Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Vládní nařízení omezení pohybu, jantaři neasi :D

Vám to sem zkopíruju, přečtěte si že cestu k zajištění bezpečnosti chaty mohu vykonat i v noci, přečtěte si taky kdy musím mít papír a kdy nemusím, a taky zda můžu na chatu na rekreaci . . . ;) pak plkejte. 

 

omezuje volný pohyb osob na území České republiky tak, že

  • I. zakazuje
    • 1. všem osobám opustit území okresu nebo hlavního města Prahy, na jehož území mají trvalý pobyt nebo bydliště; za bydliště se pro účely tohoto opatření považuje též vlastní rekreační objekt, pokud zde osoba pobývá ke dni nabytí účinnosti tohoto opatření a nepřetržitě poté, za podmínky současného pobytu pouze členů jedné domácnosti v takovém rekreačním objektu,
    • 2. vstup, pohyb a pobyt na území okresu nebo hlavního města Prahy všem osobám, které nemají na území tohoto okresu nebo hlavního města Prahy místo svého trvalého pobytu nebo bydliště,
  • II. stanovuje ze zákazů podle bodu I tyto výjimky:
    • 1. cesta do zaměstnání a k výkonu podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti a k výkonu povinnosti veřejného funkcionáře nebo ústavního činitele,
    • 2. nezbytná cesta za účelem zajištění nezbytných potřeb osob příbuzných a blízkých nebo potřeb pro jinou osobu (např. dobrovolnictví, sousedská výpomoc), zajištění péče o děti, zajištění péče o zvířata, odkládání odpadu,
    • 3. nezbytná cesta do zdravotnických zařízení nebo za účelem využívání sociálních služeb, včetně zajištění nezbytného doprovodu příbuzných a osob blízkých, a do zařízení veterinární péče,
    • 4. cesta za účelem vyřízení neodkladných úředních záležitostí, včetně zajištění nezbytného doprovodu příbuzných a osob blízkých,
    • 5. výkon povolání nebo činností sloužících k zajištění
      • a) bezpečnosti, vnitřního pořádku a řešení krizové situace,
      • b) ochrany zdraví, poskytování zdravotní nebo sociální péče, včetně dobrovolnické činnosti,
      • c) individuální duchovní péče a služby,
      • d) veřejné hromadné dopravy a další infrastruktury,
      • e) služeb pro obyvatele, včetně zásobování a rozvážkové služby,
      • f) veterinární péče,
    • 6. účast na pohřbu, v počtu ne vyšším než 15 osob,
    • 7. cesta za účelem účasti na vzdělávání včetně praxí a na zkouškách,
    • 8. účast na hromadné akci dovolené podle bodu IX,
    • 9. cesta za účelem voleb a zasedání orgánů právnických osob v obci jejich sídla za podmínek stanovených v bodu X,
    • 10. cesta zpět do místa svého trvalého pobytu nebo bydliště,
    • 11. cesta za účelem vycestování z České republiky;
  • III. nařizuje v rámci pobytu a pohybu osob na území okresu nebo hlavního města Prahy
    • 1. zákaz volného pohybu osob na území okresu nebo hlavního města Prahy v době od 21:00 hod. do 04:59 hod. s výjimkou:
      • a) cest do zaměstnání a k výkonu podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti a k výkonu povinnosti veřejného funkcionáře nebo ústavního činitele,
      • b) výkonu povolání,
      • c) výkonu činností sloužících k zajištění
        • i) bezpečnosti, vnitřního pořádku a řešení krizové situace,
        • ii) ochrany zdraví, poskytování zdravotní nebo sociální péče,
        • iii) veřejné hromadné dopravy a další infrastruktury,
        • iv) služeb pro obyvatele, včetně zásobování a rozvážkové služby,
      • d) neodkladných cest, jejichž uskutečnění je nezbytně nutné i v nočních hodinách z důvodu ochrany života, zdraví, majetku nebo jiných zákonem chráněných zájmů,
      • e) venčení psů do 500 metrů od místa bydliště,
      • f) účasti na hromadné akci dovolené podle bodu VIII tohoto krizového opatření,
      • g) cest zpět do místa svého bydliště,
    • 2. pobývat v době od 05:00 hod. do 20:59 hod. v místě svého trvalého pobytu nebo bydliště s výjimkou
      • a) případů uvedených v bodě II,
      • b) nezbytných cest za účelem nákupu zboží a služeb nebo poskytnutí služeb v nezbytně nutném počtu osob,
      • c) cest za účelem pobytu v přírodě nebo parcích a sportování na venkovních sportovištích, a to za podmínky společné přítomnosti pouze členů jedné domácnosti a na území obce, ve které má osoba trvalý pobyt nebo bydliště,
      • d) pobytu ve vlastním rekreačním objektu, a to za podmínky současného pobytu pouze členů jedné domácnosti v takovém rekreačním objektu a případného pohybu těchto osob za účelem pobytu v přírodě nebo parcích a sportování na venkovních sportovištích pouze na území obce, ve které se nachází tento rekreační objekt,
      • e) účasti na svatbě nebo prohlášení osob o tom, že spolu vstupují do registrovaného partnerství, v počtu ne vyšším než 15 osob, nebo návštěvy hřbitova,
    • 3. omezit na nezbytně nutnou míru kontakty s jinými osobami než se členy domácnosti,
    • 4. pobývat na veřejně přístupných místech nejvýše v počtu 2 osob, s výjimkou členů domácnosti, doprovodu podle bodu II/3 a 4, zaměstnanců vykonávajících práci pro stejného zaměstnavatele, osob společně vykonávajících podnikatelskou nebo jinou obdobnou činnost, osob, které společně konají činnost, ke které jsou povinny podle zákona, a je tuto činnost nezbytné konat ve vyšším počtu osob, dětí, žáků a studentů při poskytování vzdělávání ve školách či školských zařízeních, a zachovávat při kontaktu s ostatními osobami odstup nejméně 2 metry, pokud to je možné,
    • 5. zaměstnavatelům využívat práci na dálku, pokud ji zaměstnanci mohou vzhledem k charakteru práce a provozním podmínkám vykonávat v místě trvalého pobytu nebo bydliště;
  • IV. nařizuje všem osobám, které dosáhly alespoň 15 let věku, využívajícím výjimek podle:
    • 1. bodu II/1 povinnost prokázat důvodnost využití této výjimky písemným potvrzením zaměstnavatele nebo orgánu, u kterého dochází k výkonu povinnosti veřejného funkcionáře nebo ústavního činitele, popřípadě pracovní smlouvou nebo zaměstnaneckým nebo obdobným průkazem, obsahují-li potřebné údaje, nebo písemným dokladem s uvedením konkrétního důvodu  k výkonu podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti včetně uvedení místa výkonu činnosti a kontaktních údajů objednatele nebo osoby, u které se činnost vykonává,
    • 2. bodu II/2 až 11 povinnost prokázat důvodnost využití těchto výjimek písemným dokladem nebo čestným prohlášením s uvedením konkrétního důvodu podle bodu II/2 až 9 a 11; důvodnost využití výjimky podle bodu II/11 je nutno prokázat také dokumenty souvisejícími s vycestováním z České republiky;
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Lucky Lucaso napsal:

