Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Jsem 50+ a Covid jsem měl v říjnu, byl jsem úplně v pohodě. Jen tři dny bolesti zad, čich i chuť v pořádku, bez teplot. Řekl bych ale, že mám obecně dobrou, nebo spíš výbornou kondici.

Na kole jsem začal jezdit cca po 14 dnech. Aktuálně mi naměřili stále dost protilátek, kdybych ale o covidu nevěděl, tak by mě ani nenapadlo, že jsem ho prodělal.

Lidi, mezi kterými se pohybuju, to mají stejně ... asi dobrá komunita :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, JR_2010 napsal:

Dobře

Ok, ano bral jsem to útočně, jednak zkreslením řeči vs. psaný text, a samozřejmě jsem z celé situace okolo covidu už dost frustrovaný bych řekl, omlouvám se.

 

Trvá to rok a za tu dobu žádný pokrok, politici kradou v přímém přenosu, jedno omezení střídá druhé od zdi ke zdi jak se kdo vyspí, kolik jsme mohli mít zaškolených lidí pro zdravotnictví z řad dobrovolníků, za 12 měsíců se toho dá stihnout hodně. Situace je katastrální jen od pondělí do pátku, o víkendech chceme mit klid, viz. počty očkování. A tak. 

před 10 hodinami, nickolas napsal:

Tome ja myslim, ze to o tom vyberu mista, kde nasledujici tri tydny setrvas, rikal primo Hamacek, kdyz ta pravidla vysvetloval. Ne ze bych ho chtel povysovat nad obecniho pisalka...

Zprávy neposlouchám a ty stovky tiskovek už vůbec ne, to bych se musel zbláznit. Jde mi o to, že v souladu s vládním nařízením si mohu jet skontrolovat například chatu po zimě a nic neporušuji. Mimochodem ten pán má sice funkci, ale jeho morální úroveň nesahá ani po podrážky běžného slušného člověka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem po prodelani mesic.  Zacatek navratu k beznemu fungovani a sportu byl strasny.

Sel jsem si 3 dny po karantene zabehat, jenom zlehka. Tep nahore, unava a bolest. A neuveritelny vztek.

Kazdej mne sral, uplne bez vyjimky. I lidi tady z fora, proc nic nepisou a nebo kdyz pisou, ze to jsou nesmysly. 

Mam rozbite spani, doted. 

Ja to asi opravdu zlomil az tou hlavou. Nucene prochazky, nechce se mi - ne a ne a ne! Hovno, pici proste musim a jdu. I kdyz prselo, foukalo. Rano jsem sel vyhrnovat snih nejen doma ale i u souseda. Detem nahazet lopatou hromadu na iglu.  Furt znicenej.

Aktivitu jsem si pridaval, stipat drivi, kolo, indianskej beh, veslo, energicka chuze vic km a uz i ostrejsi a delsi klus.

Odhaduji, ze asi pred tydnem se to zlomilo. 

A vraci se mi chut a teseni. Vecer usinam a uz si planuji jak si druhy den rano, nalozim. 

Doplnkova lecba je, ze jim mnohem vic zeleninu, magnesium tabletku a vitamin C.

Kondicka se vraci a potesujici je, ze to jde rychle.  

Manzelka mela mnohem tezsi prubeh nemoci nez ja a lecim ji podobne jako sebe-hrubou silou ji bez milosti donutim jit kazdy den na prochazku a ven. Nechce se ji, zaryte odmita. Nevsimam si toho, jako spravnej despota ji  tvrde vyhrozuji a nemilosrdne vydiram. Zacina ji byt mnohem lepe. Zveda se  diky me lecbe ode dna!  :D

 

Chtel bych poprat a povzbudit vsechny koho trapi priznaky po, (nalady, spani, unava, nechut) ze to je asi naprosto standartni dozvuk!

 Ktery jsem tedy doted u zadne nemoci nezazil..... 

Nastesti se ten zkurvenej stav zlepsil...... 

Drzim palce vsem kdo na tom byl nebo bude stejne, at se Vam to podari co nejrychleji vyhrat !!!!!

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze se takovych zprav o nasem uzasnem velmistrovi bude casem objevovat vic a vic. To je hroznej mamrd ten AB. Jako kdyz v telce na otazku "proc jsme na tom nejhur vcetne ockovani?" odpovedel, ze dela miximum a muzou za to lide 😶

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/byvaly-koordinator-promluvil-jak-se-ockuje-kdyz-to-ridi-premier-144957#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=jaM8nlu55FI-202103020710&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je neskutecne motivacni a povzbuzujici slyset hned prvni den uzavery (a necele dva dny po rozhodnuti o ni), ze tri tydny nemusi stacit. O rozhodovani vlady v sobotu o opatrenich od pondeli ani nemluve.

