Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Chtěl bych se zeptat těch co do mě šili když jsem kritizoval agresivní útočné jednání policistů vůči lidem v medializovaných případech. Zachytil jsem v médiích sobotní tažení přihlouplého populistického poslance Volného, kdy navštívil snad 7 měst v různých okresech, s partičkami lidí se setkával před obchoďáky, bez respirátorů s odkazem na to, že konzumují lízátka, a to vše za situace a za platnosti opatření která jsou. Hrdinní rekové z řad Policie nikoho nesundávali chvaty na zem, na nikom neklečeli, nikoho netáhli od dětí na služebnu . . . jak to? Polepšili se? Je epidemické riziko nižší? Nebo snad, kolego @busdriver  se tito hrdinové; narozdíl od Budějovického poldy necítili ohroženi virem? 

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Jarett napsal:

Tak minimálně podle kalendářního věku už jsem. Ale celý život se o sebe a své blízké starám nejlíp jak to jde :) 

Kdyby to tak dělali ostatní, je po problému :D 

To jací jsme opravdu, skutečné měřítko nás samých, definuje to, jak se chováme k lidem, kteří pro nás nemohou vůbec nic udělat. ... a to je zrovna teď vidět nejvíc u těch nahoře.

 

Poslyš, netlačí tě někdy 😇

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten článek od Pollerta jsem si přečetl a nenašel jsem žádnou část, se kterou bych nemohl souhlasit. Jednině snad, že některé aspekty "problému" trochu opomíjí. Avšak to, že človek s názorem odlišným od mainstreamu je dehonestován a umlčován se zdá být, stejně jako v našem veřejném prostoru, i tady pravidlem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, pebe napsal:

tak lidé méně pečující o své zdraví (obezita, kuřáci, alkohol, drogy...) zatěžují zdravotnictví obecně, to není jen o Covidu. 

Ono je to složitější. Jako sportovec, nekuřák, abstinent, vegetarián,...  zdravotnictví zatěžuji také. Zranění, nemoc může potkat každého.  Já jsem v tomto směru pro pricip solidarity s určitou spoluúčastí na zdravotním pojištění každého z nás, kde by se zohlednilo i to, jak o své zdraví dbáme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 59 minutami, Tom4 napsal:

Chtěl bych se zeptat těch co do mě šili když jsem kritizoval agresivní útočné jednání policistů vůči lidem v medializovaných případech. Zachytil jsem v médiích sobotní tažení přihlouplého populistického poslance Volného, kdy navštívil snad 7 měst v různých okresech, s partičkami lidí se setkával před obchoďáky, bez respirátorů s odkazem na to, že konzumují lízátka, a to vše za situace a za platnosti opatření která jsou. Hrdinní rekové z řad Policie nikoho nesundávali chvaty na zem, na nikom neklečeli, nikoho netáhli od dětí na služebnu . . . jak to? Polepšili se? Je epidemické riziko nižší? Nebo snad, kolego @busdriver  se tito hrdinové; narozdíl od Budějovického poldy necítili ohroženi virem? 

Máš nějaký odkaz na video, kde Volný několikrát neuposlechl výzvy policie? Jistě narážíš na toho mladíka v Českých Budějovicích, který si z policajtů dělal prd*l. Volný je idiot nejhrubšího zrna, ale jestli je v usnesení vlády psáno, že povinnost nosit respirátor odpadá při konzumaci jídla, on je zneužívá této výjimky. Na druhou stranu by mu to pendlování měli taky zakázat, když normální člověk sedí na zadku. Sám si viděl, jak se k tomu postavili v PS. Místo toho, aby ho sankcionovali za nedodržování, postaví mu speciálně plexisklo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze stránek https://ockovani.opendatalab.cz lze při troše snahy vyčíst, v jaké nemocnici se dostanete v rámci své věkové a profesní skupiny (učitelé a zdravotníci) nejdříve k injekci.  Pro Pražáky - Vinohradská je slušně přeplněná, zkuste nemocnice ve středočeském kraji. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to je to o čem mluvím. Volný porušuje jedno opatření za druhým, na to přece nepotřebuješ odkaz, dokonce se chovají stovky lidí zároveň s ním zcela mimo regule nastavené státem, policejni mozek by se měl varovně rozblikat a nečekat až ho někdo pošle do prdele ;) takový výsměch . . .

