Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 2 minutami, Roman I. napsal:

........  Bez prdele si myslím, že je to generační kolaps elit. .......

.......... a nějak blbě vzbouřená posádka. 

Naprostej kolaps politickejch elit, přesně tak.

To není vzbouřená posádka, to jsou přeci neposlušné, volně pobíhající, jen trošku pobékavájící ovečky, který neuhlídal PES 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Bert napsal:

Romane, co je to ... Normální hodnota?

Obyčejná lidská slušnost a zodpovědnost za svoje chování. Uvědomění si, že jsme tady, abychom svůj život prožili s jeho radostmi i starostmi a ne abychom okolo sebe drancovali, co nám přijde pod ruku v závislosti na spoleceneskem statusu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, Bert napsal:

To s tím: "je to v hlavě" snad nemyslíš vážně ....

Teď jsem to taky čet. Chtít to přetlačit hlavou je cesta tak možná k infarktu.

Měl jsem průběh v pohodě, ztráta čichu a chuti mi umožnila vypít i slabší darovaný vína, žádný další dopad v době viru jsem neměl, ale teď  vyběhnu pár pater a funim jak po hodině florbalu. Energie a celkově nálada u mě lítá nahoru dolu. Blbne mi i spaní. Jsem měsíc po.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, Bert napsal:

No ty kráso. Pozitivní test před 18 dny. Negativní test před 8. Dnes poprvé na orbitreku. 30 minut, průměrná tf 132. No, a teď ležím už 3 hodiny jako lemra, a je mi, jako bych uběhl půlmaraton.

ses velkej kluk, tak se rozhodni sam. Ja bych se na to ale nejakou dobu vysra.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, Roman I. napsal:

Obyčejná lidská slušnost a zodpovědnost za svoje chování. Uvědomění si, že jsme tady, abychom svůj život prožili s jeho radostmi i starostmi a ne abychom okolo sebe drancovali, co nám přijde pod ruku v závislosti na spoleceneskem statusu. 

Inu, s tím se nedá, než souhlasit, ale na nějakou změnu to IMHO nevidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, Bert napsal:

To s tím: "je to v hlavě" snad nemyslíš vážně ....

Chlapi trochu soudnodsti, nectěl jsem říct nic jíného než Mark Twain

"I've had a lot of worries in my life, most of which never happened" 

Nic míň, nic víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Flipik napsal:

Chlapi trochu soudnodsti, nectěl jsem říct nic jíného než Mark Twain

"I've had a lot of worries in my life, most of which never happened" 

Nic míň, nic víc.

No, tak to se Ti povedlo říct dost blbě. A co má hlava společného se špatným výkonem(objektivně měřeno) a následnou únavou, mi už snad ani raději nevysvětluj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, Bert napsal:

No, tak to se Ti povedlo říct dost blbě. A co má hlava společného se špatným výkonem(objektivně měřeno) a následnou únavou, mi už snad ani raději nevysvětluj.

Rozkaz kapitáne! Tak alespoň pro ostatní, prostě psychosomatika. Zbytečný stres oslabuje imunitní systém a to se následně může projevit i na samotném průběhu nemoci. V důsledku těžšího průběhu pak můžou přetrvávat obtíže i po skončení nemoci. Že jsem se vyjádřil dost nešťastně, tak vo tom žádná ... 🙃 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Tom4 napsal:

Vládní nařízení omezení pohybu, jantaři neasi :D

Vám to sem zkopíruju, přečtěte si že cestu k zajištění bezpečnosti chaty mohu vykonat i v noci, přečtěte si taky kdy musím mít papír a kdy nemusím, a taky zda můžu na chatu na rekreaci . . . ;) pak plkejte. 

