Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Se ti ten názor líbí, protože pravděpodobně nepatris ani do jedné ze skupin tlustej nebo kuřák. Házet vinu za to, že děti nechodí do školy, na tlusťochy, je teda dost trapný. Podporovat takové názory lze pouze do té doby, dokud se některý nezačne týkat tvé osoby. Není velký rozdíl mezi tím tvrdit, že tlustý můžou za aktuální situaci, jako tvrdit, že za něco můžou židi, lidi s vlastním barákem, lidi se světlými vlasy atp. Až si někdo takhle ukáže na tebe, budeš se na to koukat jinak.

Pro jistotu..moje BMI je 24

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkný povídání. Dneska už jedno z mnoha. Na celý týhle peripetii, už roční, je tak trochu blbá jedna věc... Každej by si to měl srovnat v hlavě sám. Nějak pokud možno racionálně a reálně. Jenže... je to vůbec možný s dnešním návalem "informací"? Kdy si mezi těma "informacema" každej najde to, co chce? Chceš si najít, že o nic nejde. Tak si to najdeš. Chceš si najít, že na to umřeš, když to chytneš? Tak si to najdeš. Mně už to vlastně přestává zajímat.

@dawe009 já v tom uplně takovej tón jako Ty, nevidím. Já to vnímám jako nějakej komplexnější pohled jakoby z venku. Tak ty lidi těch kterejch vlastností (fyzickejch, s nešvary, jaký maj - třeba to kouření) pojmenoval, jak to je. Tim, že nebudeš tlustejm řikat tlustí a černejm černí, neznamená, že nejsou. To aby ses za chvíli bál ženský říkat ženská a chlapovi chlap.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem nějak nevěděl,=co je BMI. Tak já našel první kalkulačku a ta mi řekla 36,  začínající obezita. Prej ideální váha 63kg (mám 170, 91kg, rocnik83) to jsem neměl ani v patnácti. Když mi bylo osmnáct, závodně jsem boxoval do 72 kg. A týdně naběhal cca 40 km, tři tréninky ve fitku a pět v tělocvičně...

Celý ten index, nebo co to je, mi přijde nahovno.

Ale ano, hubený  dnes nejsem, přiznávám.

Jinak ke kovidu. Táta se dostal že situace dneska umře na můžeme si video  telefonovat tak dvě minuty denně, dýchá dvě hodiny denně sám a usmívá se. 

Máma se z nemocnice dostala do domácí péče. 

Takže za.me o kousek lepší jak minulý týden.

 

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, Jarett napsal:

Jestli něco stojí za přečtení, pak názor Lukáš Pollerta 

"Covid je závažnější chřipka, která si vybírá staré, hodně nemocné a desetkrát větší šanci zemřít mají obézní. Jediný věk neumíme ovlivnit, ale u ostatních situací si dovolím tvrdit, že i bez covidu si tito lidé významně zkracují životy o více než deset let. Typicky obézní kuřák. Kolikrát mu řeknete, že dělá špatně. Píšou to na krabičkách. A nic. Přijde covid a najednou se třesou hrůzou? Není to až komické? Mně ani nevadí, že se někdo přejídá, žije nezdravě a kouří. Ale když pak v době epidemie v podstatě kvůli nim nechodí děti do školy a já se musím omezovat rouškou, je to mrzuté. Dokonce je i lék – monoklonální protilátka (bamlanivimab), která má omezené indikace. Jednou z podmínek je BMI 40 a více. Tedy tento lék, který je drahý a zřejmě účinný, může dostat jen ten, který se nechoval zdravě a doslova se přejedl. Kdo má jen nadváhu, má smůlu."

https://hlidacipes.org/lukas-pollert-boj-proti-covidu-vznika-cosi-jako-obecni-blaho-a-konkretni-clovek-zacina-vadit/?fbclid=IwAR2Re5PdNKn0R3bAhGgTWIN5PmvWloY8zMgJs7QfsNCZ8BjaeqiySq-mql0

