Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 22 minutami, Wanderer napsal:

 

Asi myslíš tento "aktuální přehled" na webu vlády, tak ten opravu nezmiňuje prodloužení, to je až v usnesení jak linkuje Bert. A můžeš být v klidu, zdaleka nejsi jediný kdo si myslí že informovanost pro občany je úplně na ◇. 

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@paro Díky, samozřejmě nejsem fetka ani sebevrah, takže pětistovka á 6 hodin mi stačí, “koňských” 2x500 po stejné době beru jednorázově jen když už je fakt zle. Brufen snad doma ani nemám a pochybuju že ho v tomhle stavu a někde schrastím... -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši hoši, berte ohled na to že fakt nejsem apatykář ani hypochondr - zápal plic jsem před 10 lety přechodil a vůbec poprvé i naposled jsem “marodil” před 5 lety s roztříštěným ramenem - takže vrchol prepperství je pro mě těch pár na poslední chvíli koupených krabiček Paralenu... 🤒

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ibalgin je volne prodejny. Aby lek ucinkoval, musi mit nejakou ucinnou hladinu. Pro dospeleho je imho 500mg paracetamolu malo. Pocitej 15mg/kg davka, max 1g.
Nejsem si jisty, ze je Novalgin volne prodejny. Prinejhorsim ti ho muzu poslat ereceptem (potreboval bych jmeno, rc, telefon, pojistovnu) - udaje ale via SZ.


Sent from my iPad using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak, momentálně jsem rád že dojdu bez ostudy z postele na záchod - a “jít ven” při 14 dnech zostřené vazby nehrozí vůbec, fakt tím svinstvem netoužím nakazit lékárnice a všecky lidi kolem... 

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 3. 2021 v 12:38, eskimak napsal:

@Duke650: prve co ma napada je fyzicka namaha, najlepsie s vycistenim hlavy. Inak povedane, poriadne prachadzky (v ramci jeho moznosti) v prirode, hory ci lesy. Nasledne vycistenie hlavy a unava tela urobi svoje.

Podepisuji, akorát si nedovedu u takto starého člověka větší námahu, ale procházky hlavně na horách dělají divy.

V 16. 3. 2021 v 13:01, Duke650 napsal:

To jsem mu samozřejmě doporučil jako první. Bohužel s jeho fyzickou aktivitou to nikdy nebylo slavné. A teď po covidu a s nedostatkem spánku je to ještě horší, na procházku se nevydá, nemá na to a bojí se

Bacha na všechny "léky" typu Stilnox, Hypnogen nebo Diazepam či Neurol v dlouhodobějším hledisku to udělá ještě větší paseku se spánkem, než byly původní obtíže. Nehledě na to, že na většině uvedeného vzniká těžká závislost, včetně fyzické a dostat to pod kotrolu je mnohy horší, než se zbavit kouření.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 3. 2021 v 20:45, African napsal:

Mě ti v Lidlu dali za nákup krabici pro děti, kam si dávají takové ty gumové panďuláky a říkám že potřebuji dvě, jednu že přikoupím, jinak že se doma zabijou. Prý bohužel pane, hračky nesmíme prodávat.....ale systematicky mi poradila, že když udělám další nákup za patnáct kil, takže zase jednu dostanu zdarma :D 

Zlatej Globus, hele ... potřeboval jsem koupit nutně sanitu do koupelny, to prostě nepočká. Přijdu tam a všude pásky, čapnu to neb to potřebuju a jdu k pokladně, tam Ukrajinka, normálně všechno projede kasou, vytáhnu "Hroshi", platím a mám co jsem potřeboval. V tomhle jsou ty Ukrajinky na kase dobrý, nic neřeší :D ... Páska není zeď a já mám co jsem potřeboval, tohle prostě nechápu, nutně něco potřebuješ a protože to Blatnej zakázal, tak budu asi tři měsíce bez sprchy se mejt v umyvadle ... Fakt se modlím, ať tyhle nesmylsly skončí a vrátíme se do normálu, což potom bude "sranda" rovnat ekonomiku, to bude daleko větší průser, ale to teď nejni na pořadu dne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@geometrJeden by se i srovnal s tím že mu ten hnus dotáhli do baráku a musí si to přetrpět, nejhorší je na tom fakt ten promarněnej rok. Dostat to už vloni jako “hnusnou sezónní chřipku”, bylo by vystaráno, děcka by měly normální život a svět by se točil dál. Takhle se lidem už rok lže o nutnosti solidarity, zákazy visí kam se podíváš, rozfofrovávají se miliardy za nefunkční slintáky a vítají se letadla z Číny, která si na tom neštěstí co způsobila udělala fantastický byznys. Slibuje se férová a rychlá vakcinace - a zatím skutek utek: Demo bylo když se místo stařičké veteránky nechal první drze nastřelit ten kokot Bureš, blíží se konec Března a ani sedmdesátníci (oba mí rodiče) a oficiální rizikové skupiny (včetně mě) nemají termín, lže se o očkování učitelů - a socanská nomenklatura i přes lamentace o nedostatku vakcín už naprosto veřejně přesouvá priority směrem k policajtům, starostům a jejich úředníkům... :shit:

 

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, Sphinxx napsal:

Zlatej Globus, hele ... potřeboval jsem koupit nutně sanitu do koupelny, to prostě nepočká. Přijdu tam a všude pásky, čapnu to neb to potřebuju a jdu k pokladně, tam Ukrajinka, normálně všechno projede kasou, vytáhnu "Hroshi", platím a mám co jsem potřeboval. V tomhle jsou ty Ukrajinky na kase dobrý, nic neřeší :D ... Páska není zeď a já mám co jsem potřeboval, tohle prostě nechápu, nutně něco potřebuješ a protože to Blatnej zakázal, tak budu asi tři měsíce bez sprchy se mejt v umyvadle ... Fakt se modlím, ať tyhle nesmylsly skončí a vrátíme se do normálu, což potom bude "sranda" rovnat ekonomiku, to bude daleko větší průser, ale to teď nejni na pořadu dne.

To jsi měl kliku, protože to mají většinou zakázané i v systému. Já to zkusil jako ty v Tescu, pěkně samoobslužná kasa, a hračky neprošli ani boha....

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli něco stojí za přečtení, pak názor Lukáš Pollerta 

"Covid je závažnější chřipka, která si vybírá staré, hodně nemocné a desetkrát větší šanci zemřít mají obézní. Jediný věk neumíme ovlivnit, ale u ostatních situací si dovolím tvrdit, že i bez covidu si tito lidé významně zkracují životy o více než deset let. Typicky obézní kuřák. Kolikrát mu řeknete, že dělá špatně. Píšou to na krabičkách. A nic. Přijde covid a najednou se třesou hrůzou? Není to až komické? Mně ani nevadí, že se někdo přejídá, žije nezdravě a kouří. Ale když pak v době epidemie v podstatě kvůli nim nechodí děti do školy a já se musím omezovat rouškou, je to mrzuté. Dokonce je i lék – monoklonální protilátka (bamlanivimab), která má omezené indikace. Jednou z podmínek je BMI 40 a více. Tedy tento lék, který je drahý a zřejmě účinný, může dostat jen ten, který se nechoval zdravě a doslova se přejedl. Kdo má jen nadváhu, má smůlu."

https://hlidacipes.org/lukas-pollert-boj-proti-covidu-vznika-cosi-jako-obecni-blaho-a-konkretni-clovek-zacina-vadit/?fbclid=IwAR2Re5PdNKn0R3bAhGgTWIN5PmvWloY8zMgJs7QfsNCZ8BjaeqiySq-mql0

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...