 

omezuje volný pohyb osob na území České republiky tak, že

  • I. zakazuje
    • 1. všem osobám opustit území okresu nebo hlavního města Prahy, na jehož území mají trvalý pobyt nebo bydliště; za bydliště se pro účely tohoto opatření považuje též vlastní rekreační objekt, pokud zde osoba pobývá ke dni nabytí účinnosti tohoto opatření a nepřetržitě poté, za podmínky současného pobytu pouze členů jedné domácnosti v takovém rekreačním objektu,
    • 2. vstup, pohyb a pobyt na území okresu nebo hlavního města Prahy všem osobám, které nemají na území tohoto okresu nebo hlavního města Prahy místo svého trvalého pobytu nebo bydliště,
  • II. stanovuje ze zákazů podle bodu I tyto výjimky:
    • 1. cesta do zaměstnání a k výkonu podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti a k výkonu povinnosti veřejného funkcionáře nebo ústavního činitele,
    • 2. nezbytná cesta za účelem zajištění nezbytných potřeb osob příbuzných a blízkých nebo potřeb pro jinou osobu (např. dobrovolnictví, sousedská výpomoc), zajištění péče o děti, zajištění péče o zvířata, odkládání odpadu,
    • 3. nezbytná cesta do zdravotnických zařízení nebo za účelem využívání sociálních služeb, včetně zajištění nezbytného doprovodu příbuzných a osob blízkých, a do zařízení veterinární péče,
    • 4. cesta za účelem vyřízení neodkladných úředních záležitostí, včetně zajištění nezbytného doprovodu příbuzných a osob blízkých,
    • 5. výkon povolání nebo činností sloužících k zajištění
      • a) bezpečnosti, vnitřního pořádku a řešení krizové situace,
      • b) ochrany zdraví, poskytování zdravotní nebo sociální péče, včetně dobrovolnické činnosti,
      • c) individuální duchovní péče a služby,
      • d) veřejné hromadné dopravy a další infrastruktury,
      • e) služeb pro obyvatele, včetně zásobování a rozvážkové služby,
      • f) veterinární péče,
    • 6. účast na pohřbu, v počtu ne vyšším než 15 osob,
    • 7. cesta za účelem účasti na vzdělávání včetně praxí a na zkouškách,
    • 8. účast na hromadné akci dovolené podle bodu IX,
    • 9. cesta za účelem voleb a zasedání orgánů právnických osob v obci jejich sídla za podmínek stanovených v bodu X,
    • 10. cesta zpět do místa svého trvalého pobytu nebo bydliště,
    • 11. cesta za účelem vycestování z České republiky;
  • III. nařizuje v rámci pobytu a pohybu osob na území okresu nebo hlavního města Prahy
    • 1. zákaz volného pohybu osob na území okresu nebo hlavního města Prahy v době od 21:00 hod. do 04:59 hod. s výjimkou:
      • a) cest do zaměstnání a k výkonu podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti a k výkonu povinnosti veřejného funkcionáře nebo ústavního činitele,
      • b) výkonu povolání,
      • c) výkonu činností sloužících k zajištění
        • i) bezpečnosti, vnitřního pořádku a řešení krizové situace,
        • ii) ochrany zdraví, poskytování zdravotní nebo sociální péče,
        • iii) veřejné hromadné dopravy a další infrastruktury,
        • iv) služeb pro obyvatele, včetně zásobování a rozvážkové služby,
      • d) neodkladných cest, jejichž uskutečnění je nezbytně nutné i v nočních hodinách z důvodu ochrany života, zdraví, majetku nebo jiných zákonem chráněných zájmů,
      • e) venčení psů do 500 metrů od místa bydliště,
      • f) účasti na hromadné akci dovolené podle bodu VIII tohoto krizového opatření,
      • g) cest zpět do místa svého bydliště,
    • 2. pobývat v době od 05:00 hod. do 20:59 hod. v místě svého trvalého pobytu nebo bydliště s výjimkou
      • a) případů uvedených v bodě II,
      • b) nezbytných cest za účelem nákupu zboží a služeb nebo poskytnutí služeb v nezbytně nutném počtu osob,
      • c) cest za účelem pobytu v přírodě nebo parcích a sportování na venkovních sportovištích, a to za podmínky společné přítomnosti pouze členů jedné domácnosti a na území obce, ve které má osoba trvalý pobyt nebo bydliště,
      • d) pobytu ve vlastním rekreačním objektu, a to za podmínky současného pobytu pouze členů jedné domácnosti v takovém rekreačním objektu a případného pohybu těchto osob za účelem pobytu v přírodě nebo parcích a sportování na venkovních sportovištích pouze na území obce, ve které se nachází tento rekreační objekt,
      • e) účasti na svatbě nebo prohlášení osob o tom, že spolu vstupují do registrovaného partnerství, v počtu ne vyšším než 15 osob, nebo návštěvy hřbitova,
    • 3. omezit na nezbytně nutnou míru kontakty s jinými osobami než se členy domácnosti,
    • 4. pobývat na veřejně přístupných místech nejvýše v počtu 2 osob, s výjimkou členů domácnosti, doprovodu podle bodu II/3 a 4, zaměstnanců vykonávajících práci pro stejného zaměstnavatele, osob společně vykonávajících podnikatelskou nebo jinou obdobnou činnost, osob, které společně konají činnost, ke které jsou povinny podle zákona, a je tuto činnost nezbytné konat ve vyšším počtu osob, dětí, žáků a studentů při poskytování vzdělávání ve školách či školských zařízeních, a zachovávat při kontaktu s ostatními osobami odstup nejméně 2 metry, pokud to je možné,
    • 5. zaměstnavatelům využívat práci na dálku, pokud ji zaměstnanci mohou vzhledem k charakteru práce a provozním podmínkám vykonávat v místě trvalého pobytu nebo bydliště;
  • IV. nařizuje všem osobám, které dosáhly alespoň 15 let věku, využívajícím výjimek podle:
    • 1. bodu II/1 povinnost prokázat důvodnost využití této výjimky písemným potvrzením zaměstnavatele nebo orgánu, u kterého dochází k výkonu povinnosti veřejného funkcionáře nebo ústavního činitele, popřípadě pracovní smlouvou nebo zaměstnaneckým nebo obdobným průkazem, obsahují-li potřebné údaje, nebo písemným dokladem s uvedením konkrétního důvodu  k výkonu podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti včetně uvedení místa výkonu činnosti a kontaktních údajů objednatele nebo osoby, u které se činnost vykonává,
    • 2. bodu II/2 až 11 povinnost prokázat důvodnost využití těchto výjimek písemným dokladem nebo čestným prohlášením s uvedením konkrétního důvodu podle bodu II/2 až 9 a 11; důvodnost využití výjimky podle bodu II/11 je nutno prokázat také dokumenty souvisejícími s vycestováním z České republiky;

