Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 5 minutami, mAra_ napsal:

 

Tak za mě zde. Nepochopení statistiky základní školy v příkladech...

 

Jo to vim, myslel jsem to co jsi psal Ty. Tedy, ze tabulka je v poradku a Jaret blbe interpretoval data.

Ty cisla z nemocnic pak uz mluvi naprosto jasne... a ta je ta nejsmerodatnejsi...

 

Upraveno uživatelem vojta1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, skalis napsal:

Foundry, uprimne, zkus nasledujici myslenkovy experiment: Hodnotil bys situaci stejne, pokud by smrtnost byla stejna, ale jeji progrese s vekem obracene tj. nejcasteji by umirala novorozenata, ctyricatnici by byli na svym a duchodci by byli prakticky bez rizika?

 

EDIT: Ad soudy - jak jsem jiz v minulosti v tomto vlakne psal - to, ze vladne a opatreni pripravuje banda diletantu, nesnizuje nijak relevanci problemu.

Jasně, hodnotil bych to úplně stejně. A nechal bych děcka naočkovat. Úplně stejně, jako jsem kdysi nechal naočkovat svoje děcka proti všem možným chorobám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, vojta1 napsal:

Jo to vim, myslel jsem to co jsi psal Ty. Tedy, ze tabulka je v poradku a Jaret blbe interpretoval data.

Ty cisla z nemocnic pak uz mluvi naprosto jasne...

 

Ale tabulka je v pořádku... Jen těm datum chce rozumet. Prostě absolutní vyjádření není ideální k tomu, aby se z ní dalo něco na první pohled vyčíst.... A pak to může svádět k soudům typu : ockovani moc nepomáhá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, mAra_ napsal:

Ale tabulka je v pořádku... Jen těm datum chce rozumet. Prostě absolutní vyjádření není ideální k tomu, aby se z ní dalo něco na první pohled vyčíst.... A pak to může svádět k soudům typu : ockovani moc nepomáhá...

Tak ja nevim, mi prijde, ze oba rikame to stejne ne? :) tedy tabulka je v poradku - na to jsem rikal, ze ji nikdo nerozporuje. 

Mi dnes vrtali zuby, tak jsem se mozna nejak nestastne vyjadril 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Duke650 napsal:

Doktora Svobodu z ODS neznám/, ale pokud je to gynekolog, tak jeho názor na očkování má pro mne stejnou relevanci jako názor stavebního inženýra na konstrukci hlavního cirkulačního čerpadla vysokotlakého reaktoru...

Oh wait, beru zpět, on vlastně musí vědět spoustu věcí o píchání 🙂

Svoboda je podle me patrne nejznamejsi soucasny poslanec ODS s lekarskym titulem. Ano, je to "jen" gynekolog, ale rozhodne ne radovy - byl prezidentem Ceske lekarske komory, dekanem 3. LF UK atd.; taky byl napr. primator Prahy. Takze pocitam, ze bude nyni vice "medialne vyuzit" (mineno v dobrem) pro podporu vakcinace. A mozna je to lepe, ze je gynekolog, pro lidi bude treba uveritelnejsi a lidsky pochopitelnejsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Bert napsal:

Borci, já už bych přemítání nad Jarettovým matematickým lapsem nechal. Pevně věřím, že měsíc bez Chronomagu věnuje studiu matematiky pro třetí třídu, a že se s ním znova v plné síle setkáme.

Já jsem pro každou srandu, ale není měsíc pro fanouška hodinek bez Chronomagu trochu zu viel? Vždyť jde konec konců jen o názor, byť jde o velmi vážnou věc. Co tak den, dva, když bylo tedy to varování, co Berte? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Bert napsal:

Borci, já už bych přemítání nad Jarettovým matematickým lapsem nechal. Pevně věřím, že měsíc bez Chronomagu věnuje studiu matematiky pro třetí třídu, a že se s ním znova v plné síle setkáme.

Jo ja myslim, ze jsme se nepochopili s Marou. 

