Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 43 minutami, kuncák7 napsal:

Ve zkratce- neřekli vůbec nic novýho a hned se jim tleská?? No nic.

Neřeším to že Pekarová vybízí lidi nosit respirátor a Bartoš k lepší práci s daty - byť mají oba pravdu. Že vybízejí v přímém přenosu lidi k rozumu, ale co mají jako dělat. Ta nasranost lidí na chaos v řízení je taková, že by možná od Babiše přijali lépe lockdown než další kolo přetahované Plaga- Vojtěch- Babiš - Vašaryová - Svrčinová a naopak.

Mimo to řekli že s tím co je teď, už nejde nic udělat a prostě lidé umřou, taky nepopulární ale holý fakt.

Prostě když si přečtu to prohlášení , tak vidím co bude teď , co by byli rádi za 3 měsíce apod.. Co nám vůdce řekl v nějakém střednědobém horizontu , řekněme 5 dnů - vždyť jakmile dojde na problémy tak otáčí a všechno rozjeb.vá - já si neumím představit, že bych takhle chaoticky řídil firmu po roce zkušeností, ti lidi by se na to dávno vykašlali a firma šla do kopru.

Zajímavé je dle Válka (nemusím mu věřit) že hygieny mají jasné kompetence a ze zákona povinnost v případě epidemie na svém územním celku konat - např. omezením kulturních akcí apod... na co čekali do teď ? Na premiéra v demisi ? Prostě alibismum zhora dolů.

 

Ale souhlasím s Tebou, že k tleskání je brzy, pokud nic z toho nenaplní a budou jednat stejně jako dosavadní garnitura.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, jrov napsal:

Neřeším to že Pekarová vybízí lidi nosit respirátor a Bartoš k lepší práci s daty - byť mají oba pravdu. Že vybízejí v přímém přenosu lidi k rozumu, ale co mají jako dělat. Ta nasranost lidí na chaos v řízení je taková, že by možná od Babiše přijali lépe lockdown než další kolo přetahované Plaga- Vojtěch- Babiš - Vašaryová - Svrčinová a naopak.

Mimo to řekli že s tím co je teď, už nejde nic udělat a prostě lidé umřou, taky nepopulární ale holý fakt.

Prostě když si přečtu to prohlášení , tak vidím co bude teď , co by byli rádi za 3 měsíce apod.. Co nám vůdce řekl v nějakém střednědobém horizontu , řekněme 5 dnů - vždyť jakmile dojde na problémy tak otáčí a všechno rozjeb.vá - já si neumím představit, že bych takhle chaoticky řídil firmu po roce zkušeností, ti lidi by se na to dávno vykašlali a firma šla do kopru.

Zajímavé je dle Válka (nemusím mu věřit) že hygieny mají jasné kompetence a ze zákona povinnost v případě epidemie na svém územním celku konat - např. omezením kulturních akcí apod... na co čekali do teď ? Na premiéra v demisi ? Prostě alibismum zhora dolů.

 

Ale souhlasím s Tebou, že k tleskání je brzy, pokud nic z toho nenaplní a budou jednat stejně jako dosavadní garnitura.

Mám to tak, že Stbaka nemusím, ale když čtu to prohlášení, tak je to jen shrnutí faktu, co už víme ( návyky,....). Nejsem žádnej odborník, jen porovnáváme co je tady sepsány s tím, co bylo řečeno. Prezentace je to hezká, ale......

A čeho se bojím? Že zatím se o povinném očkování nezmiňují, ale co bude, když tohle nezapůsobí? Jak napsal skalis- v jeho a nejen jeho sociální skupině je normální určitá norma jednání a chování, ale evidentně jsou i jiné skupiny, kde toto chování normální není, ale soužití s nimi a kontakt je nutný. Ponechám bez odpovědi, protože ji neznám. 

A nemyslel jsem tím tleskáním tebe, bylo to všeobecné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 51 minutami, kuncák7 napsal:

Mám to tak, že Stbaka nemusím, ale když čtu to prohlášení, tak je to jen shrnutí faktu, co už víme ( návyky,....). Nejsem žádnej odborník, jen porovnáváme co je tady sepsány s tím, co bylo řečeno. Prezentace je to hezká, ale......

