Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

V 25. 4. 2021 v 23:18, paolous napsal:

Takze myslite, ze si ten test na protilatky delat nemam? Doktor obvodak mi tvrdil at do toho jdu, at mam do ciziny kdybych jel tohle potvrzeni. Jestli bych ale stejne si musel delat PCR nebo antigen, tak by mi to bylo k nicemu.

Ono taky s cestovanim buhvi jak to bude, mame skoro kveten a info zadny, libilo by se mi s rodinou Turecko zacatkem cervence ale tam zrovna je ted dost nakazenych, ale zas spadly ceny 🙂

Prej tam odlifrovali rusaky, oficialne kvuli kovidu neoficialne ze prodali ukrajincum drony tak za trest... no bez rusaku tam krachnou

Test na protilatky je vhodné si udělat, aby jsi věděl, jak moc nebo málo opatrný máš být. Já jdu s rodinou na test protilátek zítra, cca 9 týdnů od pozitivního PCR testu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 51 minutami, safi napsal:

Test na protilatky je vhodné si udělat, aby jsi věděl, jak moc nebo málo opatrný máš být. Já jdu s rodinou na test protilátek zítra, cca 9 týdnů od pozitivního PCR testu. 

Tohle je dost zjednodušený - protilátky, coby součást humorální imunity, jsou jenom jedna ze složek imunitního systému. Taky si neumím představit, jak to budeš škálovat, resp. jak budeš k různým hodnotám přiřazovat různou míru opatrnosti 🙂 Doporučuju bejt prostě opatrnej, tím spíš, že nejste očkovaný, ale "jenom" jste to prodělali...

Doplnění: navíc jak psal kolega, hodnota protilátek nikoho zajímat nebude (což je rozumný). Myslím, že v tomhle případě praktik moc prakticky neporadil...

Upraveno uživatelem M.K.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 51 minutami, M.K. napsal:

Tohle je dost zjednodušený - protilátky, coby součást humorální imunity, jsou jenom jedna ze složek imunitního systému. Taky si neumím představit, jak to budeš škálovat, resp. jak budeš k různým hodnotám přiřazovat různou míru opatrnosti 🙂 Doporučuju bejt prostě opatrnej, tím spíš, že nejste očkovaný, ale "jenom" jste to prodělali...

Doplnění: navíc jak psal kolega, hodnota protilátek nikoho zajímat nebude (což je rozumný). Myslím, že v tomhle případě praktik moc prakticky neporadil...

Jaký je rozdíl, pro tělo, jenom to prodělat a být očkovaný? Protilátky se tvoří obou případech - ty po očkování jsou lepší?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kolega (vek 30-35) dostal covid od sve ockovane manzelky (ktera mela jen velmi mirne priznaky) a par dni si pak polezel v nemocnici s oboustrannym zapalem plic.

je to zjednodusene tak, ze imunita z vakciny je "az" v krvi takze zacina pusobit az pri infekci? takze chudak kadernice se od tech vsech ockovanych muze uplne klidne nakazit?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Radek124 napsal:

Zajímavý pohled na "očkovací pasy" ve formě QR kódu - doporučuji zejména neposedným kolegům typu @odjinud nebo @African, co už se možná těší jak jim kouzelný obrázek v mobilu jednou provždy umožní "svobodné cestování" (echt korona-hujeři už dokonce manipulují i s termíny jako "propustka do zahraničí" a nebo "vstupenka na hromadné akce"). 