A abych se Jarka zastal, z jeho strany mi to tak hrozne neprislo. Dal tu spravnou tabulku a asi chtel rict, ze ockovani taky muzou prenaset. Byt si stejne jako Mara myslim, ze spatne interpretoval ty data. To jsem tu cetl mnohem vetsi preslapy...

Btw to relativne vyssi % nakazenych s ockovanim je taky zbusobeno uz nejakou casovou prodlevou a citlivosti jednotlivych vakcin na ruzne varianty. Napriklad co jsem naposled koukal, tak Moderna treba chranila vyrazne lepe pred Deltou nez Pfizer. Nicmene nejsmerodatnejsi je asi toto, to si myslim, ze by tu melo byt:

Screenshot_20211026-223617_Twitter.thumb.jpg.60f401333089646d713ea388b3400ce7.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím, že relevantní jsou data o hospitalizacích. 

Výsledky testů jsou méně vypovídající (bezpříznakový průběh atd.), chybí taky počet testů v dané skupině (bezpříznakový neočkovaný jedinec pravděpodobně někdy na test z principu musí a může být "odchycen" do statistik, kdežto bezpříznakový očkovaný na test asi sám od sebe nepůjde.

Upraveno uživatelem redd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, vojta1 napsal:

Jo ja myslim, ze jsme se nepochopili s Marou. 

A abych se Jarka zastal, z jeho strany mi to tak hrozne neprislo. Dal tu spravnou tabulku a asi chtel rict, ze ockovani taky muzou prenaset. Byt si stejne jako Mara myslim, ze spatne interpretoval ty data. To jsem tu cetl mnohem vetsi preslapy...

Btw to relativne vyssi % nakazenych s ockovanim je taky zbusobeno uz nejakou casovou prodlevou a citlivosti jednotlivych vakcin na ruzne varianty. Napriklad co jsem naposled koukal, tak Moderna treba chranila vyrazne lepe pred Deltou nez Pfizer. Nicmene nejsmerodatnejsi je asi toto, to si myslim, ze by tu melo byt:

Screenshot_20211026-223617_Twitter.thumb.jpg.60f401333089646d713ea388b3400ce7.jpg

Dotaz: Ta klesající ochrana před hospitalizací s 70+ je způsobena nižší účinností samotné vakcíny vzhledem k věku, nebo celkově větším množstvím jiných nemocí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, safi napsal:

Dotaz: Ta klesající ochrana před hospitalizací s 70+ je způsobena nižší účinností samotné vakcíny vzhledem k věku, nebo celkově větším množstvím jiných nemocí?

Na tohle by ti měl asi odpovědět doktor. Za mě ale kumulací více nemocí, sníženou imunitou a zvýšenou náchylností k nemocem. Můj dohad.

A že se zapojuju, sleduju to tu, protože stále chci vědět a sám se rozhoduju, zda třetí vakcínu ano či ne.

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, kuncák7 napsal:

Na tohle by ti měl asi odpovědět doktor. Za mě ale kumulací více nemocí, sníženou imunitou a zvýšenou náchylností k nemocem. Můj dohad.

A že se zapojuju, sleduju to tu, protože stále chci vědět a sám se rozhoduju, zda třetí vakcínu ano či ne.

Já jsem o tom také už uvažoval a asi do toho půjdu, protože 1) Nikdy jsem neměl žádnou blbou reakci na očkování 2) V létě budou státy při cestování určitě rozlišovat mezi 2 a 3 dávkami 3) Nechci si znovu procházet post-covid únavou..

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že kdyby se vrchní " epidemioložka " věnovala své práci a nechala řádně otestovat vracející se ze zahraničních dovolených, nemuseli teď lítat policajti po všech veřejných místech a kontrolovat bezrouškáče. Její vejšplechty o tom, jak jí dochází trpělivost s nedodržováním nařízení tak akorát lidi nas…..  Za tu dobu, co je ve funkci, tak podělala kde co. Tedy ne, že by to předtím bylo o moc lepší.

Snížená imunita bude díky rouškám problém nás všech ještě dlouhou dobu 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...