Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Mám dotaz ohledně karantény:

Všude v pravidlech karantény píšou: 

"Zůstaňte doma (tj. nechoďte do práce, do školy nebo na veřejná místa)". 

Je taky zakázáno chodit do přírody mimo lidi, když je tam vysloveně napsáno jen práce, škola, veřejná místa

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ctes odsud, vid.. mne rekla ta urednice, ze proste nikam..


https://covid.gov.cz/situace/onemocneni-obecne-o-opatrenich/karantena

Zkus projit primo ten zakon..

Karanténou ve smyslu zákona o ochraně veřejného zdraví č. 258/2000 Sb., § 2 odst. 7 písm. a), se rozumí oddělení zdravé fyzické osoby, která byla během inkubační doby ve styku s infekčním onemocněním COVID 19 nebo pobývala v ohnisku nákazy onemocnění COVID 19 od ostatních fyzických osob a lékařské vyšetřování takové fyzické osoby s cílem zabránit přenosu infekčního onemocnění v období, kdy by se toto onemocnění mohlo šířit.



Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, moco napsal:

Mám dotaz ohledně karantény:

Všude v pravidlech karantény píšou: 

"Zůstaňte doma (tj. nechoďte do práce, do školy nebo na veřejná místa)". 

Je taky zakázáno chodit do přírody mimo lidi, když je tam vysloveně napsáno jen práce, škola, veřejná místa

 

Ne, jako zaměstnanec jsem prej povinný chodit na testování i když mám zrovna volný den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, moco napsal:

Mám dotaz ohledně karantény:

Všude v pravidlech karantény píšou: 

"Zůstaňte doma (tj. nechoďte do práce, do školy nebo na veřejná místa)". 

Je taky zakázáno chodit do přírody mimo lidi, když je tam vysloveně napsáno jen práce, škola, veřejná místa

 

Moco nechodil bych, kdybych nemel les vylozene za plotem. A dost mozna ani tak...cerpas na to nemocenskou? To muze byt hlavni problem. 
Ja jsem behem karanteny byl asi dvakrat nakoupit, po negativnim PCR. A choval jsem se u toho tak, abych snizil pripadne riziko na minimum - respik, desinfekce atd. Nakup rychlovka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou baterkou jsem myslel, jestli ji někde (benzínka, hypermarket - třeba Globus nebo Kaufland je vedou) můžu drapnout a jít nebo to bude zapáskované. Je to do auta, co teď půjde pryč, takže nějaká základní úplně postačí.

Ad karanténa - podle mě nesmíš vůbec nikam, kde bys někoho mohl potkat, tj. jen byt nebo dům a navazující soukromá zahrada. Od toho ta karanténa je, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, moco napsal:

Mám dotaz ohledně karantény:

Všude v pravidlech karantény píšou: 

"Zůstaňte doma (tj. nechoďte do práce, do školy nebo na veřejná místa)". 

Je taky zakázáno chodit do přírody mimo lidi, když je tam vysloveně napsáno jen práce, škola, veřejná místa

 

Já chápu termín "veřejná místa" tak, že se jedná o jakékoli veřejně přístupné místo - včetně přírody. Otázkou by bylo, kdyby se jednalo třeba o soukromou honitbu nebo jinou veřejnosti oficiálně nepřístupnou zeleň, ale to jsi asi neměl na mysli. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, revue gt napsal:

Molo, já to myslel tak.

Jsem zdravý, zaměstnavatel dělá každý den, když jdeš do práce testy.

Když mám zrovna volný den, tak se prý musím dostavit na test povinně i ten den.

Na tvůj příspěvek jsem od začátku nereagoval, ptal jsem se na jinou věc, která s tebou nesouvisí, to, že moje otázka byla hned pod tvým příspěvkem neznamená, že reaguji na tebe. 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, moco napsal:

Na tvůj příspěvek jsem od začátku nereagoval, ptal jsem se na jinou věc, která s tebou nesouvisí, to, že moje otázka byla hned pod tvým příspěvkem neznamená, že reaguji na tebe. 🙂

 

Ahoj moco,

 promiň, když se vzápětí objevila Tvá otázka, tak já blb jsem si neuvědomil, že to není odpověď. Promiň 🤕

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jdi v karantene, zdrzujes se tam, kde doktor napsal, ze se zdržovat budeš. Výjimka je cesta k lékaři, pokud je nutná a cesta na nákup, pokud nelze obstarat jinak. Do přírody ne, to je porušení karantény. Jako když je člověk nemocný a lékař nepredepise vycházky, také se nikam nesmí. 

Upraveno uživatelem Petr R
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...