Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 6 hodinami, Anela napsal:

tak bych na zaklade dnesnich dat

image.png.c7df2db4039c999c7b10baad723ba2b8.png

nicmene z tech cisel mi i tak prijde, ze jsou vysoka a k nejakym plosnym omezenim by melo dojit. pro vsechny.

Mě z těch čísel plyne, že po prodělání covidu si následným očkováním zvyšuji pravděpodobnost JIP. Po prodělání nemoci je malá pravděpodobnost reinfekce s komplikací. Že očkovaných hospitalizovaných je jen cca 5% méně, než neočkovaných. Přičemž očkování mají o cca 8% menší šanci skončit na JIP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, azeppelin napsal:

Mě z těch čísel plyne, že po prodělání covidu si následným očkováním zvyšuji pravděpodobnost JIP. Po prodělání nemoci je malá pravděpodobnost reinfekce s komplikací. Že očkovaných hospitalizovaných je jen cca 5% méně, než neočkovaných. Přičemž očkování mají o cca 8% menší šanci skončit na JIP.

Chybí možná další údaje - v jaké věkové kategorii jsou jednotlivé případy, a to z důvodu různého % proočkovanosti v těch kategoriích.

Vložím vysvětlení. Zde vztažené ke kategorii mrtvých, ale dá se to aplikovat na leží na JIP/nelleží na JIP, nebo nějakou jinou. Vždy se vychází ale z množiny pro danou věkovou kategorii a jejich zapojení do očkování.

 

Představte si skupinu, ve které je sto lidí. Z nich je 85 očkovaných a zbylých 15 neočkovaných. V každé skupině zemřelo 5 lidí.

Mohlo by se zdát, že očkování vůbec nefunguje, když je počet úmrtí stejný. Při porovnávání ale nemůžeme zapomínat na různou velikost jednotlivých skupin – na to, že je očkovaných téměř šestkrát víc. Podívejte se na obrázek.

Klepněte pro větší obrázek

U očkovaných je mrtvých jen 6 % z celé skupiny, každý sedmnáctý. Oproti tomu u neočkovaných je to 33 %, každý třetí.

Přestože je počet úmrtí v obou skupinách stejný, v naší skupině neočkovaných je riziko úmrtí mnohem vyšší.

Upraveno uživatelem vaba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, neuromancer napsal:

Podle prezentace níže jich bylo v roce 2014 celkem 48 200.

Jo, to by tak sedelo... Postupne se snizovalo od toho 2012 do 2015 Lonskych cca 47k je z rijna, takze je mozne ze nejake navyseni bylo postupne a nebo v souvislosti s opatrenimi v nenocnicich.

Jinak aktualni kapacita volnych / obsazenych luzek v nemocnicich (cca kazde dva -tri dny) je k sledovani zde: https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/vyvoj-kapacit-luzkove-pece

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, azeppelin napsal:

Mě z těch čísel plyne, že po prodělání covidu si následným očkováním zvyšuji pravděpodobnost JIP. Po prodělání nemoci je malá pravděpodobnost reinfekce s komplikací. Že očkovaných hospitalizovaných je jen cca 5% méně, než neočkovaných. Přičemž očkování mají o cca 8% menší šanci skončit na JIP.

To je nějaký sofistikovaný trolling nebo s dcerou ze třetí třídy zkoušíte poprvé probírat procenta? 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu to tady odlehčím. Nevíte někdo jaká je úspěšnost RT-PCR testu? Byl jsem pozitivní, ale vůbec se tak necítím. Lepím dlažbu v garáži. Zítra se to chystám vyspárovat. Dělal jsem si už 3 antigen. testy a všechny negativní. Tak já nevím, jestli se třeba nemohli seknout? Napadlo mě, že bych si zajel ještě jednou na ten test jako samoplátce, ale bojím se, že by mě někdo popotahoval za porušení izolace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, to nevím. Ale vloni touhle dobou jsem na tom byl stejně. PCR pozitivní, zcela bez příznaků. Žena a dcera PCR negativní, a to jsme spolu v jednom malém bytě. Taky mě napadlo, jestli u mě nemohlo dojít k záměně testů. V tom množství přeci omyl zcela vyloučit nelze. Ale to už se nikdy nedozvíme...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 49 minutami, shewcza napsal:

Trochu to tady odlehčím. Nevíte někdo jaká je úspěšnost RT-PCR testu? Byl jsem pozitivní, ale vůbec se tak necítím. Lepím dlažbu v garáži. Zítra se to chystám vyspárovat. Dělal jsem si už 3 antigen. testy a všechny negativní. Tak já nevím, jestli se třeba nemohli seknout? Napadlo mě, že bych si zajel ještě jednou na ten test jako samoplátce, ale bojím se, že by mě někdo popotahoval za porušení izolace.

Pozitivní výsledek PCR prokazuje přítomnost specifických úseků virové RNA SARS-CoV-2 v místě odběru. To však nemusí znamenat, že vyšetřovaná osoba je nemocná. Pozitivní výsledek PCR také neznamená, že vyšetřovaná osoba je infekční; pozitivita zachycená v inkubační době může předcházet stavu infekčnosti anebo naopak může přetrvávat i v době, kdy pacient překonal akutní fázi onemocnění s vylučováním viru do okolí a přestal být infekční.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, vaba napsal:

Chybí možná další údaje - v jaké věkové kategorii jsou jednotlivé případy, a to z důvodu různého % proočkovanosti v těch kategoriích.

