Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

My se poprvé testovali v pondělí, z 360 testů byl pozitivní 1 zaměstnanec. V pondělí další kolo.... 

Specifika testu zde, jestli z toho něco vyčtete:

Společnost:               Abbott Rapid Diagnostics s.r.o

Název testu:              Panbio Covid 19 AG test (kat.č. 41FK10)

Senzitivita:                 91,4% (94,1%)

Specificita:                 99,80%

Konečná/ks:              125,- Kč

Emailové objed.:        objednavky@abbott.com

www:                             https://www.globalpointofcare.abbott/cs/index.html

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je všechno takový hezký povídání...  Mě totiž ještě nic nepřesvědčilo, že takovýhle masivní plošný testování řekněme testy pro civilisty, tím mám na mysli a třeba je to jen moje domněnka, testy obecně nižší kvality a spolehlivosti, než testy prováděné zdravotníky, resp. kvalifikovanou osobou, a to jak z hlediska provedení testu (odběru kvalifikovanou osobou), tak z hlediska testovací metody (principu testu), mají nějaký zásadní význam v šíření / zamezení šíření viru.

Proč? Protože:

1. Spolehlivost (nikde jsem se ji nedozvěděl). Falešná pozitivita evidentně problém není, protože podezřelý je odeslán na řekněme kvalitnější test a po dobu čekání na výsledek izolován. Falešná negativita je ovšem průser.

2. Časové hledisko. A s tím i zřejmě souvisí odkud a jakým způsobem se provádí odběr - nějakým způsobem se ten vir v těle usazuje, šíří a množí (?) v čase. A teprve za nějaký čas se projeví následky (a je třeba i zachytitelná jeho přítomnost) a jedinec se teprve stává pro své okolí nebezpečný. A pak i dva dny jsou dlouhá doba si myslím. Natož tejden nebo 14 dnů.

Já si prostě myslim, že bůhvíjaký hromadný masivní plošný testování má poměr "cena / výkon" dost bídnej. A neni nijak robustním nástrojem pro zamezení šíření viru. Prostě mi tenhle typ testování přijde jako zbytečná hysterie.

Ale třeba plácám nesmysly a vyvedete mě tady z toho.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dyk to tam mas napsaný...
Senzitivita je 91(94).

Pozor, všechno jsou to STATISTICKY údaje, takže se jedna o pravděpodobnosti u každého jednoho testu.

Tzn pravděpodobnost, ze test je pozitivní, když jsi pozitivní, je 91 procent.

Pravděpodobnost, ze test je negativní, pokud ty jsi negativní (tzv specificita) je gro (jak sám píšeš, falešná negativních nevadí a pomuze následný pcr), proto 99 procent.

Za kilco asi dobrý.

Dnes jsem vzal přítelkyni na protilatkovej test - říkám sestře, ze já už to měl takže spis pro orientaci jestli ona ma nějaký protilátky a jak moc mám bejt úzkostlivě opatrnej abych ji to nepritah domu a ona říká “no kolega tady z baráku (myšleno klinika) už ma ten virus teď po čtvrtý”.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, shewcza napsal:

Tady nejde o lidi, hlavně že se peníze sypou ;)

Potvrzuje 11 z 10 ANOistěužjelíp . . . například zde pan poslanec, vlastní majetek přes 6 miliard, má obavy. Celý rozhovor zde. Zmínka o majetku je kvůli tomu, že pan poslanec má firmu v bordelu, stačí si počíst na netu zkušenosti a hodnocení, firma ani majitel nikde ani slovo o tom, že by sponzorovali, podporovali, nebo nedej bože dělali charitu apod., a taky mě rozčiluje jeho blábol otírající se o sektor služeb proto, že není schopen vytvořit slušné podmínky pro vlastní lodi tak kope okolo. Do hospod, samozřejmě, v souladu s nařízením AB. 

