Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 54 minutami, nickolas napsal:

 

Může mi někdo říct, jak na mobilu zruším citaci?

Ad testování... Ano je nepříjemné, zatím druhé kolo a vždy to prováděla najatá "lékařská" firma... Výťěr z obou dírek... Teď tam byla pěkná zrzka, tak 30, tak sem zkusmo zašpásoval, že jsme za paravanem a nikdo nás nevidí, tak to uděláme jen tak naoko a já ji pozvu na kafe a probereme to šťourání... Slečna nehla brvou, zasyčela, že na takové nezoodpovědné sabótéry není zvědavá a než to dořekla mi tam jedním pohybem vrazila tu tyčinku, až mi vyhrkly slzy....

Jinak první kolo 300 testů pozitivní 0, druhé 300 pozitivní 3... Ono i když se plošně testovalo na Slovensku tak prý z 2 mil lidí bylo odhaleno cca 1%...

Takže očekávat, že když budeme plošně testovat bude nakažených třeba 30% je mimo mísu

Upraveno uživatelem Lion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U těch preventivních testů je pozitivních za poslední týden 2,5%.

 

Mimochodem od zítra bude MZ zveřejňovat počet aktivních případů covidu se 4 týdenním zpožděním! (nestíhají hygieny), nakolik toto číslo ovlivňuje a co ovlivňuje v našich životech je nezasvěceným neznámo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u nás nastane firemní šťourání zítra, to jsem na tu atrakci zvědavej. Zas se potvrzuje že svět je plný idiotů a zatímco dřív měli hnízdo v dopravě, dnes mají velkolíheň v covidu. Tuhle se k chlapům na dílnu přibatolil bezpečák a toužil si povídat. Pochlubit se že chystá to testování a jak to má vehementně naplánovaný. Je to asi 90 lidí, kdyby za každým extra přišel tak to má za půl dne odbytý bez plánů. No někdo dokáže z prdu udělat kolotoč. Tak mu zkritizovali že to bude procesí do jídelny, že to má udělat někde kde nikdo není. Načež se evidentně urazil, ještě chvíli žvanil blbosti a pak si nadzved náhubek a plivl na zem. No seřvali ho jak malýho psa na dvorku. Bohužel se nám vykaranténil takže sondovat bude někdo jiný. Škoda, mohla být sranda, on by byl důležitej, my bysme rejpali, on by se vztekal... A bohužel, blbej nápad s jídelnou přetrval a taky netuším proč to šťourání nezačne hned po ránu. Takhle jim ten plán vychází skoro do oběda, bufetářka tam bude muset uklidit, nachystat výdej jídla, vydesinfikovat a bude na to mít sotva půl hodiny. Kdyby neblbli a obešli s tím pracoviště, málokde je víc jak 5 lidí pohromadě, ideálně rozdělený. Nikdo se nehoufuje, každej na svým. Né, to se musí dělat stáda podle seznamů pečlivě vypracovaných tak aby se lidi co nejvíc pomíchali.

 

A lidi se chovají jak debilové. Že skoro nikdo nemá náhubek mi až tak nevadí, taky to nenosím furt. Ale když to nemám na čumáku, nikam se necpu, držím si odstup. Já nikdy nebyl tulivej, nesnáším tlačenice a teď mě to fakt nasírá. Někteří lidi prostě mají potřebu kontaktu. Chlap mi přinese brusku na opravu. Jo, polož to tamhle na stolek, já na to pak mrknu. Není co řešit. Jenže každej druhej to sice položí na krajní stůl ale šine se dál. Kdyby se zastavil dva metry, no dobře, i metr by se dal, když už teda má potřebu blbě žvanit, jenže to je někdy jak když Kaiser hrál klíště. Ti lidi by člověku vlezli až ani nechci říct kam. Já si asi vygómu plamenomet a budu to deratizovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci, mám otázku, pracuju na Slovensku kousek za hranicemi, v práci mi udělali papír kde mám svou českou adresu totožnou s OP. 
Pustí mě v pohodě přes čáru? Potřebuju o víkendu otočit Zlín.
Policii budu tvrdit, že bydlím normálně ve Zlíně a pracuju na Slovensku a jezdím tam a zpět podle práce.
Mám to stejně. Pustí tě. Domů na občanku a zpátky na to potvrzení ze zaměstnání.
Je ale dost pravděpodobné, že tě vůbec nikdo nezastaví.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Marcus napsal:

