Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Když je člověk očkovanej, tak ten test není bez callu od hygieny atd. nezbytný. Bez očkování se tím testem získá ta následná 180 dnů dlouhá bezinfekčnost. Já mít seniora s teplotou 39+ (nevím jestli očkovaný nebo ne, to je asi jedno), tak už bych sakra zvažoval volat 155 a na ty protilátky ho hnal při prvních příznacích. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je vtipný, no spis tragicky, mit nemocný rodiče a řešit 4 ( slovy čtyři) dny na fóru, co si o tom mysli Eva a Vašek… 

v případě starších pacientů je velmi podstatná vcasnost medikace.

kdo chce kam…

a myslím, ze to ani není tragicky, myslím s dovolením, ze je to blbý jako zlomený klíče v zámku, když se ti chce ukrutně a máš průjem

Upraveno uživatelem vwtyp11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, vwtyp11 napsal:

Je vtipný, no spis tragicky, mit nemocný rodiče a řešit 4 ( slovy čtyři) dny na fóru, co si o tom mysli Eva a Vašek… 

v případě starších pacientů je velmi podstatná vcasnost medikace.

kdo chce kam…

a myslím, ze to ani není tragicky, myslím s dovolením, ze je to blbý jako zlomený klíče v zámku, když se ti chce ukrutně a máš průjem

Pokud jsou jeho rodiče spolupracující stejně jako moji (při závažné popálenině tátovy nohy), tak ty 4 dny může dost dobře strávit jen přemlouváním, aby si nechali zavolat sanitku, vzali si léky, nebo alespoň probrali svůj stav s obvoďákem. 

S jakýmkoliv zdravotním problémem mých rodičů jsem si vždy užil....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, safi napsal:

Pokud jsou jeho rodiče spolupracující stejně jako moji (při závažné popálenině tátovy nohy), tak ty 4 dny může dost dobře strávit jen přemlouváním, aby si nechali zavolat sanitku, vzali si léky, nebo alespoň probrali svůj stav s obvoďákem. 

S jakýmkoliv zdravotním problémem mých rodičů jsem si vždy užil....

Já se ani nedivím 🙂 Poznal jsem fůru zdravejch lidí, kteří se nedopatřením vydali k doktorovi a vrátili se odsud s telefonním seznamem chorob 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 11. 2021 v 21:56, Radek124 napsal:

@odjinud Než na Tvoje asociální tendence cokoliv kolem koronaviru ojebat dojede i Tvoje vlastní máma (po někom to holt mít musíš), ať si ve svém věku bez výčitek zavolá 158 - a pokud nebude machrovat že to zas tak zlé není, věř že ti už jí vybavenou sanitku pro odvoz na příslušně vybavené oddělení pošlou na počkání sami. Tohle fakt není jen o nějakém pitomém glejtu - mladších a hubenějších hrdinů co mysleli že “to zvládnou” a pak jim nestačil kyslík jsem v té nemocnici na jaře pár potkal, tak ať to s ní kvůli těžkému zápalu plic a babským radám “z internetu” (viz nápady s jízdou s otevřenými okýnky - ji chceš rovnou zabít?) neskončí ještě hůř  :thumbsdown_anim:

Kdyz uz se seres do my mamy, tak 158 jsou policajti, blbecku.

Upraveno uživatelem odjinud
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No co už dělat s překlepem, dispečinky tísňových linek jsou naštěstí propojené - a na 158 mohla nezvedeného synka rovnou udat, vždyť i v tomhle vlákně už toho pan “odjinud” na sebe napráskal celkem dost… :whistle:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím říci, že po všech těch mediálních masáží z jara a léta tohoto roku se u mě začíná dostavovat určitá skepse z vládních slibů ohledně očkování (a to jsem očkovaný).  Nějak jsem v létě nečekal, že na konci října bude 10 tis pozitivních denně, to prostě tečka za covidem není. 

Jasně, čísla pozitivních testů nic moc neznamenají, ale když už se pomalu začíná omezovat zdravotní péče, tak někde se stala chyba. 

A ze článků a statistik nejsem schopen udělat jednoznačný závěr, zdali je problém v nízké proočkovanosti kritických věkových skupin, případně v šíření mezi dětmi, které zatím nelze očkovat, anebo je to tím, že všichni očkovaní i neočkovaní už globálně kašlou na všechna opatření, nebo i na zdravý rozum (vidím všude kolem sebe)... ona i ta vládní opatření smysl moc nedávají..

Nebo je to tím, že jsou všichni (vláda i odborníci) zaskočeni, protože není historická zkušenost (data) z delty a očkování a podzimu...

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to mám praktickou - s rodinou jsme přidali 5 kousků do statistiky za posledních pár dní. Podruhé COVID a průběh je spíš opravdu jen "rýmička" s trochou bolestí svalů první dva dny. Když to porovnám s předchozím průběhem, tak velká změna k lepšímu. Máme to právě od dětí (pod 12 let) a pozitivitu jsme zjistili více-méně náhodou. Děti jsou stále asymptomatické.

Zase je problém v tom, jak se k tomu přistupuje - KHS nestíhá, tj. KHS vlastně netrasuje, nezajímá je nic než 48 hodin před tím než vyšel pozitivní test, ztrácí se testy, UZIS data najednou zmizí, eRouška to zabalila, atp.

