Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Tak mi přišel PIN2. Přihlásil jsem se jako zdravotník—lékárník. Covid jsem prodělal minimálně jednou, reálně spíš tak dvakrát. Oficiálně ovšem nulakrát. Je mi třiatřicet, jsem štíhlejší postavy, sportuju. Oba rodiče a kolegyně v práci už očkovaný... Jet tam, nebo přenechat vakcínu někomu, kdo ji bude potřebovat víc?

Snažím se vzít v úvahu i to, abych bez vakcíny nebo pozitivního PCR testu nebyl zbytečně omezovaný. Momentálně to mám tak padesát na padesát, i když možná lenost převáží. Poradíte někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, petr_cha napsal:
Před hodinou, vaba napsal:
Hlavně po covidu nemůžeš na AG testy 90 dnů, vlastně můžeš ale zaplatíš je. Důvodem je právě falešná pozitivita

V praci musim... papir na prodelanej covid nemam, takze musim..

Nemusíš, pokud jsi byl odeslán na PCR test a ten byl pozitivní, následně jsi byl v karanténě (a nahlášen o své obvoďačky). Ta ti potvrzení vystaví (formulář jsem vystavoval dříve)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Kluk jako buk napsal:

Tak mi přišel PIN2. Přihlásil jsem se jako zdravotník—lékárník. Covid jsem prodělal minimálně jednou, reálně spíš tak dvakrát. Oficiálně ovšem nulakrát. Je mi třiatřicet, jsem štíhlejší postavy, sportuju. Oba rodiče a kolegyně v práci už očkovaný... Jet tam, nebo přenechat vakcínu někomu, kdo ji bude potřebovat víc?

Snažím se vzít v úvahu i to, abych bez vakcíny nebo pozitivního PCR testu nebyl zbytečně omezovaný. Momentálně to mám tak padesát na padesát, i když možná lenost převáží. Poradíte někdo?

Jen jdi, za ten klid to celkem stojí. U nás v lékárně nejsou naočkovaní jen odmítači. Hlavně se i sníží pravděpodobnost, že někoho nakazíš ty sám, což v lékárně, kde celý den s někým mluvíš (i když většinou přes plexi a respík) se celkem hodí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak manželka je dva dny po očkování modernou a průběh po očkování je u ní horší než samotný koviďák. Ruku nezvedne, horečka, leží jak pytel. Jinak jsem teda už objednán na druhý odběr protilátek na květen, v listopadu jsem jich měl 96, tak teď se uvidí jak je to s tou imunitou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já byl po týdnu pozitivity a k tomu ještě týden po první dávce vakcíny na PCR testech s manželkou.. nějak se necítila, tak mě dali jen tak pro zajímavost plivnout a prej jsem měl v sobě nálož jak hovado. Takže druhou dávku jsem odsunul o 90dni. Měl jsem jít dneska původně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, petr_cha napsal:

Jak funguje, kdyz nekdo prekona covid.. je pak na AG testech pozitivni diky svym zvýšeným protilatkam?

Pozitivní Ag (i PCR) test po prodělání být může, ale s vytvořenýma protilátkama (imunoglobuliny) to nesouvisí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zeptám se tady, protože se v tom ztrácím-narazil jsem na článek ohledně očkování a zvýšeným problémem s trombozou, vzhledem k tomu, že jsem ji už 2x měl a sranda to nebyla, tak se ptám, zda nevíte, jestli už je k tomu nějaká studie, nebo je to jen výkřik do tmy? Klidně do SZ, díky předem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak se v práci testujem a je to celkem fiasko. Z cca 90 lidí minulý týden zachycen a následně potvrzen jeden pozitiv. Tento týden všichni negativ a jeden momentálně zavostalej co jednoduchý úkon o třech částech, který běžně zvládají školní děti, nezvládl na druhý pokus. Jo, minulý týden udělal a tenhle týden to zvoral. Dvakrát. Včetně toho že po nezdaru začal prohrabávat nádobu s odpadkama a hledat to svý šťourátko aby si vyšťoural znovu. A ne, nebyl to nějakej primitiv od koštěte, byl to důležitej podržtaška z kanclu.

Mimo to máme pár karantén a momentálně jednoho nemocného s horším průběhem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zeptám se tady, protože se v tom ztrácím-narazil jsem na článek ohledně očkování a zvýšeným problémem s trombozou, vzhledem k tomu, že jsem ji už 2x měl a sranda to nebyla, tak se ptám, zda nevíte, jestli už je k tomu nějaká studie, nebo je to jen výkřik do tmy? Klidně do SZ, díky předem. 

Z meho pohledu se nemas ceho bat. Pacienti s c-19 maji obezne vyssi pravdepodobnost trombozy a jejich komplikaci. Pokud ma Astra nejakych 17m podanych davek a 36 TEN, tak si spocitej pravdepodobnost. At se nam to dobre pocita, ztrojnasobme si pocet TEN na 100 pripadu. To mas 1:170000. Riziko umrti na covid je v radu jednotek procent.
Takze ockovat, pokud mas moznost.


Sent from my iPad using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná je to jenom hack co mi v noci ušetřil volání na pohotovost a zabral jenom náhodou. Ale pokud byste někdo u koronáče po večerech i přes řádný pitný režim a s koňskou dávku Paralenu trpěli teplotama vytrvale rostoucíma ke 40 a zimnicema bez pocení, zkuste si spočítat kolik soli jste za poslední dny pozřeli a kolik (spolu s 4-5 litrama tekutin?) vypustili ven. Ony ty babské rady o silném slepičím vývaru namísto “čajíků” asi  měly něco do sebe, ale v nouzi překvapivě dobře zafungovala i obyčejná lžička soli rozmíchaná do půllitru (chuťově něco jako vincentka). Během pár minut ze mě začalo týct, termoregulace naskočila a horečka šla pod 38. Tělo je prostě chemická továrna a když nemá základní suroviny, žádnej doping ani sugesce mu nepomůžou... :skull:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velmi varuju pred “konskymi” davkami paralenu. Max denni davka pro dospeleho jsou 4 gramy. Toxicka davka je 10g, po ktere selzou jatra. Pokud neni v anamneze zaludecni vred a selhany ledvin, stale trvaji teploty nad 38.5 (do tehle teploty je horecka leciva), tak stridat s Brufenem 400mg. Pro inzenyry Paralen 1g - 3h pauza - Brufen 400mg - 3h pauza - Paralen 1g - 3h pauza :)

Prolejvat se cistou vodou je nesmysl. Budto vejvar, nebo Kulisek pro deti. Event. iontak.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl jsem se zeptat, jak je to s platností nařízení o pohybu mezi okresy? Usnesení č. 216 by mělo přestat platit dnes ve 23:59. Je něco nového? Myslím právně. Na stránkách vlády jsem nic nenašel. Obdobně je to myslím i se zákazem maloobchodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...