Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Ten isoprinosine můžu fakt jen doporučit. Dva tejdny zpátky jsem to prodělal, obvoďačka jela bez zástupu na dovolenou a v zásadě se na mě vysrala, takže jsem tejden nebral vlastně žádny speciální léky. Pak jsem si v jednu chvíli, když bylo nejhůř, volal záchranku a doktorka ze záchanky mi na kus papíru napsala jedny antibiotika, Isoprinosine a něco na horečky. Partnerka mi to obratem sehnala jinde (chytla to krapet dřív a naštěstí se z toho i celkem vylízala dřív) no a světe div se, hned od druhýho dne už se mi pomalu začalo dělat líp. Celkem věřím že to bylo kvůli tomuhle léku. Chci si to teď sehnat do zásoby a kdyby to tu bylo nedejbože zas, začnu to zobat od prvního momentu 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, Gustaf napsal:

Jakou máš krevního skupinu? Ta na to má docela zásadní vliv. 0 jsou cajk a docela imunní oproti koronaviru. Žena má 0 a dikybohu se jí koronac vyhýbá. Před Vánoci to měli postupně obě děti, to jsme nechytli ani jeden, před měsícem to měli moje rodiče, se kterýma byla v kontaktu a nic. No a teď to mám já a zase nic. Včera jsem ji vezl na PCR a negativní. Tchán má taky 0, byl se mnou v kontaktu a taky negativní.... takže 0 je celkem výhra.

Musí se tedy ten Isoprinosin dobírat? 100 tablet je dost....

Ahoj a rychlé uzdravení.

S tou krevní skupinou 0 mohu potvrdit. Strávil jsem s kolegou v autě a bez respirátorů či roušek cca 5 hodin a on druhý den potíže, následný PCR test u něj pozitivní, pak to chytla celá jeho rodina a já nic, i když jsem tedy měl docela bobky. Od té doby sice bez respirátoru nedám ani ránu, ale myslím si, že opravdu krevní skupina dělá hodně, protože i žena, lékařka, taky 0 a od jara prakticky v každodenním kontaktu s pozitivními pacienty (samozřejmě s ochranými prostředky) a doposud bez nákazy a řada jejich kolegů si tím již prošla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, bedan napsal:

Ahoj a rychlé uzdravení.

S tou krevní skupinou 0 mohu potvrdit. Strávil jsem s kolegou v autě a bez respirátorů či roušek cca 5 hodin a on druhý den potíže, následný PCR test u něj pozitivní, pak to chytla celá jeho rodina a já nic, i když jsem tedy měl docela bobky. Od té doby sice bez respirátoru nedám ani ránu, ale myslím si, že opravdu krevní skupina dělá hodně, protože i žena, lékařka, taky 0 a od jara prakticky v každodenním kontaktu s pozitivními pacienty (samozřejmě s ochranými prostředky) a doposud bez nákazy a řada jejich kolegů si tím již prošla.

Je to tak... dá se dohledat info i na netu. Ne že by byli lidé s 0 supermani, ale veliký předpoklad, že se jim covid vyhne tam je. Samozřejmě není dobré tomu chodit naproti a pokoušet to...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Gustaf napsal:

Já to beru 3 x 2 tablety...doberu 50 a seru na to....zase to pak sypat do sebe zbytečně? Nevím no...

Nie som lekár , ale doporučenie je dva dni po vymiznutí príznakov, ten text čo som poslal je od Prof. Mudr. Jiří Beran dá sa v pohode dohladať 

Upraveno uživatelem Petr72
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 46 minutami, Gustaf napsal:

Je to tak... dá se dohledat info i na netu. Ne že by byli lidé s 0 supermani, ale veliký předpoklad, že se jim covid vyhne tam je. Samozřejmě není dobré tomu chodit naproti a pokoušet to...

