Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 1 minutou, siwi napsal:

A co teda s těma tlustejma kuřákama, na který sedne Covid? Má na to pan Pollert recept? Neléčit je a péči poskytnout jenom těm, kdo si to svým zdravým životním stylem zaslouží? A co když ten tlustej kuřák je společnosti prospěšnější (vědec, umělec, vzornej táta od rodiny) než hubenej sportovec (zloděj, vrah, špatnej táta od odiny)? Na to by pan Pollert ustanovil nějako komisi, která by to u každého posuzovala nebo jak teda?

Ale to jsi nepochopil, sdělení není o tom koho léčit či ne, naopak je o tom, že zdraví není zadarmo, a pokud na sebe člověk kašle, má problémy, kterým lze předcházet přístupem k sobě sama ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Jarett napsal:

Ano to si odpovídáš sám. Jak psal Pollert, mě tlustí lidi nevadí ... do té doby, kdy z jejich nadváhy pramenící riziko znamená pro mě omezení. Není to samozřejmě takhle jednoduchý, ale souvislost tam prostě je. Je potřeba si říct, že solidarita a spravedlnost je sociální konstrukt, a to dost nereálný. 

Ale realita je taková, že všechna opatření naprosto ignorují fakta, rizika a potřeby jednotlivých skupin vzájemně. Každý tam nahoře si hraje na tom svém písečku a na zbytek kašle. Covid je jistě problematika složitá, ale není ani náhodou nejdůležitější ! Pokud někdo ode mě chce respekt, nemůže na něj mí nárok automaticky. 

Já vcelku i dost koukám na to jaký člověk je uvnitř, jak velké má srdce. A dost mých obézních kamarádů je mi upřímně bližších než kdejaký bezpáteřní vysportovaný idiot, kterých znám upřímně a bohužel také dost. A kdybych měl vybrat, kterého z nich nechat žít, měl bych hodně rychle jasno....tohle téma, kdo a jak a proč za něco může je dle mého strašně složitý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Jarett napsal:

Ale to jsi nepochopil, sdělení není o tom koho léčit či ne, naopak je o tom, že zdraví není zadarmo, a pokud na sebe člověk kašle, má problémy, kterým lze předcházet přístupem k sobě sama ...

Tomu rozumím. To je taková obecná pravda, kterou snad nikdo nezpochybňuje. Ale co s tím teď v nastalé situaci?

Upraveno uživatelem siwi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, siwi napsal:

 Na to by pan Pollert ustanovil nějako komisi, která by to u každého posuzovala nebo jak teda?

A az to klapne, tak vymysli dalsi kategorie. Treba nelecit, co se vlastni vinou rozflakaj v aute, melanomy z opaleni taky out a zensky s trombozami po antikoncepci, kdyz si kravy neudelaly neudelaly testy na trombofilni mutace a chtej soulozit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, Jarett napsal:

Ano to si odpovídáš sám. Jak psal Pollert, mě tlustí lidi nevadí ... do té doby, kdy z jejich nadváhy pramenící riziko znamená pro mě omezení. Není to samozřejmě takhle jednoduchý, ale souvislost tam prostě je. Je potřeba si říct, že solidarita a spravedlnost je sociální konstrukt, a to dost nereálný. 

Ale realita je taková, že všechna opatření naprosto ignorují fakta, rizika a potřeby jednotlivých skupin vzájemně. Každý tam nahoře si hraje na tom svém písečku a na zbytek kašle. Covid je jistě problematika složitá, ale není ani náhodou nejdůležitější ! Pokud někdo ode mě chce respekt, nemůže na něj mí nárok automaticky. 

To by se ale jistě dalo říct i o mnoha jinejch lidech. Žijeme ve společnosti a to, že se tu musíme nějak porovnat, je prostě fakt. Mě třeba serou cyklisti nebo pejskaři (ne všichni..ti debilni, kterých ale není úplně málo). Pak třeba vožralí na ulici, fetky, blbci, komunisti a spousta dalších. A co s tím? Založit si vlastní stát, kde bude jen má rodina a kámoši, co mám rád a máme podobný názory? Ono to moc nejde.

