Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 2 minutami, Foundryman napsal:

Proč bych nemohl čísla porovnat? Já jsem zvyklej porovnávat vynaložené úsilí x dosažený výsledek. No a tento poměr mi přijde poněkud tristní, zvlášť když připočítám ještě XY zlikvidovaných firem a 1 bil. Kč sekeru.

protože dáváš dohromady: X-neznámo (mutace, očkovaný lidi co můžou šířit dál, otupělost k opatřením, vzdor vůči vládě, atd atd) versus Y-jasný číslo nemocných/JIP/mrtvých

P.S. zkusím najít ten článek německého statika. Z toho je jasný že nic není jasný (i v tak měřitelném oboru jako statistika)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je dobre,ze toto vlakno existuje,aj ked su tu rozne prispevky a niekedy sa to zbytocne hroti. Prave som prepol na prve strany a precital par prispevkov.vtedy malo kto mudroval, nic sa o to nevedelo.teraz sme rok a pol "v tom", panika s nakupou potravin opadlo, ale nemam pocit,ze sa to nejak extra zmenilo..v ludoch stale nedovera,strach,neistota a milion roznych, casto protichodnych informacii...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, skalis napsal:


Zakladni reprodukcni cislo puvodniho viru je 2.5, Delta ma 5-8, zaroven vyssi odolnost proti vakcinam, to nezastiram. Takze Tvoje cisla srovnavaji hrusky s japkama.

PS: Nechci byt militantni, zaroven jsem uz dost nasranej. Myslim, ze v takovym srabu, co jsme, jsme proste byt nemuseli.

Já chápu, že je další mutace, v tom případě je ale ještě nesmyslnější cpát lidem pomocí brutálního nátlaku vakcinu, o které se ví, že je čím dál méně účinná. To fakt spíš vypadá, že to potřebují za každou cenu prodat.

Ty mutace tady budou pořád, to je vlastnost virů (jak mě poučila známá, která se genetikou živí 🙂 ). Takže do sebe pořád budeme rvát vakcíny, které už budou v momentě aplikace neúčinné?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Emiliano napsal:

A co třeba letos 4-5x nakažlivější delta, loni zavřený školy a lockdown obecně? 

O tom jsem se už zmiňoval. Ve školách je (a byl) přenos minimální (což je doloženo čísly ze států, kde školy nebyly zavřené vůbec), supermarkety, kde se lidé koncentrují nejvíc, byly otevřené i loni. Mutace jsou prostě vlastnost virů, očekával bych, že s tím budou slovutní odborníci počítat. Poměr nákladů a výnosů celé akce je zoufalý a čím dál tím horší. 

Nicméně nevadí, budeme dělat zase totéž, jen s větším úsilím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, Ajaj napsal:

můj naprosto laický názor je, jak to vyřešit (pokud v tom budeme stále po krk v 2022) je povinné očkování pro všechny a pak tomu nechat naprosto volný průběh na promoření celé populaci (a přitom se modlit a doufat ve světlo na konci tunely, že nevznikne mnohem horší mutace)

Proočkovat a promořit? Kolik dávek celkem na 1 člověka (dospělý i dítě rovno) a jak v průběhu roku rozdělit kategorie očkování? Kdo v lednu, kdo v únoru ... tak, aby na podzimně zimní vlnu 2022 byl národ připraven? Praktici budou dál po tuto dobu pouze na telefonu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, arlin napsal:

Proočkovat a promořit? Kolik dávek celkem na 1 člověka (dospělý i dítě rovno) a jak v průběhu roku rozdělit kategorie očkování? Kdo v lednu, kdo v únoru ... tak, aby na podzimně zimní vlnu 2022 byl národ připraven? Praktici budou dál po tuto dobu pouze na telefonu?

logisticky náročný, ale na druhou stranu jednodušší a levnější, než o co se pokouší vlády (který se pokouší) za poslední 2 roky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, Ajaj napsal:

logisticky náročný, ale na druhou stranu jednodušší a levnější, než o co se pokouší vlády (který se pokouší) za poslední 2 roky. 