Mám to stejně. Pustí tě. Domů na občanku a zpátky na to potvrzení ze zaměstnání.
Je ale dost pravděpodobné, že tě vůbec nikdo nezastaví.

@Marcus

Díky za info, no v sobotu pojedu, tak jsem zvědavý jak dopadnu, v ČR jsem nebyl půl roku... abych to tam vůbec poznal. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z covidový izolace jsem vylezl před pěti týdny, průběh jsem měl v pohodě, před týdnem jsem byl na testech, protože jsem chtěl dát plazmu a včera mi volali, že na dárcovství nemám dost protilátek. To mě zamrzelo, chtěl jsem pomoct.

Taky ale říkali (ÚVN Praha), že korelace mezi průběhem a protilátkami není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, guzmic napsal:

@Marcus

Díky za info, no v sobotu pojedu, tak jsem zvědavý jak dopadnu, v ČR jsem nebyl půl roku... abych to tam vůbec poznal. 🙂

No, Babiš dneska odletěl někam na výlet a jakmile to letadlo překročí náš vzdušný prostor tak neprodyšně uzavíráme pro všechny hranice pozemní i vzdušné. Pochop, nemáme jinou možnost jak se ho zbavit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem tu psal o lidech, kteří umřeli na Covid. Jedním z nich byl před měsícem manžel mé mámy, který se nakazil v nemocnici Nový Bydžov, kde byl kvůli něčemu jinému. Mámu byla 2 dny poté hospitalizována v IKEM kvůli plicní hypertenzi, která neměla s Covidem nic společného. Po 10 dnech ji pustili v mnohem lepším stavu, potřebovali lůžka pro covidové pacienty ale to hlavní zjistili. Druhý den se jí udělalo blbě a od té doby to bylo další víc než týden jako na houpačce. Nechutenství, zvýšená teplota atd. Jednou lepší, pak horší. S Covid jsme to nespojovali, protože máma byla začátkem únoru očkovaná. Druhou dávku nestihla, protože byla v IKEMu a naše zdravotnictví člověka neumí naočkovat někde jinde (!!), ale vždy tvrdili, že už první dávka vytváří jistou ochranu. Bohužel, v pondělí jsem už musel volat záchranku, mámu odvezli do Bydžova a tam zjistili, že má Covid. Musela se nejspíš nakazit také v nemocnici, v IKEMu, kde bych to nepředpokládal a kde mámu navíc každých pár dnů testovali, naposledy 3 dny před propuštěním. Bohužel stalo se a já se utvrdil v tom, že jedním z největších zdrojů nákazy jsou paradoxně zdravotnická zařízení. Mámu hned v pondělí převezli do Jičína na lepší covidové oddělení a mě poslali na 14 dnů do karantény. Dobrovolně jsem se nechal otestovat ještě v pondělí (negativní), na povinný test jdu zítra, ale podle aktuálních podmínek budu muset dokončit 14 dnů karantény i v případě negativního výsledku. Máma mezitím bojuje v nemocnici a já se modlím ať to dá. Bohužel, české zdravotnictví nestíhá a je to jistě díky jeho přetížení. Ale i tak mi přijde absurdní, že někoho nemohou podruhé očkovat v jiné nemocnici než kde ho očkovali poprvé. Tak buďte opatrní, nikdy nevíte kde k nákaze můžete přijít. A pak to může být sakra průser. O politice nepřemýšlím, stejně s tím teď nic neudělám, názor dám najevo u voleb. Nařízení dodržuju a když jsem ve městě, mám respirátor. Nejezdím za zábavou a nedělám falešná čestná prohlášení abych mohl někam jet. A když jsem v karanténě, jsem doma. O některých opatřeních si můžu myslet co chci, ale prostě je dodržuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Ivan Lelák napsal:

