Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 1 hodinou, mAra_ napsal:

Hlavně na tohle bacha... Táta 1.3. pozitivní. 10.3. odvoz do nemocnice. To samé co píšeš ty. Ale jak nejedl a nepil tak selhaly ledviny a dehydratace. Diagnostikovali mu oboustranný zápal plic, takže umělý spánek a plicní ventilace... A ve středu nám říkali, že asi umře...

Zatím se drží a všichni na něj moc myslíme...

Prajem ti aby to tvoj otec vydrzal. Moj bohuzial svoj boj po mesiaci na ventilacii neprezil. Boli sme spolu kazdy den kedze sme spolu pracovali. Mal iba 58 rokov. Chlapi davajte velky pozor. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, sery.vlk napsal:

Držím palce! Že to zrovna Tebe takhle zkřísne, to bych si nikdy ani představit nedokázal. (Asi to nejsi Ty, když nemůžeš už rok do bazénu...) Tak ať ochráníš rodinu - a ať se dáš rychle dokupy!

Poslední plavání bylo benefiční, na podporu ALS, kolem Střeleckého ostrova někdy v září. Moc mi to chybí. Ale teď bych neudýchal ani 25m :D No , dnešní ráno mnohem lepší, mám chuť na kafe a loupák...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci není to rýmička a to je mi 53 let

Jsem 30 dní po a stále nemohu dýchat a nevyjdu bez potíží ke mně domu do prvého patra a navíc nedostatečné dýchání a takové pokašlávání

 

Docela  mně fascinuje, že chce někdo otevírat hospody a blije nesmysly ohledně nošení roušky 😞

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, long napsal:

Kluci není to rýmička a to je mi 53 let

Jsem 30 dní po a stále nemohu dýchat a nevyjdu bez potíží ke mně domu do prvého patra a navíc nedostatečné dýchání a takové pokašlávání

 

Docela  mně fascinuje, že chce někdo otevírat hospody a blije nesmysly ohledně nošení roušky 😞

 

 

A jak ti ta rouška pomohla?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, bandicoot napsal:

Hele třeba pomohla. Bez roušky nebo respiku by toho sajrajtu do sebe dostal víc.

Nikam sem nechodil, dostal sem to doma jako dárek od přítelkyně, kde u ní v práci roušky  té době začátkem února nosit nemuseli.

S ní to tam dostal její kolega, 51 let. Dortík po 8 dnech doma a čtyřech v nemocnici umřel a teď se tam mohou s rouškami a respirátory všichni přetrhnout. Trochu pozdě! Sežralo mu to vnitřní orgány 😞

Popravdě se mi nechtělo jít těch prvých šest dní ani na hajzlík a uvařit bylo SCIFI.  Nějaké prášky paraleny a brufeny nefungovaly. Přítelkyně seděla v noci na posteli na břečela, jak jí bolela kůže na celém těle a třeba i vlasy. Chuť nemá doteď a cítí jen Chilli že to pálí na jazyku.

Co pomohlo byl Isoprinosine když začal učinkovat třeba ten pátý šestý den

Teď Clacid, již druhé antibiotika, Erdomed a různé jitrocelové sirupy a Echinacea a je to čím dál tím víc stejné.

Na RTG  v pátek 25 dní po konci Covid vrchní část plic černá a funkce někde kolem 65%. K tomu bolí hrudník a lopatky od těch plic a toho kašle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rouska samozrejme pomaha. Snizuje riziko prenosu, a kdyz uz se to prece jen stane, tak snizi naloz pri nakaze. Kdyby lidi nebyli blbi a nosili rousky treba sami od sebe v MHD, obchodech treba na konci leta, tak bychom nemuseli byt v takovejch srackach. Mozna bychom ted nemuseli nosit rousky jako blbci uplne vsude a policajti by nemuseli zaklekavat na kolemjdouci. Kdyz jsem na konci srpna si do obchodaku bral rousku, lidi si klepali na celo. Asi vsichni cekali, az jim to nekdo prikaze. A kdyz teda prikazal, tak zace picujou.

Jo a protoze lidi jsou nejen blbi, ale obcas i uplne debilni, tak pri zavreni skiarealu (a neresim, ze stejne debilne nefungujou statni kompenzace pro podnikatele) se namisto vypnutyho vleku nechaji tahat v baliku telo na telo rolbou. No to je na Darwinou cenu skoro. Kde je aspon elementarni selsky rozum a racionalita? Nevadi mi, kdyz si lidi falsovali potvrzeni, ze jsou na home office, aby se mohli ubytovat. Ale, ze se sjede X rodin ze vsech koutu republiky do jedny chaty a ze maj vsichni mecheche pri tahani rolbou na kopec, to mi hlava fakt nebere.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já celkem žasnu, když jsem chvilku s dítětem dopoledne u PC a úča se ptá dětí, co dělaly třeba včera nebo (a to je největší nářez) přes víkend. Odpovědi typu: "Jeli jsme k babičce a dědovi.", "Byli jsme s kamarádama rodičů na horách na chatě." atp. nejsou žádnou výjimkou. Shodou okolností jsem potkal pani učitelku (je to výborná ženská) někdy po našich jarňákách, kdy mně a asi i jí zůstal nad odpověďmi dětí rozum stát a chvilku jsme povídali. Byla z toho mírně řečeno evidentně nasraná a když to shrnu, celej rozhovor byl v duchu "když se budou lidi chovat takhle, tak se z toho nevyhrabem nikdy". Musim říct, že mi jí bylo celkem líto a bylo na ní vidět, že jí to na elánu nepřidává. Ten kontakt s dětma jí a nepochybně i dětem chybí (3. tř. ZŠ) a tenhle zmar jí optimismu a naději, že se v dohledné době setkají ve škole moc nepřidá.

