Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 27 minutami, martar napsal:

 

Nakonec lidi pomalicku prijdou na to co pises. Nekdo driv, nekdo pozdeji. Ze zakladni problem je virus a ne politika. Kdyby to pochopili hned, vsichni se adekvatne chránili a u toho pritom treba na 70% normalne fungovali, nemuselo byt zdravotnictvi a finance v takovym hajzlu. A byly by treba i prachy na ucinnou pomoc lidem z branzi, ktere fakt musely z epidemiologicky obhajitelnych duvodu zavrit. A taky kdyby se to diky zdravymu rozumu lidi tak nerozjelo, nebyl by takovy prostor pro lockdowny a levej covid business. Nojono, kdyby-chyby, ja vim...

Máš to v ideálním světle, a spousta lidí to pečlivě dodržuje, třeba včetně mě a mé rodiny. Ale musíš do úvah započítat právě tu politiku, která dělá základní problém v tom vnímání. Od špatné komunikace, přes zlodějiny v přímém přenosu, naprosto zmatečná a chaotická opatření typu dnes budete nakupovat od 10 do 12, zítra od 8 do 11, služby zavřít, služby otevřít, vypadá to že na víkend otevřeme skiareály, neotevřeme skiareály a tisíce, doslova tisíce dalších zmatků . . . šílené.


A to v době kdy máme naprosto v minulosti nevídaná technická řešení. 30 let zpátky v době sirén a poplachu údery na kolejnici, desítek hodin než se dostala informace do tisku ke čtenáři, v době kdy jsi chtěl volat meziměsto tak jsi musel na poštu a volat z kabinky (kua jsem už starej nebo co? :) ); tak dnes s videokonferencemi, smartphony, internetem . . . . dvojitá dávka šílenství. 


K tomu musíš vzít do úvahy že část lidí prostě ten rozum nemá, jsou lépe ovlivnitelní, zde je potřeba vzít v úvahu výše uvedené o komunikaci a přidat úplnou neschopnost vymáhání opatření ze strany státu. Plus fatální selhání politiků a la fotbálek kde jenom něco zkouší, mejdan v Teplicích kde nikdo nebyl a další. Pak vidíme idiota na ulici, který místo aby si dal roušku a došel k autu tak se přetahuje s policajtama. Aby ne, když si v hlavě srovná vše výše uvedené po svém,
tak zaručeně musí dojít k tomu, že virus neexistuje ;) 

 

Edit. aha, než jsem dodatloval tak to napsali kluci přede mnou, no tak opakování matka moudrosti :D sorry

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A do Chorvatska je to teda OK nebo musíme sedět doma na zadku stůj co stůj? Jako pravidla dodržuju, respirátor nosim všude mimo domov, teda když neběžim nebo nejedu na kole, ale mám ho s sebou, kdybych někde zastavil, na čůrání, na kontrolu nebo tak. Přecijen už je to tu dlouhý a někam bych vyrazil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V zasade jet muzes. Nevim uplne jak je to s tranzitem pres Rakousko a Slovinsko. Rekneme ze s testem ok, ale nevim. Stejne tak prijezd do Chorvatska. Navrat domu pak znamena 5 dni izolace a pak test. Ale treba cesty do Ceska, jen tak na dovcu myslim mozny nejsou. Nevim jak to ted maj Chorvati. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chorvati do 15.3. maj zhruba to stejný jako my tady, před příjezdem nahlásit online formulář, na hranici se tím prokázat plus negativní test nebo potrvzení od lékaře o prodělání covidu v rozmezí 14dní-3měsíce před příjezdem. Nosit roušky a stranit se tam jako tady je už skoro norma. 14 dní po příjezdu si ráno měřit teplotu 🙂 Ale tak nechci se tam muckovat s místníma, jen prostě vypadnout, ohřát se, odpočinout a dobít baterky a vitamín D.
Předpokládám tranzit Rakousko a Slovinsko s potvrzením o ubytování, online formulář a negativní test problém nebude

Pro návrat negativní test z Chorvatska, registrace online zde, 5 dní samoizolace a negativní test.

To jsem si nastudoval, spíš jestli to je morálně OK nebo budu na Nově jako nezodpovědný turista.