 

před 3 hodinami, Tom4 napsal:

Hele, to je blud nějakého novináře, viz. Vládní nařízení III, 2, písmeno d

Myslím, že to vykládáš chybně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co konkrétně? Napiš mi příklad kdy a kam nebo odkud chceš jet a já ti k tomu doplním čísla z toho nařízení jestli můžeš, nemůžeš a zda papír mít musíš nebo nemusíš. Případně písneme nějakýmu ministrovi o výjimku. 

Pokud nepotřebuješ nikam tak stačí zůstat v souladu s nařízením od devíti večer do pěti ráno nevycházet a pak od pěti ráno do devíti zůstat sedět doma ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, McStinger napsal:

Ja to mám interne nazvané, že sa snažíte vyjebkať sami so sebou, ale blbě vzbouřená posádka je tiež dobrý popis stavu. Inak pekne napísané. No a tu je to obdobné, copy/paste.

Ja tem lidem rozumim. Cetl jsem, ze clovek neumi zaroven pouzivat ruzne stare casti mozku, jakymi je prefrontalni kortex a limbicky system. Centrum logiky a emoci. Lidi jsou vycerpani, emocne hrozne dole, nasrani a vztekli. A do toho ti kreteni po roce apeluji na racionalni duvody, proc lidi jeste vic zmacknout. Na konci zimy, kdy jsme biologicky vic vyrizeni. Ted se imho uz neda moc co delat. Apatie nebo vztek.  Snad jaro, slunicko, ockovani .... snad.
 A to predesilam, ze mi osobne jde trochu o hovno. Musim zaklepat, zatim jsme jako rodina zdravi, mame se zenou praci a okolo nas bezprostredne neznam fatalni dopad nemoci.  Drzim hubu, podporuji nase deti, ktere jsou uz z toho hin, nosim respirator a nepicuju. Chodim se testovat, protoze se obcas vyskytuju v rizikovem prostredi. Kdyz muzu, kupuju jidlo z nejake hospody, ktere drzim palce.  
Osobne znam doktory, kteří jsou v te uplne nejvic nejprvnejsi linii a vim, ze ta nemoc jim dava hrozne zabrat. Myslim, ze si to lidi mimo toto prostredi neumi ani predstavit. 
Jak rikam. Chapu tu frustraci, neodsuzuji, sam jsem hodne opatrny a takovy zodpovedny blb. Co vsak Babisoj nikdy neodpustim, neni to, ze udelal nejakou chybu, ale ze jako jeden z nekolika malo lidru dotahl tuhle zem z bodu nula do bodu nula plus 20000 mrtvych a zdevastovana zeme, kde se podivas.