K testovani ve firmach. Ano, jsme spolecnost vyrazne prevysujici 250 zamestnancu, ale naridili jsme jiz daaaaavno home office a do budovy ma nove vstup do 30 stejnych lidi zajistujicich kritickou infrastrukturu. Presto, pokud tomu dobre rozumim, musime zajistit testovani.

To stravovani - nas se to sice ted netyka, vsechny tyto provozy jsme davno zavreli, ale tomu take nerozumim. Takze tam, kde by to slo jeste slusne systemove ohlidat a nastavit prisna hygienicka opatreni to zakazeme a namisto toho si budou lide ve skupinkach sdilet spolecnou svacinu nahnacany nekde pod pristreskem na koureni.

Jo, a vcera  jsem si byl zasportovat na uzemi katastru obce. Nejdriv 8 minut prochazka, pak 3,5 minuty kolo. Projel jsem kazdou ulici. Uz se tesim na odpoledne. Pojedu to obracenym smerem. Jen jeste nevim, jak to udelam zitra a pak v dalsich mesicich ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 51 minutami, Tom4 napsal:

... Situace je katastrální jen od pondělí do pátku, ...

Tak to si vyprošuju teda. Katastr (s výjimkou diletantsky digitalizovaných rakousko - uherských map) funguje v téhle zemi skvěle a je nahony daleko zbytku státní správy. Kdyby fungovalo všechno jako katastr, jsme úplně jinde 🙂

(legrace na chybu v důsledku automatického doplňování slov)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Murphy97 napsal:

Je neskutecne motivacni a povzbuzujici slyset hned prvni den uzavery (a necele dva dny po rozhodnuti o ni), ze tri tydny nemusi stacit. O rozhodovani vlady v sobotu o opatrenich od pondeli ani nemluve.

K testovani ve firmach. Ano, jsme spolecnost vyrazne prevysujici 250 zamestnancu, ale naridili jsme jiz daaaaavno home office a do budovy ma nove vstup do 30 stejnych lidi zajistujicich kritickou infrastrukturu. Presto, pokud tomu dobre rozumim, musime zajistit testovani.

To stravovani - nas se to sice ted netyka, vsechny tyto provozy jsme davno zavreli, ale tomu take nerozumim. Takze tam, kde by to slo jeste slusne systemove ohlidat a nastavit prisna hygienicka opatreni to zakazeme a namisto toho si budou lide ve skupinkach sdilet spolecnou svacinu nahnacany nekde pod pristreskem na koureni.

Jo, a vcera  jsem si byl zasportovat na uzemi katastru obce. Nejdriv 8 minut prochazka, pak 3,5 minuty kolo. Projel jsem kazdou ulici. Uz se tesim na odpoledne. Pojedu to obracenym smerem. Jen jeste nevim, jak to udelam zitra a pak v dalsich mesicich ....

... co to je tři týdny... Rok nestačil. A to Tvoje sportování mi teda připomnělo křečka v kleci, jak běhá v tom kolečku 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Lucky Lucaso napsal:

Myslim, ze se takovych zprav o nasem uzasnem velmistrovi bude casem objevovat vic a vic. To je hroznej mamrd ten AB. Jako kdyz v telce na otazku "proc jsme na tom nejhur vcetne ockovani?" odpovedel, ze dela miximum a muzou za to lide 😶

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/byvaly-koordinator-promluvil-jak-se-ockuje-kdyz-to-ridi-premier-144957#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=jaM8nlu55FI-202103020710&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Hodne slusny rozhovor, diky. Aspon nekdo ma koule otevrene popsat ten bordel.

S premiérem jste se i následně stýkal?

Zúčastňoval jsem se některých telekonferencí, které byly například s Asociací krajů a podobně. A to probíhalo ve stejném duchu. To je člověk, který je naprosto… který by tuto zemi prostě neměl řídit.

Takže jeho manažerské řízení hodnotíte vyloženě negativně?