Že budu po návratu protestovaný víc než normálně a bude mě to stát nějakou tu tisícovku je mi jasný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 48 minutami, skalis napsal:

Samozřejmě, kdyby u vesla byli důvěryhodní volení zástupci, kteří půjdou příkladem, zásadně by to pomohlo. Jednoduchý pravidla kontinuálně fungující beze změn týden od týdne.

Nemyslím, že máš pravdu. Stredoeurópska mentalita velí spochybňovať akékoľvek nariadenie, lebo mne predsa nebude nikto rozkazovať, čo mám alebo nemám robiť. A každé nariadenie človek berie ako neodôvodnený zásah do svojich práv a slobôd.

Ako písal @martar, primárny problém je vírus, nie vláda. A na šírenie vírusu platí čo najvyššia forma obmedzenia pohybu a izolácie, nič iné. Skúsenosti z Ázie to potvrdzujú, lenže našinec to robiť nebude, a nájde si na to milión dôvodov. Stačí si prejsť toto vlákno od začiatku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, wawrik napsal:

 

Ako písal @martar, primárny problém je vírus, nie vláda. A na šírenie vírusu platí čo najvyššia forma obmedzenia pohybu a izolácie, nič iné. Skúsenosti z Ázie to potvrdzujú, lenže našinec to robiť nebude, a nájde si na to milión dôvodov. Stačí si prejsť toto vlákno od začiatku.

Našinec hlavně vidí chaos a bezradnost těch kteří mají rozhodovací pravomoci . 

Číňani zavřeli všechny doma a mezitím postavili nějaké " nemocnice ", aby si nezamořili ty stávající .

U nás přelepili štítky na dveřích a měli jsme Covid oddělení ve 4 patře budovy , zbytek zůstalo stejné .

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čínský přístup by jsi asi nechtěl, to je fakt jiný vesmír. Tam už je velký bratr realitou a ty nemocnice narychlo postavené taky moc nefungovaly. Byly to spíš také marketingové projekty, jak dovnitř Číny tak i ven.

Asie má jedno specifikum, oni už tam pár podobných virů měli, takže obyčejní lidé mají zkušenost a podle toho se chovají.

Nicméně v Asii jsou jiní premianti, kde by se dalo využít zkušeností a prošli si Covidem velmi dobře. TAIWAN, J. Korea, ze zemí, kterým bych věřil udávaná čísla.

V Evropě tím velmi dobře prošlo Finsko a Norsko, takže i tam bych hledal východiska. 

Bohužel náš reichspritzenmeister AB jezdí do Srbska apod. V Izraeli by zase mohli nabrat zkušenosti ohledně očkování. Už jsem tady dával ten rozhovor proč to šlo tak dobře.

Ale na to všechno je tak trochu pozdě, tohle měl řešit mnohem dříve.

Jo a abych nezapomněl, tak je tu ještě jeden takový problém, jmenuje se česká cesta. Od roku 1990 děláme některé dávno vymyšlené věci tzv. českou cestou a pak se divíme. Mimochodem začalo to ústavou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, wawrik napsal:

Nemyslím, že máš pravdu. Stredoeurópska mentalita velí spochybňovať akékoľvek nariadenie, lebo mne predsa nebude nikto rozkazovať, čo mám alebo nemám robiť. A každé nariadenie človek berie ako neodôvodnený zásah do svojich práv a slobôd.

Ako písal @martar, primárny problém je vírus, nie vláda. A na šírenie vírusu platí čo najvyššia forma obmedzenia pohybu a izolácie, nič iné. Skúsenosti z Ázie to potvrdzujú, lenže našinec to robiť nebude, a nájde si na to milión dôvodov. Stačí si prejsť toto vlákno od začiatku.

Tak.

Koncom leta som bol na Morave a keď som behal s handrou na hube, tak sa mi domáci vysmievali v zmysle "vy se tý korony bojíte, že jo?". Vrátane jedného miestneho lekára. To nežalujem, ani sa nesťažujem, taký bol skrátka stav. Nechápem občas jednanie ľudí. Napríklad vo videu s reakciou Hradišťanov.