Ale když už teda srovnání tak jsi se právě nachytal na svou vlastní léčku, ta paní v Ostravě o týden dříve taky přece konzumovala venku pivko a bác, leží na zemi s kolenem na krku. ;)

Ostatně pokud bych vycházel z toho, že jednání odehrávající se v sobotu není důvodem pro chvat a válení se na zemi s kolenem na krku, tak tedy důvodem je až poslání policajta do řiti =>mohu porušovat všechna nařízení, za předpokladu že budu mít v ruce lízátko? To snad ne, protože pak i ten pán co ho sejmuli jak měl dítě šel z obchodu, a lízátka v tašce 100% měl taky. Tady mě kamaráde nenachytáš :)

To plexisklo asi netřeba komentovat, spíše mě fascinuje jak vrcholná politická instituce sama sebe diskredituje. Opakovaně. 

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviděl jsem jiný incident, než ten na našem (Budějickém) náměstí a mám za to, že právě tenhle zákrok se tu omýlal. Viděl jsem dvacetiminutové video, samozřejmě ne celé, ale oproti té zkrácené verzi jsem viděl dost, abych považoval postup policisty za oprávněný. Já se tě nesnažím nachytat, ale ten zákrok byl reakcí na vyhrocenou situaci jednoho provokatéra. Psal si, že Volný objížděl města a obchoďáky, kde se potkával s lidmi bez ochrany dýchacích cest (tu výjimku jsem již zmínil) ale nikde jsem neviděl, že by se dohadoval s policistou, jako právě na Budějickém náměstí. Jestliže vládní nařízení to umožňuje, je to politováníhodné, ale nemá to co dělat s nějakou selektivní policejní brutalitou.  

PS: Našel jsem si video z Ostravy a v popisku se píše, že žena odmítala prokázat svojí totožnost a odmítala si nasadit ochranu dýchacích cest. Proto jsem Tě žádal o odkaz na to, kde si Volný odmítá nasadit ochranu úst apod. Já v těch případech vidím prostě rozdíl, jestli Ty ne, nemáme se o čem dále bavit. 

Jedna věc je zákon (vládní nařízení) a druhá samozřejmě elementární slušnost, kterou Volný nemá a pro svou populistickou kampaň udělá cokoliv. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K té kondici. Svou vlastni omlouvat nebudu, na to nemám výmluvu. Ale ve firmě vidím (a znám) i dost sociálně slabších lidí, s rodinou, žijící z ruky do huby. Ti jedou v podstatě nonstop celý den, někteří mají i druhou práci na půl úvazku, pendlují MHD... a pro sebe mají denně třeba půl hodiny volna, které prekvapivě nestráví ve fitku, ale sbíráním síly na další den. Zdravě se nestravují jednoduše proto, že skutečné zdravé stravováni z kvalitních surovin je dražší a nevyšli by s penězi. A takových lidí jsou v populaci desítky procent. Tak jako sytý hladovému nevěŕí, tak težko pochopí dobře situovaný člověk praktikující zdravý životní styl situaci někoho, kdo jede na doraz časově, fyzicky i finančně. Téhle tŕídě lidí bych nic nevyčítal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, martar napsal:

K té kondici. Svou vlastni omlouvat nebudu, na to nemám výmluvu. Ale ve firmě vidím (a znám) i dost sociálně slabších lidí, s rodinou, žijící z ruky do huby. Ti jedou v podstatě nonstop celý den, někteří mají i druhou práci na půl úvazku, pendlují MHD... a pro sebe mají denně třeba půl hodiny volna, které prekvapivě nestráví ve fitku, ale sbíráním síly na další den. Zdravě se nestravují jednoduše proto, že skutečné zdravé stravováni z kvalitních surovin je dražší a nevyšli by s penězi. A takových lidí jsou v populaci desítky procent. Tak jako sytý hladovému nevěŕí, tak težko pochopí dobře situovaný člověk praktikující zdravý životní styl situaci někoho, kdo jede na doraz časově, fyzicky i finančně. Téhle tŕídě lidí bych nic nevyčítal.

👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, martar napsal:

K té kondici. Svou vlastni omlouvat nebudu, na to nemám výmluvu. Ale ve firmě vidím (a znám) i dost sociálně slabších lidí, s rodinou, žijící z ruky do huby. Ti jedou v podstatě nonstop celý den, někteří mají i druhou práci na půl úvazku, pendlují MHD... a pro sebe mají denně třeba půl hodiny volna, které prekvapivě nestráví ve fitku, ale sbíráním síly na další den. Zdravě se nestravují jednoduše proto, že skutečné zdravé stravováni z kvalitních surovin je dražší a nevyšli by s penězi. A takových lidí jsou v populaci desítky procent. Tak jako sytý hladovému nevěŕí, tak težko pochopí dobře situovaný člověk praktikující zdravý životní styl situaci někoho, kdo jede na doraz časově, fyzicky i finančně. Téhle tŕídě lidí bych nic nevyčítal.

Proto jsem ani neodpovídal na předešlé, bylo by pěkný mít "princip solidarity s určitou spoluúčastí na zdravotním pojištění každého z nás, kde by se zohlednilo i to, jak o své zdraví dbáme" ale je to nereálné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@martar Je to takové nepříjemné téma, já ale bohužel nevidím úplně tu spojnici mezi tím, že je někdo v jednom kole a bojuje o přežití a tím aby se ten samý človek dokázal vyžrat třeba na 150 kilo a ještě k tomu třeba hulil jako fabrika. Reálně se to děje, ale pak je to spíš o tom jak to má človek srovnané v hlavě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počkej, já mluvil o zdravém životním stylu, stravování a potažmo imunitě. Extrémně tlustí lidé obvykle nepracují, ti tloustnou doma na dávkách.

Upraveno uživatelem martar
...I když znàm pár pokladních v supermarketech, kde to neplatí, to máš pravdu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predstava , že ventiláciu potrebujú iba obézny, nezdravo žijúci jedinci je scestná a mimo realitu.

To,  že si nejaký jedinec vytiahne šťastný los v podobe ľahkého priebehu choroby, bez následkov a pripisuje to svojím vlastným schopnostiam ide mimo moje chápanie.

Prajem všetkým šťastný los  na ľahký priebeh.

   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, martar napsal:

K té kondici. Svou vlastni omlouvat nebudu, na to nemám výmluvu. Ale ve firmě vidím (a znám) i dost sociálně slabších lidí, s rodinou, žijící z ruky do huby. Ti jedou v podstatě nonstop celý den, někteří mají i druhou práci na půl úvazku, pendlují MHD... a pro sebe mají denně třeba půl hodiny volna, které prekvapivě nestráví ve fitku, ale sbíráním síly na další den. Zdravě se nestravují jednoduše proto, že skutečné zdravé stravováni z kvalitních surovin je dražší a nevyšli by s penězi. A takových lidí jsou v populaci desítky procent. Tak jako sytý hladovému nevěŕí, tak težko pochopí dobře situovaný člověk praktikující zdravý životní styl situaci někoho, kdo jede na doraz časově, fyzicky i finančně. Téhle tŕídě lidí bych nic nevyčítal.

Je to strašně moc o hlavě, tchán měl před třemi lety cca 140 kg operovali mu koleno, stálo ho to snad 1tis Eur a řekli mu aby zhubnul, nebo bude trpět stále a druhá noha bude za čas další v pořadí. Teď má cca 95kg, ano cvičí ale nejvíc mu pomohlo změnit stravu a životní styl. Taky teď nemá prachy na rozdávání, kvůli covid krizi je na možná 40% příjmu ale bojuje. Stačí málo a jde to, jen to chce fakt chtít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@14titi

A to prosím zdaleka netrpím záští k teto instituci, pouze poukazuji na společenskou závadnost těchto výstřelků. Vlastně mi Policie ani tak jako nevadí, na to tady máme jiné experty, vadí mi zásadně to, že když jich je osm na náměstí tak blba sejmou jako by to byl terorista, ale jaksi po česku chodí okolo pana poslance. A na obojí si najdou výmluvy proč to tak bylo :) Policie je pak stejně absurdní jako její vedení. 

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...