A čeho se bojím? Že zatím se o povinném očkování nezmiňují, ale co bude, když tohle nezapůsobí? Jak napsal skalis- v jeho a nejen jeho sociální skupině je normální určitá norma jednání a chování, ale evidentně jsou i jiné skupiny, kde toto chování normální není, ale soužití s nimi a kontakt je nutný. Ponechám bez odpovědi, protože ji neznám. 

A nemyslel jsem tím tleskáním tebe, bylo to všeobecné.

Do určité míry to budeme muset protrpět a smířit se s faktem, že další 2 roky bude část roku život omezen a více rizikový..

Ale pořád to je prd proti zemím ú oblastem kde je válečný konflikt.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, safi napsal:

Do určité míry to budeme muset protrpět a smířit se s faktem, že další 2 roky bude část roku život omezen a více rizikový..

Ale pořád to je prd proti zemím ú oblastem kde je válečný konflikt.  

Když to pomůže? Asi nemám úplně problém. Nebudu skákat radostí, ale zkousnu to. Nicméně se bojím i toho, že když to nebude přijato jednotně, tak to nebudou jen 2 roky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, kuncák7 napsal:

Když to pomůže? Asi nemám úplně problém. Nebudu skákat radostí, ale zkousnu to. Nicméně se bojím i toho, že když to nebude přijato jednotně, tak to nebudou jen 2 roky.

Ano, i to je bohužel nejen možné, ale dokonce i pravděpodobné..... Pokud celá společnost nebude jednotná / blbě vedená / atd, tak musíš bohužel jen čekat, až virus zmutuje do méně škodlivé podoby... 

A to všichni můžeme být rádi, že covid nemá až tak vysokou úmrtnost.......mohlo by být hůře....s jiným virem... 

Co tím vším chci říci... když se vnitřně nastavíme, že další rok, dva, tři budou podobné, tak se nám celkem uleví...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to do prvniho ucinneho a cenove dostupneho leku za predpokladu, ze pokryje mutace.  Vakcna, ktera ten virus potlaci uplne, neexistuje a casem se bude spolecnost v Evrope tak polarizovat, ze ucinne plosne vakcinace nedosahne. Navic bude u ockovanych ucinnost casem klesat. Imho nikdo nemame kristalovou kouli. Treba se to pozere samo a bude od toho pokoj a nikdo nebude vedet proc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, rendyG napsal:

To nepopírám, narážel jsem na jiný problém který hezky popsal ggrand :) 
Způsob jakým je to nastavené teď je prostě na hlavu.. navíc začíná být čímdál víc markantní že prioritou není záchrana lidských životů a je mi jasné že s tímhle názorem bude většina nesoulasit.

Tak v soucasnosti je prioritou rozlocit pocet obeti v case. Tomu odpovida i snaha Valka ridit epidemii podle vytizeni JIP. To je zrudna konstrukce choreho mozku. Stejne tak zariznout povinne ockovani alespon vybranych skupin.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, skalis napsal:

Asi je to dany socialni skupinou, ve ktery se pohybuju, ale neznam nikoho ockovanyho, kdo by mel dojem, ze vakcina z nej dela supermana. Naopak jsou vsichni rozumni a snazi se spolu s vakcinou aplikovat na danou situaci zdravy rozum.

U mě je to podobný.

Navíc mám pocit, že o očkovaných supermanech nejvíc křičí neočkovaní. A taky se nemůžu ubránit dojmu, že tyhle různý hybridní opatření, nebo jak to napsat, poslední doby jsou hybridní z důvodu nedostatečné proočkovanosti. Jinak bysme tu věci typu očkovanej testovanej / očkovanej netestovanej neřešili. To, že se vytrácí zdravej rozum a lidi se k sobě neumějí chovat, je bohužel trend nejen covidové doby, ale posledních několika let. Teď je to akorát markantnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mesidž z hospody umístěné v Mekkce antivaxerů v příhraničí; na Facebooku stojí:

"Přátelé, kamarádi, naši věrní zákazníci! Vzhledem k současné situaci ohledně pandemie jsme se po dlouhých rozhovorech celého kolektivu rozhodli neotvírat hospůdku ani o tomto víkendu. Důvody jsou zcela jasné, provozovat služby jen pro očkované je finančně neunesitelné."

Nezbývá něž popřát hodně štěstí a lehký průběh.