Jestli teď a tady máme bejt na někoho nasraný, tak na ty, kdo mohou za to, že to svinstvo vůbec vzniklo a dostalo se sem (pokud někdo takový je) a pak na ty dementy, co ta mnohdy nesmyslná opatření vymýšlejí, zavádějí a často na nich taky skvěle benefitují. Tlusťoši za to fakt nemůžou. Ani černí tlušťoši. Ani černí teplí tlušťoši.

Solidarita a spravedlnost (ve své pravé podobě) podle mě není sociální konstrukt, ale duševní a etická hodnota. Velice ti přeji, abys solidaritu nikdy nepotřeboval, ale ne každý má tohle šteští a ne vždy si za něj může sám.

Tím vším nechci říct, že aktuálně považuji nutnost sedět doma a mnohá další opatření za správná. To vůbec ne. Naopak. Jen si nemyslím, že je to vina tlusťochů a kuřáků. Myslím, že je spousta lidí, kterým tohle motání se v nouzových stavech a stovky miliard sekery velmi vyhovuje a tam bych hledal hlavní příčinu těchto útlaků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Bob napsal:

Jarett: Taky budes jednou rizikova skupina, doufej ze do ty doby ten konstrukt vydrzi

Tak minimálně podle kalendářního věku už jsem. Ale celý život se o sebe a své blízké starám nejlíp jak to jde :) 

Kdyby to tak dělali ostatní, je po problému :D 

To jací jsme opravdu, skutečné měřítko nás samých, definuje to, jak se chováme k lidem, kteří pro nás nemohou vůbec nic udělat. ... a to je zrovna teď vidět nejvíc u těch nahoře.

 

Upraveno uživatelem Jarett
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Jarett napsal:

Tak minimálně podle kalendářního věku už jsem. Ale celý život se o sebe a své blízké starám nejlíp jak to jde :) 

Kdyby to tak dělali ostatní, je po problému :D 

 

Jsem moc rád, že aspoň někdo žije příkladně😀 když mě už to nejde.

P.S. panu Polertovi se asi dojdu omluvit 😀 prostě podílím se na tom maléru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, Jarett napsal:

Tak minimálně podle kalendářního věku už jsem. Ale celý život se o sebe a své blízké starám nejlíp jak to jde :) 

Kdyby to tak dělali ostatní, je po problému :D 

...

 

Tak teď jsi mě dostal... Ale tímhle svým tvrzením jsi mi aspoň umožnil tě pochopit. Jsem opravdu rád, že když už neznám nikoho tak dokonalého v reálném světě, můžu alespoň s jedním takovým sdílet tento virtuální prostor :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, siwi napsal:

Tak teď jsi mě dostal... Ale tímhle svým tvrzením jsi mi aspoň umožnil tě pochopit. Jsem opravdu rád, že když už neznám nikoho tak dokonalého v reálném světě, můžu alespoň s jedním takovým sdílet tento virtuální prostor :) 

Vždycky, když se Slunečníkem drbeme někoho třeba tady z Chronomagu, tak hlavní rozdělení je "jo, ten je dobrej" a "to je hroznej čurák". A nikdy to není podle toho, jestli je hubenej nebo tlustej.

Upraveno uživatelem Zmizík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Zmizík napsal:

Vždycky, když se Slunečníkem drbeme někoho třeba tady z Chronomagu, tak hlavní rozdělení je "jo, ten je dobrej" a "to je hroznej čurák". A nikdy to není podle toho, jestli je hubenej nebo tlustej.

a vo tom to je :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ach jo, fórum gentlemanů... jsou lidi co si sem chodí v beznaději vylejt srdce, jiní se snaží i nezištně pomoct - ale prcat zdejší seladony stylem “inženýra vikomta Kobrama” (říznutého Otcem Školastikem) za to že si při pracovním a rodinném vytížení možna ani neměli kdy udělat čas na fitko, cyklovýlety a šprajcovnu, to už chce pořádnej blok na empatii -_-

Sám jsem rád že i další ráno žiju, dejchám, chodím a funguju, každopádně ruku nikam nenatahuju a “systém” ani s BMI sibiřského dřevorubce nezatěžuju. Osvědčená programátorská rada pro podobné nepředvídatelné situace zní: Solve Your Exceptions like a Man!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...