 Proč si to myslíte? Do karantény by už i teď měli chodit všichni, kteří se setkali s nakaženým, a samozřejmě by tam měli chodit všichni nakažení. Takže co se změní?
Vždyť je to úplně jednoduché. Jako český národ jsme trochu švejci... Když budu mít 100 procent nemocenskou, tak zavolám nějakému Pepíkovi, který covid měl, a řeknu: „Pepíku, nahlas mě, že jsem se s tebou setkal.“ A v tu chvíli už to jede a bude v karanténě. Takže to je opravdu spíš řízený způsob, jak zastavit ekonomiku České republiky.

 

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, feltharg napsal:

Dyk to tam mas napsaný...
Senzitivita je 91(94).

Pozor, všechno jsou to STATISTICKY údaje, takže se jedna o pravděpodobnosti u každého jednoho testu.

Tzn pravděpodobnost, ze test je pozitivní, když jsi pozitivní, je 91 procent.

Pravděpodobnost, ze test je negativní, pokud ty jsi negativní (tzv specificita) je gro (jak sám píšeš, falešná negativních nevadí a pomuze následný pcr), proto 99 procent.

Za kilco asi dobrý.

Dnes jsem vzal přítelkyni na protilatkovej test - říkám sestře, ze já už to měl takže spis pro orientaci jestli ona ma nějaký protilátky a jak moc mám bejt úzkostlivě opatrnej abych ji to nepritah domu a ona říká “no kolega tady z baráku (myšleno klinika) už ma ten virus teď po čtvrtý”.

Dík za vysvětlení pojmů.

99,8 🙂  No dobře.

 

A teď je tu ještě to časové hledisko 😞

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, geometr napsal:

Dík za vysvětlení pojmů.

99,8 🙂  No dobře.

 

A teď je tu ještě to časové hledisko 😞

mne by spis zajimalo, jak je vubec v praxi mozny dojit k takhle dobrymu cislu. to muselo bejt nejaky pekelny "cisteni statistickeho vzorku" :D

Jinak ja to opkauju kazdymu na potkani - hygienikum, epidemiologum a potazmo "tem nahore" je upe jedno, jestli jste zdravy nebo ne, jim jde o to, jesli jste nakazlivi nebo nenakazlivi.

A na to jsou designovany ty testy - testuje se pritomnost viru v dany sliznici. Protoze ta korelace virus na nosohltanu / nakazlivost je proste velika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Idnes píšou, že ČR požádala o zahraniční pomoc (Polsko, Německo a Švýcarsko) s desítkami pacientů, kapacita některých nemocnic narazila na strop...

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vlada-zahranicni-pomoc-povinny-home-office-pracovni-povinnost-studenti-testovani-svrcinova.A210305_060134_domaci_kop

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Polni nemocnice co stála dočasně v Letňanech má kapacitu 500 lůžek.

Polní nemocnice co stála dočasně v Brně na výstavišti 300 lůžek.

Obě jsou v záloze, do tří dnů k postavení, evidentně nejsou potřeba. Změnit podmínky pro to, aby na pomocné práce mohli do nemocnic nastoupit i dobrovolníci bez lékařského vzdělání (např. poskytnout jim sanitářské kurzy apod.), aby se ulevilo personálně nemocnicím; tak na to měla vláda posledních 12 měsíců. 

Situace se mikromenežuje od pondělí do pátku a přednost má politikaření se zlodějinou, z tohoto všeho bych usuzoval že to není tak horký jak píše stranický tisk AB. Ano, iDnes je v majetku Agrofertu už od dob kdy jsme se dozvěděli ze bude líp. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Lion napsal:

My se poprvé testovali v pondělí, z 360 testů byl pozitivní 1 zaměstnanec. V pondělí další kolo.... 

Specifika testu zde, jestli z toho něco vyčtete:

Společnost:               Abbott Rapid Diagnostics s.r.o

Název testu:              Panbio Covid 19 AG test (kat.č. 41FK10)

Senzitivita:                 91,4% (94,1%)

Specificita:                 99,80%

Konečná/ks:              125,- Kč

Emailové objed.:        objednavky@abbott.com

www:                             https://www.globalpointofcare.abbott/cs/index.html

 

Ale tam jasně píšou: Pro pacienty s podezřením na probíhající infekci virem COVID-19. Jaký má smysl testovat tím 360 bezpříznakových pacientů? U nich není senzitivita 91,4 procent!?

