Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 1 minutou, arlin napsal:

jen úvaha ad mRNA: organismus si spoustu věcí na různých úrovních pamatuje. mRNA vakcína ho učí, jak si má sám vytvořit S protein a na něj pak reagoavat. Potud v pořádku. Co když si ale i pamatuje, že si ten S protein na trénink imunitního systému vytvořil sám a tím pádem na něj pak postupně prostě nereaguje jak by reagoval, když by byl ve formě infektu. Prostě ho začne pomalu postupně tolerovat.

 

Cize tym chces povedat ze najlepsi sposob ako sa nenakazit virovym ochorenim (a potencialne nanho neumriet) je nakazit sa nim, ano? 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, belo696 napsal:

Myslim,ze to vyplinulo z kontextu,ze z pohladu rekordneho sirenia  a preplnenia nemocnic, sme na tom horsie,ako ked sa este neockovalo a mnosztvo ludi to neprekonalo.....Chapes Berte?

Tak ještě jednou. Napsal jsi:

Ja sa opytam jednoducho:Cca 50% ludi zaockovanych a neviem kolko  x% uz to prekonalo a rekordne denne prirastky pozitivnych.....Cca 50% zaockovanych a neviem kolko x % uz to prekonalo a zevraj zase preplnene nemocnice ludi s tazkym priebehom...Statisticky mi to nevychadza.Ako vravi African,co epidemiolog alebo fundovany obornik to iny nazor....Vsetci vedia hovno, co bude a co pomaha....Iba zbjeraju spatne informacie a vyhodnocuju ako sa im hodi.....Sa cudujem,ze Vas to este bavi,ked vidim tu plodnu diskusiu.....

Vzhledem k tomu, že jsi použil slovního obratu: Ja sa opytam jednoducho ...... Očekával jsem, a myslím že legitimně, nějakou tu otázku. Ale ona nepřišla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Foundryman napsal:

Já hlavně nechápu, proč všichni šílí z počtu "nakažených", to jest pozitivně testovaných. "Nakažený" přece zdaleka neznamená nemocný.

No, alespon ja z toho nesilim, jen me zneklidnuje ta jistota zvysene zateze nemocnic s odstupem 7-10 dni....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako je mozne,po tom vsetkom(ockovanie,udajna rezistencia pro prekonani choroby?Ze:Na celém Slovensku je volných už jen 20 lůžek s umělou plicní ventilací. „Jsme ve zlomovém bodu pandemie,“ řekl slovenský ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, mtruelle napsal:

No, alespon ja z toho nesilim, jen me zneklidnuje ta jistota zvysene zateze nemocnic s odstupem 7-10 dni....

Jo, tuhle obavu chápu. Nikde jsem ovšem nedohledal, kolik z těch dosud ca 2 mil. pozitivních mělo natolik komplikovaný průběh, že museli do špitálu.

A pokud je pravda, že očkování napomáhá mírnějšímu, případně bezpříznakovému průběhu, pak ani obava o nemocnice není vzhledem k cca 6 mil. naočkovaných zcela na místě.

Nebo že by nám "experti" kecali?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, belo696 napsal:

Ako je mozne,po tom vsetkom(ockovanie,udajna rezistencia pro prekonani choroby?Ze:Na celém Slovensku je volných už jen 20 lůžek s umělou plicní ventilací. „Jsme ve zlomovém bodu pandemie,“ řekl slovenský ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský.

Je to jina nemoc nez roce 2020 a na kterou byly vyvijeny vakciny...zjednodusene. Ten virus je genialni... soucasne zcela evidentne konci ochrana prvnich ockovanych v 1-3/21...proto narust v seniorni pupulaci. Soucasne pardon na povinne testovani deti do 12 let, kde narust neskutecny...no a deticky to naprskaji na babicky....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, eskimak napsal:

