Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

No já nevím, očkovanej jsem, druhá dávka na konci srpna. Prodělal jsem to někdy v březnu se středně těžkým průběhem. Takže teď mám běžet na třetí dávku? Protože to říkal v televizi muzikant ze Včelný Vojtěch? A pak co nejrychlejc 4tou, 5tou, 6tou dávku? Nemám lékařský vzdělání a ani se o tuhle oblast zhola nezajímám, myslím si ale že v tonhle by měl každému pomáhat s rozhodnutím jeho praktický lékař který zná jeho stav. Tohle mě na tom celém docela štve, proti očkování jako takovému samozřejmě nejsem. Doufám že můj názor takto z pr*dele vytažený je stále akceptovatelný k publikaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, jrov napsal:

Abychom byli přesní tak závěr je, že 25% šance přenosu mezi očkovanými a 38% mezi neočkovanými. To je 13%.

Přenos dál mimo domácnost na základě trasování pak 25% vs 23%.

Uvádím tedy na pravou míru tvrzení, že nemá vliv na : má mírný vliv.

Podstatné je, že od jara se jede doktrína Tečka a vůbec se nevede odborná diskuze. Začalo to nechytí, nemá průběh, nemá těžký průběh, neumře… a on chytí, má těžký průběh a dokonce i umře, ale hlavně přenáší. A kdo má Tečku tak získal pocit, že se ho C19 netýká a má splněno - viz. Vojtěch a epidemie neočkovaných.

Treba tu https://www.healthline.com/health-news/heres-how-well-covid-19-vaccines-work-against-the-delta-variant

 

A jak je diskutabilni, proste se musi doockovat dalsima davkama. Ohledne projevu coz je mnohem dulezitejsi jsou ty cisla naprosto zrejma. Nejak vubec nechapu Tvuj point???? 

Upraveno uživatelem vojta1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Waya03 napsal:

No já nevím, očkovanej jsem, druhá dávka na konci srpna. Prodělal jsem to někdy v březnu se středně těžkým průběhem. Takže teď mám běžet na třetí dávku? Protože to říkal v televizi muzikant ze Včelný Vojtěch? A pak co nejrychlejc 4tou, 5tou, 6tou dávku? Nemám lékařský vzdělání a ani se o tuhle oblast zhola nezajímám, myslím si ale že v tonhle by měl každému pomáhat s rozhodnutím jeho praktický lékař který zná jeho stav. Tohle mě na tom celém docela štve, proti očkování jako takovému samozřejmě nejsem. Doufám že můj názor takto z pr*dele vytažený je stále akceptovatelný k publikaci.

Názor z pr**le vytažený je korektní, neb lidé, kteří prodělali Covid, a pár měsíců na to se nechali zaočkovat, mají tzv. super-imunitu, resp. hybridní imunitu. Je výrazně vyšší šance, že jsou odolní i vůči variantám, které obcházejí detekční mechanismy imunitního systému. Smutné na tom je, že ani vědci přesně nevědí, proč tomu tak je - zkoumání tohoto stavu stále běží.

Zdroj informací je v angličtině NATURE.COM a je to velmi zajímavé čtení:
https://www.nature.com/articles/d41586-021-02795-x

Pro sebe jsem si udělal závěr, že na třetí dávku teď nejdu (měl jsem covid i očkování). Mámu jsem poprosil, aby si došla na třetí dávku (covid nebyl).

Upraveno uživatelem tmx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, co komu ukazuje Tecka, se muze den ze dne zmenit. Logika je jasna - kdo by sel na ockovani s realnou zivotnosti 180d? Takze tam daji nejaky hausnumera, aby vahavce nalakali, ze jako budou mit par let klid, a pak to zkrouhnou. U vsech vakcin, samozrejme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, vojta1 napsal:

Treba tu https://www.healthline.com/health-news/heres-how-well-covid-19-vaccines-work-against-the-delta-variant

 

A jak je diskutabilni, proste se musi doockovat dalsima davkama. Ohledne projevu coz je mnohem dulezitejsi jsou ty cisla naprosto zrejma. Nejak vubec nechapu Tvuj point???? 

Prošel jsem uvedený zdroj, a jedná se analýzu na základě veřejně dostupných dat - tj. Není to recenzovaná studie. Tím neříkám, že závěry analýzy neukazují fakta.

