Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 1 hodinou, Radek124 napsal:

@pebe 12.3 se jet ohřívat do Chorvatska? A jinak doma všichni zdrávi, nebo jde o recidivu loňské nákazy od kolegy @odjinud? Jestli potřebujou zpovykanci vyrazit na kýbl party, vypíšou si glejt na služebku, nasaděj pohorky a hurá ...třeba do Prčic (a dlouho se nevracet)!

spíš 27.3. ve dvou s manželkou do apartmánu

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad cestování, víme jak jsou na tom USA s počtem úmrtí podobným jak u nás, systém zdravotnictví  a něconěco, tak pro ilustraci kamarád z Aljašky letí na týden orazit na Hawaii, 2 dospělí a starší dorostenec. Trošku stresik protože jim neodeslali testy jak měli, ale to není podstatné, pro neangličtináře ve zkratce na dotaz jak to vlastně funguje pro lidi co bydlí v totálnim vidlákově na Aljašce kde je momentálně kosa, ne jak v Chorvatsku ;) to je tak, 

že si objednali testy, přes videohovor pod dohledem supervisora si udělali "online" test, zalepili do obálky a předali UPS na doručení do laboratoře. 

727452930_Screenshot_20210312-205239_SamsungInternet.jpg.8d34229cc291b74e2cc7062e6a77a842.jpg

Je to jen pro zajímavost, no offense proti našemu systému. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli už má někdo zdejšího režimu plné kecky, beru když se sebere a tak jako Sibiř (a Burešova Monika?) vyrazí přežít zbytek toho karanténního blbince do vyhřáté Dubaje, nebo jako wawrik do termálů na Island... ale hrát si na “turistiku”  přejížděním hranic zemí kde se nás de-facto štítí a malovat si víkendové mimosezónní řízkaření v nevytopeném chorvatském apartmánu jako romantický únik ze spárů policejního státu (jak to prasátko co bylo v noci před porážkou “v žitě”), to bych čekal jen od hodně nezralého a nebo opravdu zoufalého jedince... -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hlavně jestli už máte do skleniček od přesnídávky z firemnich záchodků odstříkané mejdlíčko a dezinfekci 🧼🚿

Na jednu stranu si tady 95% lidí nechává nonstop srát na hlavu, aby si nedovolili vystrčit čumák na ulici po deváté večer a aby bez slintáku a glejtu s krví podepsaným itinerářem neopouštěli svůj prdelákov, sbírají karmu za “upřímné kondolence” když tady někomu neznámému někdo umře - no a pak sem holt čas od času pár vykuků chodí lovit rozumy, “kterak nejpozději o příštím víkendu celý (jakkoliv pomatený) systém přechcat a vyrazit si za hranice všedních dnů”... :tired:

Sorry @pebe, ale jestli se vloni ta čínská sračka po Evropě kvůli něčemu tak divoce rozšířila, tak kvůli pendlerům a “neodkladným” výletům batůžkářů za slevněnýma selfíčkama, křížem krážem difundujícím Evropou a světem. Jó, kdybys ses pochlubil že vyrážíte s Afričanem pálit kalorie na toho času liduprázdnou Sněžku (vejvratama kde by Vás ani čerstvě nastřelení Hamáčkovi fízli na čtyřkolkách nedojeli), věř že bych ani nepípnul a jenom tiše záviděl... :whistle:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radek stejně nikdy nezklame, aspoň jsem se zase o sobě něco dozvěděl, dík
No prostě v Dubaji, na Islandu a na Sněžce nic nerozneses ani nechytis, ale bacha na Chorvaty. Co je na tom nejasnyho?

Odesláno z mého Lenovo TB3-850F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odjet dlouhodobě hodně daleko (a zůstat tam než nás to blbnutí přejde) = netahat týden co týden naše problémy ven a tamní zpátky domů = sice starověké ale (v případě nenakažených jedinců) účinné řešení epidemie pro ty co na to mají.

Pokud je Sněžka (aspoň na “české straně”) liduprázdná, nyní bez front u lanovky a i ze “salůnu republiky” s dojezdovým časem do dvou hodin bez zastavování, hygienický problém nenastane dokud stejný nápad ve stejný termín nedostane půlka cajzlova. Průšvih je že “doba držkaboočková” přeje stádnosti, takže kvůli lufťákům se selfie tyčkama máme pod zámkem preventivně celej stát, Čau Lidi.

Nápad na natruc víkendový výlet ausgerechnet “do Chorvatska” mi proto v tomhle režimu nezní zrovna jako gentlemansky zodpovědná nonstop cesta do míst kde nikoho nepotkám = nenakazím ani místní, ani sebe. Leda by měl Pebe pilotní licenci a nebo vyhlídnuté aerotaxi na Brač 🛩️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím tu poděkovat rejpavýmu Radkovi za nedávný odkaz na kontrolnibody.cz, je to fakt šikovná věc. Řada známých má nemovitosti mimo svůj okres, jezdí tam na víkendy z bytů hlavně kvůli zahradám a změně prostředí, jídlo a vše ostatní s sebou, pouze jedna domácnost, a mapa jim pŕi tom pomáhá vyhnout se zbytečné buzeraci.

