Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Ještě je třeba si uvědomit, že slepě nahánět lidi na vakcínu v době probíhající epidemie je teda hodně rizikové. Na vakcinaci by měl být člověk zdráv, rozhodně i bez rýmičky apod. Vakcína dost rozháže imunitu (z krátkodobého hlediska, dny/týdny), než se s tím tělo popere a je mnohem větší riziko zhoršení zdravotního stavu. Ještě horší je pak situace, kdy by člověk byl vlastně nevědomky pozitivní a šel si dát injekci proti infekci, kterou má v těle. To opravdu nic moc. Bohužel se o tom mluví hrozně málo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@redd 1/3 nenaočkovaných = stále dost hustý kanonenfuter pro exponenciální růst, plné izolace a další domácí vězení na hrbu - a letní hrdinové se nám na očkování v době rýmiček necítí úplně fit:shit:

...Takže to se svou domnělou imunitou radši "dál risknete", i s vědomím toho že o pár řádů větší procento příbuzných, kolegů, kamarádů a felčarů to kvůli Vaší "osobní svobodě neutrpět komplikace" nedá? :skull:

Jediné čeho tímhle prokrastinačním schováváním se před statistickou realitou dosáhnete bude právě zavedení povinného plošného očkování, ještě větší policejní buzerace a ztráta svobod úplně pro všechny :thumbsdown_anim:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, arlin napsal:

upřímně, národ co minimálně z jedné třetiny jede na alkoholu a cigaretách, z jedné třetiny na antidepresivech, polovina je vysoce obézní a každý si vozí zadek 300 m místo toho aby se pohnul pěšky .... to může být krok č.2 = odpovědnost každého jedince za sebe sama. bez toho, že se spoluobčané přestanou chovat rizikově se lékařům a sestřičkám neuleví

Suhlas.ako si pisal uz davnejsie, ludia hladaju jednoduche riesenie. Bohuzial ani vakcina a ostatne lieky nie su vsemohuce. A ked niekto drbe cele roky svoje telo, je obezny, nehybe sa na vzduchu a pod., nemoze cakat, ze ho 2x pichnu a ma vybavene, zvysi si akurat sance, co je fajn.samozrejme sa moze stat,ze aj uplne fit  clovek vo forme na to klakne..ale tu by ma skor zaujimala statistika..ale o tomto sa radsej moc nehovori...je mi jasne,ze clovek sa do formy teraz za tyzden nedostane, niekedy vsak zacat treba a mozno mu to bude platne v dalsej vlne..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Radek124 napsal:

@redd 1/3 nenaočkovaných = stále dost hustý kanonenfuter pro exponenciální růst, plné izolace a další domácí vězení na hrbu - a letní hrdinové se nám na očkování v době rýmiček necítí úplně fit:shit:

...Takže to se svou domnělou imunitou radši "dál risknete", i s vědomím toho že o pár řádů větší procento příbuzných, kolegů, kamarádů a felčarů to kvůli Vaší "osobní svobodě neutrpět komplikace" nedá? :skull:

Jediné čeho tímhle prokrastinačním schováváním se před statistickou realitou dosáhnete bude právě zavedení povinného plošného očkování, ještě větší policejní buzerace a ztráta svobod úplně pro všechny :thumbsdown_anim:

Občas se tvým příspěvkům  v celém spektru zdejších vlíáken potutelně usmívám, ale !!!!

Tady máš bez vyjímky pravdu.

Dochází antivaxerům, že jejich soused nešel na operaci( a opět nepůjde) protože oni nejsou očkovaní   a místo toho aby ten Covid překonali s Paralenem a čajem mají velkou šanci v nemocnici zkusit jak fungují všechny ty přístroje na umělou plicní ventilaci a mimotělní oběh ? Vědí opravdu kolik stojí ten jejich pobyt v nemocnici díky zbytečnému vzdoru, který je již spíše pozou ?

Vědí antivaxeři, že ty hospody jsou v hajzlu hlavně díky nim? Oni to tedy nejsou a dále nebudou pouze hospody, ale u nás v Karlíně, třeba Obuvník, nebo Kadeřnictví. Dokáži si představit že by odpůrci očkování šli hospodským dorovnávat ztráty, které byly po celou dobu nemalé, a nyní mohou být zničující.

Ten bordel co způsobují v nemocnicích obecně a třeba i ve školství?

 

Jsem tady na foru docela dlouho, ale koukám, že rejpalové, a lidi kteří měli stále k něčemu připomínky očkovaní jsou. To Mirek Dušín a jeho parta očkováni nejsou a to z opravdu dlouhého výčtu nepochopitelných důvodů.