 

Edit: zdroj: https://www.globalpointofcare.abbott/cs/lp/covid-19.html

Upraveno uživatelem dykmore
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono by se taky nemelo zapominat na to, jak pred lety nechal Heger zrusit tisice luzek akutni pece (cca 8k tusim) (zdroje si najdete, je toho urcite na netu dost), protoze nemocnice prece neni "zaopatrovaci ustav". Ale nikdy nebyly v tomhle rozsahu nahrazeny jinde (LDN apod.).

...jen jako dalsi stripek skladacky, ze jako pri kazde katastrofe to neni jen jedna vec, ale soubeh vice prusvihu.

EDIT: Tak je to vic... Viz: http://www.zdravotnickeodbory.cz/cz/clanky/15-6-2016-snizovani-poctu-luzek-v-nemocnicich.aspx

Upraveno uživatelem Xenomorfus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Xenomorfus napsal:

Ono by se taky nemelo zapominat na to, jak pred lety nechal Heger zrusit tisice luzek akutni pece (cca 8k tusim) (zdroje si najdete, je toho urcite na netu dost), protoze nemocnice prece neni "zaopatrovaci ustav". Ale nikdy nebyly v tomhle rozsahu nahrazeny jinde (LDN apod.).

...jen jako dalsi stripek skladacky, ze jako pri kazde katastrofe to neni jen jedna vec, ale soubeh vice prusvihu.

EDIT: Tak je to vic... Viz: http://www.zdravotnickeodbory.cz/cz/clanky/15-6-2016-snizovani-poctu-luzek-v-nemocnicich.aspx

No to je sice pravda, taky si to pamatuju. Ale kdyby šlo do tuhého, tak si klidně do nemocnice vezmu svoji postel - ale nechci aby mě intuboval kožař. V počtu lůžek na 100 000 obyvatel jsme na tom v Evropě stále dobře.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Effe napsal:

Byl bych rád kdyby jsi měl pravdu  , ale co se týče např. pobytu , pohybu v přírodě tak je tam termín "území obce a ne okresu " . Ale přiznám

https://www.vlada.cz/cz/epidemie-koronaviru/dulezite-informace/nouzovy-stav-a-mimoradna-opatreni-_-co-aktualne-plati-180234/#volny_pohyb

 

2. pobývat v době od 05:00 hod. do 20:59 hod. v místě svého trvalého pobytu nebo bydliště s výjimkou

  • a) případů uvedených v bodě II,
  • b) nezbytných cest za účelem nákupu zboží a služeb nebo poskytnutí služeb v nezbytně nutném počtu osob,
  • c) cest za účelem pobytu v přírodě nebo parcích a sportování na venkovních sportovištích, a to za podmínky společné přítomnosti pouze členů jedné domácnosti a na území obce, ve které má osoba trvalý pobyt nebo bydliště,

 

Aaaaha, tak už to vidím. Oni to tam tak vtipně vsunuli jedním slovem. Zkušení straníci. Těším se na následující kapitolu pod taktovkou STB koblih spolu s neomarxistickými vyhulenci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale tam jasně píšou: Pro pacienty s podezřením na probíhající infekci virem COVID-19. Jaký má smysl testovat tím 360 bezpříznakových pacientů? U nich není senzitivita 91,4 procent!?
 
Edit: zdroj: https://www.globalpointofcare.abbott/cs/lp/covid-19.html

Neni. Protoze se detekuje antigen (tj. kus protein na povrchu viru). Tzn., ze cim vic toho toho proteinu (=viru) je na sliznici, tim vetsi sance je na pozitivni vysledek. Pokud je nekdo asymptomaticky, bezpriznakovy, ma malou naloz viru a proto sance zachytu nizsi.
Zasadni rozdil proti PCR, coz je cesky polymerazova retezova reakce, kde staci jen jednotky nukleove kyseliny v testovanem vzorku. Ty se cykly PCR namnozi a pak se detekuji. Je to dost zjednodusene vysvetleni, ale pro zdejsi ucely staci. Cili bezpriznakove nosice antigenni testy mohou odhalit, ale taky jich dost minou.


Sent from my iPad using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...