No ja ti nejak nevim jestli se vratit vubec muze....

  • Je možné pobývat na vlastní chatě, chalupě či jiné rekreační nemovitosti mimo okres trvalého pobytu nebo bydliště, pokud tam občan bude v den účinnosti nového omezení. Pak se bude považovat za jeho bydliště. Je tedy nutné na této rekreační nemovitosti zůstat nepřetržitě po celou dobu platnosti tohoto opatření. Vláda doporučuje takový pobyt dokládat listem vlastnictví nebo jiným vhodným způsobem. 

Hele, to je blud nějakého novináře, viz. Vládní nařízení III, 2, písmeno d

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnešní realita: Jel jsem tam a zpátky přes 4 středočeský okresy a Prahu. Zastavila mě jen jedna hlídka z okresu Kladno před nájezdem na D7 za Buštěhradem směr do Prahy. A to proto, že měla zrovna volný místo (jak psal Tom, x aut mezi tim projelo), žádnou další jsem nepotkal.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z Frydku na Ostravu zuzili dalnici na jeden pruh. V sest rano se stanovistem projizdelo krokem a kolona byla az do prdele. Nastesti jsem jel opacnym smerem...ten nekontroloval nikdo. 
Odpoledne Ludgerovice, Markvartovice, Petrkovice. Tri obce, prakticky jedna souvisla aglomerace. Takze stali uprostred Ludgerovic na autobusove zastavce. 
Ten co tyhle mista vytipoval musi byt velky myslitel. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si zase připadám jako za komančů. Oni to dělali úplně stejně. Zakazovali a přikazovali a u spousty zákazů a příkazů nijak  neuměli vysvětlit proč. Tak na to většinou lidi kašlali a hledali si vlastní cesty.

Takže když to začalo s kokotovidem zkraje, všichni se vcelku drželi. Pak si jejich nařízení protiřečilo, dělaly se vyjímky a hlavně nesmyslně se něco zavřelo a něco ne. Jako nemůžu si zajít do malého železářství, kde můžu narazit maximálně na jednoho dalšího člověka, ale do marketu mezi stovky lidí můžu. Do stejně velkého (jako je to železářství) květinářství ale jít můžu (bo babiš pičo). A tak lidi zase, jako za komančů začali všecko "ojebávat" a pomáhají si jak můžou. Proč? Protože stát na ně kálí, jak na placatý šutr. Určitě dává smysl moct chodit po městě, kde jsou další lidi, ale vyjet někam ven, kde jeden nepotká živou duši, se nesmí. 

Banda amatérů a diletantů, která si říká vláda chce po lidech, aby něco dodržovali a konali a sami to mají úplně, ale úplně u zadele. Už i těm nejposlušnějším a nejblbějším ovcím začíná být jasné, že už tady dávno nejde o lidi / ovce, ale o koryta a prachy papalášů. 

Takže já na to všecko kašlu a tleskám všem, kteří na to kašlou taky.