V textu je AstraZeneca zmíněna 1x a to vágně bez kontextu k Tobě prezentovaným názorem, že má mnohem horší výsledky vůči deltě. To zde naopak není uvedeno vůbec - resp. v analýze není AstraZeneca nijak hodnocena. Pro úplnost zde není zmíněna ani pod novým názvem Vaxzevria.

Velmi zjednodušený závěr této analýzy:

data so far suggests the Moderna vaccine is approximately 50 to 95 percent effective against Delta, and the Pfizer-BioNTech vaccine is 39 to 96 percent effective against Delta.”

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si prošel i linkovanou studii https://www.ndm.ox.ac.uk/files/coronavirus/covid-19-infection-survey/finalfinalcombinedve20210816.pdf

a vzhledem k tomu, že už nejde edit tak v ní je doloženo, že Astra má mírně horší výsledky vs Pfizer. Po druhé dávce se to zlepší ale rozdíl cca 10% tam rozhodně je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, jrov napsal:

Tak jsem si prošel i linkovanou studii https://www.ndm.ox.ac.uk/files/coronavirus/covid-19-infection-survey/finalfinalcombinedve20210816.pdf

a vzhledem k tomu, že už nejde edit tak v ní je doloženo, že Astra má mírně horší výsledky vs Pfizer. Po druhé dávce se to zlepší ale rozdíl cca 10% tam rozhodně je.

Tak data za astru byla v tom Tvojem, tedy jsem to dával pro kontext, neměl jsen čas zrovna procházet studie. A znovu o tohle tolik nejde, psal jsi tu, že stejně umřou, jdou do nemocnice a tam jsou ty rozdíly evidentně zásadní. Mě třeba vůbec nezajímá počet případů, ani v nemocnici atd. Zajímá mě počet lidí na jip, počet těchto lidí s vakcínou a bez a počet ukončených očkování. To jsou nejdůležitější data a mají je média ukazovat. A 10% meti vakcínami a respektive 13% je dost velký rozdíl mimochodem. Ale podtsatný údaj je to co jsem psal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, vojta1 napsal:

Tak data za astru byla v tom Tvojem, tedy jsem to dával pro kontext, neměl jsen čas zrovna procházet studie. A znovu o tohle tolik nejde, psal jsi tu, že stejně umřou, jdou do nemocnice a tam jsou ty rozdíly evidentně zásadní. Mě třeba vůbec nezajímá počet případů, ani v nemocnici atd. Zajímá mě počet lidí na jip, počet těchto lidí s vakcínou a bez a počet ukončených očkování. To jsou nejdůležitější data a mají je média ukazovat. A 10% meti vakcínami a respektive 13% je dost velký rozdíl mimochodem. Ale podtsatný údaj je to co jsem psal. 

Tak to byla nadsázka, na to jak vláda informuje občany a vytváří ve společnosti nějaké paradigma - tečka a covid není. Ne na to, že vakcinace nemá význam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mam dilema. Nasi chytli covid, otec ho ma potvrzeny uz par dni, mama se chysta na testy (ale jednoznacne ho ma - jasne priznaky a spolecna domacnost v panelaku) a rada by, abych ji tam odvezl. Je to cca kilak a nevi, jestli by to pesky dala. Jaky je v tomhle pripade nejlepsi reseni? Popravde se mi do toho moc nechce (i kdybych bral jejich auto), ale zase aby sla pesky (je ji 71) mi taky prijde blby. Nebo s respiratorama a otevrenymi okynky je to bezpecne? Sanitku uz jsme resili pro otce (jel do Motola na Regeneron, btw moc si ho chvalil), a byl to docela proces. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, odjinud napsal:

Tak mam dilema. Nasi chytli covid, otec ho ma potvrzeny uz par dni, mama se chysta na testy (ale jednoznacne ho ma - jasne priznaky a spolecna domacnost v panelaku) a rada by, abych ji tam odvezl. Je to cca kilak a nevi, jestli by to pesky dala. Jaky je v tomhle pripade nejlepsi reseni? Popravde se mi do toho moc nechce (i kdybych bral jejich auto), ale zase aby sla pesky (je ji 71) mi taky prijde blby. Nebo s respiratorama a otevrenymi okynky je to bezpecne? Sanitku uz jsme resili pro otce (jel do Motola na Regeneron, btw moc si ho chvalil), a byl to docela proces. 

Osobně bych asi zvolil otevřená okna a FFP3 respirátor... možná nějaký doma ještě mám. Můžu ti poskytnout. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...