpovědnosti od našich představitelů bych vážně nečekal. To opravdu ne. Ale o to mi v téhle fázi ani nejde. Mám kolem sebe dost blízkých patřících do ohrožených skupin. Ať jsou to staří rodiče nebo příbuzní a známí s vážným zdravotním postižením. Všichni se chrání předevím omezením kontaktů a světe div se, ono to zatím - chvála bohu -  funguje.

A tak si svým selksým rozumem říkám, že kdyby se náš národ místo vymýšlení coby kdyby, věčného kverulantství a vymýšlení kliček, jak na všechno vyzrát a jak být chytřejší než ti druzí, řídil touhle jednoduchou zásadou, asi bychom teď tak velký problém neměli. Možná naivní představa, ale tonoucí se stébla chytá...

Upraveno uživatelem siwi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, siwi napsal:

@AmerickejVyvození osobní zodpovědnosti od našich představitelů bych vážně nečekal. To opravdu ne. Ale o to mi v téhle fázi ani nejde. Mám kolem sebe dost blízkých patřících do ohrožených skupin. Ať jsou to staří rodiče nebo příbuzní a známí s vážným zdravotním postižením. Všichni se chrání předevím omezením kontaktů a světe div se, ono to zatím - chvála bohu -  funguje.

A tak si svým selksým rozumem říkám, že kdyby se náš národ místo vymýšlení coby kdyby, věčného kverulantství a vymýšlení kliček, jak na všechno vyzrát a jak být chytřejší než ti druzí, řídil touhle jednoducho zásadou, asi bychom teď tak velký problém neměli. Možná naivní představa, ale tonoucí se stébla chytá...

A proč to nenechat na lidech samotných? Informovat, co hrozí, sdělit, jak se chránit, zajistit léky a očkování, Tečka. Ostatní nechat na rozhodnutí každého soudruha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Foundryman napsal:

Slováci mají tvrdej lockdown, pokud se nepletu, od října a efekt se nějak neprojevil. Naproti tomu Bělorusko nemá opatření žádná a jsou celkem v pohodě. Takže efekty buzerace do jisté míry posoudit lze.

a co teprve Severní Korea...

12:03 nakažených 1

12:13 nakažených 0

13:20 nakažených 1

13:28 nakažených 0

14:34 nakažených 1

14:50 nakažených 0

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, guzmic napsal:

a co teprve Severní Korea...

12:03 nakažených 1

12:13 nakažených 0

13:20 nakažených 1

13:28 nakažených 0

14:34 nakažených 1

14:50 nakažených 0

No, srovnávat Bělorusko se Sev. Koreou je dost demagogie. Pár Bělorusů tu pracuje, takže informace (nezkreslené vládou) jsou k dispozici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...