Že i já očkovaný ztrácím kvůli poměrně malé (  a stále menší) části odmítačů své osobní svobody a bude ještě hůře je jasná věc. A právě proto jsou mi jejich rýmičky u prdele. Chápeš to ? @redd

A že je někdo z antivaxerů tak vypatlanej a sežene si falešný očkovací certifikát mi hlava vůbec nebere

 

A víte proč to píšu ? Zítra jdu v deset na Onkologii a z Motola mi dvakrát volali, abych opravdu dorazil, že přišli o hodně pacientů díky tomu, že na tu čtvrtletní kontrolu nešli............

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention=733]redd[/mention] 1/3 nenaočkovaných = stále dost hustý kanonenfuter pro exponenciální růst, plné izolace a další domácí vězení na hrbu - a letní hrdinové se nám na očkování v době rýmiček necítí úplně fit:shit:
...Takže to se svou domnělou imunitou radši "dál risknete", i s vědomím toho že o pár řádů větší procento příbuzných, kolegů, kamarádů a felčarů to kvůli Vaší "osobní svobodě neutrpět komplikace" nedá? :skull:
Jediné čeho tímhle prokrastinačním schováváním se před statistickou realitou dosáhnete bude právě zavedení povinného plošného očkování, ještě větší policejní buzerace a ztráta svobod úplně pro všechny :thumbsdown_anim:

Podepisuju :) velmi dobře napsáno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Foundryman napsal:

O tom jsem se už zmiňoval. Ve školách je (a byl) přenos minimální (což je doloženo čísly ze států, kde školy nebyly zavřené vůbec), supermarkety, kde se lidé koncentrují nejvíc, byly otevřené i loni. Mutace jsou prostě vlastnost virů, očekával bych, že s tím budou slovutní odborníci počítat. Poměr nákladů a výnosů celé akce je zoufalý a čím dál tím horší. 

Nicméně nevadí, budeme dělat zase totéž, jen s větším úsilím...

Počuj, Foundrymane, ja si myslím, že si klasický príklad Dunning-Krugerovho efektu. Jedna vec je rozumieť číslam, úplne iná rozumieť kontextu, ktorý sa za nimi skrýva.

Ja osobne nepoznám jedného jediného aktívneho lekára, ktorý by spochybňoval výrazne pozitívny efekt očkovania. Pre mňa je to oveľa vyšší mienkotvorný atribút ako moje vlastné povrchné „štúdium“ a snaha tomu rozumieť, nech tomu venujem ľubovoľné množstvo času denne. OK, vzorka nie je veľká - tých lekárov poznám asi 8-10, ale nikto z nich ani sekundu nezaváha. Rozdiel v liečbe zaočkovaných vs. nezaočkovaných pacientov, rozdiel vo vekovej štruktúre úmrtí a podobne, vedia o tom rozprávať hodiny. Keď teda ešte vládzu.

Neber to osobne, len píšem, ako mi to pripadá. Niekedy je naozaj lepšie spoľahnúť sa na názor autorít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, decebal napsal:

Já chápu, že čísla do sportky asi nemyslíš:-). Jaká čísla dokazují, že bez vakcinace by byla situace stejná, jako je dnes? 

Dával jsem sem odkaz na data Johns Hopkins University cca před 14 dny. Korelace mezi proočkovaností a počtem nakažených je velice slabá až nulová. V některých zemích dokonce přímá úměra 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Foundryman napsal:

Dával jsem sem odkaz na data Johns Hopkins University cca před 14 dny. Korelace mezi proočkovaností a počtem nakažených je velice slabá až nulová. V některých zemích dokonce přímá úměra 🙂

Ale dyť v globále to je snad úplně fuk, né? Důležitější je, že ty očkovaný nezabíraj tolik místa v nemocnicích, resp. průběh jejich onemocnění je jinej, mírnější... Nebo není?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, wawrik napsal:

Počuj, Foundrymane, ja si myslím, že si klasický príklad Dunning-Krugerovho efektu. Jedna vec je rozumieť číslam, úplne iná rozumieť kontextu, ktorý sa za nimi skrýva.

Ja osobne nepoznám jedného jediného aktívneho lekára, ktorý by spochybňoval výrazne pozitívny efekt očkovania. Pre mňa je to oveľa vyšší mienkotvorný atribút ako moje vlastné povrchné „štúdium“ a snaha tomu rozumieť, nech tomu venujem ľubovoľné množstvo času denne. OK, vzorka nie je veľká - tých lekárov poznám asi 8-10, ale nikto z nich ani sekundu nezaváha. Rozdiel v liečbe zaočkovaných vs. nezaočkovaných pacientov, rozdiel vo vekovej štruktúre úmrtí a podobne, vedia o tom rozprávať hodiny. Keď teda ešte vládzu.

Neber to osobne, len píšem, ako mi to pripadá. Niekedy je naozaj lepšie spoľahnúť sa na názor autorít.

