Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 8 minutami, Foundryman napsal:

A proč to nenechat na lidech samotných? Informovat, co hrozí, sdělit, jak se chránit, zajistit léky a očkování, Tečka. Ostatní nechat na rozhodnutí každého soudruha.

A my nejsme informováni, co hrozí? Nevíme, jak se chránit? Nemáme léky? Tenhle přístup by podle mě šel aplikovat až po tom naočkování.

před 6 minutami, Americkej napsal:

siwi: V rizikové skupině jsem i já. A ano, i u mne zatím omezení kontaktů funguje, jsem stále (-) Ovšem to je přeci na vyhodnocení každého jednotlivce, míra rizika proti kvalitě života. Kdo chce sedět doma, ten přece může vždy.

V ideálním stavu a státě bys měl pravdu. Ale jak je vidět, zdaleka ne každý je schopen vyhodnotit míru rizika proti kvalitě života nejen u sebe, ale i u lidí ve svém okolí. A to je ten problém. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za rady, nejen tady ale i přes telefon, SMS a whatsapp..

Zatim jsem v první lékárně koupil tohle. Stálo to teda 6 kil, ale prej se to dá po použití ještě nějak upéct v troubě a zase je to dobrý.

Až opadne ten počáteční mamon (v lékárně tisíc lidí a v Albertu milion), zajedu do SAPY a nakoupím, stejně mi docházej pálivý vomáčky doma.

Dík moc.

 

5F4CAF05-9C4E-49B2-9CB2-2BF4E9C7FAC5.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ostatně soudím, že vládě by prospěla povinná četba Malého prince:

""Kdybych nařídil generálovi, aby létal od květiny ke květině, jako létá motýl, nebo aby psal tragédii nebo aby se proměnil v mořského ptáka, a generál by rozkaz neprovedl, čí by to byla chyba?"
"Vaše," odpověděl pevně malý princ.
"Správně. Je třeba žádat od každého to, co může dát," odvětil král. "Autorita závisí především na rozumu. Poručíš-li svému lidu, aby šel a vrhl se do moře, vzbouří se. Mám právo vyžadovat poslušnost, protože mé rozkazy jsou rozumné."
"A co ten můj západ slunce," připomněl mu malý princ, který nikdy nezapomínal na otázku, když ji jednou dal.
"Budeš mít ten svůj západ slunce. Vyžádám si ho. Ale poněvadž umím vládnout, počkám, až k tomu budou příznivé podmínky."
"A kdy to bude?" otázal se malý princ.
"Hm, hm!" odpověděl král a podíval se nejprve do tlustého kalendáře. "Hm, hm, bude to... bude to dnes večer asi ve tři čtvrti na sedm. A uvidíš, jak jsou mé rozkazy přesně plněny."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, Luban23 napsal:

Na respirátoru je natištěno N95, ale těžko říct. Na druhou stranu, když "lepší" pro děti nejsou, tak pro dceru do školy to bylo dobrý.

Zde maník, co se věnuje testování, je tam i celková tabulka, co přijde a co je šmejd. Na videu vysvětluje situaci co je FFP2, KN95, a další. Podle propozic je vše jiné, než schválené podle normy FFP2 (CE), neschválené

 https://m.facebook.com/groups/194728222407708?view=info&ref=m_notif&notif_t=group_highlights

Upraveno uživatelem vaba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, Foundryman napsal:

No, srovnávat Bělorusko se Sev. Koreou je dost demagogie. Pár Bělorusů tu pracuje, takže informace (nezkreslené vládou) jsou k dispozici.

U nás zase pracuje dost Ukrajinců a všichni se třeba shodneme, že to na Ukrajině stojí aktuálně za hovno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Foundryman napsal:

Slováci mají tvrdej lockdown, pokud se nepletu, od října a efekt se nějak neprojevil. Naproti tomu Bělorusko nemá opatření žádná a jsou celkem v pohodě. Takže efekty buzerace do jisté míry posoudit lze.

Kde? 🙄

Bodaj by si mal pravdu.

Vsetci na to jebu. Je to do placu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, hedonista napsal:


Do teď to tak bylo, jen se pro sichr ptám, jestli to z té výjimky nevyndali.

Promiň. Beru zpět. Netušil jsem, že ti dementi vydali jiná pravidla pro období od 27.2. do 28.2. a že od 1.3. je to jinak. Tam už autoservisy ve výjimce nejsou. Pouze pomoc na silnici a odtahovky. No comment.

Takže když se ti podrbe auto v pondělí, budeš muset počkat minimálně 3 týdny, než ho budeš moct dát do servisu..a nakupovat budeš mezitím chodit pěšky 🤦‍♂️ Alespoň dle zákona se to tak zdá.

Omlouvám se za mystifikaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promiň. Beru zpět. Netušil jsem, že ti dementi vydali jiná pravidla pro období od 27.2. do 28.2. a že od 1.3. je to jinak. Tam už autoservisy ve výjimce nejsou. Pouze pomoc na silnici a odtahovky. No comment.
Takže když se ti podrbe auto v pondělí, budeš muset počkat minimálně 3 týdny, než ho budeš moct dát do servisu..a nakupovat budeš mezitím chodit pěšky Alespoň dle zákona se to tak zdá.
Omlouvám se za mystifikaci.

Sem se toho obával, ale nějak tomu stále nechci a nemůžu uvěřit. Jedno auto na servise mám, další firemní auto- výrobní prostředek, by mělo jít na servis během týdne. A co dopravci a přepravci?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...