Už jsem tu psal o lidech, kteří umřeli na Covid. Jedním z nich byl před měsícem manžel mé mámy, který se nakazil v nemocnici Nový Bydžov, kde byl kvůli něčemu jinému. Mámu byla 2 dny poté hospitalizována v IKEM kvůli plicní hypertenzi, která neměla s Covidem nic společného. Po 10 dnech ji pustili v mnohem lepším stavu, potřebovali lůžka pro covidové pacienty ale to hlavní zjistili. Druhý den se jí udělalo blbě a od té doby to bylo další víc než týden jako na houpačce. Nechutenství, zvýšená teplota atd. Jednou lepší, pak horší. S Covid jsme to nespojovali, protože máma byla začátkem únoru očkovaná. Druhou dávku nestihla, protože byla v IKEMu a naše zdravotnictví člověka neumí naočkovat někde jinde (!!), ale vždy tvrdili, že už první dávka vytváří jistou ochranu. Bohužel, v pondělí jsem už musel volat záchranku, mámu odvezli do Bydžova a tam zjistili, že má Covid. Musela se nejspíš nakazit také v nemocnici, v IKEMu, kde bych to nepředpokládal a kde mámu navíc každých pár dnů testovali, naposledy 3 dny před propuštěním. Bohužel stalo se a já se utvrdil v tom, že jedním z největších zdrojů nákazy jsou paradoxně zdravotnická zařízení. Mámu hned v pondělí převezli do Jičína na lepší covidové oddělení a mě poslali na 14 dnů do karantény. Dobrovolně jsem se nechal otestovat ještě v pondělí (negativní), na povinný test jdu zítra, ale podle aktuálních podmínek budu muset dokončit 14 dnů karantény i v případě negativního výsledku. Máma mezitím bojuje v nemocnici a já se modlím ať to dá. Bohužel, české zdravotnictví nestíhá a je to jistě díky jeho přetížení. Ale i tak mi přijde absurdní, že někoho nemohou podruhé očkovat v jiné nemocnici než kde ho očkovali poprvé. Tak buďte opatrní, nikdy nevíte kde k nákaze můžete přijít. A pak to může být sakra průser. O politice nepřemýšlím, stejně s tím teď nic neudělám, názor dám najevo u voleb. Nařízení dodržuju a když jsem ve městě, mám respirátor. Nejezdím za zábavou a nedělám falešná čestná prohlášení abych mohl někam jet. A když jsem v karanténě, jsem doma. O některých opatřeních si můžu myslet co chci, ale prostě je dodržuju.

Držím palce ať to dobře dopadne! jinak souhlas, za největší problém považuju, že na to má každý názor (to je v pořádku), ale pak se jím i řídí a to způsobuje kolaps. Začíná to tím, že nebudu nosit roušku ve městě, protože přece teď tu nikdo není a pak skončí něčím daleko horším. Opatření nehodnotím, to pak udělá historie, ale stačí jen když budou, klidně za remcání dodržována. Jinak já po 8 dnech skoro izolace jsem přišel do práce a na antigenu hned 2 čárky, PCR test asi za hodinu to naštěstí nepotvrdil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak první příznaky 1.3., bolesti svalů, hlavy, kloubů, lehký kašlík, teplota. A tak asi týden. Svaly, klouby přešly, hlava bolí furt. Od pondělka, po týdnu druhej level. Skoro 40 horečka, nemůžu se dodýchat, skončil jsem v posteli. Sotva se doplazím na záchod. Nemám sílu, energii, nic nejím. Je to sračka. Doufám, že to vyležím. Už v tom jedu 11. den 😕

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...