Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 20 minutami, martar napsal:

@honza71

Snažil jsem se Honzo říct, ze pro lidi v malým bytě, bez zahrady, terasy, můžou být i tři týdny hodně náročné třeba z hlediska partnerskěho soužití. Takže výjezdy na vlastní chalupu či chatu mimo okres, při dodržení protiepidemických pravidel (tj nestýkat se s místními, nelézt do místních obchodů, holt si odpustit v sobotu čerstvé pečivo...) toleruju a neodsuzuju. 

Taky toleruju, neodsuzuji a ono kdyby to tak bylo, tak se ty okresy možná ani neuzavřou.....ale vzorných lufťáků by jsi na prstech jedné ruky spočítal, viděl jsem to u nás, co se tady na těch chalupách okolo dělo. Ale píšeš to hezky, tak by to nějak mělo být :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už jsem omezení zažil, byly to dva zbytečné roky na vojně. A vím, jak je to těžké pro osamělé staré lidi (třeba moje máma, za pár dní jí bude 89). Chodím nakupovat a na procházky, ale to mi nemůže nahradit ztracený čas s kamarády. A bohužel se s některými už nesetkám protože kvůli strachu z covidu přestali chodit k lékaři a odebrali se na onen svět. Jinak se chovám zodpovědně už kvůli matce o kterou se s bráchou staráme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, geometr napsal:

Zas na druhou stranu některý lidi konečně poznaj svoje děti.

Copak svoje děti, ale v hodně případech poznají rodiče i sami sebe :D Máš pravdu v tom že na dnešní době je důležité hledat pozitivní věci, protože těch negativních je bambilion....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavá úvaha--Jak to,že je možné naráz uvolnit 30 000 policajtů jen proto,aby nepropustně hlídkovali,jestli nejedem na návštěvu za příbuznýma?Budou hlídat minimálně po dobu týdnů...Oni nemají nic jiného na práci? Co teda dělali celých 30 let?...když jejich práce ted evidentně nikde nikomu nechybí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, Kapo napsal:

Já už jsem omezení zažil, byly to dva zbytečné roky na vojně. A vím, jak je to těžké pro osamělé staré lidi (třeba moje máma, za pár dní jí bude 89). Chodím nakupovat a na procházky, ale to mi nemůže nahradit ztracený čas s kamarády. A bohužel se s některými už nesetkám protože kvůli strachu z covidu přestali chodit k lékaři a odebrali se na onen svět. Jinak se chovám zodpovědně už kvůli matce o kterou se s bráchou staráme.

Nevim jestli tě to trochu uklidní, ale staří lidé to větsinou snáší líp než mladí. Jednak životní zkušenosti (u opravdu starých lidí i z války, lágru, rudýho krimu z padesátek) a pak jim utíká čas jiným tempem než dvaceti- nebo třicetiletým. Mně je pade a třeba představa ročního lockdownu mě neděsí. Pro teenagera to musí být nepředstavitelná, děsivá a hlavně nekonečná věc. Koneckonců i proto byly ty dva roky na vojně tak frustrující, vždyť to byla osmina dosavadního vnímaného života :) (když odečtu první dva roky, které si děcko nepamatuje).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@TobiVzhledem k tomu že policejní sbor čítá celkem 40175 osob (z toho asi 6000 žen), jich tolik zdaleka nebude. Nechce se mi počítat, ale odečti poměr na dovolené (mají 6 týdnů), zdravotní volno měsíc ti co mají déle odslouženo, odečti počet lidí ma neschopence, v karanténě, na OČR, na mateřské. 

Nyní odečti kancelářské, prezidia, krajská velitelství atd., ti rozhodně kanceláře neopouští.

Vyděl dvěma (hlídka vždy ve dvou).

= počet lidí schopných být ve službě

To budeme dále dělit, to je dáno službami, neboť pracovní týden má 40 hodin ale pomáhat a chránit je potřeba 168 hodin za týden.

Kdo sem hodí výsledek? ;)

 

@martar https://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/sebvrazdy-covid-2021.html

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně nevidím hlavní problém v lidech, ale v neschopné vládní garnituře. Současná “opatření” jsem již absolutně přestal chápat a ani se už o to nesnažím. Fakt už ani nevím co všechno nesmím. Vadí mi fakt, že ať už dělám prakticky cokoliv, zřejmě něco porušuju. A oni ti na to řeknou “ale to je v pohodě, tohle my vymáhat striktně nebudeme”, tedy až do chvíle kdy se to náhodou bude někomu hodit (vím, to je už trochu konspirační teorie).

