Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Ockovani si netroufám zpochybnovat ... predpokladam, ze bez nej by to s aktualni silnejsi mutaci bylo proste horsi...

Ale chci rict jinou vec, libilo se mi aktualni právní nazor prezentovany na ct24.. na otazku zdali je pravne mozne zavest lockdown neockovamych, tak to onen pravnik oznacil za protimluv, ze takovy tlak na povinne dobrovolne ockovani je pravne nespravny... ze by mela vlada, pokud tomu ockovani veri, jednoduse vyhlasit povinne ockovani na nejohrozenejsi skupiny.. zdůvodnit, vysvětlit a zavest... ale neprimy tlak az tohoto pripadneho kalibru je spatny... a pokud tomu vlada (odbornici) neveri, tak zadne tlaky, ale stale pozitivni motivace a hlavne doplnena testováním..

...a prijde mi, ze aktualni vlada rezignovala na testovani a pritom nema odvahu podporit razantneji ockovani.. a tak se placame nekde uprostred a zatim to roste...






Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, ggrand napsal:

A to je povinnost psat, ze jste ockovani/s ockovanim souhlasite nebo jste tak priposrani z Bertovych bananu? Mi to prijde jak kolovratek.

Ale ne 🙂 Já se tím snažím naznačit, že i přesto, že jsem se nechal naočkovat, mám zpětně o významu tohoto kroku velké pochybnosti. A tím spíš by je měla mít na základě čísel vláda, která hodlá drasticky omezit práva značného počtu občanů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, safi napsal:

...

Je vidět, že stát neumí s určitými skupinami vůbec pracovat. 

No... Podíval bych se na to v trochu širším sociologickém kontextu. Vztah Čechů ke státu jednou krásně popsal Jiří Menzel. Narozdíl od mnoha jiných národů vnímají Češi svůj stát (rozuměj jeho reprezentaci a orgány) jako nástroj nátlaku. A to ne teď od Covidu, ale už po staletí od Bílé Hory přes komunisty až po dnešní dobu. Ke "slušnému vychování" se patř být vůči státu v opozici a vést s ním soukromou válku.

Jinými slovy: Obávám se, že i kdyby náš stát nakrásně vedl tak příkladnou kampaň, jak ji popsal @wawrik na Islandu, neměla by valný efekt, protože názor kámoše z hospody má vždycky větší váhu. Pokud bys byl čistě teoreticky odpíračem očkování, jsem si téměř jist, že bys na svou víru ty štamgasty taky obrátil :D 

Osobně bych se přimlouval za to, aby se lidi přestali schovávat za neschopnost státu a začali se konečně řídit vlastním rozumem s přihlédnutím k pocitu zodpovědnosti za sebe sama i své okolí.

Upraveno uživatelem siwi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Siwi, napsals to hezky a skoro s celym textem souhlasim, az po to “zacali se ridit vlastnim rozumem…”. Protoze to v zasade delaji celou dobu, ale vychazi to z te predchozi casti, takze to dopada, jak to dopada. A je to v zasade zacarovany kruh. 
Ale recept na to nemam…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@nickolas Začarovanej kruh to opravdu je. Ale já právě nemám pocit, že by se lidi řídili vlastním rozumem. U mnohých mám ten dojem, že se snaží dělat opak toho, co jim nařizuje / doporučuje / radí stát jen proto, aby mu nedali zapravdu a neztratili tak sami před sebou a ostatními svou tvář rebela.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja myslim ze idealny postup neexistuje, nech urobis cokolvek, najde sa desat naslovovzatych expertov, ktori nepriestrelne vysvetlia preco je to ked nie rovno zle, tak aspon zbytocne a nejake data odniekial zo sveta im daju 100% za pravdu.

Dnes v radiozurnali nejaky expert plakal, jak vlada stale nedocenila zasadny vyznam plosneho testovania skol, ja na to teda nazor nemam, ale uplne mi v hlave uz znel nejaky dalsi expert, ktory by nam obratom vysvetlil preco ho nedocenila a ze je to dobre.... ziadneho nepozvali, hadam ze iba koli casu, ale mna to az zarazilo.

