Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 7 hodinami, safi napsal:

My jsme před 2,5 lety prodelali syndrom ruka-noha-usta. Ve zkratce par dni horecky, pak vsude bolestiva vyrazka, pak hromada aft v puse. Mala, ktera to prinesla mela jen dva pupinky. Cca mesic po odezneni priznaku nam zacali slezat nektere nehty na nohou a rukou. Nektere procesy v tele maji zpozdeni a u covidu se zatim plne nevi, jak meni chemii v tele a kde (respektive se to vi u zivot ohrozujicich selhani organu). 

No, pěkný tedy 🤪 Takže víme o postcovidových problémech na plicích, srdci, uších, očích, psychice, no nic, jdu si udělat drink.... 🙏

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, African napsal:

No, pěkný tedy 🤪 Takže víme o postcovidových problémech na plicích, srdci, uších, očích, psychice, no nic, jdu si udělat drink.... 🙏

Kamaradovi (pod 40) se minuly tyden projevil covid, jak jinak nez z kancelare. Pres vikend se zhorsil, velka bolest na hrudi, neschopen si dojit sam ani na wc (pred par mesici mel zanet pohrudnice a okolnich organu a byl asi 3 tydny v nemocnici). Volal na 155, odmitli ho do nemocnice vzit protoze to jeste udychal. Dalsi den na 155 volal znovu vybaven anamnezou od obvodacky (dolozena porucha srazlivosti krve a riziko krevnich srazenin i zaverecna zprava z nemocnice). Az to zabralo. V nemocnici se stabilizoval-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, African napsal:

No, pěkný tedy 🤪 Takže víme o postcovidových problémech na plicích, srdci, uších, očích, psychice, no nic, jdu si udělat drink.... 🙏

A to ještě nevyplavaly na světlo Boží problémy s erekcí :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Conrad napsal:

A to ještě nevyplavaly na světlo Boží problémy s erekcí :cheers:

Šukání je pro děcka, tam mi to je jedno :D Tak koukám že unie už chystá očkovací průkaz, ale prý nesmí být diskrimanční, tak jsem docela zvědavý jak to celé ty chytré hlavy tam vymyslí 🤣

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/evropska-unie-ockovani-vakcina-koronavirus-covid-19-cestovani-petricek_2103082147_gak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Americkej napsal:

Sem teda zvědavej, diskriminační bude už z podstaty své existence 🙂 Ale věřím, že se sejde pár chytrých hlav.

Je určitá skupina lidí, která se bude cítit diskriminovaná celý život, je to takový jejich úděl, nebo spíš koníček a hlavně je to IN v dnešní době že .... S diskriminací jsem nikdy nesouhlasil, ale on se ten vcelku dobrý nápad všichni si být rovni trochu zvrknul no, nebo spíš pořádně :D Já upřímně mít cestovku, nejsi očkovaný - neletíš, mít hospodu, nejsi očkovaný - nedáš si u mě pivko a tak dál. A co, cítíš se diskriminovaný? V pohodě, tak si běž tam kde ten očkovací průkaz chtít nebudou, popíračů covidu ja habakuk, tak on ti někdo to pivko někde rád natočí, tečka ;) Každopádně bych to nějak moc neřešil, moc zákazů a příkazů nevymýšlel, protože co nevidět snad pevně doufám nahradí očkování nějáké léky, nosní spreje, prostě cokoliv jiného a pak už zase nějáké očkovací průkazy budou pasé.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele Afri, já jsem ten poslední, kdo si může stěžovat na diskriminaci. Dostal jsem od boha do vínku samý esa. A žiju si jak prase v žitě. Taky jsem ale objel většinu světa (ne s cestovkou, ale pracovně), abych měl srovnání volby. Kecy že budu moci jít bez očkováku do hospody, kde jim to nebude vadit, jsou kurevsky ubohý. Asi tak jako můžu jít do hospody, kde hospodskej chce kuřáky ve svý vlastní hospodě. Já teda už nehulím dobrejch 20 let, ale snad tomu srovnání porozumíš. Tohle hysterický upínání se k vakcinaci a souběžnýho zašlapávání jiných názorů je to, co vidím jako nejtvrdší nebezpečí. Pro svobodu každýho, i Tvejch děcek. Dogma, že tvrdej kriminál pro všechny je jediná správná cesta... Tohle bysme nad pivem mohli rozebírat dlouho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Americkej napsal:

Hele Afri, já jsem ten poslední, kdo si může stěžovat na diskriminaci. Dostal jsem od boha do vínku samý esa. A žiju si jak prase v žitě. Taky jsem ale objel většinu světa (ne s cestovkou, ale pracovně), abych měl srovnání volby. Kecy že budu moci jít bez očkováku do hospody, kde jim to nebude vadit, jsou kurevsky ubohý. Asi tak jako můžu jít do hospody, kde hospodskej chce kuřáky ve svý vlastní hospodě. Já teda už nehulím dobrejch 20 let, ale snad tomu srovnání porozumíš. Tohle hysterický upínání se k vakcinaci a souběžnýho zašlapávání jiných názorů je to, co vidím jako nejtvrdší nebezpečí. Pro svobodu každýho, i Tvejch děcek. Dogma, že tvrdej kriminál pro všechny je jediná správná cesta... Tohle bysme nad pivem mohli rozebírat dlouho.

