Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Právě teď, ragu napsal:

Naopak, já tvůj pohled chápu, jenom s ním nesouhlasím. A přestal jsem to řešit, protože se s tebou nechci hádat a vážím si tě jako člověka (ač se osobně neznáme).

Bohužel mám právě znovu ten samej názor u tebe. Nerozporuju odbornou stránku, ale moc se mi nelíbí formulace - tahat z zadku ( víš co ). Na to nejsem dost odborně zdatnej. Poslední dobou jen sleduju názory všech stran a i blbosti, co se kde ukážou a tak jen nechci odsuzovat názor opačnej.

Toť ode mě vše. Jo a jen nechci, ať se tu perete :-)))). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, kuncák7 napsal:

Bohužel mám právě znovu ten samej názor u tebe. Nerozporuju odbornou stránku, ale moc se mi nelíbí formulace - tahat z zadku ( víš co ). Na to nejsem dost odborně zdatnej. Poslední dobou jen sleduju názory všech stran a i blbosti, co se kde ukážou a tak jen nechci odsuzovat názor opačnej.

Toť ode mě vše. Jo a jen nechci, ať se tu perete :-)))). 

Jo moje formulace je v tomhle případě mizerná, to už jsem jednou uznal. Holt mi dochází trpělivost protože podobný situace (na jiný téma) řeším i v pracovní rovině. 

Je to podobný tomu jako když se s tebou hádá ženská o parkovacích místech - ty, v tomhle případě odborník (zkušenost z praxe plus znalost předpisů) argumentuješ že rozdělením tam víc parkovacích míst nebude, ale ona má názor že bude.

Abych předešel omylu - nepovažuju se za odborníka na vakcíny (ač se v tom prostředí pohybuju). Celou dobu se jenom snažím vysvětlit to, že je lepší mít názor podložený něčím relevantním (vlastní studie nebo analýza/syntéza odborných zdrojů) než se vyjadřovat k odborným tématům stylem "já si myslím" a podkládat to jenom tím co mě napadlo ráno po probuzení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V naší malé republice je každý, odborník na všechno . Každý může mít svůj názor a svoje důvody proč ano ,nebo proč ne. Spíš si chlapi dali do držky u piva a byl klid a teď se to pere jen virtuálně u klávesnice. ( a ještě na hodinovém fóru). Aby se generál zase nenasral a nezamkl tyto vlákna plné sraček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V nasi male komunite (6 rodin, 14 deti, 12 dospelych) jsme nezaznamenali zadny pripad kovidu, i pres vcelku intensivni styky behem lockdowns. Tudiz bud neexistuje nebo je to naprosto marginalni problem nafouknuty vladnouci tridou (dosad si babu, angelu, billa nebo jinyho martana….)

Prvni informace je pravdiva, ale zaver z ni spatny/nelogicky. Nebo lepe receno z vedeckeho, analytickeho apod hlediska na hov…o

Tudiz vcelku chapu frustraci co Ragu ma. Po skoro 2 letech co to ten hnus je, se tezko da akceptovat v diskusi „ja to proste cejtim trochu jinak i navzdory tvemu nazoru na zaklade dat, faktu co prezentujes. A vubec slysel jsem, ze…“

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, bohus76 napsal:

V naší malé republice je každý, odborník na všechno . Každý může mít svůj názor a svoje důvody proč ano ,nebo proč ne. Spíš si chlapi dali do držky u piva a byl klid a teď se to pere jen virtuálně u klávesnice. ( a ještě na hodinovém fóru). Aby se generál zase nenasral a nezamkl tyto vlákna plné sraček.

Tato vlákna plná sraček. Každý si nájde svoje. Niekto informácie a pohľad na vec z rôznych strán, niekto sračky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Technická: ja už to zas tak moc nesleduju a dneska jsem dostal otázku, zda něco vím o jakési chorvatské mutaci zvané Tamara (?), která řádí zejměna mezi očkovanými. Netuším zda je to real, hoax nebo jen blbá interpretace dat vyvolaná faktem, že lidi pendlující mezi CR a Chorvatskem jsou asi mnohem víc proočkovaní než běžný vzorek populace...