@siwi mnohi ludia maju na tom popierani postavene zivnosti, aj ked mimo kamery su to dost casto, nepraktikujuci popieraci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, cali napsal:

 

@siwi mnohi ludia maju na tom popierani postavene zivnosti, aj ked mimo kamery su to dost casto, nepraktikujuci popieraci

Řádově víc peněz se točí v rouškách, respirátorech, testování a očkování. A jsou v tom finančně zainteresovaní i "vládní experti".

Upraveno uživatelem Foundryman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na začátek prohlašuji, že nejsem antivaxer a ani nezpochybňuji lékařsky zdůvodněnou opodstatněnost očkování. Jenom mi osobně na tom očkovacím nátlaku vadí ta skutečnost, že nikdo nechce nést odpovědnost za vedlejší účinky, které covid vakcina vyvolává. Nenalhávejme si, že neexistují jedinci, kteří mají na očkování negativní reakci. Pokud by stát nebo výrobce vakciny tuto skutečnost uznal a lidem s negativní reakcí pomohl, spousta lidí by k plošné vakcinaci přistupovala jinak. Mám kolem sebe pár lidí, kteří měli na očkování negativní reakci (např. kolegyni ochrnula půlka obličeje a po půl roce ještě není v pořádku) a od doktorů jenom slyšeli - to je negativní reakce na očkování, s tím se musíte smířit. Někteří doktoři dokonce narovinu řekli, že neví, co s takovou reakcí mají dělat a neví, jak mají člověkovi pomoct. Prostě žádná pomoc, žádná podpora, žádný lidský přístup. Jenom "nastavte rameno, pích a běžte domů. Že máte nějaký problém, to nás nezajímá". Potom se nikdo nemůže divit, že z takových případů začnou vznikat "zaručené městské legedy" a lidi se proti nucenému očkování staví na odpor.

Někteří tady píšete, že stavět se do opozice státu je typicky česká vlastnost. Možná že to tak máme zakořeněné. Možná je to taky tím, že stát mnohdy nevystupuje jako dobrý správce a nepracuje pro blaho svých občanů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na světě jsou jen dvě jistoty... daně a smrt. Takže někdo si holt černýho Petra vylosuje i při očkování. Je to tak ale u všech vakcinací nebo dalších léků. Vždy se najde jedinec, který má vedlejší účinky. Ale pořád je to nízké procento. Mám za to, že stát ale toto nějaký finančně kompenzuje.... myslím u covidu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, siwi napsal:

No... Podíval bych se na to v trochu širším sociologickém kontextu. Vztah Čechů ke státu jednou krásně popsal Jiří Menzel. Narozdíl od mnoha jiných národů vnímají Češi svůj stát (rozuměj jeho reprezentaci a orgány) jako nástroj nátlaku. A to ne teď od Covidu, ale už po staletí od Bílé Hory přes komunisty až po dnešní dobu. Ke "slušnému vychování" se patř být vůči státu v opozici a vést s ním soukromou válku.

Jinými slovy: Obávám se, že i kdyby náš stát nakrásně vedl tak příkladnou kampaň, jak ji popsal @wawrik na Islandu, neměla by valný efekt, protože názor kámoše z hospody má vždycky větší váhu. Pokud bys byl čistě teoreticky odpíračem očkování, jsem si téměř jist, že bys na svou víru ty štamgasty taky obrátil :D 

Osobně bych se přimlouval za to, aby se lidi přestali schovávat za neschopnost státu a začali se konečně řídit vlastním rozumem s přihlédnutím k pocitu zodpovědnosti za sebe sama i své okolí.

Ale prdlajs, v tom nejsou Češi nic extra. Němci už toho taky mají plné zuby a pravidla obcházejí, jak jen můžou. O jižním křídle EU ani nemá cenu mluvit. Třeba v Itálii proběhla odluka státu od lidí už hodně dávno 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Ajaj napsal:

No nevím. V Německu žiji a před pár týdny jsem v Čechách byl. Nebe & dudy asi ne, ale rozdíl dost velkej. Ale třeba jsem z ňejaký speciální oblasti a všichni moji sousedi jsou divný (hm….když vo tom tak přemejšlím 🧐…)

 

Nevím, kde se vyskytuješ, ale mladej bydlí v Porúří, kolega je z Lippstadtu a oba hlásí, že je to +- jako u nás...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...