No., na vodě mu to šlo skvěle 

Tenhle přístup k věci od lékaře bych raději nehodnotil 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@geometr chápu. Já v tom zase vidím trochu snahu to na někoho hodit. Od začátku se říkalo, že se musíme chovat nějak kvůli starejm lidem (na ty ale není hezký držkovat), teď si zas budem říkat, že je to kvůli kuřákům a tlusťochům. To není vůbec snaha dělat, že tlustý nejsme. Snad většina národa má nadváhu dneska už, včetně dětí. Ale takové ukazování si na někoho a říkat, že kvůli nim nemají děti vzdělání a ti týpci co jezděj celej víkend na kole nemůžou šlapat do pedálů mimo okres..mi přijde laciné a je to další způsob, jak rozdělovat společnost. Přitom za ten největší bordel a tristní situaci má zcela beze sporu na hrbu vláda svým totálním nezvládnutím krizového řízení. Dále pak za to může primárně ten vir. A ano, taky přístup každého jednoho z nás. Tlušťoch má větší pravděpodobnost, že zakuká. Kuřák dtto. To je myslím dostatečný trest za přístup ke svému zdraví. A není třeba na ně ještě svádět vinu za aktuální situaci a opatření. Protože kvůli nim doma fakt nejsme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Jarett napsal:

Jestli něco stojí za přečtení, pak názor Lukáš Pollerta 

"Covid je závažnější chřipka, která si vybírá staré, hodně nemocné a desetkrát větší šanci zemřít mají obézní. Jediný věk neumíme ovlivnit, ale u ostatních situací si dovolím tvrdit, že i bez covidu si tito lidé významně zkracují životy o více než deset let. Typicky obézní kuřák. Kolikrát mu řeknete, že dělá špatně. Píšou to na krabičkách. A nic. Přijde covid a najednou se třesou hrůzou? Není to až komické? Mně ani nevadí, že se někdo přejídá, žije nezdravě a kouří. Ale když pak v době epidemie v podstatě kvůli nim nechodí děti do školy a já se musím omezovat rouškou, je to mrzuté. Dokonce je i lék – monoklonální protilátka (bamlanivimab), která má omezené indikace. Jednou z podmínek je BMI 40 a více. Tedy tento lék, který je drahý a zřejmě účinný, může dostat jen ten, který se nechoval zdravě a doslova se přejedl. Kdo má jen nadváhu, má smůlu."

https://hlidacipes.org/lukas-pollert-boj-proti-covidu-vznika-cosi-jako-obecni-blaho-a-konkretni-clovek-zacina-vadit/?fbclid=IwAR2Re5PdNKn0R3bAhGgTWIN5PmvWloY8zMgJs7QfsNCZ8BjaeqiySq-mql0

Tohle ať jde vykládat lidem co mají BMI v normě, nekouří a už měsíc sedí doma v županu, protože je to pokopalo fest. Stojí jim práce a zakázky. Aktuálně mám v okolí 2 kluky co to takhle mají a za poslední rok jich znám několik dalších.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby to moudro vyzvracel před rokem, kdy se vo covidu vědělo +- prd a covid ještě něměl žádný zákeřný mutace, tak bych asi byl ochotnej to ignorovat, jako třeba Pirka. Ale teď, s odstupem času, kdy to kosí i hubený nekuřáky bez zdravotních komplikací, tak mi takovej výrok přijde hodnej nějakýho pablba z SPD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za všechno tohle zlo může nenažraný Číňan!!! Nejsem žádný Nostradamus, ale už léta jsem kamarádům u pivka vždycky říkal, jestli hoši přijde průšvih, tak to bude z Číny.... Takže do budoucna se zkusit vyhnout nákupu jakýchkoliv ryze čínských produktů, neobchodovat s nimi, nejezdit tam, prostě ty šmejdy ignorovat..... žádný tlusťoch, žádný kuřák, za situaci která dnes po světě panuje může Číňan. A pokud se pletu, a slavná WHO zjistí, že za covid může někdo jiný, sežeru své rolády, rozdrtím v mlýnku, a fakt je sežeru... 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Jarett napsal:

Jestli něco stojí za přečtení, pak názor Lukáš Pollerta 

"Covid je závažnější chřipka, která si vybírá staré, hodně nemocné a desetkrát větší šanci zemřít mají obézní. Jediný věk neumíme ovlivnit, ale u ostatních situací si dovolím tvrdit, že i bez covidu si tito lidé významně zkracují životy o více než deset let. Typicky obézní kuřák. Kolikrát mu řeknete, že dělá špatně. Píšou to na krabičkách. A nic. Přijde covid a najednou se třesou hrůzou? Není to až komické? Mně ani nevadí, že se někdo přejídá, žije nezdravě a kouří. Ale když pak v době epidemie v podstatě kvůli nim nechodí děti do školy a já se musím omezovat rouškou, je to mrzuté. Dokonce je i lék – monoklonální protilátka (bamlanivimab), která má omezené indikace. Jednou z podmínek je BMI 40 a více. Tedy tento lék, který je drahý a zřejmě účinný, může dostat jen ten, který se nechoval zdravě a doslova se přejedl. Kdo má jen nadváhu, má smůlu."