Já mám 0 , a měl jsem to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, Petr72 napsal:

Nie som lekár , ale doporučenie je dva dni po vymiznutí príznakov, ten text čo som poslal je od Prof. Mudr. Jiří Beran dá sa v pohode dohladať 

Jj, jenže já nevím, kdy mě zmizely příznaky nebo zmizí. Měl jsem zvýšenou teplotu 2 dny a ted jsem relativně už týden v pohodě. Pořád pokašlávám a mám trochu zahlenenej krk. No a občas se zadejchavam, když vyvinu nějakou rychlejší aktivitu. ISO dám ještě pár dní a pak uvidím...

@Oplt výjimka potvrzující pravidlo... nepíšu, že lidé s nulkou to nemůžou dostat, ale je vysoká pravděpodobnost, že se jim to vyhne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím, že je to asi marné, ale zkusím. Mám sestru v Brně a před víkendem lehla s touhle potvorou, je jí celkem mizerně a navíc bydlí sama. Zkoušela obvolat co se dalo, včetně své doktorky, jestli by jí někdo nenapsal Isoprinosin, ale marně. Nenašel by se tu někdo, kdo by mohl poskytnout alespoň něco na to "nejhorší". Problém je, že by to muselo být v rámci Brna a i s dovozem, sama to nedá a hlavně ani nemůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ISO jde brát i preventivně, nabudí buněčnou imunitu a tělo je připraveno se s tím zmetkem a nebo jinou srágorou lépe vyrovnat. Zvýšená imunita by měla vydržet cca 3 až 6 měs. (v čase klesá tj. max 3-6 měs.), jinak v kombinaci s AG/PCR testy a včasným nasazením je to taky ok. Jestli to pomůže všem je otázka, ale rozhodně lepší než běžná léčba ordinována praktiky, tj. paralen (erudovanější nařídí Acylpyrin na ředění) a čekat, doufat a pak si volat 112.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Oplt napsal:

Já mám 0 , a měl jsem to.

Tak ted si me nasral 😀. Mam krev 0, navic nejak vod prirody zvysenej obsah bilejch krvinek, tak celou dobu tajne doufam, ze to na me neskoci, pripadne tu sracku moje telo zlividuje hned v zarodku. A pak si prijde nejakej chronomagor a zbori mi domecek z karet, sakra 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, honza71 napsal:

Tak ted si me nasral 😀. Mam krev 0, navic nejak vod prirody zvysenej obsah bilejch krvinek, tak celou dobu tajne doufam, ze to na me neskoci, pripadne tu sracku moje telo zlividuje hned v zarodku. A pak si prijde nejakej chronomagor a zbori mi domecek z karet, sakra 😉

Tady se domečky bořívaj :) Honzo, my máme se ženou taky krev nulu a chytli jsme to, ani nevíme jak. Jsem kantor, žena na mateřský, voba furt doma, a bác ho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak me to ISO doktrola zamitla s ohledem na astma, ze pry pouze po konzultaci a alergolozkou. A ta sla mezitim s ohledem na covid radsi na penzi. Tak zustanu u acylpyrinu. Uvidime ted, jak bude ta moje volat svy doktroce, jestli ji to napise. Ale pritelkyne zase ma vyssi tlak, tak nevim, zda toto nebude taky kontraindikace...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem dochtor a asi budou mezi tema lekama nejaky rozdily treba v mnozstvi ucinne latky, ale kdyz to v Polandii jde koupit ve volnem prodeji, tak to asi tak "nebezpecny" nebude, ci ? 

Upraveno uživatelem honza71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, vojt napsal:

Tady se domečky bořívaj :) Honzo, my máme se ženou taky krev nulu a chytli jsme to, ani nevíme jak. Jsem kantor, žena na mateřský, voba furt doma, a bác ho.

Tys to ale dostat musel, abys zase nekdy mohl se skolou do Italie ! Ty tvoje reportaze mi chybej 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen tak na okraj, Beranova studie obsahovala celkem dost chyb, respektive to bylo psáno tak, aby to vyšlo jak mělo. V Polsku se tím cpe kde kdo a výsledky o tolik lepší nemají. U nás ISO nemá covid jako schválenou indikaci, takže to lékař musí psát off-label (neschváleným způsobem), což je dost opruz, tak se nedivte, že vám to nepíší na potkání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...