Vložím vysvětlení. Zde vztažené ke kategorii mrtvých, ale dá se to aplikovat na leží na JIP/nelleží na JIP, nebo nějakou jinou. Vždy se vychází ale z množiny pro danou věkovou kategorii a jejich zapojení do očkování.

 

Představte si skupinu, ve které je sto lidí. Z nich je 85 očkovaných a zbylých 15 neočkovaných. V každé skupině zemřelo 5 lidí.

Mohlo by se zdát, že očkování vůbec nefunguje, když je počet úmrtí stejný. Při porovnávání ale nemůžeme zapomínat na různou velikost jednotlivých skupin – na to, že je očkovaných téměř šestkrát víc. Podívejte se na obrázek.

Klepněte pro větší obrázek

U očkovaných je mrtvých jen 6 % z celé skupiny, každý sedmnáctý. Oproti tomu u neočkovaných je to 33 %, každý třetí.

Přestože je počet úmrtí v obou skupinách stejný, v naší skupině neočkovaných je riziko úmrtí mnohem vyšší.

To je sice pěkný, ale já ti tu nepíšu imaginární procenta vzhledem k proočkované skupině. Zcela prokazatelně jsem procentuálně přepočítal daný údaj vykázaných 5886 kusů hospitalizovaných.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@siwi díky za sdílenou zkušenost.

 

@redd díky za podrobnou odpověď. To znamená, že mě to ještě může klidně sejmout a nebo taky, že už jsem to prodělal a ani o tom nevím. 

 

 

@simbian já na to přišel ráno v práci, před odjezdem na služebku. Ta druhá čárka byla velmi jemně naznačená, ale nechtěl jsem nic riskovat, tak jsem jel hned na PCR. To bylo úterý. Samozřejmě hned po testu jsem jel domů a nikam nevycházel. Večer mi přišlo, že infekce byla prokázána. Ve středu a dnes jsem si dělal testy a ty už jsou negativní. Stejně jako manželka a dcera 5 let. Je tedy pravda, že dvojčata roční měly horečku 38.5C. Teď už vypadají v pohodě. Manželka jede zítra na PCR, tak uvidíme. Přikládám foto testu z úterý.

 

IMG-f73fbe4c8d62016fbb213bca1bda810e-V-01.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, azeppelin napsal:

Co na tom nesedí?

Děláš si fakt prdel, že jo?

Odhlédněme od toho, že ona data jsou bez dalších údajů pro interpretaci závěrů zcela nepoužitelná (jak uvádí vaba), případně že tvá teze "očkování po prodělání zvyšuje šanci JIPu" je z pěti případů neobhajitelná. 

Každopádně mně šlo o ty procenta: 

- Když je hospitalizovaných 3182 debilů a 2620 odpovědných, tak těch druhých je o 5% méně?

- Když je z uvedených počtů na JIP 578 debilů a 254 odpovědných, tak ti odpovědní mají jen o 8 % menší šanci skončit na JIP?

Snad si pamatuji dobře, že jsi právník a chápu, že na práva se chodí mj. kvůli alergii na matematiku, ale zas tak špatný to snad s námi doufám není...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, Bobisek napsal:

Děláš si fakt prdel, že jo?

Odhlédněme od toho, že ona data jsou bez dalších údajů pro interpretaci závěrů zcela nepoužitelná (jak uvádí vaba), případně že tvá teze "očkování po prodělání zvyšuje šanci JIPu" je z pěti případů neobhajitelná. 

Každopádně mně šlo o ty procenta: 

- Když je hospitalizovaných 3182 debilů a 2620 odpovědných, tak těch druhých je o 5% méně?

- Když je z uvedených počtů na JIP 578 debilů a 254 odpovědných, tak ti odpovědní mají jen o 8 % menší šanci skončit na JIP?

Snad si pamatuji dobře, že jsi právník a chápu, že na práva se chodí mj. kvůli alergii na matematiku, ale zas tak špatný to snad s námi doufám není...

 

Odhlédnu od tvého determinujícího a zbytečně agresivního tónu...

3182 + 2620 lidí je... 5802 celkem hospitalizovaných, což je tedy 100%

Jaké procentuální zastoupení, podle tebe,  z celkového počtu hospitalizovaných je 3182 neočkovaných a 2620 očkovaných?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, shewcza napsal:

já na to přišel ráno v práci, před odjezdem na služebku. Ta druhá čárka byla velmi jemně naznačená, ale nechtěl jsem nic riskovat, tak jsem jel hned na PCR. To bylo úterý. Samozřejmě hned po testu jsem jel domů a nikam nevycházel. Večer mi přišlo, že infekce byla prokázána. Ve středu a dnes jsem si dělal testy a ty už jsou negativní. Stejně jako manželka a dcera 5 let. Je tedy pravda, že dvojčata roční měly horečku 38.5C. Teď už vypadají v pohodě. Manželka jede zítra na PCR, tak uvidíme. Přikládám foto testu z úterý.

 

 

Já to měl podobně, antigen v pondělí večer jak ty, ne extra průkazný a tak jsem se radši objednal na PCR. Manželka v ten moment antigen negativní, kluci měli v pondělí školní PCR negativní. Já se od rodiny separuji oni dnes kontrolní antigeny všichni negativní. Teploty nemáme nikdo, já jsem ale trochu unavený, kontrolní antigen pro sebe už nedělám, stejně s tím teď už nic nenandělám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...