https://hlidacipes.org/lukas-pollert-boj-proti-covidu-vznika-cosi-jako-obecni-blaho-a-konkretni-clovek-zacina-vadit/?fbclid=IwAR2Re5PdNKn0R3bAhGgTWIN5PmvWloY8zMgJs7QfsNCZ8BjaeqiySq-mql0

Zvyknem rešpektovať cudzie názory, ale toto je teda prešpikované kokotinami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, African napsal:

Za všechno tohle zlo může nenažraný Číňan!!! Nejsem žádný Nostradamus, ale už léta jsem kamarádům u pivka vždycky říkal, jestli hoši přijde průšvih, tak to bude z Číny.... Takže do budoucna se zkusit vyhnout nákupu jakýchkoliv ryze čínských produktů, neobchodovat s nimi, nejezdit tam, prostě ty šmejdy ignorovat..... žádný tlusťoch, žádný kuřák, za situaci která dnes po světě panuje může Číňan. A pokud se pletu, a slavná WHO zjistí, že za covid může někdo jiný, sežeru své rolády, rozdrtím v mlýnku, a fakt je sežeru... 😂

... jsem včera viděl nějakej dokument o nějakém starém africkém kmenu, kterýmu se daří ještě pořád žít v baráčkách uplácanejch z hlíny a bez peněz. To bez Číny jde.

Jinak, co se týká Číny, tak žijeme zrovna asi ve špatnou dobu z našeho pohledu. Ale co těch pár posledních desítek let je v několikatisícileté historii Číny... 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, mAra_ napsal:

Tak jsem nějak nevěděl,=co je BMI. Tak já našel první kalkulačku a ta mi řekla 36,  začínající obezita. Prej ideální váha 63kg (mám 170, 91kg, rocnik83) to jsem neměl ani v patnácti. Když mi bylo osmnáct, závodně jsem boxoval do 72 kg. A týdně naběhal cca 40 km, tři tréninky ve fitku a pět v tělocvičně...

Celý ten index, nebo co to je, mi přijde nahovno.

Ale ano, hubený  dnes nejsem, přiznávám.

Jinak ke kovidu. Táta se dostal že situace dneska umře na můžeme si video  telefonovat tak dvě minuty denně, dýchá dvě hodiny denně sám a usmívá se. 

Máma se z nemocnice dostala do domácí péče. 

Takže za.me o kousek lepší jak minulý týden.

 

Sry, nebylo to spíše 26? Pokud by Ti to spočítalo na 36, pak by si byl už extrémně obézní. Jinak BMI je jen statistický průměr, který se nedá aplikovat na aktivního sportovce, protože nedokáže rozlišit mezi tím, zda je váha dána vysokým podílem tuků nebo svalů. Pokud se přeměříš metrem přes pupek, budeš v limitu (tzn. v pase do 94 cm) a zároveň máš vysoký BMI, pak gratulace, nebudou to tuky, ale svaly, pokud ale máš více než 94 cm a vysoký BMI, pak už to o svalech nemusí být. :default_biggrin:

Jinak držím palce, ať jsou oba rodiče co nejdříve OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Holt je těžký si přiznat, že na zdravý život není absolutní nárok bez vlastní spoluúčasti ...

BMI je jeden z faktorů. A to, že na sebe lidi serou je prostě fakt. A teď natahují ruku. Já jich znám deset do tuctu. Zrovna Pollert je celé problematice v Motole mnohem blíž, než většina rádoby odborníků. A ani sportující třicátník nemusí mít dobrou imunitu, to je prostě mýtus. Imunita je komplexní jev a věk je jenom číslo. Takových čtyřicátníků s cigaretkou, co si jdou zahrát sem tam fotbálek, po něm na pifko a tatarák je kupa. Ale metabolický věk mají tak 60 ... a teď se diví. Zdraví není zadarmo, to je taky mýtus. Už Tomáš Sokol říkal, že být na světě, znamená být zodpovědně především vůči sobě.

Máme tady cca 150tis. aktivních případů (drtivá většina bez příznaků). To je cca 1,5% našich obyvatel. A co tedy těch 98,5% ? V kontextu toho co se děje, jsou ti "zachránění" prostě drazí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, Jarett napsal:

Holt je těžký si přiznat, že na zdravý život není absolutní nárok bez vlastní spoluúčasti ...