Asi si úplně neumím představit psychický stav lidí zvyklých před koronou na aktivní společenský život a cestování, kteří jsou teď zavření v městských bytech. Výjezdy autem na vlastní chatu nebo chalupu proto beru, pokud se výletníci vyhnou kontaktu s místními lidmi. Tenhle z mého pohledu bezpečný způsob porušování lockdownu mi nevadí.

(Co nepochopím jsou v dnešní době společenské akce příslušníků více domácností nebo nebo třeba turistika letadlem)

Edit: jediné skutečné riziko od lufťáků zavřených na chalupě, které mě napadá, jsou s odpuštěním jejich howna. Ví se vůbec po roce epidemie, jak dalece je kanalizační odpad z infikované domácnosti nebezpečný? Ovšem většina chalup a chat, co znám, stejně není připojena ke kanalizačnímu řadu a čističce, takže riziko je fakt malé.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CITACE: Asi si úplně neumím představit psychický stav lidí zvyklých před koronou na aktivní společenský život a cestování, kteří jsou teď zavření v městských bytech. 

Takové lidi najdeš v psychiatrických ústavech a nemocnicích a není jich zrovna málo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždycky budou v populaci lidi více i méně psychicky odolní. Pro ty méně robustní musi být současná doba náročná, to nepopírám. Nechci ovšem domýšlet, jak by reagovali na skutečný tvrdý lockdown, jaký byl třeba ve Wuhanu.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsme banda zpovykancu, co si nedokaze docasne dobrovolne "snizit" svuj komfort. Lidi maj dneska falesny pocit, ze maj na vsechno pravo. No a pri kombinaci teto pohodlnosti s inteligenci vetsiny stada jsem to dopracovali tam, kde jsme. Je mi smutno, je mi ouzko, chce se mi blejt a rvat vzteky zaroven. 

Malo platny, dokud kazdej nezacne sam u sebe a navic jeste nevypraskame z vedeni teto spolecnosti nymandy a gaunery, kteri tam dnes jsou, lepe nebude.

 

Upraveno uživatelem honza71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, honza71 napsal:

Jsme banda zpovykancu, co si nedokaze docasne dobrovolne "snizit" svuj komfort. Lidi maj dneska falesny pocit, ze maj na vsechno pravo. No a pri kombinaci teto pohodlnosti s inteligenci vetsiny stada jsem to dopracovali tam, kde jsme. Je mi smutno, je mi ouzko, chce se mi blejt a rvat vzteky zaroven. 

Malo platny, dokud kazdej nezacne sam u sebe a navic jeste nevypraskame z vedeni teto spolecnosti nymandy a gaunery, kteri tam dnes jsou, lepe nebude.

 

Vidím to stejně i přes to že mi je občas také ouzko, protože jsem zvyklý hodně poletovat po světě. Ale pravda je taková, že miliony lidí maká od nevidim do nevidim, jen aby uživili rodinu a měli střechu nad hlavou.....my máme aspoň šanci, že bude jednou lépe, kdež to ti ostatní to mají po generace dané a šance na zlepšení nula....S cestováním bych počkal, než dostaneme aspoň tu vakcínu, pak už bych v tom neviděl problém, s nějakou tou následnou karanténou po návratu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@honza71

Snažil jsem se Honzo říct, ze pro lidi v malým bytě, bez zahrady, terasy, můžou být i tři týdny hodně náročné třeba z hlediska partnerskěho soužití. Takže výjezdy na vlastní chalupu či chatu mimo okres, při dodržení protiepidemických pravidel (tj nestýkat se s místními, nelézt do místních obchodů, holt si odpustit v sobotu čerstvé pečivo...) toleruju a neodsuzuju. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@martar 

Ja nenarazel Martine na tve uvedomele zname. Jen to na me rano zase trochu sedlo. Presne pred rokem jsme zrusili synovi oslavu narozenin (mela to bejt jeho prvni s kamarady, protoze si to moc pral, je takovej hodne spolecenskej) na stene. Vcera slavil dalsi (10) narozeniny a zase bez kamaradu. A to ne proto, ze virus. To proto, ze lidi jsou blby.  A k tomu mame v cele statu neshopny nymandy spolecne se vsehoschopnymi gaunery. Sem tam je mezi nima zamichanej neschopnej gauner 😀.

Blejt se mi chce z cur.ku jako Prymula, kterej chudak jeste nebyl tenhle rok na dovoleny. Ja su pi.a, co lonskou letni dovolenou v cizine zrusila, pres vanocni svatky rodice nenavstivila, na zadny oslavy nechodim, svuj zivot jsem omezil na cestu do prace a domu a deckam furt vysvetluju, ze bude lip a snazim se, aby ten dopad na ne byl co nejmesi (vyuka, socialni dovednosti...). Je to moje volba, ja vim, ale sere me kazdej, kdo jde do "nelegalni" hospody, kdo se neni ochotny nebo schopny na chvili omezit, aby bylo co nejdriv zase dobre. Jasne, ze ted po roce uz je pozde. Ale me to sere uz rok, proto ta frustrace. 

Pred rokem jsem lidem rikal, tvl zijeme 60+ let. Co je proti tomu 6mesicu az treba 1 rok nejakejch omezeni. To nam preci stoji za to, se kousnout. No nic, jsem bohuzel v mensine. Vysledky tu mame na "zlatym" podnose uz ted. A nasledky si budeme vyzirat jeste kurva dlouho :(

Upraveno uživatelem honza71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...