Domluvme se tak, že tomu nebudeme říkat manažerství, jakkoliv on to rád slyší. Říkám to ve smyslu politického řízení, a to já hodnotím jako naprostou katastrofu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, Lucky Lucaso napsal:

Myslim, ze se takovych zprav o nasem uzasnem velmistrovi bude casem objevovat vic a vic. To je hroznej mamrd ten AB. Jako kdyz v telce na otazku "proc jsme na tom nejhur vcetne ockovani?" odpovedel, ze dela miximum a muzou za to lide 😶

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/byvaly-koordinator-promluvil-jak-se-ockuje-kdyz-to-ridi-premier-144957#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=jaM8nlu55FI-202103020710&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

což mi připomnělo rozhovor z minulého týdne: “nechám se očkovat až na mě přijde řada”.

C8116005-D060-4813-985B-49D07A93B069.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli tenhle virus zlomí Babišovi vaz, tak aspoň k něčemu to bylo dobrý (ve smyslu všechno špatný pro něco dobrý), i když je smutný, za jakou cenu. Jestli ne, jsme na tom jako národ (resp. voličstvo) hodně špatně. A teď netvrdím, že by tu byla nějaká kvalitní náhrada, ale tenhle (chtěl jsem napsat člověk) si nezaslouží tam být dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, gunman napsal:

Všichni okolo, co ho brali, měli lehčí průběh. V Praze ho seženeš, u nás v prdelákově nyní ne. Kdybys nesehnal, můžu ti 50 tablet poslat.

Ona mi ho předepíše, tak snad tu bude, ale varovala mi, že může i pritizit. Jako neschválený lék na covid. Tak jsem v rozpacích.... kdyby něco, ozval bych se. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 54 minutami, geometr napsal:

Tak to si vyprošuju teda. Katastr (s výjimkou diletantsky digitalizovaných rakousko - uherských map) funguje v téhle zemi skvěle a je nahony daleko zbytku státní správy. Kdyby fungovalo všechno jako katastr, jsme úplně jinde 🙂

(legrace na chybu v důsledku automatického doplňování slov)

:D to se mi povedlo

 

Jinak katastofickou situaci částečně odvolávám. ČR reportuje cca 148 tisíc covid positiv, nakolik je tento údaj zkreslený posouváním délky karantény z 10 na 14 dnů z minulého týdne, tedy jde o den kdy je c+ vyřazen z databáze; si netroufám odhadnout, ale budiž. I vyspělé státy jsou na tom razantně hůř, viz. mapa zde: na seznamu si dohledáte i interaktivní kde jsou hodnoty pro každý stát. Jedná se o mapu s počtem c+ na 100.000 obyvatel.

209135743_2021-03-0209_55_19.png.3771436be87d38b98cf401518d25d8fa.png

Takže ČR s ~1400 c+, kdežto Švýcarsko dvojnásobek, Švédsko 4x tolik, Španělsko také čtyřnásobek, Belgie, Nizozemsko, Srbsko, GB, USA vše nejméně 4x více. Když budu mít chvíli tak zkusím dohledat údaje jaká jsou v zemích co jsou na tom 4x hůře omezení pro obchod, služby, průmysl a občany. Jen jako jestli z nás někdo nedělá pitomce pomocí hysterického strašení. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, geometr napsal:

Jestli tenhle virus zlomí Babišovi vaz, tak aspoň k něčemu to bylo dobrý 

Babišovi zlomí vaz jenom Babiš. Virus působí jen jako katalyzátor, kdy už AB pod tlakem nezvládá maskovat svojí pokřivenou zparchantělou povahu (diagnozu). A stupňuje se to, jak cítí, že ztrácí půdu pod nohama, odkopává se čím dál víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Tom4 Ona je otázka co s tou naší "pastelovou barvičkou" udělá spuštění povinného testování v podnicích nad 250 zaměstnanců od zítřka... 🤔

Což je taky dobrá fraška: Po vypouštění "zkušebních balónků" a různých termínů do médií vyhlásit v Pondělí ve 21:00 POVINNOST organizací testovat od Středečního rána, testy a personál ber kde ber (dtto přítomnost stojanů s desinfekcí vloni) a nebo to zavři... A něco takového vymýšlejí a pod pokutou chtějí vymáhat notorická kancelářská netáhla z ministerstva "zdravotnictví", co nejsou ve vlastní režii schopná během 2 týdnů nechat felčarům rozvízt ani pár platíček s ampulkama vakcíny, na kterou (bohužel) mají monopol... :shit:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nás se to povinné testování netýká, ale prozřetelně jsem ve čtvrtek objednal 100 testů u dvou firem. Potvrdili mi dodání 8.3. k nim na sklad a následné poslání k nám.

Ve velkých firmám asi zaměstnávají věštce, takže tam si objednali testy už před měsícem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...