Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Siwi, k tomu se dá dodat jen že chci vidět diagram na čtvrtek. ;)

Edit. info od školy kam chodí dítko, jedná se o I. stupeň.

"Nutnou podmínkou prezenčního vzdělávání bude negativní výsledek antigenního testu (Singclean), který si bude žák sám provádět bezprostředně před příchodem do školy."

Testovat se budou v budově obce nedaleko školy, sraz mají hromadný v půl osmý všichni najednou :)

A taky: "Žák, který odmítne samotestování, je dle nařízení MŠMT z výuky omluven. V tomto případě se rodič individuálně domluví s třídním učitelem."

Tak snad tahle šaškárna skončí brzy a děti budou chodit do školy normálně. A ne komedie aby někdo mohl nakupovat testy za 10,- v Číně a následně je za 7x tolik kupoval stát. A příští týden se bude testovat i ve vlaku a autobusech tipuju. :(

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A bude hur... 🙂

"Dobrý den, pane řidiči, silniční kontrola. Prosím osobní doklady a doklady od vozidla."
(Předávání dokumentů.)
"Kdo jsou další osoby ve vozidle?"
"Co je vám po tom?"
"Občane, podle rozhodnutí krizového štábu mohou společně cestovat jen nejbližší rodinní příslušníci. Doklady!"
(Žena předává občanský průkaz.)
"Ta paní se jmenuje jinak než vy. Jak to?"
"Nechala jsem si rodné příjmení. To se nesmí? A mám přece stejnou adresu jako manžel."
"Můžete být sousedka. A co ty dvě děti vzadu, jsou vaše?"
"No dovolte!"
"Máte jejich rodný list?"
"Snad vidíte tu podobu, ne?!"
"Prověříme. Občane, kam jedete?"
"Do přírody."
"To jsou dva přečiny najednou."
"Jak to?"
"Do přírody se nesmí. A lžete úřednímu orgánu."
"Nelžu."
"Lžete. V počítači máme záznam, že jste před 74 minutami psal přes WhatsApp svému kolegovi Josefu N., že k němu přijedete v 11.30, že už má zapalovat gril. Chcete to popřít?"
"Ehm, to jsem si dělal jenom takovou srandu."
"Nedělal. Máme jeho odpověď. Zapaluje a nemáte zapomenout koupit omáčku na barbecue a soudek piva."
"No, to on si taky dělal srandu."
"Nedělal. Máme tady výpis z vaší platební karty. Před půl hodinou jste v nákupním centru koupil hned dva soudky piva, omáčku na barbecue a v lékárně léky na imunitu."
"Manželka trpí..."
"Víme, máme její zdravotní dokumentaci on-line. Pokud tedy jde o vaši manželku, že."
"To už jsem vám říkal."
"Bude to bloková pokuta 40 tisíc korun."
"Proč tolik? Vždyť to je jeden přestupek. Hned to otočíme a jedeme domů."
"Jde o čtyři přestupky. Máme tady výpis z Google Maps. Ve středu jste byl s kamarády na kole, bylo vás pět, což je shlukování. A dále tady máme výpis z vaší platinové kreditní karty, kterou jste platil nákup včera v půl deváté ráno v obchodě, přestože jste ještě prokazatelně nedosáhl věku 65 let..."
"Táto, ty máš platinovou kreditní kartu?! Proč jsi mi to nikdy neřekl?!"
"A pak tady máme kamerový záznam vaší manželky, jak se bez roušky..."
(... líbala s cizím chlapem).
"Táto, okamžitě zaplať a jedeme domů!"

Upraveno uživatelem odjinud
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A sakra. Bezvadný to bude v malotřídních školách do 75 děti, tam se půjde do školy v pondělí, úterý. Ve středu taky třeba domů při jediném pozitivním antg. testu, čekají do odpoledne (pokud tomu dítěti udělá někdo hned ten den pcr test) a pak půjdou zase čtvrtek a pátek do školy. Nebo až další týden, pokud se dostane dítě na řadu na pcr test tak za 4 dny. 😲😲😲

Tak tohle zaručuje mobilitu rodičů tam zpět jako prd. Omg, a tohle všechno se děje protože kšeft je svatej. Bych blil. 

Opravte mě, ale znamená to že pokud jde s pozitivním pcr testem do karantény celá třída  / škola na vesnici = jsou v karanténě i rodiče a sourozenci? To zní jako dobrej plán. Koukám na počet 1350 malotřídek v ČR, tam v případě jednoho pozitivního jde do karantény půlka obce . . . 