Výcuc pro osoby s krátkým bufferem, neznalé IT a fungování databází:

  • Každý skenovaný kód bude někde online ověřován. Přirozeně každý takový úkon bude na onom serveru zaznamenán - minimálně s časovým razítkem + identifikátory ověřujícího + ověřovaného (zbytek už si státy/instituce/firmy snadno propojí/nasdílejí a dle potřeby už si Vás vyfiltrují, vytrasují, zkombinují třeba s EET+bankovním výpisem a ohodnotí).
  • Pokud naivně věříte že "takové detaily nikomu za tu práci nestojí", "stát k nim stejně nikoho nepustí" a "kdo nic špatného nedělá se nemusí bát", sněte dál o světlých zítřcích - a u příští kontroly nezapomeňte uctivě pozdravovat Medvídka Pů, aby Vám brzo i v progresivním Eurosojůzu (za návštěvu nevhodných míst v nevhodnou dobu) nebyl automatizovaně snížen příslušný "sociální kredit".
  • Žábu je pochopitelně vhodné vařit pomalu - ale nedivte se až Vám časem bude na základě chybějících bodů odepřen třeba bankovní úvěr, vystavení pasu, prodloužení řidičáku, jízdenku na hromadnou dopravu, tarif na neomezený internet, vlastnictví domácího zvíře, termín v nemocnici, zápis "nevhodně inspirovaných" potomků na zvolenou školu bez absolvování "převýchovného kurzu", atd.

To je dle mého zbytečný strašák. Každopádně zatím moc států neupřednostňuje očkované a přemýšlím proč by měl být očkovaný nějak zvýhodněn, když může covid nadále šířit? Já si nechám jednu řachnout, ale hlavně kvůli své ochraně a ne abych dostal někde přednostně pivko :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 4. 2021 v 0:36, Radek124 napsal:

Zajímavý pohled na "očkovací pasy" ve formě QR kódu - doporučuji zejména neposedným kolegům typu @odjinud nebo @African, co už se možná těší jak jim kouzelný obrázek v mobilu jednou provždy umožní "svobodné cestování" (echt korona-hujeři už dokonce manipulují i s termíny jako "propustka do zahraničí" a nebo "vstupenka na hromadné akce"). 

Výcuc pro osoby s krátkým bufferem, neznalé IT a fungování databází:

  • Každý skenovaný kód bude někde online ověřován. Přirozeně každý takový úkon bude na onom serveru zaznamenán - minimálně s časovým razítkem + identifikátory ověřujícího + ověřovaného (zbytek už si státy/instituce/firmy snadno propojí/nasdílejí a dle potřeby už si Vás vyfiltrují, vytrasují, zkombinují třeba s EET+bankovním výpisem a ohodnotí).
  • Pokud naivně věříte že "takové detaily nikomu za tu práci nestojí", "stát k nim stejně nikoho nepustí" a "kdo nic špatného nedělá se nemusí bát", sněte dál o světlých zítřcích - a u příští kontroly nezapomeňte uctivě pozdravovat Medvídka Pů, aby Vám brzo i v progresivním Eurosojůzu (za návštěvu nevhodných míst v nevhodnou dobu) nebyl automatizovaně snížen příslušný "sociální kredit".
  • Žábu je pochopitelně vhodné vařit pomalu - ale nedivte se až Vám časem bude na základě chybějících bodů odepřen třeba bankovní úvěr, vystavení pasu, prodloužení řidičáku, jízdenku na hromadnou dopravu, tarif na neomezený internet, vlastnictví domácího zvíře, termín v nemocnici, zápis "nevhodně inspirovaných" potomků na zvolenou školu bez absolvování "převýchovného kurzu", atd.

Hele, když jsem dřív jako dítě šel k doktorce, tak jsem za odměnu dostal nějaký obrázek. Dneska ti dají certifikát, no 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 4. 2021 v 0:36, Radek124 napsal:

Zajímavý pohled na "očkovací pasy" ve formě QR kódu - doporučuji zejména neposedným kolegům typu @odjinud nebo @African, co už se možná těší jak jim kouzelný obrázek v mobilu jednou provždy umožní "svobodné cestování" (echt korona-hujeři už dokonce manipulují i s termíny jako "propustka do zahraničí" a nebo "vstupenka na hromadné akce"). 

