Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, odjinud napsal:

Zeptam se mozna blbe, ale v soucasnosti uz ma tedy zamestnavatel od statu pravni paky na to vyzvat zamestnance k otestovani se (i kdyz je bez priznaku) a zamestnanec musi uposlechnout?

co jsem ted slysel v radiu ohledne skodovky, tak z toho vyznelo ze zadne takove paky nema

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď to na ČT24 vysvětloval nějaký právník. Podle toho nařízení je zaměstnavatel povinen testovat a zaměstnanec je povinen se testovat nechat. Oběma hrozí sankce, když tak neučiní. Dokonce tam mluvil o tom, že když zaměstnanec test odmítne, zaměstnavatel ho nesmí pustit do objektu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podstatou a příčinou je virus! Kterému je jedno, co si myslíme a jaké máme momentální výklady.. Právní řád nemáme připravený na všechno. Ale třeba i selským rozumem by odmítajícímu zaměstnanci nemuselo vystavovat potvrzení na cestu do práce.. Viru je to stejně jedno... ten je "rád" za každé další nabídnuté tělo.. k množení a mutacím.. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky kombinaci Babišovo managementu a národního švejkovství jsme konečně vidět na mapě a celý svět ví, kde Česko leží. Teď už si nás snad s Čečnou plést nebudou... 

20210303_130446.thumb.jpg.dbbc1b1bb22b1e820c45a59f71e32f8d.jpg

Upraveno uživatelem martar
Edit: když o tom tak přemýšlím, možná jsem to švejkovství měl uvést na prvním místě. Před Babišem.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Helejte je nejaka legalni cesta, jak predat dite do pece prarodicu? Nejak nam to doma takhle pohromade pri plnem pracovnim nasazeni nefunguje a bojim se horsich veci nez pokuty za prejezd do jineho okresu. Uz jsme po Covidu, ale udelam si pred tim klidne po trech dnech opakovany antingen nebo PCR. Osobne to vidim minimalne do dubna a nejakej break by bodnul...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 59 minutami, uff napsal:

Helejte je nejaka legalni cesta, jak predat dite do pece prarodicu? Nejak nam to doma takhle pohromade pri plnem pracovnim nasazeni nefunguje a bojim se horsich veci nez pokuty za prejezd do jineho okresu. Uz jsme po Covidu, ale udelam si pred tim klidne po trech dnech opakovany antingen nebo PCR. Osobne to vidim minimalne do dubna a nejakej break by bodnul...

Lockdown má řadu výjimek, na něco to určitě půjde naroubovat. Pokud k tomu máš zodpovědný pŕistup a uděláte si ty testy, neviděl bych v tom problém. Např. budeš muset pečovat o osobu blízkou, nechceš pendlovat mezi rodinou a nemocným, pro děti není z těch a těch důvodů možno zajistit péči, tj jejich přesun k prarodičům po neg. testování. Vše v intencích čl.II bodu 2.:

II/2: nezbytná cesta za účelem zajištění nezbytných potřeb osob příbuzných a blízkých nebo potřeb pro jinou osobu (např. dobrovolnictví, sousedská výpomoc), zajištění péče o děti, zajištění péče o zvířata, odkládání odpadu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, uff napsal:

Helejte je nejaka legalni cesta, jak predat dite do pece prarodicu? Nejak nam to doma takhle pohromade pri plnem pracovnim nasazeni nefunguje a bojim se horsich veci nez pokuty za prejezd do jineho okresu. Uz jsme po Covidu, ale udelam si pred tim klidne po trech dnech opakovany antingen nebo PCR. Osobne to vidim minimalne do dubna a nejakej break by bodnul...

 Nebo postou... 🙂 ale asi deti neberou... 🙂

Upraveno uživatelem odjinud
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen takovej průzkum. Je už tady někdo naočkovanej? Mám kolem sebe dost zdravotníků co to odmítá tak mě to jen zajímá. Třeba můj švára si to prej nedá doktor neurolog.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 49 minutami, Hector napsal:

Jen takovej průzkum. Je už tady někdo naočkovanej? Mám kolem sebe dost zdravotníků co to odmítá tak mě to jen zajímá. Třeba můj švára si to prej nedá doktor neurolog.

Jo, dvě dávky od Pfizeru v lednu. Z našeho oddělení (asi 17 lékařů) jsou pokud vím všichni, včetně těch co to dřív prodělali. Postoj Tvýho šváry nechápu, ale taky nemusím chápat všechno 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Hector napsal:

Jen takovej průzkum. Je už tady někdo naočkovanej? Mám kolem sebe dost zdravotníků co to odmítá tak mě to jen zajímá. Třeba můj švára si to prej nedá doktor neurolog.

Jsem ockovany zatim jednou davkou Astra, za sve praxe vim, ze neurologove jsou obecne k ockovani jakemukoli dost zdrzenlivi, temer vzdy bez validniho duvodu. Ale je to jeho volba....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...