Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 7 minutami, ragu napsal:


Skutečný stav je, že EMA nedoporučuje ivermectin pro léčbu COVID-19. Stejně jako FDA.

https://www.ema.europa.eu/en/news/ema-advises-against-use-ivermectin-prevention-treatment-covid-19-outside-randomised-clinical-trials

https://www.fda.gov/consumers/consumer-updates/why-you-should-not-use-ivermectin-treat-or-prevent-covid-19

Léky jsou testovány a schvalovány pro konkrétní indikace z nějakýho důvodu. To že je lék schválený pro humánní užití z něj nedělá všelék.

Já reagoval na ten nesmysl, že by Seaman požíral "odčervovač pro koně".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, ragu napsal:


A četls to?

Jediný co potvrdili je tolerance. Ne pozitivní účinky.

Jasný, nešlo o žádnou randomized double blind placebo controlled studii, nechci ani hodnotit, zda je Ivermectin blbost, je to pouze informace, podle zpráv ze srpna mají/měli připravenu studii(design jsem nenašel), ale tehdy neměli pacienty a jednali o výměně expirujících balení.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ivermektin-fakultni-nemocnice-u-svate-anny-brno-huvemec-koronavirus_2108110642_dok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozitivní účinky by mohli potvrdit až na základě sakra většího vzorku a delšího času.

Nemáš úplně pravdu. Nejde jen o dobu a velikost vzorku, ale taky o metodu studie - kontrolní skupiny, výběr skupin podle parametrů, dvojité zaslepení, dokumentace a podobně.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný, nešlo o žádnou randomized double blind placebo controlled studii, nechci ani hodnotit, zda je Ivermectin blbost, je to pouze informace, podle zpráv ze srpna mají/měli připravenu studii(design jsem nenašel), ale tehdy neměli pacienty a jednali o výměně expirujících balení.
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ivermektin-fakultni-nemocnice-u-svate-anny-brno-huvemec-koronavirus_2108110642_dok

Mně přijde popravdě úplně absurdní řešit ivermectin s neprokázanými účinky v momentě kdy existují minimálně dvě antivirotika vyvinutý speciálně na léčbu COVID-19 pacientů. Jedno už má doporučení EMA a druhý brzo dostane.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som 5 deň pozitívny v karanténe. Beriem vitamín c,d zinok, antibiotiká azitromicyn a isoprinosime + nejaké ďalšie má príznaky. 2 dni boli múka potom sa to už dalo zniesť. To isté moji rodičia otec 70 mama 65 (dúfam, že aj oni sú už z najhoršieho preč). Samozrejme všetci 2 dávku očkovania. Bez ivermektinu. Na šľapanie do kopca sa ešte necítim ale ešte 5 dní určite doma. Potom to pôjdem vyskúšať ako to s mojím telom zatocilo...

Odoslané z MI 6 pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, kolky87 napsal:

Ja som 5 deň pozitívny v karanténe. Beriem vitamín c,d zinok, antibiotiká azitromicyn a isoprinosime + nejaké ďalšie má príznaky. 2 dni boli múka potom sa to už dalo zniesť. To isté moji rodičia otec 70 mama 65 (dúfam, že aj oni sú už z najhoršieho preč). Samozrejme všetci 2 dávku očkovania. Bez ivermektinu. Na šľapanie do kopca sa ešte necítim ale ešte 5 dní určite doma. Potom to pôjdem vyskúšať ako to s mojím telom zatocilo...

Odoslané z MI 6 pomocou Tapatalku
 

Hlavně hned neblbni.... a dej tělu voraz. Já měl lehký průběh, ale na plicích sem to cítil ještě dlouho. Zadejchaval jsem se dost. Byl jsem doma 14dni a kdybych potom měl jít do práce dělat někam s lopatou, tak nevím.. asi bych to nedal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno asi máš pravdu. Skôr som myslel, že som zvedavý keď dám telu trošku zabrať. Asi to nemá zmysel čím skôr hrotit. Škoda, zaskočila má ta pliaga pri najlepšej kondičke (turistika, beh, bicyklovanie). Rok intenzívnejšieho športu znamenalo aj 8 kg -. Ale zdravie je prvoradé. A hlavne to najbližších....

Odoslané z MI 6 pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, mám dojem že už jsme spadli konečně na to blátivé dno...zubař, kterému před ordinací stojí RR za dva míče se nestydí v dnešní nelehké době říct 250,00Kč za provedení ag testu každému pacientovi, ať už je očkovaný nebo není. Stará babka tam fňukala jak malý dítě že je to docela drahý, tak že prý může klidně hledat jiného..🤮 Upřímně, co ten covid z nás dělá za zmrdy, to nemá obdoby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já vám to sem k tomu ivermectini dám ještě jednou. Oficiální vyjádření Mercku, což je výrobce, kterej by byl ultra stastnej, kdyby to fungovalo:

No scientific basis for a potential therapeutic effect against COVID-19 from pre-clinical studies; 
No meaningful evidence for clinical activity or clinical efficacy in patients with COVID-19 disease, and; 
A concerning lack of safety data in the majority of studies.

