Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Co mám přátele za velkou louží tak nikdo žádný obtíže po očkování, spíš jen stres co jako, nebo bolest ruky. O životním stylu většiny z nich si nedělám žádné iluze, to co jezdíš na kole jako light vyjížďku by neujel nikdo z nich ;) takže papirovejsi na tom líp :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 53 minutami, Gustaf napsal:

No mě jde o to, že v práci byla pozitivní kolegyně, den před očkováním jsem šel pro jistotu na testy. Výsledek negativní. V pátek do mě pustili vakcínu a dneska pokaslavam...nic hrozného a mám zvýšenou teplotu. Tak vím prd, jestli je to následek očkovaní nebo jsem chytil covid... každopádně vakcínu mám v sobě.

@vaba dík za info

Oboji je mozne. Ja po prvni davce jen dva dny pote vzdy odpoledne utahanej jak kote, vic jsem se potil, treti az ctvrty den vse OK. Vetsi reakce byvaji dle zkusenosti kolefu po druhe davce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Tom4Jó kasíno - to bylo keců a vánočních předsevzetí, jak nejdřív spravedlivě nastřelí felčary v první linii, pak nejohroženější důchodce - a teprve potom přijde řada na "orgány", učitele a rizikové skupiny... :lol2:

První v řadě stáli dle očekávání politici a celebrity (...aby se to jako nemuselo vylejvat), už mezi felčary se vesele míchali fízli (prý IZS, kurvy!) - no a než se dožije aspoň skupina 80+, budou už nejspíš stachanovsky naimpregnované i všechny zelené mozky, aby měl Hamáčkovým policejním manévrům kdo dělat křoví před kamerama (aneb "my si ty daně stejně vybereme":smoke:

Dneska jsem vzal psa a šel se na hoďku projít na sluníčku kolem řeky (ne, fotky korzujících davů natlačených teleobjektivem sem fakt dávat nebudu) - a jestli jsem mezi stovkama normálně se chovajících lidí a děcek na hřištích zahlídnul víc než 5 slintáků (a i ty spíš na bradě), bylo to hodně. Kdo z "dědků v bunkru" nechápe že 90% populace už má téhle vyčpělé mediální hysterie a stále poťouchlejších "zákazov a opatřéni na záchranu babíček a dědečkov" plné kecky a po roce promořování už všechno okatě ignoruje, měl by to včas zabalit než ho smete dav. Stejně jako každoroční chřipky a slavná loňská "první vlna", i tahle respirační lapálie s nástupem jara a teplejšího počasí přirozeně odezní, zatímco my jak debilové budeme ještě pořád zavření a stojící podniky budou počítat stamiliardové ztráty. Hlavně že média už teď mlaskají blahem z představy jak se budou sypat předvolební penízky, až budou organizátorům toho marastu servilně gratulovat a tleskat, že se "ta hrůza" přežila jen díky nim a utahování šroubů... :censored:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Gustaf napsal:

No mě jde o to, že v práci byla pozitivní kolegyně, den před očkováním jsem šel pro jistotu na testy. Výsledek negativní. V pátek do mě pustili vakcínu a dneska pokaslavam...nic hrozného a mám zvýšenou teplotu. Tak vím prd, jestli je to následek očkovaní nebo jsem chytil covid... každopádně vakcínu mám v sobě.

@vaba dík za info

Tak dle zeny by jsi teoretický (nikdo to v reálu nezkoumal) mohl mit pri blbe konstelaci (ve stejnem času velka virova naloz od kolegyne spolu s pomalejsi reakci organismu na ockovani) problem tzn. nastup viru byl rychlejsi nez reakce tela. Protilátky se vytvari po mRNA okamzite, ale pokud si to zena dobre pamatuje ze studie, tak naplno ti jede antivirak cca 2 tydny po ockovani

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Gustaf Nezapomínej že i bez očkování frčí "rýmová a virózová sezóna" - a to co popisuješ zní jako běžné vedlejší příznaky, o kterých by měl být srozuměn každý kdo do toho jde. Zůstaň v klidu a teple, kopni do sebe paralen a uvidíš jestli to do zítřka přejde, teď už pro sebe fakt víc neuděláš 💊🍵🌡️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O víkendu jsem poslouchal podcasty a toto je vzhledem k očkování a COVIDU velice zajímavé.

1) Proč to šlo v Izraeli tak dobře a rychle:

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/podcast-vinohradska-12-izrael-ockovani_2102230600_bar

2) Trochu nasírací pohled na micromanagement AB

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/podcast-vinohradska-12-vaclav-dolejsi-koronavirus-andrej-babis_2102260600_mpa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, Jarett napsal:

Dlouho jsem nečetl nic výstižnějšího ... https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=10224699099605549&id=1253094743

 

Četl jsem jen po text kde říká že nyní máme 14000 nakažených  . . . 

a opět doplňuji svůj graf asi 3 strany zpět, testujeme 7x vice než Německo, pokud tedy dnes provedeme 1/7 testů, bude zítra nakažených 2000 a ne 14000.

Jenže pojišťovna / my platí / me 3200 korun za jeden test, tak to by bylo aby jich nebylo co nejvíce . . . 

Pro změnu MZ opět neaktualizovalo včas údaje, takže do soboty bylo provedeno 5359591 testů  (jen pcr) × 3200 = 17 miliard 150 miliónů korun. Za to se dají postavit dvě fungl nové nemocnice, pro ilustraci.

Tak šup, testy povinně všude, do škol, do firem, a u vstupu do tramvaje, at to sype. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem právě registroval tatu s mamkou nad 70, ve středu první včelka, druhá v dubnu, běhěm pěti minut měli termíny. Upřímně na to co se všude píše a šušká mi to vyrazilo dech 🤔 Je to možná tím, že jsme jeden z nejhorších nakažených krajů v ČR, tak to cpou k nám....nebo nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...