No a když už jsem v tý škole, tak ten náš třeťák rozjel s dětma ze třídy už i on-line družinu, přes Teams 🙂 Musim říct, že se mi to jeví jako bezva, páč jsou aspoň v nějakým mimoškolním kontaktu s více dětma najednou. Nejdřív kluci. Včera se ptam: "Dneska tam s váma byla i nějaká holčička?" "Marek jí tam chtěl." Hmm... první lásky 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Effe napsal:

🙂 nebo FFP3+FFP2 = FFP5

:D doufam, ze to neni narazka na moji masku, kterou jsem sem pred casem postoval... ja mam FFP2 pred FFP3 jen jako predfiltr.

@skalis

Nakonec lidi pomalicku prijdou na to co pises. Nekdo driv, nekdo pozdeji. Ze zakladni problem je virus a ne politika. Kdyby to pochopili hned, vsichni se adekvatne chránili a u toho pritom treba na 70% normalne fungovali, nemuselo byt zdravotnictvi a finance v takovym hajzlu. A byly by treba i prachy na ucinnou pomoc lidem z branzi, ktere fakt musely z epidemiologicky obhajitelnych duvodu zavrit. A taky kdyby se to diky zdravymu rozumu lidi tak nerozjelo, nebyl by takovy prostor pro lockdowny a levej covid business. Nojono, kdyby-chyby, ja vim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, martar napsal:

:D doufam, ze to neni narazka na moji masku, kterou jsem sem pred casem postoval... ja mam FFP2 pred FFP3 jen jako predfiltr.

@skalis

Nakonec lidi pomalicku prijdou na to co pises. Nekdo driv, nekdo pozdeji. Ze zakladni problem je virus a ne politika. Kdyby to pochopili hned, vsichni se adekvatne chránili a u toho pritom treba na 70% normalne fungovali, nemuselo byt zdravotnictvi a finance v takovym hajzlu. A byly by treba i prachy na ucinnou pomoc lidem z branzi, ktere fakt musely z epidemiologicky obhajitelnych duvodu zavrit. A taky kdyby se to diky zdravymu rozumu lidi tak nerozjelo, nebyl by takovy prostor pro lockdowny a levej covid business. Nojono, kdyby-chyby, ja vim...

Ne , na tvoji masku jsem opravdu nenarážel .. 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@martar: Všechno, co popisuješ, je důsledek toho všeho. Samozřejmě, kdyby u vesla byli důvěryhodní volení zástupci, kteří půjdou příkladem, zásadně by to pomohlo. Jednoduchý pravidla kontinuálně fungující beze změn týden od týdne.

A co jsem nepochopil, je, proč na ty rolbující lyžaře nikdo nepřijel. Každej den to bylo v televizi zřejmě jako inspirace pro ostatní, jak uzávěru účinně ojebat - tuhle rolba a támhle, podívejte se, kreativně koňský povoz. Kdyby místo zaklekávání policajti přijeli tam a srovnali to, bylo by to mnohem účinnější. A to vysílat v televizi, jinak má každej opatření fakt na salámu.

Já bych klidně na pronajatou chatu s rodinou vyrazil. Chodili bychom na výlety, nestýkali se s ostatníma, po večerech s manželkou popíjeli víno a byli v pohodě. Takhle sedíme doma na zadku, protože nemůžeme ani za hranice okresu. Komu není rady...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, martar napsal:

...

Nakonec lidi pomalicku prijdou na to co pises. Nekdo driv, nekdo pozdeji. Ze zakladni problem je virus a ne politika. Kdyby to pochopili hned, vsichni se adekvatne chránili a u toho pritom treba na 70% normalne fungovali, nemuselo byt zdravotnictvi a finance v takovym hajzlu. A byly by treba i prachy na ucinnou pomoc lidem z branzi, ktere fakt musely z epidemiologicky obhajitelnych duvodu zavrit. A taky kdyby se to diky zdravymu rozumu lidi tak nerozjelo, nebyl by takovy prostor pro lockdowny a levej covid business. Nojono, kdyby-chyby, ja vim...

 

před 7 minutami, skalis napsal:

@martar: Všechno, co popisuješ, je důsledek toho všeho. Samozřejmě, kdyby u vesla byli důvěryhodní volení zástupci, kteří půjdou příkladem, zásadně by to pomohlo. Jednoduchý pravidla kontinuálně fungující beze změn týden od týdne.

...

Přesně tak. Tak politická garnitura má zásadní podíl na tom, že to lidem bude docházet opravdu pomaličku nebo spíš pozdě. V podstatě ty nemehla to uvědomění velké části společnosti celkem slušně oddálili. Při tom při tý první vlně ta nálada a ochota ve společnosti vypadala diametrálně jinak, než poslední dobou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...