Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 10 minutami, mtruelle napsal:

Ale jo, jde to pochopit... opakovana rizena expozice virem v podprahove davce by mohla navodit imunitu... to kdyby nekdo umel realizovat, tak je to na Nobelovku....teda tak jsem to pobral ja.... 🙂

Ano. Uz rozumiem. Dakujem.

Ja som cakal (a dufal) ze kolega pise nieco realisticke. V tom pripade mam lepsi navrh. Tlacidlo, ktore po stlaceni zabije covid na Zemi. Este jednoduchsie riesenie. Realizovatelnost rovnaka. 

Sorry, ta ironia nieje na teba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem našel, špitály prošlo za celou dobu cca 146 tis. lidí, to jest 7,5% z pozitivně testovaných.

To není málo. Ono to bude podle mě postupně klesat, jak se bude populace imunizovat (očkováním a proděláním), ale nesmíme tomu jít naproti zvětšováním základny, ze který se ty % počítaj. Nezapomínejme, že Delta je mrška s mnohem vyšší nakažlivostí a zároveň lidi serou na nějaký opatření - jsem na cestě z USA, jsem zvědavej, jestli se chování lidí za ty 3 týdny nějak změnilo.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, eskimak napsal:

Ano. Uz rozumiem. Dakujem.

Ja som cakal (a dufal) ze kolega pise nieco realisticke. V tom pripade mam lepsi navrh. Tlacidlo, ktore po stlaceni zabije covid na Zemi. Este jednoduchsie riesenie. Realizovatelnost rovnaka. 

Sorry, ta ironia nieje na teba.

Chápeš psaný text? Ono se to masivně děje - bezpříznakové průběhy. Jen není nikdo schopen zaručit bezpříznakový průběh předem.  Čili Arlin má naprostou pravdu - přirozená imunita je (i na základě statistik) násobně účinnější, než očkování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si to s dovolenim shrnu... cisla rostou, politici se hadaji.. ve skolach nebude nic.. ve firmach nebude nic.. a neockovani nebudou smet do hospody a k holici..

Hel odhaduje zdvojnásobení obsazenosti v nemocnicich do dvou tri tydnu.. to by bylo 9 tisic a z toho 1 tisic na jip.. coz jsou maximalni cisla z minulych vln..

Sektor služeb odhaduje propad trzeb o 40%..zatim bez jakýchkoliv nahrad...

tak uvidíme..



Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, Foundryman napsal:

Chápeš psaný text? Ono se to masivně děje - bezpříznakové průběhy. Jen není nikdo schopen zaručit bezpříznakový průběh předem.  Čili Arlin má naprostou pravdu - přirozená imunita je (i na základě statistik) násobně účinnější, než očkování.

Tesat do kamene... zejména poslední větu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, Foundryman napsal:

Chápeš psaný text? Ono se to masivně děje - bezpříznakové průběhy. Jen není nikdo schopen zaručit bezpříznakový průběh předem.  Čili Arlin má naprostou pravdu - přirozená imunita je (i na základě statistik) násobně účinnější, než očkování.

A ty chapes pisany text? Ze sa nieco deje spontanne, neznamena ze to je dobry sposob. Predist ochoreniu tak ze ochoriem je fakt dementny napad. O prirodzenej imunite nikto nepochybuje. Ale riesenie je len ockovanie, nie nechat vymret 100t ludi aby sme im zabezpecili prirodzenu imunitu... 🤦‍♂️. To ju uz nebudu potrebovat.

V porovnani s nakazou pri ockovani sa statisticky da povedat ze vieme zarucit bezpecny priebeh. A o tom to je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, eskimak napsal:

Takze chlapci mate riesenie. Jedine co treba je prirodzena imunita. Ake lahke. Na hrad s vami. 🤦‍♂️

 

OK, hlavně klid, ještě by Ti mohla prasknout žilka (vtip).... že lidi ztrácej přirozenou imunitu, když při každým "blbým pocitu" polykaj po hrstech pilulky, te je každýho věc (vono je to tak pohodlný, že) ... já celej život na pilulky seru, a když už nějakou fakt nutně potřebuju, tak mi (obrazně řečeno) stačí jedna a zafunguje... nehledě na to, že mnoho lidí se nechá zblbnout reklamama typu "dezinfikujte doma vše a pořád" a pak děcka nemaj možnost přirozenou imunitu získat ...  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Lynx12 napsal:

OK, hlavně klid, ještě by Ti mohla prasknout žilka (vtip).... že lidi ztrácej přirozenou imunitu, když při každým "blbým pocitu" polykaj po hrstech pilulky, te je každýho věc (vono je to tak pohodlný, že) ... já celej život na pilulky seru, a když už nějakou fakt nutně potřebuju, tak mi (obrazně řečeno) stačí jedna a zafunguje... nehledě na to, že mnoho lidí se nechá zblbnout reklamama typu "dezinfikujte doma vše a pořád" a pak děcka nemaj možnost přirozenou imunitu získat ...  

Mas pravdu ze kludny niesom. Dost dlho som veril ze fakt debilne nazory na riesenie aktualnej krizy maju len zjednodusene povedane "hlupy ludia". Bohuzial, mylil som sa tragicky. 

Nijako si to nevztahuj na seba, len komentujem tvoje varovanie aby mi nepraskla zilka - a mas pravdu.

S pozieranim tabliet s tebou suhlasim. Ale trochu na to musis mat aj stastie, a zdaleka nie kazdy ho ma. Niekto ma prosre nadelene ze bez podpory mediciny by sa nedozil dospelosti a kazda bakteria/virus iduci okolo ho zlozi. Poznam takych ludi nespocet a je mi ich uprimne luto. A ano, pri kazdom prde zrat lieky je urcite cesta do plekla, suhlas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, Waya03 napsal:

A já si do konce i zahraju na věštce. Neočkovaným bude teď zatnut tipec a po několika málo týdnech začne testovací horečka i pro očkované. Budeme se testovat až do roztrhání těla!

Bylo by fajn, kdyby rovnou začali testovat všechny ... a to říkám jako očkovaný, kterého testování moc netěší.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, skalis napsal:

To není málo. Ono to bude podle mě postupně klesat, jak se bude populace imunizovat (očkováním a proděláním), ale nesmíme tomu jít naproti zvětšováním základny, ze který se ty % počítaj.

Přesně tak.

A nebudu se pouštět do statistik a velkých čísel, jen si tu odložím pohled z druhého konce, z intensivní péče. Na našem ARO (jde tedy o COVID-19 s opravdu těžkým / fatálním průběhem) tvoří covidoví pacienti v posledních tejdnech asi 50-80 % nemocných (ostatních diagnos neubylo, je prostě víc pacientů). Pokud jsou očkovaní, pak jde o starší, polymorbidní lidi, naočkovaný před víc než půlrokem. Ročníky cca 60 a mladší jsou neočkovaný; z nich zatím přežil jeden - chlap pod padesát let, interně zdravej netlustej nekuřák (nemáme věšteckou kouli, takže to jde interpretovat dvojím způsobem: 1. varianta dle antivaxera: "očkování je zbytečný, dal to i bez něj" a 2. varianta dle M.K.: "kdyby byl očkovanej, nemusel mít tak těžkej průběh, nemusel do něj pár tejdnů dejchat ventilátor skrz tracheostomii, nemusel projít kritickým stavem, což může mít dlouhodobý následky").

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...