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Tom4 napsal:

Co konkrétně? Napiš mi příklad kdy a kam nebo odkud chceš jet a já ti k tomu doplním čísla z toho nařízení jestli můžeš, nemůžeš a zda papír mít musíš nebo nemusíš. Případně písneme nějakýmu ministrovi o výjimku. 

Pokud nepotřebuješ nikam tak stačí zůstat v souladu s nařízením od devíti večer do pěti ráno nevycházet a pak od pěti ráno do devíti zůstat sedět doma ;) 

Konrétně to, že tvrdíš, že je možné cestovat mezi bydlištěm a rekreačním objektem bez omezení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Roman I. napsal:

Ja tem lidem rozumim. Cetl jsem, ze clovek neumi zaroven pouzivat ruzne stare casti mozku, jakymi je prefrontalni kortex a limbicky system. Centrum logiky a emoci. Lidi jsou vycerpani, emocne hrozne dole, nasrani a vztekli. A do toho ti kreteni po roce apeluji na racionalni duvody, proc lidi jeste vic zmacknout. Na konci zimy, kdy jsme biologicky vic vyrizeni. Ted se imho uz neda moc co delat. Apatie nebo vztek.  Snad jaro, slunicko, ockovani .... snad.
 A to predesilam, ze mi osobne jde trochu o hovno. Musim zaklepat, zatim jsme jako rodina zdravi, mame se zenou praci a okolo nas bezprostredne neznam fatalni dopad nemoci.  Drzim hubu, podporuji nase deti, ktere jsou uz z toho hin, nosim respirator a nepicuju. Chodim se testovat, protoze se obcas vyskytuju v rizikovem prostredi. Kdyz muzu, kupuju jidlo z nejake hospody, ktere drzim palce.  
Osobne znam doktory, kteří jsou v te uplne nejvic nejprvnejsi linii a vim, ze ta nemoc jim dava hrozne zabrat. Myslim, ze si to lidi mimo toto prostredi neumi ani predstavit. 
Jak rikam. Chapu tu frustraci, neodsuzuji, sam jsem hodne opatrny a takovy zodpovedny blb. Co vsak Babisoj nikdy neodpustim, neni to, ze udelal nejakou chybu, ale ze jako jeden z nekolika malo lidru dotahl tuhle zem z bodu nula do bodu nula plus 20000 mrtvych a zdevastovana zeme, kde se podivas.

Covece Romane, tys posledni rok zil nekde uplne jinde. Jinak si nedovedu vysvetlit jak to dokazes takhle hezky, trefne a hlavne neemocialne popsat. Klobouk dolu a diky za to 👍

edit: a jo, ja uz asi vim...to bude tim dlouhodobym souzitim s Milisem 😆

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, JR_2010 napsal:

Konrétně to, že tvrdíš, že je možné cestovat mezi bydlištěm a rekreačním objektem bez omezení

 

před 2 minutami, JR_2010 napsal:

To soudíš podle čeho? 

Jako že si nemohu jet skontrolovat svůj majetek (chatu)? 

 

Aha, tak jestli je můj dotaz na kolegu mým tvrzením že je možné cestovat bez omezeni tak to si nejsem vůbec jistý, dokonce bych řekl, že to je zcela jiny text? Přestaň vysírat, nemám náladu na hlouposti tohoto typu. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...