Výcuc pro osoby s krátkým bufferem, neznalé IT a fungování databází:

  • Každý skenovaný kód bude někde online ověřován. Přirozeně každý takový úkon bude na onom serveru zaznamenán - minimálně s časovým razítkem + identifikátory ověřujícího + ověřovaného (zbytek už si státy/instituce/firmy snadno propojí/nasdílejí a dle potřeby už si Vás vyfiltrují, vytrasují, zkombinují třeba s EET+bankovním výpisem a ohodnotí).
  • Pokud naivně věříte že "takové detaily nikomu za tu práci nestojí", "stát k nim stejně nikoho nepustí" a "kdo nic špatného nedělá se nemusí bát", sněte dál o světlých zítřcích - a u příští kontroly nezapomeňte uctivě pozdravovat Medvídka Pů, aby Vám brzo i v progresivním Eurosojůzu (za návštěvu nevhodných míst v nevhodnou dobu) nebyl automatizovaně snížen příslušný "sociální kredit".
  • Žábu je pochopitelně vhodné vařit pomalu - ale nedivte se až Vám časem bude na základě chybějících bodů odepřen třeba bankovní úvěr, vystavení pasu, prodloužení řidičáku, jízdenku na hromadnou dopravu, tarif na neomezený internet, vlastnictví domácího zvíře, termín v nemocnici, zápis "nevhodně inspirovaných" potomků na zvolenou školu bez absolvování "převýchovného kurzu", atd.

Vyfiltruju,vytrasuju??? Naco prosim pekne,ved podla dat z mobilu to uz davno vedia..aj to ktory mobil bol v blizkosti,aj Erecepty,diagnozy,stav uctov,rychlost ako sa pohybujes,tepovu frekvenciu,tlak,O²,po com ti srdce pišti z vyhladavaca,tvoje obavy strachy,uchylky,milenky,proste vsetko na podnose....cely zivot v kocke.. staci otvorit tvoju Pandorinu skrinku a................ 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, ewolucionar napsal:

Vyfiltruju,vytrasuju??? Naco prosim pekne,ved podla dat z mobilu to uz davno vedia..aj to ktory mobil bol v blizkosti,aj Erecepty,diagnozy,stav uctov,rychlost ako sa pohybujes,tepovu frekvenciu,tlak,O²,po com ti srdce pišti z vyhladavaca,tvoje obavy strachy,uchylky,milenky,proste vsetko na podnose....cely zivot v kocke.. staci otvorit tvoju Pandorinu skrinku a................ 

A zkoušel jsi v poslední době třeba vyřídit stavební povolení? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, exBURN napsal:

Kluci mám možnost se nechat opíchat Astrou Zenecou Jsem Astmatik, 33 let. Mám do toho jít? Je tam to riziko vedlejších účinků tak velké nebo ne?

Jasne ze do toho chod. To je proste zloba internetu ze nad tym ludia spekuluju, a este fakt ze je to prvy krat v historii ludstva co sa v priebehu mesiacov zaockuju stovky milionov ludi. Je vysoko pravdepodobne ze ta AZ je najbezpecnejsia vakcina aku si v zivote dostal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, exBURN napsal:

JJ, dík. Jen jsem chtěl slyšet více názoru, ale jdu do toho. Aspoň vám popíšu jaký je průběh po očkování a jestli je to tak hrozné. 

Prvni davka AZ 24.2. v pohode,  na druhou jdu 19.5.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, exBURN napsal:

Kluci mám možnost se nechat opíchat Astrou Zenecou Jsem Astmatik, 33 let. Mám do toho jít? Je tam to riziko vedlejších účinků tak velké nebo ne?

Tohle rozhodnutí je na tobě. Já se zatím nerozhodl. A radit v tom opravdu od nikoho nechci. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minulý týden jsem absolvoval 1 dávku Pfizer.Jediné co po očkování nastalo,že mě při každém zvednutí ruky bolela "pracka".Bolest trvala asi 24hodin,takže nic hrozného.

Když jsem přijel po očkování domů,tak jsem nejdřív hodil kontrolu,jestli mě vůbec tu vakcínu píchla.Já totiž vůbec nic necítil (žádné píchnutí):D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...