Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Samo že novej “očkovák” bude lepší, nediskriminační = jen pro EU a jí schválené vakcíny (aneb “to máte angláni za Brexit a Zeneku!”). Solventní “třetizemci” si za jeho vydání hezky připlatí, jinak ani nevystrčej čumák z letadla - a plaváčkům bude (včetně prioritního očkování hned po vylodění) zasponzorován z fondů soudržnosti, zadržených nesolidárním zemím...💰💰💰

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, když vládní opatření "už jen 3 týdne vydržať" končí v neděli ve 23:59, znamená to, že jdou děti v pondělí normálně do školy, ne?

Nebo? Že by adhoc zase někdo jako last minute něco vymyslel a v neděli nejlíp hodil do placu? Že by si člověk jako tak naplánoval normální život. 

Jo a taky od pondělí bez respirátoru, jo, kdyby náhodou jste šli okolo akcechtivých polišů ;) to taky platí jen do neděle. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za povzbuzení, taky už si z toho (rezignovaně) dělám prdel :D stav končí až příští neděli :) teď končí vládní nařízení. Tak že bych se nakonec fakt chopil soustruhu a sektor služeb už nikdo nikdy nebudeme potřebovat?  :)

Sakra, trochu elánu lidi, v pondělí se může do hospody!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, geometr napsal:

Co chceš plánovat? Tohle už je normální život :D

Já už to teda fakt přestal sledovat, ale jestli má zas něco končit (nějakej stav), očekávej obvyklé kašpárkové divadlo.

Jo a dneska bylo celkem pěkně ve středních Čechách, takže byli z oktávek venku.

Ad normální řivot - dnes jsme se stavil v hobby marketu pro barvu. Skoro nikdo tam nebyl, tak jsem si nebyl jistej jestli se to smí, ale nikdo mě nevyhodil, tak jsme vzal barvu a ředidlo a hurá k pokladně. Tam postavím na pult ty dvě pixly, pokladní na to čučí, jako kdyby to nikdy neviděla a co prej to je? Tak jsem vzal první pixlu a povídám, že to je barva. Ona, že OK a co je to druhý? Byla to klasická pixla s 6006, tak povídám, že ředidlo. O vona, tak to nee, barvu vám prodám, ale ředidlo to ne, to nesmím. Já na to, že to potřebuju k tý barvě na ředění a umytí štětce a tak. A vona zas Aha, tak to je ředidlo k tý barvě? Tak pak je to Ok, ale samotný ředidlo bych vám prodat nemohla.

No, nějak se nám ten význam "normální" nenápadně posouvá ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 2. 2021 v 13:20, vaba napsal:

Zmiňuješ logický bod 2 - zjištění výše protilátek po prodělaném onemocnění a u očkování, což je  levné - dnes komerčně 450 - 700. Proč toto neřeší? Já sám mám C19 za sebou, a předpokládám že měsíc po pozitivním testu (6.3.) si nechám udělat a následný znovu po 90 dnech. Ale bohužel, ač jsou schopni to zapsat do mezinárodního očkovacího průkazu, nikdo na to ohled ve světě nebere. V ČR ale existuje legální cesta, jak se vyhnout současným omezením při návratu zpět - stačí mít potvrzení o prodělání nemoci a karantény od obvoďáka ( přikládám) a po dobu 90 dnů nemusíte před nástupem na zpáteční cestu na test, ani po příjezdu domů do karantény a další testy. A to se nezjišťuje zmiňovaná úroveň protilátek. Prostě chaos.

 

Covid-19_medical_certificate return to CzecRep.pdf 77 kB · 11 stáhnutí

Tak dnes test protilátek po 5 týdnech od pozitivního testu, v laboratoři Avenir - nevím v čem to měří, ale napsali - "Vaše hodnota protilátek po prodělané infekci Covid 19 je v dostatečné hodnotě , konkrétně 101,0    arb.j. (jako pozitivní naše laboratoř hodnotí protilátky zhruba od 8 arb j.) "

Asi nějaké mám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, warann napsal:

Ad normální řivot - dnes jsme se stavil v hobby marketu pro barvu. Skoro nikdo tam nebyl, tak jsem si nebyl jistej jestli se to smí, ale nikdo mě nevyhodil, tak jsme vzal barvu a ředidlo a hurá k pokladně. Tam postavím na pult ty dvě pixly, pokladní na to čučí, jako kdyby to nikdy neviděla a co prej to je? Tak jsem vzal první pixlu a povídám, že to je barva. Ona, že OK a co je to druhý? Byla to klasická pixla s 6006, tak povídám, že ředidlo. O vona, tak to nee, barvu vám prodám, ale ředidlo to ne, to nesmím. Já na to, že to potřebuju k tý barvě na ředění a umytí štětce a tak. A vona zas Aha, tak to je ředidlo k tý barvě? Tak pak je to Ok, ale samotný ředidlo bych vám prodat nemohla.

No, nějak se nám ten význam "normální" nenápadně posouvá ...

Mě ti v Lidlu dali za nákup krabici pro děti, kam si dávají takové ty gumové panďuláky a říkám že potřebuji dvě, jednu že přikoupím, jinak že se doma zabijou. Prý bohužel pane, hračky nesmíme prodávat.....ale systematicky mi poradila, že když udělám další nákup za patnáct kil, takže zase jednu dostanu zdarma :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, petr_cha napsal:

Jak funguje, kdyz nekdo prekona covid.. je pak na AG testech pozitivni diky svym zvýšeným protilatkam?


 

Hlavně po covidu nemůžeš na AG testy 90 dnů, vlastně můžeš ale zaplatíš je. Důvodem je právě falešná pozitivita

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...