A kdo chce jet na chatu, tak ať si napíše do čestného prohlášení, že tam má zvířata, která musí nakrmit. (Třeba rybičky) ;-). A kašlat na ně!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, JoyStick napsal:

@Tom4 mrdat tučňáka do ucha. :) 

Píšu to samý :) akorát slušně. Jelikož jsem přece slušně vychovanej. A jelikož mě zatím žádný příslušník ani voják ani celník nezastavoval. Ostatně nemám co porušovat. Leda že bych omylem vyjel za hranice obce na bicyklu. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a co pouzivat vlastni rozum.. banda nahore, ktera je mimochoďěm  jen obrazem naroda, at si dela, co chce.. vsak na ne dojde.. ale delat  naschval veci typu kaslu na respirator, kaslu na omezeni kontaktu a riskovat rozneseni  treba ty jizneafricky varianty na lidi kolem sebe... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, Xenomorfus napsal:

Já si zase připadám jako za komančů. Oni to dělali úplně stejně. Zakazovali a přikazovali a u spousty zákazů a příkazů nijak  neuměli vysvětlit proč. Tak na to většinou lidi kašlali a hledali si vlastní cesty.

Takže když to začalo s kokotovidem zkraje, všichni se vcelku drželi. Pak si jejich nařízení protiřečilo, dělaly se vyjímky a hlavně nesmyslně se něco zavřelo a něco ne. Jako nemůžu si zajít do malého železářství, kde můžu narazit maximálně na jednoho dalšího člověka, ale do marketu mezi stovky lidí můžu. Do stejně velkého (jako je to železářství) květinářství ale jít můžu (bo babiš pičo). A tak lidi zase, jako za komančů začali všecko "ojebávat" a pomáhají si jak můžou. Proč? Protože stát na ně kálí, jak na placatý šutr. Určitě dává smysl moct chodit po městě, kde jsou další lidi, ale vyjet někam ven, kde jeden nepotká živou duši, se nesmí. 

Banda amatérů a diletantů, která si říká vláda chce po lidech, aby něco dodržovali a konali a sami to mají úplně, ale úplně u zadele. Už i těm nejposlušnějším a nejblbějším ovcím začíná být jasné, že už tady dávno nejde o lidi / ovce, ale o koryta a prachy papalášů. 

Takže já na to všecko kašlu a tleskám všem, kteří na to kašlou taky.

A kdo chce jet na chatu, tak ať si napíše do čestného prohlášení, že tam má zvířata, která musí nakrmit. (Třeba rybičky) ;-). A kašlat na ně!

Naprosto souhlasím ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám pocit že se spousta lidí toči na tom kterém případě jestli můžu nemůžu to nebo ono. Mě osobně nejvíce vadí formulace v bodu III (2), a to, že všem vláda "nařizuje pobývat v době od 05:00 hod. do 20:59 hod. v místě svého trvalého pobytu nebo bydliště". 

Jednak jsem na domácí vězení dost starej, za druhý jsem zcela nic neprovedl, naopak bych měl dostat odznáček vzorného dodržovatele, tak nevím proč mám mít zaracha. A za třetí, poslouchat někoho, kdo má, velmi, velmi, slušně řečeno máslo na hlavě . . . viz. Xeno. 

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jednou:

  • Ve dne můžete na tu Vaši blbou chajdu vyvážet odpad (pytlík z odpadkáče s sebou!),
  • v noci tam můžete legálně vyrazit i z důvodů obav o majetek (aneb "Kubátův syndrom").

...takže je to celé zase jenom šaškárna, aby se mediální hyeny nažraly a policajti mohli kasírovat roztržité důchodce, co si před cestou zapomněli vypsat bumážku :shit:

O tom jaké svinstvo a porušení ústavy nelegálním nouzovým stavem je už několik měsíců vymáhané "stanné právo" (s částečným odpustkem na základě vlastnictví psa) ani nemá cenu diskutovat :censored:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám pocit, že si to musíme vyžrat až do dna. Vládnoucí garnitura ukázala takové morální selhání, že i kdyby vymysleli geniální řešení, už nikoho nepřesvědčí. Ani oni ani opozice ani vědecká obec. Vše zdiskreditované nerespektovatelné.A jde to komplet za politiky.  Bez prdele si myslím, že je to generační kolaps elit. Jediný, co nás z toho vytáhne teď,  bude štěstí, očkování a pomoc druhých zemí. Tohle je hrozná ostuda. A v dlouhodobém horizontu to budou uplně noví lidi. A mladší. Nastavení jiného principu občanské společnosti. Zodpovědnější k normálním hodnotám. Teď mám pocit, že je všechno v hajzlu. Neschopní šašci u kormidla a nějak blbě vzbouřená posádka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Gustaf napsal:

Toho se taky pak desim....to asi bude žužo

Nemusí to tak být, já jsem po 14-ti denní přestávce běhal stejné časny jako před covidem, ale moje žena se zadýchala už po pěti schodech  a obtíže trvají i po několika měsících (pomalu se to zlepšuje). Takže je to v hlavě :), nemá cenu se tím zabývat, držím palec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...