BMI je jeden z faktorů. A to, že na sebe lidi serou je prostě fakt. A teď natahují ruku. Já jich znám deset do tuctu. Zrovna Pollert je celé problematice v Motole mnohem blíž, než většina rádoby odborníků. A ani sportující třicátník nemusí mít dobrou imunitu, to je prostě mýtus. Imunita je komplexní jev a věk je jenom číslo. Takových čtyřicátníků s cigaretkou, co si jdou zahrát sem tam fotbálek, po něm na pifko a tatarák je kupa. Ale metabolický věk mají tak 60 ... a teď se diví. Zdraví není zadarmo, to je taky mýtus. Už Tomáš Sokol říkal, že být na světě, znamená být zodpovědně především vůči sobě.

Máme tady cca 150tis. aktivních případů (drtivá většina bez příznaků). To je cca 1,5% našich obyvatel. A co tedy těch 98,5% ? V kontextu toho co se děje, jsou ti "zachránění" prostě drazí. 

👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jarret: Máš jistě pravdu ve tvrzení, že každý svého štěstí (a zdraví) do velké míry strůjcem. Abstrahujme nyní od těch s vzrozenými indispozicemi, za které prostě nemohou. Taky mě celkem štve, že z médií slyšíme jenom “zůstaňte doma”, “nikam nechoďte” a skoro nikdo neříká sportujte, jezte zdravě, sežerte občas vitamín, atd., prostě makejte na své imunitě.

Pokud ale budeme stavět teď část společnosti do role viníků za to, že jiní lidé musí kvůli nim být doma a říkat, že životy tlustejch a kuřáků a požívačů tataráku a piva nestojí za snahu zdravých lidí být doma, je to podle mého dost...zrůdné..sorry.

Btw. za poslední rok zemřelo mnoho lidí na Covid. Ovšem daleko více lidí stále umírá na kardiovaskulární a onkologické choroby. Násobně. A vzhledem k zanedbané prevenci to bude zjevné zřejmě i v dalších letech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, dawe009 napsal:

Jarret: Máš jistě pravdu ve tvrzení, že každý svého štěstí (a zdraví) do velké míry strůjcem. Abstrahujme nyní od těch s vzrozenými indispozicemi, za které prostě nemohou. Taky mě celkem štve, že z médií slyšíme jenom “zůstaňte doma”, “nikam nechoďte” a skoro nikdo neříká sportujte, jezte zdravě, sežerte občas vitamín, atd., prostě makejte na své imunitě.

Pokud ale budeme stavět teď část společnosti do role viníků za to, že jiní lidé musí kvůli nim být doma a říkat, že životy tlustejch a kuřáků a požívačů tataráku a piva nestojí za snahu zdravých lidí být doma, je to podle mého dost...zrůdné..sorry.

Btw. za poslední rok zemřelo mnoho lidí na Covid. Ovšem daleko více lidí stále umírá na kardiovaskulární a onkologické choroby. Násobně. A vzhledem k zanedbané prevenci to bude zjevné zřejmě i v dalších letech.

Ano to si odpovídáš sám. Jak psal Pollert, mě tlustí lidi nevadí ... do té doby, kdy z jejich nadváhy pramenící riziko znamená pro mě omezení. Není to samozřejmě takhle jednoduchý, ale souvislost tam prostě je. Je potřeba si říct, že solidarita a spravedlnost je sociální konstrukt, a to dost nereálný. 

Ale realita je taková, že všechna opatření naprosto ignorují fakta, rizika a potřeby jednotlivých skupin vzájemně. Každý tam nahoře si hraje na tom svém písečku a na zbytek kašle. Covid je jistě problematika složitá, ale není ani náhodou nejdůležitější ! Pokud někdo ode mě chce respekt, nemůže na něj mí nárok automaticky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, Jarett napsal:

Holt je těžký si přiznat, že na zdravý život není absolutní nárok bez vlastní spoluúčasti ...

A co teda s těma tlustejma kuřákama, na který sedne Covid? Má na to pan Pollert recept? Neléčit je a péči poskytnout jenom těm, kdo si to svým zdravým životním stylem zaslouží? A co když ten tlustej kuřák je společnosti prospěšnější (vědec, umělec, vzornej táta od rodiny) než hubenej sportovec (zloděj, vrah, špatnej táta od odiny)? Na to by pan Pollert ustanovil nějako komisi, která by to u každého posuzovala nebo jak teda?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...