Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 9 minutami, Foundryman napsal:

Nevím, kde se vyskytuješ, ale mladej bydlí v Porúří, kolega je z Lippstadtu a oba hlásí, že je to +- jako u nás...

Potsdam hnízdo a (teď díky covid už jen sem tam) pracovně Ddorf a Mnichov. A kdyz jen vezmu triviální používání roušky, kde musíš…

Ale je to jedno. Na lidech už je vidět trochu “únava materiálu”. Každopádně je to pořád virové onemocnění, které má nějaké zákonitosti šíření. Ale to je vlastně taky jedno, protože jsem se zařekl, že na toto téma nebudu šířit moudra (vzhledem k faktu, že se mám jak prase v žitě - barák & HO)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na začátek prohlašuji, že nejsem antivaxer a ani nezpochybňuji lékařsky zdůvodněnou opodstatněnost očkování. Jenom mi osobně na tom očkovacím nátlaku vadí ta skutečnost, že nikdo nechce nést odpovědnost za vedlejší účinky, které covid vakcina vyvolává. Nenalhávejme si, že neexistují jedinci, kteří mají na očkování negativní reakci. Pokud by stát nebo výrobce vakciny tuto skutečnost uznal a lidem s negativní reakcí pomohl, spousta lidí by k plošné vakcinaci přistupovala jinak. Mám kolem sebe pár lidí, kteří měli na očkování negativní reakci (např. kolegyni ochrnula půlka obličeje a po půl roce ještě není v pořádku) a od doktorů jenom slyšeli - to je negativní reakce na očkování, s tím se musíte smířit. Někteří doktoři dokonce narovinu řekli, že neví, co s takovou reakcí mají dělat a neví, jak mají člověkovi pomoct. Prostě žádná pomoc, žádná podpora, žádný lidský přístup. Jenom "nastavte rameno, pích a běžte domů. Že máte nějaký problém, to nás nezajímá". Potom se nikdo nemůže divit, že z takových případů začnou vznikat "zaručené městské legedy" a lidi se proti nucenému očkování staví na odpor.
Někteří tady píšete, že stavět se do opozice státu je typicky česká vlastnost. Možná že to tak máme zakořeněné. Možná je to taky tím, že stát mnohdy nevystupuje jako dobrý správce a nepracuje pro blaho svých občanů.

Nemáš pravdu člověče. Respektive ne že bych ti nevěřil, naopak ti bohužel reakce doktorů věřím, ale není pravda, že nikdo nenese odpovědnost a že se neřeší vedlejší účinky. Samozřejmě záleží na závažnosti účinků a taky na tom v jakým režimu ta vakcína jde na trh (a na smlouvách v zemích).

Materiály jak s vedlejšímy účinky zacházet a kam hlásit taky jsou.

https://www.ema.europa.eu/en/human-regulatory/overview/public-health-threats/coronavirus-disease-covid-19/treatments-vaccines/vaccines-covid-19/safety-covid-19-vaccines
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Gustaf napsal:

 Mám za to, že stát ale toto nějaký finančně kompenzuje.... myslím u covidu.

Zatím neuznává, ani nekompenzuje 🙂 Ani finančně, ani žádnou zvýšenou lékařskou péčí - žádné vitamíny navíc, žádné rehabilitace. Jediné co uslyšíš je - je to reakce na očkování a můžete to nahlásit na SUKL. Ze SUKLu reakce nulová. Tam si to možná zaznamenají do statistiky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, ragu napsal:

...Materiály jak s vedlejšímy účinky zacházet a kam hlásit taky jsou.
 

Díky. Neanglicky hovořící člověk má možnost vypsat formulář na stránkách SUKLu. Ale tím to zatím končí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. Neanglicky hovořící člověk má možnost vypsat formulář na stránkách SUKLu. Ale tím to zatím končí

Tohle má vědět doktor no.
U kompenzaci je problém že zatím nejspíš neexistuje žádný kompenzační schéma takže se všechno bude posuzovat individuálně a bude potřeba tlačit.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chápu to, ale není to stručné,jasné a výstižné stanovisko,že se lze něčeho domoci. Souhlasím se stanoviskem,že očkovací kampaň měl propagovat nějaký známý sportovec,přesně jak to napsali zde https://cnn.iprima.cz/kdo-vymyslel-vladni-ockovaci-kampan-byl-silenec-v-televizi-mel-byt-jagr-rika-vavra-50988

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prej kampaň. Vždyť vláda není schopna prostřednictvím ministerstev informovat ani vlastní zaměstnance a o změnách se člověk dřív doví z novinek. Jak by taky mohli racionálně komunikovat, když může na tiskovce něco blábolit ministr vnitra a do hodiny to ministr zdravotnictví vyvrací. To by taky museli všichni spolu s očkováním rovnou na lobotomii aby této vládě po posledních letech věřili cokoli a "nešvejkovali". 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 55 minutami, bohus76 napsal:

A potom chtějí mít všechny naočkované a velice se diví...... Je to zkrátka jen byznys a je jim jedno,kdo nebo kolik jich umře......

Nevím, čemu se diví, celou dobu MZ i vláda říká, že očkování je a bude dobrovolné, v předvolebních debatách se k dobrovolnému očkování přihlásily kompletně všechny strany. Takže nátlak určitá část společnosti prostě vnímá špatně a naopak je v jejich postoji ještě utvrzuje. 

Jeden z mých kámošů je covidhysterik, co se klepe na třetí dávku a bojí se skoro vycházet, druhý zase antivaxer, já jsem v klidu a mám to nimi řešit?😂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja nevim, co by chtel furt nekdo kompenzovat. Riziko, ze skoncim ve futralu kvuli kovidu je o nekolik radu vyssi nez ze kvuli ockovani. Kdyz budu mit kovid a skoncim ve spitalu, budou naklady na moji peci brutalni a taky to stat po me nebude vymahat. Tak proc bych vymahal nahradu za ockovani.

Kdyz se ockovanim zachranovala v 50. letech epidemie detsky obrny, tak taky lidi radeji sli do rizika, ze 10% ockovanych deti bude mit trvaly nasledky nebo umre, nez aby riskovali, ze jich na obrnu umre 50%. Nevim ty cisla presne, ale v tomhle duchu to bylo. Kovid neni obrna, ale princip je stejnej. Eliminace rizik, zadny garance ani kompenzace.

Mimochodem tady v usa uz zacinaji odmenovat ockovani financni pobidkou - jdes na vcelicku, dostanes 100 babek. Jednoduchy jak facka a verim, ze to bude fungovat. Zacinaji ale stejne tak s natlakem - firmy dodavajici vlade (buhvi, co se do toho vsechno schova) budou mit mozna povinnost ockovat zamestnance. Kazdej si muze vybrat - get the job or do not get the job, you choose.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 11. 2021 v 19:56, mtruelle napsal:

No… jakoukoli mRNA, ja mel taky dvakrat Astru a za tyden ve stredu jsi jdu nechat dat Modernu ( dava se jen pul davky).

Jsem taky po AZ, doktorka mě "doporučuje" Pfizera (ono u nás na vsi nic jiného nedávají) myslíš že je Moderna něčím "lepší". Že bych si udělal výlet. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, DavidLC napsal:

Jsem taky po AZ, doktorka mě "doporučuje" Pfizera (ono u nás na vsi nic jiného nedávají) myslíš že je Moderna něčím "lepší". Že bych si udělal výlet. Díky.

Zatim podle predbeznych a neofic. studii lepsi imunitni odpoved s vetsim narustem protilatek. Ale s Pfizerem chybu taky neudelas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...