Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 4 minutami, Liqid napsal:

Jasně, už rozumím, já bral zahrádku jako stavbu s provozovatelem a vším tím okolo, lavičku u knajpy ne :) 

:cheers:

 

Ja jen doufám že se to s proočkovaností celé navrátí do normálu. I když některé obory budou postiženy dlouho a některé čeká změna. Od kadeřnice která zjistí že má stejné peníze když jezdí ke klientům domů a neplatí nájem za křeslo, až po gastro, kde budou někteří koukat že zmizely bez návratu základní profese jako obsluha, úklid, kuchyně, někde to bude drasticky na vrub kvality služeb a jinde na peněženku koncového klienta. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, aaaa napsal:

V mém okolí to 98 % lidí zkroutilo na 2 - 3 dny. Z nich asi tak 75 % leželo s horečkou, zbytku nebylo dobře.

I mě to zkroutilo. Včera ráno jsem normálně vstal a jel do práce. První hodina dobrý. Při němčině v 7.A druhou hodinu jsem začal pociťovat silnou únavu. O velké přestávce se do mě dala zima, a tak jsem zašel za šéfovou, jesli bych nemohl odjet domů. Doma ještě před polednem jsem zahučel do postele. Rozbolela mě hlava. Žena mi dala nějakej prášek, ale ten nezabral. Zabral až Zeldiar, ovšem taky ne na 100 %. Později večer se mi částečně ulevilo, takže noc byla v pohodě. 

Dneska mě pořád ještě pobolívá hlava a ani po těle se necítím úplně OK. Ale už neležím a je to rozhodně lepší než včera.

před 15 hodinami, bobi napsal:

 

Mám právě takový "neblahý" pocit,že mě za týden čeká taky Moderna:unsure:.

Druhá vakcína mě čeká 42 dní poté,což ukazuje na tu Modernu,možná Pfizer.AstraZeneca má tuším dobu mezi dávkami delší.

Já jsem šel s Modernou na druhou dávku po 28 dnech.

před 14 hodinami, African napsal:

A vybrat si nelze? 

Lze si vybrat očkovací místo a tím i vakcínu. Pokud tedy víme, jakou vakcínu používá to které očkovací místo, lze si tímto způsobem vybrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, siwi napsal:

Lze si vybrat očkovací místo a tím i vakcínu. Pokud tedy víme, jakou vakcínu používá to které očkovací místo, lze si tímto způsobem vybrat.

U nás ve FN jsou 3 očkovací místa,na tom by mohlo něco bejt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak darecek z prace je doma, pcr mi dnes bylo potvrzeno. Prvni dva dny slusne horecky, jak po narazu lokomotivou, neschopnost se hybat nebo cokoli delat. Treti den je az prekvapive v pohode a funguju. Jsem zvedavej, co prijde dal... zatim citim a nemam problemy s chutema.

IMG_0865.JPEG.785efcef3613fdbc7669675eff589f2e.JPEG

IMG_0864.JPEG.bc361c664f7ff0835b31e7f2d22c70fb.JPEG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tmx Hlavně se to nesnaž "rozchodit" (třeba prací na baráku/zahradě/autě) a buď zalezlej v klidu a teple. Sice už venku není taková morna jako před měsícem, ale opravdové problémy začínají když se Ti do toho rozjede zápal plic - který si spousta lidí zvyklých na každoroční rýmu/chřipku ze začátku vůbec nepřipouští.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za upozorneni. Zacal jsem pokaslavat az 3. den, do te doby se plice nijak neprojevovaly. Ted je na plicich citit lehky tlak. Ven radeji nechodim. Dvakrat denne poustim prohrivani (red a near infrared light) a mazu hlavu a prsa francovkou. Zni to jako pitomost, ale pomaha to, dycha se mnohem lepe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tmx Uvidíš co horečky a dýchání - u mě to taky nejdřív vypadalo jenom na chřipku, ale pak začaly lítat horečky ke 40 a po týdnu se přidaly i problémy s dechem/okysličením - pročež už navždy budu dlužníkem kolegy @paro, za to že mě včas vykopal do nemocnice na kyslík + brutální antibiotika tlačená nitrožilně.

Pokud by na to mělo dojít, ber to tak že izolace v nemocnici je protivná, ale doma si tyhle podmínky nezajistíš a místo pár dní na kyslíku (v mém případě jenom 5, bez chlorochinu, remdisiviru, ivermektinu a jiných babských mazání) se možná budeš trápit i několik týdnů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja byl vcera na alergo pro prasky a nez jsem se vzpamatoval, tak jsem mel v hube nahubek(ten sice cistej) a udelali mi spirometrii. No nerikejte mi, ze kdyz do neceho zhluboka dejcham a pak se z toho max nadechuju, ze v tom neni nakej zbytkovej COVID. Ze jsem tam lezl. Poprve jsem se dle vseho taky nakazil u doktoru... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Bakaras napsal:

seznam kasin a jejich pokerových turnajů pro příští měsíc

https://www.getslots.com/cs/

? já na tom odkazu seznam živých turnajů nevidím, jen nějaké hodně pofidérní on-line

edit: aha, nabíráš příspěvky

Upraveno uživatelem PrimFanatic
dodatečné zjištění nové informace o autorovi příspěvku na který reaguji
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte někdo náhodou...

Mel jsem covid, teď mám 3mesicni imunitu. Az to skončí, chci si kvuli cestování udělat z krve test na protilatky... když v krvi budou, jak dlouho mi pak to potvrzení bude platit? To jsem  se nikde nedocetl... píšou akorát že ty protilatky můžou být v krvi i měsíce. Diky jestli vite

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze myslite, ze si ten test na protilatky delat nemam? Doktor obvodak mi tvrdil at do toho jdu, at mam do ciziny kdybych jel tohle potvrzeni. Jestli bych ale stejne si musel delat PCR nebo antigen, tak by mi to bylo k nicemu.

Ono taky s cestovanim buhvi jak to bude, mame skoro kveten a info zadny, libilo by se mi s rodinou Turecko zacatkem cervence ale tam zrovna je ted dost nakazenych, ale zas spadly ceny 🙂

Prej tam odlifrovali rusaky, oficialne kvuli kovidu neoficialne ze prodali ukrajincum drony tak za trest... no bez rusaku tam krachnou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, paolous napsal:

Nevíte někdo náhodou...

Mel jsem covid, teď mám 3mesicni imunitu. Az to skončí, chci si kvuli cestování udělat z krve test na protilatky... když v krvi budou, jak dlouho mi pak to potvrzení bude platit? To jsem  se nikde nedocetl... píšou akorát že ty protilatky můžou být v krvi i měsíce. Diky jestli vite

 

Ty podminky vstupu si diktuje kazda zeme sama, hladina protilatek je urcite nebude zajimat. Zatim je to tak, ze treba Francie vyzaduje PCR a ani ockovani je nezajima. To mesice se to urcite zase nejak zmeni. Stejne tak se budou jiste memnit i podminky pri navratu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyjel jsem si na Googlu covid turecko a leze to tam nahoru, myslím že to padne... i na cestujlevne.com mi někdo psal ze se to tam zhoršuje, Rusaci prej fakt zmizeli, škoda no poměr cena výkon u mne Turecko vítězí.

Uvidíme co Řecko, myslel jsem ze už letos to bude v normálu tak nějak, asi to zas bude spis loterie...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...