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, Tom4 napsal:

A sakra. Bezvadný to bude v malotřídních školách do 75 děti, tam se půjde do školy v pondělí, úterý. Ve středu taky třeba domů při jediném pozitivním antg. testu, čekají do odpoledne (pokud tomu dítěti udělá někdo hned ten den pcr test) a pak půjdou zase čtvrtek a pátek do školy. Nebo až další týden, pokud se dostane dítě na řadu na pcr test tak za 4 dny. 😲😲😲

Tak tohle zaručuje mobilitu rodičů tam zpět jako prd. Omg, a tohle všechno se děje protože kšeft je svatej. Bych blil. 

Opravte mě, ale znamená to že pokud jde s pozitivním pcr testem do karantény celá třída  / škola na vesnici = jsou v karanténě i rodiče a sourozenci? To zní jako dobrej plán. Koukám na počet 1350 malotřídek v ČR, tam v případě jednoho pozitivního jde do karantény půlka obce . . . 

Pokud bude pozitivní i přes pcr, půjde na tento test celá třída. Negativní se budou moc vrátit do tříd....dle mého to opravdu nemůže fungovat dlouho, navíc když ty testy jsou velmi nespolehlivé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, African napsal:

Pokud bude pozitivní i přes pcr, půjde na tento test celá třída. Negativní se budou moc vrátit do tříd....dle mého to opravdu nemůže fungovat dlouho, navíc když ty testy jsou velmi nespolehlivé.

Fakt poženou celou třídu na pcr? Masakr, vždyť i teď lidi dostávají termíny na pcr testy třeba za 3 nebo 4 dny . . . nehledě na to, že tam ty školáky vždy poveze rodič, takže nepůjde do práce atd., ach jo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, Tom4 napsal:

Fakt poženou celou třídu na pcr? Masakr, vždyť i teď lidi dostávají termíny na pcr testy třeba za 3 nebo 4 dny . . . nehledě na to, že tam ty školáky vždy poveze rodič, takže nepůjde do práce atd., ach jo. 

Učitelka říkala že se to celé ještě ladí....takže prý nemáme panikařit :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás (okresní město) dělají odběry až od 18 let. Vznikne-li někomu POVINNOST nechat otestovat děcko s důvodným podezřením na kontakt s koronáčem, nezbude mu než si s ním (dle instrukcí z hygieny) naplánovat hezký půldenní výlet, i kdyby už sám byl v izolaci a bylo mu fest blbě a venku padaly trakaře. Není nad osobní zkušenost... :skull:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@safi To že v Cajzlově a ve vybraných krajských/fakultních/soukromých nemocnicích Ti děcka otestují bez věkového rozlišení bohužel zdaleka neznamená že to tak funguje všude, bývalé okresní (nyní městské) nemocnice nevyjímaje. Mě blbka z hygieny natvrdo navigovala nejdřív k nám (a divila se že s děckama to u nás fakt NELZE) a pak do Brna (kam už bych v tehdejším požehnaném stavu možná ani nedojel, resp. nezaparkoval). Bližší alternativu na opačném konci okresu jsem si naštěstí našel sám, ale i tak mi z toho "legálního výletu v izolaci" bylo na zdechnutí. Dneska už bych se jim na to vysral - stejně to oba už týden měli a do karantény by museli tak jako tak, takže celé to trmácení a šťourání "dle ministerských vývojáků" bylo úplně na hovno :shit:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě takhle volala ženská z hygieny, sotva jsem už držel telefon u hlavy, bylo mi zle .... hlásil jsem všemožný údaje o dětech a o sobě a asi po 40 minutách mi řekla že jí to právě všechno nějak zmizelo a dáme si to od začátku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u nas v nemocnici se netestuje, je tam jen odberove misto (jen pro indikovane), na testy to vezou do krajskeho mesta.

vzorky ale odebiraji vsem. a je super, ze tam neni naval. sice nemas vysledek do tri hodin, jako v te krajske nemocnici, ale pockas do vecernich hodin, zas tam ale vubec nejsou fronty, prakticky se ani nemusis registrovat, staci, ze te zadal lekar nebo hygiena a za pet minut sup do auta a hura na odber :)

na druhou stranu, strejdu z nejakeho nepochopitelneho duvodu poslali do asi 60km vzdalene nemocnice.

Upraveno uživatelem Anela
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přišla někomu z vás nebo v okolí kontrola, když jste byli v karanténě/izolaci? Asi se na to v těch prvních 14 dnech se.e, když je to záležitost zaměstnavatele, ten má jiné starosti. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Waya03 napsal:

Mě takhle volala ženská z hygieny, sotva jsem už držel telefon u hlavy, bylo mi zle .... hlásil jsem všemožný údaje o dětech a o sobě a asi po 40 minutách mi řekla že jí to právě všechno nějak zmizelo a dáme si to od začátku.

tvl 🤦‍♂️🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...