Cize tym chces povedat ze najlepsi sposob ako sa nenakazit virovym ochorenim (a potencialne nanho neumriet) je nakazit sa nim, ano? 👍

jen úvaha: když dostaneš opakovaně prahovou dávku viru (dávku takovou, aby IS zareagoval, ale současně tak malou, že nepůsobí fatálně) tak by to možná takhle mohlo u řady lidí být. ale současně těžko říct, jak velký by byl za této situace navozen prokoagulační stav vzhledem k možnému prozánětlivě nastavenomu metabolismu takového jedince (ten může být u kohokoli, i sportovců). Zaručit bezpečnou prahovou dávku by však bylo nerealizovatelné. Ale strážní andělé z kovidárií (hl. zdravotní sestřičky) i přes veškerou ochranu takové dávky asi dostávali, takže AG testy u některých z nich opakovaně negativní a až náhodné vyšetření krve ukázalo plno protilátek proti Covidu. tedy bezpříznakový průběh. ale tito lidé mívají obyčejně i jiný level imunity. takže kdo ví

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, odjinud napsal:

To jsem se chtel take zeptat - jsou na ceste nejake nove vakciny?

No v roce 2020 tvrdili ze zmena potrva cca 6 tydnu, ale nepostrehl jsem ze to nekdo resil. No a kdyz se rozjel jeste takovy nesvar ze se kombinuje moderna na pfizer a klidne naopak , tak zacinam mit pocit ze se do toho nikdo nehrne. Jedine co z Pfizeru vypadlo je temer dokoncena klinicka studie na “tabletku” a tu dokoncil i Merck a v Anglii ma snad uz schvaleni…

edit: mozna to bylo z kraje roku 2021, zdroj se me hledat nechce ale brali to jako easy vec to rekombinovat ze v tom je mRNA vyhodna

Upraveno uživatelem jrov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Foundryman napsal:

Jo, tuhle obavu chápu. Nikde jsem ovšem nedohledal, kolik z těch dosud ca 2 mil. pozitivních mělo natolik komplikovaný průběh, že museli do špitálu.

A pokud je pravda, že očkování napomáhá mírnějšímu, případně bezpříznakovému průběhu, pak ani obava o nemocnice není vzhledem k cca 6 mil. naočkovaných zcela na místě.

Nebo že by nám "experti" kecali?

Odpoved bych hledal asi v datovych sadach na MZd. A jak jsem psal, vyznamnemu poctu ockovanych konci ochrana ockovanim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, mtruelle napsal:

Francouzska Valneva ... klasicka konstrukce vakciny s inaktivovanym virem, CR udajne nema zajem.

EK schvalila nakup pro rok 2021 “27 milionů dávek, o rok později pak dalších až 33 milionů.” cituji CTK z 10.11.2021

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, arlin napsal:

pokud údajně nemáme zájem tak by mě zajímalo, z které moudré hlavy toto rozhodnutí je a jaké k tomu má argumenty

Oni to dokoncili v lete , ma to vysledky od stavajiciho vudce a Vojtecha  bych necekal ze to vubec reflektuji

- mozna je na dalsi vlade aby hledala vsechny cesty … netusim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, arlin napsal:

jen úvaha: když dostaneš opakovaně prahovou dávku viru (dávku takovou, aby IS zareagoval, ale současně tak malou, že nepůsobí fatálně) tak by to možná takhle mohlo u řady lidí být. ale současně těžko říct, jak velký by byl za této situace navozen prokoagulační stav vzhledem k možnému prozánětlivě nastavenomu metabolismu takového jedince (ten může být u kohokoli, i sportovců). Zaručit bezpečnou prahovou dávku by však bylo nerealizovatelné. Ale strážní andělé z kovidárií (hl. zdravotní sestřičky) i přes veškerou ochranu takové dávky asi dostávali, takže AG testy u některých z nich opakovaně negativní a až náhodné vyšetření krve ukázalo plno protilátek proti Covidu. tedy bezpříznakový průběh. ale tito lidé mívají obyčejně i jiný level imunity. takže kdo ví

Nerozumiem tvojej odpovedi na moju trivialnu otazku. Nehnevaj sa, naozaj nerozumiem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, eskimak napsal:

Nerozumiem tvojej odpovedi na moju trivialnu otazku. Nehnevaj sa, naozaj nerozumiem.

Ale jo, jde to pochopit... opakovana rizena expozice virem v podprahove davce by mohla navodit imunitu... to kdyby nekdo umel realizovat, tak je to na Nobelovku....teda tak jsem to pobral ja.... 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...