Nevite o tom prosím někdo něco? Za příp. nasměrování ke zdroji budu vděčný. Dík.

(Normálně bych to vůbec neřešil, ale tazatelka je fakt moc hezká :) )

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, ragu napsal:

Jsem rád, že jsem ti pomohl potvrdit hypotézu. Kdykoliv zas.

Jasně hypotéza a diagnóza potvrzena. Když tedy nemáš k epidemiologické situaci nic relevantního a objevného... mám takovou zahrádku, kde je spousta práce. Ty zjevně přebytek času a frustrace. Co o víkendu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, azeppelin napsal:

Jasně hypotéza a diagnóza potvrzena. Když tedy nemáš k epidemiologické situaci nic relevantního a objevného... mám takovou zahrádku, kde je spousta práce. Ty zjevně přebytek času a frustrace. Co o víkendu?

1) https://yourlogicalfallacyis.com/ad-hominem

2) Primárně se bavíme o vakcínách, ty nevytváří epidemiolog 

3) Já primárně argumentuju pro odbornost a smysluplnost názoru a kritické myšlení. Tu si můžeš vytvořit např. tím že jsi vědec (data vytváříš na základě vlastního zkoumání) nebo analýzou/syntézou existujících dat.

Jako pokus o trolling hezký.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, ragu napsal:

1) https://yourlogicalfallacyis.com/ad-hominem

2) Primárně se bavíme o vakcínách, ty nevytváří epidemiolog 

3) Já primárně argumentuju pro odbornost a smysluplnost názoru a kritické myšlení. Tu si můžeš vytvořit např. tím že jsi vědec (data vytváříš na základě vlastního zkoumání) nebo analýzou/syntézou existujících dat.

Jako pokus o trolling hezký.

 

Tak znovu, já mám zahrádku, ty přebytek času a frustrace... Takže o víkendu pane profesore?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Bert napsal:

Borci, ku-va, nechte toho. A to nemyslím jen na předchozí dva diskutující.

ok

 

Právě teď, azeppelin napsal:

Tak znovu, já mám zahrádku, ty přebytek času a frustrace... Takže o víkendu pane profesore?

Viz nahoře, už na tebe nebudu reagovat. Měj se fajn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, montemar napsal:

tak už to začlo. dnes v restíku oběd jen za potvrzení :) .. hned člověku tak nějak víc chutná :D 

Nas urad tohle opatreni podporil tim, ze min. tyden vratili do jidelny vsechny zidle a vratili jsme se na 100% kapacitu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jest pravdou, ze podil ockovanych a naočkovaných na JIP vyssiho veku postupne meni (zvysuje se podil ockovanych), za me si to v hlave rovnam zatim tak, ze asi v case opravdu u starsich lidi vyrazneji klesa ucinnost a ze prvni ockovani starici uz nejsou uplne chraneni.. nakonec z toho bude asi opravdu kazdorovni podzimni ockovani ala chripka.. minimalne pro ty starsi kategorie..

Ted asi trochu placnu, ale asi bych zkusil pozitivni motivaci... kazdej 60+ kdo si skoci na podzim na injekci dostane k tomu poukaz na 500 Kc do Kauflandu... treba by to pomohlo.. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, petr_cha napsal:

Jest pravdou, ze podil ockovanych a naočkovaných na JIP vyssiho veku postupne meni (zvysuje se podil ockovanych), za me si to v hlave rovnam zatim tak, ze asi v case opravdu u starsich lidi vyrazneji klesa ucinnost a ze prvni ockovani starici uz nejsou uplne chraneni.. nakonec z toho bude asi opravdu kazdorovni podzimni ockovani ala chripka.. minimalne pro ty starsi kategorie..

Ted asi trochu placnu, ale asi bych zkusil pozitivni motivaci... kazdej 60+ kdo si skoci na podzim na injekci dostane k tomu poukaz na 500 Kc do Kauflandu... treba by to pomohlo.. 🙂
 

No asi by to pomohlo,ale Kauflandy by kolabovaly....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...