Osobně (i když jsem pro dobrovolné očkování, dodržování základním pravidel, atp.) si už myslím, že je čas myslet na to, jak zvládnout přechod z pandemického do endemického stavu. Něco jako má UK (kde jsem nedávno byl). Vláda už tam vlastně nenařizuje nic, kdo chce dodržuje, ale na konci dne je to stejné jako u nás. Jen si tam nemusí hrát na to, že je normální nerespektovat nařízení vlády, atp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, x591 napsal:

Na to mám praktickou - s rodinou jsme přidali 5 kousků do statistiky za posledních pár dní. Podruhé COVID a průběh je spíš opravdu jen "rýmička" s trochou bolestí svalů první dva dny. Když to porovnám s předchozím průběhem, tak velká změna k lepšímu. Máme to právě od dětí (pod 12 let) a pozitivitu jsme zjistili více-méně náhodou. Děti jsou stále asymptomatické.

Zase je problém v tom, jak se k tomu přistupuje - KHS nestíhá, tj. KHS vlastně netrasuje, nezajímá je nic než 48 hodin před tím než vyšel pozitivní test, ztrácí se testy, UZIS data najednou zmizí, eRouška to zabalila, atp.

Osobně (i když jsem pro dobrovolné očkování, dodržování základním pravidel, atp.) si už myslím, že je čas myslet na to, jak zvládnout přechod z pandemického do endemického stavu. Něco jako má UK (kde jsem nedávno byl). Vláda už tam vlastně nenařizuje nic, kdo chce dodržuje, ale na konci dne je to stejné jako u nás. Jen si tam nemusí hrát na to, že je normální nerespektovat nařízení vlády, atp.

To rád slyším, protože jeden z důvodů proč jsem se očkoval, byl mírnější průběh.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslim, ze vsechny ukazatele lze interpretovat po svem, ale kdyz jsem si dal pres sebe letosni graf poctu hospitalizovanych (JIP, i obycejna luzkova pece) s lonskou podzimni vlnou, vychazi to velmi velmi podobne (jen s mirnym zpozdenim).

ja nevim no, prijde mi, ze i vlada se snazi stale prekvapit vir novymi mutacemi narizeni a s dostatecnym prestihem nam proto napriklad dava navod na nakup listku na lyze :)

uprimne doufam, ze to ockovani opravdu snizuje riziko vazneho prubehu a ze mira proockovanosti spolu s promorenim ten zdravotni system uz nezahlti tak jako v minulosti a na konci listopadu bude soucasna vice mene nerizena epidemie podle tech jejich modelu uz snad teda kulminovat.

Upraveno uživatelem Anela
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Co by za mne chtělo doladit, je ta benevolence k očkovaným.

2x očkovaná holka to na koleji naprskala na další 3 očkovaný, všichni průběh v pohodě, bez příznaků, dcera z toho lehce na nervy, protože potřebovala chodit na přednášky.

Včera mi volal jeden zaměstnanec, že jeho 2x očkovaná manželka to od pátka má a že je jí dost blbě. On to měl loni v prosinci a je 2x očkovanej. Podle hygieny může jít do práce, pokud nemá příznaky.

Na základě případu u dcery jsem ho poslal dneska na testy, řešit to budeme zítra. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žena od minulého pondělí má Covid a není očkovaná. Já jsem a hygiena řekla, že pokud nemám žádné příznaky karanténa se na mě nevstahuje. Jelikož máme i dvě děti, tak jsem zůstal doma, abych se o ně staral a zároveň jsem nechtěl prskat po světě. Včera byly děti na testech a jedna je poziivní, já si nechal udělat pro jistotu taky a jsem také pozitivní. Přitom jsem mohl klidně chodit mezi lidi a prskat to dále.... nechápu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim ze casom musia vyvinut testery a la alkohol tester, do ktoreho vsetci pred sichtou tri krat fuknu (a brcko si prinesu svoje) inak sa asi s tym karantenovanim a nekarantenovanim nikam moc nepohneme. Momentalne vsak v spolocnosti (teda u tych, ktori ten cirkus riadia) jednoznacne prevladla snaha nechat ludi sa ockovat, ci uz preto, ze to asi naozaj pomaha, alebo prosto len pre to, ze su z toho prachy....to nechajme stranou, pravda moze byt kludne oboje,... Ale momentalne si clovek ockovanim okrem ineho kupuje aj pravo na bezohladnost. Keby JiriR do tej fachy musel (lebo by mu inak hrozil vyhazov, alebo by bol plateny od ukolu a hrozilo mu, ze si doma na PN proste nezarobi) bol by za to pravo byt bezohladny mozno aj celkom rad.

 

Upraveno uživatelem cali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prostě pokud si někdo myslí, že ten vir jen tak zmizí, je podle mě naivní. Je víceméně jasné, že se s ním musíme naučit žít. Je otázka času, kdy to opravdu bude jen další z respiračních onemocnění (díky přirozené imunitě získané setkáním s virem nebo sezónním očkováním). Prostě pozitivita není ještě nemoc nebo infekčnost. Každý v sobě nosíme mraky virů a rozhodně se na každý z nich netestujeme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...