Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 17 minutami, nickolas napsal:

Covece Romane, tys posledni rok zil nekde uplne jinde. Jinak si nedovedu vysvetlit jak to dokazes takhle hezky, trefne a hlavne neemocialne popsat. Klobouk dolu a diky za to 👍

edit: a jo, ja uz asi vim...to bude tim dlouhodobym souzitim s Milisem 😆

S Romanem souhlas, ale u tebe si myslím, že jsi vedle-mám naopak dojem, že je Roman pěkně vytocenej, jen ty emoce krotí a dokáže je svázat. Naštvanej bude pěkně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, Tom4 napsal:

Aha, tak jestli je můj dotaz na kolegu mým tvrzením že je možné cestovat bez omezeni tak to si nejsem vůbec jistý, dokonce bych řekl, že to je zcela jiny text? Přestaň vysírat, nemám náladu na hlouposti tohoto typu. Díky.

Mluv se mnou slušně, já Tě taky nijak nenapadám, jeden z kolegů se tady normálně zeptal, jestli jeho žena při návratu potřebuje nějaký papír, Ty jsi mu tady obratem napsal, že nepotřebuje nic, což není pravda, a druhýmu jsi smetl jeho poznámku ohledně pobytu s tím, že to psal nějakej pisálek a podložil to odkazem na vládní opatření. Tak když děláš právní rozbor, tak ho dělej aspoň důsledně, každýmu je jasný, že v praxi řadu věcí s rozumným policajtem asi ukecá, ale dotaz byl na formální stránku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že můj první post který zminuješ jsi nepochopil ale vůbec. Byla to vtipná glosa, je mi líto že jsi to pochopil jinak.

Druhý je nesmysl od novináře, stačí si přečíst to vládní nařízení abys zjistil že nikde vláda nenařizuje vybrat si zda budeš pobývat tam nebo tam. 

Bohužel nevím proč píšeš že já tvrdím o možnosti cestovat bez omezení, to beru jako vysírání. Musíš uznat že jsem to nepsal, nikde to tady není. 

Je to sakra slušně doufám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, kuncák7 napsal:

S Romanem souhlas, ale u tebe si myslím, že jsi vedle-mám naopak dojem, že je Roman pěkně vytocenej, jen ty emoce krotí a dokáže je svázat. Naštvanej bude pěkně. 

Roman je trochu cíťa a trápí ho, co se deje. Nasranej jsem chvilemi taky.  Emoce mam. Mozna mi k te osobni smirlivosti trochu pomaha, ze mam  vystudovanou historii a uvedomuju si, jak kratce se pocita nejaka udalost v dejinach. Jeste generace mych prarodicu zazila valku, deda byl nasazeny v reichu, s babi se tehdy jeste neznali a babka jako studentka gymnazia zazivala gymnazialni lasku se spoluzakem, ktereho Nemci pak popravili za heydrichiady. A jim bylo sestnact a dvacet. Dve generace zpatky. Kdyz mne bylo dvacet pryc, moji vrstevnici se v Jugoslavii strileli v regulerni valce.   S dvema jsem predloni pil rakiji a vykladal o zivote. Nejakych 12 hodin jizdy autem z Ceska. Cas i vzdalenost techto tragedii jsou z meho pohledu hodne blizko k nasi pritomnosti. A my jsme nic podobneho nezazili. Takze velke stesti.  Proto si rikam,  je to velky pruser, castecne zbytecny, dlouho se bude napravovat, ale musi se to spravit. Clovek je nastaveny, aby prezil hrozny malery. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, Tom4 napsal:

Myslím že můj první post který zminuješ jsi nepochopil ale vůbec. Byla to vtipná glosa, je mi líto že jsi to pochopil jinak.

Druhý je nesmysl od novináře, stačí si přečíst to vládní nařízení abys zjistil že nikde vláda nenařizuje vybrat si zda budeš pobývat tam nebo tam. 

Bohužel nevím proč píšeš že já tvrdím o možnosti cestovat bez omezení, to beru jako vysírání. Musíš uznat že jsem to nepsal, nikde to tady není. 

Je to sakra slušně doufám.

Tome ja myslim, ze to o tom vyberu mista, kde nasledujici tri tydny setrvas, rikal primo Hamacek, kdyz ta pravidla vysvetloval. Ne ze bych ho chtel povysovat nad obecniho pisalka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, bandicoot napsal:

Teď jsem to taky čet. Chtít to přetlačit hlavou je cesta tak možná k infarktu.

Měl jsem průběh v pohodě, ztráta čichu a chuti mi umožnila vypít i slabší darovaný vína, žádný další dopad v době viru jsem neměl, ale teď  vyběhnu pár pater a funim jak po hodině florbalu. Energie a celkově nálada u mě lítá nahoru dolu. Blbne mi i spaní. Jsem měsíc po.

Mám to navlas stejně. Zvláštní. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, Tom4 napsal:

Myslím že můj první post který zminuješ jsi nepochopil ale vůbec. Byla to vtipná glosa, je mi líto že jsi to pochopil jinak.

Druhý je nesmysl od novináře, stačí si přečíst to vládní nařízení abys zjistil že nikde vláda nenařizuje vybrat si zda budeš pobývat tam nebo tam. 

Bohužel nevím proč píšeš že já tvrdím o možnosti cestovat bez omezení, to beru jako vysírání. Musíš uznat že jsem to nepsal, nikde to tady není. 

Je to sakra slušně doufám.