Stredoeurópska mentalita? Skok z komunizmu do demokracie? Posaď chudobného na koňa, ani čert ho nedohoní.

edit: ešte som zabudol na základné heslo rebelov "Načo by som nosil rúško, to ma neochráni"

Upraveno uživatelem McStinger
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Primární problém současné situace není jeden ... je to více vzájemně se ovlivňujících prvků

- lidský druh je přemnožený

- cestování je (bylo) levně dostupné skoro všem, snadný přenos všech nemocí

- zdravotní péče je dostupná skoro všem, díky ní se lidé dožívají vyššího věku, než je člověku jako organizmu přirozené

- dostupnost zdravotní péče vede k jejímu nadužívání a nestarání se o sebe sama (prevenci)

- obecná odolnost (imunita) lidského organizmu, vlivem civilizačních benefitů klesá

- imunita se snižuje zvyšujícím se věkem, ale neplatí, že mladý sportující jedinec má automaticky dobrou imunitu

- upřednostňování jedné skupiny, vede k destrukci skupin jiných a rozvratu společnosti jako celku

- zvýhodněné (preferované) skupiny (věkem, sociální důležitostí apod.) mají tendenci manipulovat s těmi, kdo nejsou jejich členy, a to i za použití síly

- těm, kteří na situaci doplácejí (ekonomicky i sociálně - někteří podnikatelé, děti apod.) už bude téměř nemožné vytvořit dostatečný motivační protokol k dodržování čehokoli, tím spíš nelogických opatření (nošení roušky i na prázdné ulici).

Každopádně sociologie zažívá orgasmus ...

... ono to nakonec skončí nikoli vymizením covidu, ale jeho akceptací. Zachráněný život začne být společensky i ekonomicky příliš drahý a lidé to prostě přestanou řešit. Pomalu, ale jistě. Navíc tím, jak se jednotlivé země liší strategiemi přístupu se ukazuje, že opatření, jednotlivě i jako celek, mají jen omezený dopad. I španělská chřipka tak skončila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@pebe 12.3 se jet ohřívat do Chorvatska? A jinak doma všichni zdrávi, nebo jde o recidivu loňské nákazy od kolegy @odjinud? Jestli potřebujou zpovykanci vyrazit na kýbl party, vypíšou si glejt na služebku, nasaděj pohorky a hurá ...třeba do Prčic (a dlouho se nevracet)!

image.png.6ad274388e007caa32d48f8c0007d8e3.png

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, wawrik napsal:

....primárny problém je vírus, nie vláda.

Možná v ideálním případě ano.  Ale bezradná vláda co vládne stylem, nařizuji pak odvolávám, pak odvolávám co jsem odvolal, slibuji, co jsem slíbil. Do toho ten psychopatický blob na hradě, bude asi fakt problém větší než si myslíš.

 

Upraveno uživatelem kamilb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Jarett napsal:

Primární problém současné situace není jeden ... je to více vzájemně se ovlivňujících prvků

Zachráněný život začne být společensky i ekonomicky příliš drahý a lidé to prostě přestanou řešit.

Ano sociologie si užije, protože na pozadí se odehrává odehrává boj o moc, peníze a výhody.  Kdo má moc chce peníze, kdo má peníze chce moc a má obojí chce výhody na úkor ostatních.   

Nelze se zadlužovat do nekonečna a tisknutí peněz povede k vysoké inflaci atd. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Jarett napsal:

Primární problém současné situace není jeden ... je to více vzájemně se ovlivňujících prvků

Zachráněný život začne být společensky i ekonomicky příliš drahý a lidé to prostě přestanou řešit.

Ano sociologie si užije, protože na pozadí se odehrává odehrává boj o moc, peníze a výhody.  Kdo má moc chce peníze, kdo má peníze chce moc a má obojí chce výhody na úkor ostatních.   

Nelze se zadlužovat do nekonečna a tisknutí peněz povede k vysoké inflaci atd. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak super. Kluci se vrátili z Izraele a objevili Ameriku. Proč tam ti ko..ti nejeli, resp. neposlali někoho v lednu, aby viděli jak na to.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/petr-smejkal-izrael-ockovani-zelene-pasy-lockdown-rozvolneni.A210312_092314_domaci_chtl

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...