Autority se právě v názorech dokonale rozcházejí 🙂 Já prostě vidím ten zničující efekt v hospodářství (k čemuž přispívají i jiné faktory, energetika, ECB a pod.) a dle mého soudu vynaložené náklady naprosto neodpovídají výsledkům. Nejrozumnější mi připadají názory prof. Berana - chránit ohrožené (samozřejmě i očkováním) a hlavně včas léčit příznakové.

Upraveno uživatelem Foundryman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Foundryman napsal:

Autority se právě v názorech dokonale rozcházejí 🙂 Já prostě vidím ten zničující efekt v hospodářství (k čemuž přispívají i jiné faktory, energetika, ECB a pod.) a dle mého soudu vynaložené náklady naprosto neodpovídají výsledkům. Nejrozumější mi připadají názory prof. Berana - chránit ohrožené (samozřejmě i očkováním) a hlavně včas léčit příznakové.

Léčit jak, čím? Existuje nějaká levná varianta, v globále levnější než vakcína?

Nejvíc mě poslední vytáčí odpírači očkování provozující služby, očkovat se nedají, lepšímu průběhu epidemie nepřispějí, až v lockdownu ruku natáhnou pro podporu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Zmizík napsal:

Ale dyť v globále to je snad úplně fuk, né? Důležitější je, že ty očkovaný nezabíraj tolik místa v nemocnicích, resp. průběh jejich onemocnění je jinej, mírnější... Nebo není?

To je právě otázka, viz odkazovaný rozhovor s primářem. Všichni se upnuli na očkování, ale zdá se, že virus na to kašle. To je to, o čem celou dobu píšu - máme 6,5 mil. lidí s min. dvěma dávkami  a čísla ve všech směrech horší než loni, kdy nebyl naočkovanej nikdo. Odtud mé pochybnosti.

A záložní strategií, kdyby očkování nezabralo, nemá nikdo, ani se o ni nezajímá. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyjo, 26 tisíc. To je u nás možná nejvyšší denní číslo, ne? Tahle vlnka bude pořádná. Doufám, že nemocnice nekleknou. Na druhou stranu, po téhle vlně bude mít nějakou fornu imunity už dostatečná část populace a mohlo by začít být líp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, dokonce i u nas na urade pod tlakem okolnosti dali (velmi neradi) homeoffice. Ovsem pozor, 20 - 31. 12. HO neni. Pry ze by zamestanci na HO pekli cukrovi, delali předvánoční uklid atd. Podotykam, ze prevadet u nas dovolenou do dalsiho roku nelze, takze logika, ze si lidi na HO usetri dovolenou, tu neni.

Takze se zase 20.12. sejde plny barak (cca 700 lidi) a pak to vesele rozvezeme jako vanocni darecky pribuznym a znamym po republice...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Foundryman napsal:

To je právě otázka, viz odkazovaný rozhovor s primářem. Všichni se upnuli na očkování, ale zdá se, že virus na to kašle. To je to, o čem celou dobu píšu - máme 6,5 mil. lidí s min. dvěma dávkami  a čísla ve všech směrech horší než loni, kdy nebyl naočkovanej nikdo. Odtud mé pochybnosti.

A záložní strategií, kdyby očkování nezabralo, nemá nikdo, ani se o ni nezajímá. 

Tak von ten výraz "očkování" je už dneska asi trošku nešťastnej - i v mejch představách by očkování mělo bránit onemocnění... Ale jako ochrana proti těžkýmu průběhu to snad docela zabírá, nebo né?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, martar napsal:

Tyjo, 26 tisíc. 

ono se to dalo z predchoziho vyvoje cekat. taky je to druhy nejvyssi pocet provedenych testu. jsem zvedavy, jestli to bylo nejvyssi cislo podzimu, nebo jestli bude v patek vic pozitivnich vysledku (patek zatim byval v ramci tydnu nejvyssi).

morava uz snad kulminuje, pokud se to ted moc nerozjede v cechach (na jare byly vic zasazene), mohlo by to uz byt pristi tyden na podobnych, nebo snad i nizsich cislech nez tento tyden (zalezi i na tom, jak moc jeste zvladnou posilit testovani).

bohuzel ta cisla porad znamenaji dalsi plneni nemocnic :( nemocnicim podle me pomuze jen plosny lockdown vseho - ikdyz vakcina snizuje riziko hospitalizace, porad tu to riziko je, a pokud nebudou epidemii brzdit mezi vsemi (ja teda moc ucinnych opatreni nevidim), tak i mezi ockovanymi se nakonec nasbira dost lidi na to ty nemocnice "spolecnymi silami" zaplnit. vlastne podle tech cisel co jsou dnes - uz se to mozna nevyhnutelne stane :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...