Aktuálně jsem lehce rozladěn tím, že mám v Berouně k vyzvednutí polykarbonátové desky na stříšku, je to i placené předem, a já pro to nemůžu legálně zajet, protože Řevnice jsou těsně za hranicí okresu v Praze-západ. Mám těch 5 tácu teda jako solidárně odepsat a bejt zodpovědnej? Nebo mám věřit tomu že po třech týdnech okresy skončí a uprosit je v DEKu, ať mi to tam ještě uskladní. Hlavně že jede byznys s testy a vakcínami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, Waya03 napsal:

Já osobně nevidím hlavní problém v lidech, ale v neschopné vládní garnituře. Současná “opatření” jsem již absolutně přestal chápat a ani se už o to nesnažím. Fakt už ani nevím co všechno nesmím. Vadí mi fakt, že ať už dělám prakticky cokoliv, zřejmě něco porušuju. A oni ti na to řeknou “ale to je v pohodě, tohle my vymáhat striktně nebudeme”, tedy až do chvíle kdy se to náhodou bude někomu hodit (vím, to je už trochu konspirační teorie).

Aktuálně jsem lehce rozladěn tím, že mám v Berouně k vyzvednutí polykarbonátové desky na stříšku, je to i placené předem, a já pro to nemůžu legálně zajet, protože Řevnice jsou těsně za hranicí okresu v Praze-západ. Mám těch 5 tácu teda jako solidárně odepsat a bejt zodpovědnej? Nebo mám věřit tomu že po třech týdnech okresy skončí a uprosit je v DEKu, ať mi to tam ještě uskladní. Hlavně že jede byznys s testy a vakcínami.

Na nákup přece můžeš když správně vyplníš správný formulář

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžeš kamkoliv a skoro cokoliv, jen si vypiš papír třeba na ošetřování člena rodiny, nikdo po tom pátrat nebude ani nikjak ověřovat. Mrkni na kontrolnibody.cz a možná tě ani nikdo lustrovat nebude.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... no, a to je právě to, co je špatně .... Když už vymyslím normu, tak ji musím být schopen vynutit. Tahle norma.je ještě navíc směšná .... Tak nějak mne ten Český stát se-e.

A příběh z praxe. Jakožto jednatel společnosti se sídlem v Praze s sebou vozím při příjezdu do Prahy výpis z obchodního rejstříku. Pro jistotu podtrženo mé jméno, sídlo firmy, fce. No, vysvětlíte někdo policajtovi, že jednatel pro výkon funkce jednatele nemá sjednanu pracovni smlouvu, a tudíž potvrzení zaměstnavatele by byla lež? To jim to fakt nemohli před vypuštěním do terénu nějak nalít do hlav? Mimochodem, do prázdné nádoby se přece nalévá nejlépe ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Bert napsal:

... no, a to je právě to, co je špatně .... Když už vymyslím normu, tak ji musím být schopen vynutit. Tahle norma.je ještě navíc směšná .... Tak nějak mne ten Český stát se-e.

A příběh z praxe. Jakožto jednatel společnosti se sídlem v Praze s sebou vozím při příjezdu do Prahy výpis z obchodního rejstříku. Pro jistotu podtrženo mé jméno, sídlo firmy, fce. No, vysvětlíte někdo policajtovi, že jednatel pro výkon funkce jednatele nemá sjednanu pracovni smlouvu, a tudíž potvrzení zaměstnavatele by byla lež? To jim to fakt nemohli před vypuštěním do terénu nějak nalít do hlav? Mimochodem, do prázdné nádoby se přece nalévá nejlépe ....

Berte, Ty máš na ně smůlu. Nebo já kliku. Já teda ještě takovýhle blby nepotkal. I když teda kolem těch za Horníma Počernicema (o tý hlídce si psal onehda, ne ?) jsem dvakrát jenom projel, ti mě nestavěli, i když měli volno a mam na autě třeba jihočeskou značku. Třeba bych jim nevysvětlil, že jedu zadem do Klánovic přes Šestajovice 🙂 No, mam asi kliku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...