https://www.merck.com/news/merck-statement-on-ivermectin-use-during-the-covid-19-pandemic/

Pro ty kdy nevládnou anglicky stručně Na základě preklinických studií neexistuje vědecký důkaz účinku ivermectinu. Neprokázal se účinek látky na léčbu nakažeńych pacientů. Studie neobsahují dostatek informací k ověření bezpečnosti látky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, prischera napsal:

Tak já vám to sem k tomu ivermectini dám ještě jednou. Oficiální vyjádření Mercku, což je výrobce, kterej by byl ultra stastnej, kdyby to fungovalo:

No scientific basis for a potential therapeutic effect against COVID-19 from pre-clinical studies; 
No meaningful evidence for clinical activity or clinical efficacy in patients with COVID-19 disease, and; 
A concerning lack of safety data in the majority of studies.

https://www.merck.com/news/merck-statement-on-ivermectin-use-during-the-covid-19-pandemic/

Pro ty kdy nevládnou anglicky stručně Na základě preklinických studií neexistuje vědecký důkaz účinku ivermectinu. Neprokázal se účinek látky na léčbu nakažeńych pacientů. Studie neobsahují dostatek informací k ověření bezpečnosti látky.

hele to je asi marný, kdo v tom vidí pomáhající lék tak si to rozmluvit nenechá 😞

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, African napsal:

Kluci, mám dojem že už jsme spadli konečně na to blátivé dno...zubař, kterému před ordinací stojí RR za dva míče se nestydí v dnešní nelehké době říct 250,00Kč za provedení ag testu každému pacientovi, ať už je očkovaný nebo není. Stará babka tam fňukala jak malý dítě že je to docela drahý, tak že prý může klidně hledat jiného..🤮 Upřímně, co ten covid z nás dělá za zmrdy, to nemá obdoby.

Jeden z mých nejlepších kámošů ze střední je zubař a momentálně jeden z největších zmrdů co znám. Byznys se mu daří, to žádný, za 4 roky stihnul vyplatit veškeré dluhy na vybavení, pozemek koupený, barák za 6 se staví, koupili si byt za 4, aby nebydleli v pronájmu, dovolená bůh ví co všechno.

Ale co pak předvádí v práci i v životě cizím i známým, to je na vydání knížku "jak peníze kazí charakter"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, African napsal:

Kluci, mám dojem že už jsme spadli konečně na to blátivé dno...zubař, kterému před ordinací stojí RR za dva míče se nestydí v dnešní nelehké době říct 250,00Kč za provedení ag testu každému pacientovi, ať už je očkovaný nebo není. Stará babka tam fňukala jak malý dítě že je to docela drahý, tak že prý může klidně hledat jiného..🤮 Upřímně, co ten covid z nás dělá za zmrdy, to nemá obdoby.

No jo, ale tohle má přeci dvě stránky věci. Koupit ten test si muže pacient sám a třeba si ho i přinest s sebou a udělat na místě. Nebo mít platnej PCR. Ten test musí ten zubař někde koupit. Objednat / dojít pro něj / nechat přivézt, pak někde skladovat. Pak ho udělat pacientovi nebo nechat pacienta si ho udělat (taky někde). Tohle všechno stojí peníze, čas a musíš na to mít prostor. Nejdražší na tom je samozřejmě čas. Takže já bych to tak příkře neviděl, nezlob se na mě. Moje máma je zdravotní sestra a poměrně dlouho před důchodem pracovala jako sestra zubní. U doktora, ke kterému leta chodí naše rodina. My třeba když jdem k zubaři si uděláme ag test všichni, očkování neočkování (teď teda bych už možná šel dva dny před tím na PCR). Jenže já si toho doktora vážím a on nás zná a věří nám. A koukni se na to z druhý strany. Mužeš v tý dnešní době, která, jak píšeš, z nás dělá zmrdy, jako zubař věřit všem, kdo k tobě přijdou, že si udělali nějaký test? Ne, ani náhodou. Takže co? Striktně kontrolovat očkovací a testovací certifikáty, přičemž už víme, že očkování není žádná záruka? Asi jo. Nebo se pokusit aspoň udělat nějaké minimum a dostupnými (technicky, časově, finančně) prostředky se pokusit ochránit sebe, sestru, ostatní pacienty... Ale zadarmo to nejde, prostě to něco stojí (a nejen tu cenu za test), ten doktor se tou prací živí (platí ordinaci, energie, sestry... a jeho čas by měl primárně sloužit činnosti, pro kterou k němu jdeš), neni to dobročiná organizace. Nechci nikoho obhajovat a doktora se zastávat, neznam ho, nevim, co je za člověka, ale když už si nakousnul to téma zubaře, u kterého tu tlamu prostě otevřít musíš...

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je v pořádku, až na to že svůj si přinést nemůžeš, musíš použít jeho protože má kvalitní, certifikovaný, aspoň tak to vysvětluje nám debilům. Jop a vytáhne na tebe Flow flex, který kupuji do práce za 42,00Kč kus. A to dám ještě ruku do ohně, že mu je pojišťovna proplácí... nehoráznost a svinstvo, co si dovolí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...