Dobře, omlouvám se Ti, pokud jsi to vzal jako nějaký útok, tak to nebylo, uznávám i špatnou interpretaci Tvých slov. K dotazu kolegy jsem vycházel z předpokladu, což bylo možná chybně, že bude manželka přejíždět hranice okresu, ale proč by měl jinak obavy z policie, v rámci okresu může na chajdu trajdat třeba denně, ale mimo okres to nejde. Volbu, mezi trvalým pobytem nebo bydlištěm, pokud se každé z nich nachází v jiném okrese, měl každý do účinnosti toho usnesení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, nickolas napsal:

@kuncák7 @Roman I. ja tomu rozumim, jen ze dneska k tomu vsemu uz malokdo dokaze takhle nekonfliktne pristoupit, to se mi na Romanovi libi. Kdyby jeste takhle zvladal hokej...promin Romane ;)

Nikdy. My tu ligu budem vzdycky srat a nikdy se nas nezbavite. Protoze jsme tradicni 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, nickolas napsal:

@kuncák7 @Roman I. ja tomu rozumim, jen ze dneska k tomu vsemu uz malokdo dokaze takhle nekonfliktne pristoupit, to se mi na Romanovi libi. Kdyby jeste takhle zvladal hokej...promin Romane ;)

S věkem už taky otupel 🤣🤣, trochu. Ještě 20-30 let a bude vpohode i v hokeji. 

Osobně jsem rád, že ho tady znám. V minulosti (ty dvě generace) by naše setkání asi dobře nedopadlo, ale to je naštěstí dávno pryč. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Roman I. napsal:

Ja tem lidem rozumim. Cetl jsem, ze clovek neumi zaroven pouzivat ruzne stare casti mozku, jakymi je prefrontalni kortex a limbicky system. Centrum logiky a emoci. Lidi jsou vycerpani, emocne hrozne dole, nasrani a vztekli. A do toho ti kreteni po roce apeluji na racionalni duvody, proc lidi jeste vic zmacknout. Na konci zimy, kdy jsme biologicky vic vyrizeni. Ted se imho uz neda moc co delat. Apatie nebo vztek.  Snad jaro, slunicko, ockovani .... snad.
 A to predesilam, ze mi osobne jde trochu o hovno. Musim zaklepat, zatim jsme jako rodina zdravi, mame se zenou praci a okolo nas bezprostredne neznam fatalni dopad nemoci.  Drzim hubu, podporuji nase deti, ktere jsou uz z toho hin, nosim respirator a nepicuju. Chodim se testovat, protoze se obcas vyskytuju v rizikovem prostredi. Kdyz muzu, kupuju jidlo z nejake hospody, ktere drzim palce.  
Osobne znam doktory, kteří jsou v te uplne nejvic nejprvnejsi linii a vim, ze ta nemoc jim dava hrozne zabrat. Myslim, ze si to lidi mimo toto prostredi neumi ani predstavit. 
Jak rikam. Chapu tu frustraci, neodsuzuji, sam jsem hodne opatrny a takovy zodpovedny blb. Co vsak Babisoj nikdy neodpustim, neni to, ze udelal nejakou chybu, ale ze jako jeden z nekolika malo lidru dotahl tuhle zem z bodu nula do bodu nula plus 20000 mrtvych a zdevastovana zeme, kde se podivas.

Ale jasné. Je kopa frustrácie, ľudia majú situácie už plné zuby. Mám to doma v priamom prenose a to sme celkom v kľude. Ja aspoň chodím do práce, kde moc rizikového prostredia neužijem a aj keď som u zákazníka, som prakticky separovaný od okolia. Ale manželka s malou doma, pretrhané sociálne kontakty, sakra ďaleko od rodiny a už vyše roka denne ten istý kolotoč, má toho dosť.

V skratke, na druhú stranu mi nelezie do hlavy miestami až smiešny vzdor typu "mne nikto nebude rozkazovať, kam a kedy mám/nemám chodiť".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Bert napsal:

No ty kráso. Pozitivní test před 18 dny. Negativní test před 8. Dnes poprvé na orbitreku. 30 minut, průměrná tf 132. No, a teď ležím už 3 hodiny jako lemra, a je mi, jako bych uběhl půlmaraton.

dej tomu cas, prijde mi, ze 8 dni (i 18 dni, pokud bych pocital od zacatku) po takovem respiracnim onemocneni je porad docela kratka doba - ikdyz srovnavam jen s "anginou" a s tim, co mi rikal doktor po antibiotikach (a mel tehdy pravdu, proste to telo chtelo jeste alespon mesic klidu).

ale taky jsem nebyl v klidu a chtel vedet, co ve me zbylo (nic moc).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dej tomu cas, prijde mi, ze 8 dni (i 18 dni, pokud bych pocital od zacatku) po takovem respiracnim onemocneni je porad docela kratka doba - ikdyz srovnavam jen s "anginou" a s tim, co mi rikal doktor po antibiotikach (a mel tehdy pravdu, proste to telo chtelo jeste alespon mesic klidu).
ale taky jsem nebyl v klidu a chtel vedet, co ve me zbylo (nic moc).
@Bert Za mne mas obdiv, ze si na to vubec vlez. Takový nápady...

Hele, místní lemry (jako já), co už to teda mate prodělaný :D jak jste na tom s únavou “běžným fungováním” a se spaním? Já měl kovid na začátku října, zrejme bez zápalu plic, ale dodnes jsem jak praštěnej palicí. Fyzickou kondici a zadejchavani jsem se za poslední roky naučil maskovat :D, tak to je Ok, ale celej život jsem neměl problem se spaním a teď je to total v loji. A taky se nemůžu na nic soustředit a k ničemu se dokopat... ma to někdo taky tak?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...