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, Roman I. napsal:

Je to do prvniho ucinneho a cenove dostupneho leku za predpokladu, ze pokryje mutace.  Vakcna, ktera ten virus potlaci uplne, neexistuje a casem se bude spolecnost v Evrope tak polarizovat, ze ucinne plosne vakcinace nedosahne. Navic bude u ockovanych ucinnost casem klesat. Imho nikdo nemame kristalovou kouli. Treba se to pozere samo a bude od toho pokoj a nikdo nebude vedet proc

AMEN

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, montemar napsal:

no, a pak je tu (pravděpodobně) nikoliv nevýznamná skupina lidí s přirozenou imunitou na tento, nebo koronaviry obecně. něco jako matt damon v nákaze. 

přesně tak, tohle by mě také zajímalo, možná bychom se divili

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, geometr napsal:

U mě je to podobný.

Navíc mám pocit, že o očkovaných supermanech nejvíc křičí neočkovaní. A taky se nemůžu ubránit dojmu, že tyhle různý hybridní opatření, nebo jak to napsat, poslední doby jsou hybridní z důvodu nedostatečné proočkovanosti. Jinak bysme tu věci typu očkovanej testovanej / očkovanej netestovanej neřešili. To, že se vytrácí zdravej rozum a lidi se k sobě neumějí chovat, je bohužel trend nejen covidové doby, ale posledních několika let. Teď je to akorát markantnější.

O supermanech tu nikdo nemluvil. Mluvil jsem o nadlidech. Což v překladu je prostě do nedávna normální člověk s normálníma právama. Teď se ale věci mají tak, že potencionální roznašeč nemusí vůbec nic a všude může. Se nedivím, že to nevnímáte, protože to je normální stav, tak by to mělo být pro všechny.

Za to mi nenormální příjde, že člověk s testem nemůže do hospody, sportovat, za kultůrou atd. Doufám, že tohle soud veme přednostně a smete ze stolu a tentokrát už by bylo vhodné, aby někdo nesl zodpovědnost za protizákonnou činnost MZ. Ikdyž abych se nakonec nedivil, že místo narovnání stavu, přijde třeba viditelné označování neočkovaného na oblečení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, ggrand napsal:

........že to nevnímáte, protože to je normální stav, tak by to mělo být pro všechny.

Za to mi nenormální příjde, že člověk s testem nemůže do hospody, sportovat, za kultůrou atd. Doufám, že tohle soud veme přednostně a smete ze stolu a tentokrát už by bylo vhodné, aby někdo nesl zodpovědnost za protizákonnou činnost MZ. Ikdyž abych se nakonec nedivil, že místo narovnání stavu, přijde třeba viditelné označování neočkovaného na oblečení...

Ale dyť to vočkování není přece žádný privilegium, na který někdo "nedosáhne"....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ti, kteří se očkovat ze zdravotních důvodů nemohou, mají samozřejmě z omezení výjimku.

Že je něco dobrovolné neznamená, že tě stát nemůže z rozumných důvodů následně omezit. Souhlasím ovšem, že právně "čistší" (a hlavně pochopitelnější a transparentnější) by bylo povinné očkování. Pokládám za strašlivé selhání celé politické reprezentace, že k tomu nenašla odvahu. Následky neseme nyní a poneseme je dlouho do budoucna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

možná by konečně stačilo lidem říct, že tohle je teprve začátek. Bude to běh na hodně dlouhou trať ve snaze se s tímto virem pomalu sžít. Nekonečné počty očkování, plno pilulek ... nebudou řešením. Tenhle virus má bohužel potenciál v různých úrovních proměnit lidskou společnost a rozhádanost lidí i všech možných samozvaných i skutečných expertů je to poslední co budeme všichni výhledově potřebovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Roman I. napsal:

Moje obecné povzdechnutí: bohužel mám tu možnost spolupracovat s jednotkami intenzivní péče a ARO odděleními. Jediné, co můžu říct, a to naprosto nekorektně, odpírači očkování z přesvědčení jsou naprosto sobečtí a nezodpovědní čuráci. Ať si každý plácá svoji pokřivenou mantru o osobní svobodě, jak chce. Dnes mám za sebou 3. dávku, s rukou nemůžu hnout, ale pokud to pomůže třeba minimálně snížit riziko, že budu ležet na větráku a budou okolo mě skákat tři kosmonauti, holky tam budou se mnou šoupat po lůžku jak s pytlem cementu a hlídat mě, jenom proto, že jsem píča, a to všechno s cenovkou půl míče, tak o smyslu te injekce ani na vteřinu nepochybuji.

Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...