Je to na dlouhé povídání a v podstatě s tebou souhlasím. Poukazoval jsem jen na to, že by měli nechat lidi podnikat dle svého nejlepšího uvážení, a já jelikož stále vidím světlo na konci tunelu právě díky vakcinaci, tak bych ty očkováky vyžadoval. Když už jsme nakousli to podnikání, tak by mě zajímalo, zdali v dnešní době nelehké stát trochu rozváže lidem ruce. Protože např. k vedení hospody už musíš mít dnes znalosti rovnající se vedení atomové elektrárny. Hrozně bych si to přál, aspoň trochu polevit ve všech těch nesmyslných nařízeních, aby se lidi vschopili. Ale asi je to sen, dám příklad debility.  U mě třeba pozitivní super věc, že jsem nebyl rok na celnici, všechno online a pohoda, zjistili že to jde, ale na jak dlouho? Před 14 dny mě volal Turek, že nám zadrželi kamion na hranicích a já říkám jak to? Turci rozvolnili a už chtějí celní papíry jako za starých časů, říkám, no to mě poser 😣 Takže rychle na celnici, vytáhnout z archivu originály, poslat za tři litry expresem na hranici, aby řidič mohl vypadnout. Kurňa proč se neponaučíme a nevytáhneme z této doby aspoň nějáká ty pozitiva když fungovala? Nechápu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

před 18 minutami, Anela napsal:

jedna znama odmita testovani, protoze ti pri testovani do nosu davaji nejake mikrocastice. ze to psali na internetu

spadla mi celist. no nic, alespon osobne znam nekoho, kdo ma tyto nazory.

Tak ona měla v podstatě pravdu. Zcela jistě ti s vatičkou na špejli do nosu nějaké mikročástice zanesou :) (akorát se teda asi nebudou moc lišit od mikročástic, které si sami do nosu pořizujeme s každým nádechem...)

Jen pro zajimavost - pokud někdo z vás sleduje ty paranoidní informace - co vlastně mají ty "mikročástice" umět? Sledovat člověka jako nanovysílače? Ovlivňovat jeho chování jako toxoplazmóza? Zkrátit život na pár měsíců po odchodu do důchodu jako kurvítka v elektronice? Nebo co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@African Obávám se že celá ta “nediskriminační” byrokracie skončí u toho, že místo jediné kartičky zase budem muset tahat jakousi zkurvenou knížečku s “vízama”, na kterejch bude “čím-od-do” ...a stejně to nezabrání situacím, kdy Tě i naprosto zdravého bude moct fízl nemilosrdně otočit zpátky, protože Vaše vízum bylo zrušeno “certifikát účinnosti Vaší Vakcíny byl revokován”. :fyou:

Už chápeš v čem spočívá zlo tohodle eurohujerského výmyslu? Kritérium zdraví/bezinfekčnosti by bylo zaměněno za pochybné kritériem “naočkování” (které je Ti v situacích kdy už to prodělals k prdu - zatímco i naočkovaný se můžeš nakazit a být infekční) - bez kterého si Tě médiama namotivovaní fízli vychutnají jak fousatýho Ujgura v Číně... :skull:

PS: Co říkáte na veřejnoprávní palebné přípravy k vytvoření další skupiny “veřejných nepřátel” (hned po lidech bez slintáků na prázdné ulici a mrzkých pendlerů mezi okresy) - a to kuřáků ve “veřejném prostoru”? Jsem zarytej nekuřák, ale svalování viny neschopného státu za koronáč na závislé (ze kterých zároveň vydatně tyje) už mi přijde fakt perverzní... :thumbsdown_anim:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Covid pas? EU? Schválení členskými státy? Do května? 

Dovolte, abych se vysmál téhle byrokracii :D

Covid pas, i kdyby; tak 6 týdnů od první dávky vakcíny. Kdy přijde na řadu běžný 40-ti letý cestychtivý občan? V srpnu? :D Tak na Vánoce může frčet kam chce? Pokud teda nebude další lockdown. :D A ten bude.

Než cestování si raději položme otázky jako:

narvaný Globus po strop vs. zavřený obchod s botama?

Otevřené květinářství vs. zavřené holičství?

Zavřené školy pro naše děti vs. otevřené školy pro děti vojáků, starostů, referentů sociálky, finančáku a úřadu práce (a dalších a klidně ve skupinách po 30 dětech)? Diskriminace? 

;)

 

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...