Logisticky neřešitelné. Při již dnes nezpochybnitelném poklesu protilátek po Pfizeru tu máme v době vlny lidi sice papírově očkované, ale už bez ochrany = jsme tam, kde jsme dnes. Jak dlouho bude trvat, než to experti avenieru uznají? Tímhle naprosto chaotickým přístupem máme zaděláno na průser. První krok = ustanovení trestně právní odpovědnosti za svá rozhodnutí, která bude platit pro lidi tvořící "coronavirová pravidla". Tím se prakticky vymýtí lidová tvořivost "expertů". Tj. nejen tresty a postihy pro lid nic nedodržující, ale i pro druhou stranu.

Upraveno uživatelem arlin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

logistický neřešitelné to spíše bude z pozice dodavatelů vakcín. Na úrovni státu to už řešitelné vidím, samozřejmě na základě snížení standardů např. jen pro ohrožené skupiny to musí dělat doktor. A pak už jde standard dolů - sestra, neaktivní doktor, zvěrolékař, atd až někde na konci řetězce ti to bodne ženská na poště (nadsázka ale nepřekvapilo by mě to)

každopádně doufám, že po těžké zimě bude už příští rok díky medicíně výrazně dál (jak prevence, tak léčení). Bohužel to už bude pro hodně lidí pozdě…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Ajaj napsal:

logistický neřešitelné to spíše bude z pozice dodavatelů vakcín. Na úrovni státu to už řešitelné vidím, samozřejmě na základě snížení standardů např. jen pro ohrožené skupiny to musí dělat doktor. A pak už jde standard dolů - sestra, neaktivní doktor, zvěrolékař, atd až někde na konci řetězce ti to bodne ženská na poště (nadsázka ale nepřekvapilo by mě to)

každopádně doufám, že po těžké zimě bude už příští rok díky medicíně výrazně dál (jak prevence, tak léčení). Bohužel to už bude pro hodně lidí pozdě…

upřímně, národ co minimálně z jedné třetiny jede na alkoholu a cigaretách, z jedné třetiny na antidepresivech, polovina je vysoce obézní a každý si vozí zadek 300 m místo toho aby se pohnul pěšky .... to může být krok č.2 = odpovědnost každého jedince za sebe sama. bez toho, že se spoluobčané přestanou chovat rizikově se lékařům a sestřičkám neuleví

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Foundryman napsal:

Já chápu, že je další mutace, v tom případě je ale ještě nesmyslnější cpát lidem pomocí brutálního nátlaku vakcinu, o které se ví, že je čím dál méně účinná. To fakt spíš vypadá, že to potřebují za každou cenu prodat.

Ty mutace tady budou pořád, to je vlastnost virů (jak mě poučila známá, která se genetikou živí 🙂 ). Takže do sebe pořád budeme rvát vakcíny, které už budou v momentě aplikace neúčinné?

A nenapadlo tě, že bez vakcinace to tady mohlo vypadat mnohem hůř?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktualni stav ze skoly mych deti…teda jen z pulky, 1.-6. trida. 
Vážení rodiče, chtěla bych Vás informovat, že ve třídách 1.B, 3.A, 3.B, 5.A, 6.A, 6.B byli pozitivně testováni někteří žáci.

V “nasi” tride nekolik. U druheho kluka pred 14 dny taky nekolik. Proto 2. tridy ve vyctu chybi, jsou jeste v karantene, obe…

Ja bych skoro rad zastal nazor, nechte je promorit, hlavne nezavirejte. Ale fakt si nejsem jisty ze je to rozumny…

Neznam stav na vyssim stupni, ktery je v jine budove a muze byt ockovany. Ale znam tam ucitelku a i jen pro svou info zjistim. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se tyce jedne základky u nas, tak pocet pozitivnich deti je cca 10 na kazdy stupen.. tedy cca dvacet na celou skolu.. zatim je postup a myslim, ze rozumny, s odvolanim na to, ze se testovalo v pondeli rano a v respiratorech, tak pozitivni deti odvolany, zbytek pokracuje v bezne vyuce.. nevim, proc tohle uz par tydnu nebezi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...