Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 1 hodinou, exBURN napsal:

Hele jen otázka - tenhle týden mě defakto 99,9% neočkovaných tvrdilo, že mají v blízském okolí X (3-10) lidí, co po vakcíně zemřelo nebo mají trvalé následky a že oni to nechcou riskovat.
Znáte nějakého odmítače, kterému by někdo neumřel na očkování nebo neměl trvalé následky?
Já teda mám ve svém okolí jednoho jedinného člověka, co měl mozkovou pár měsíců po očku, ale on sám si vůbec není jist, zda to mohlo mít souvislost a samo že to zvládl bez komplikací.
Přijde mě že ty lidi prostě kecaj 😄

Je mi hloupé a trapné to sem psát.

Krom bratra a jeho rodiny jsme všichni očkovaní, on ani nepoužívá WhatsApp, ale Signal, aby nikdo nemohl číst naší komunikaci týkající se chaty a víkendu a jídla a pití. Psali to na Novinkách.

Covid dostal od svojí deseti leté dcery přesně před čtrnácti dny,  taky nakazil naší mámu, která má dvě očkování. je to dnes přesně čtrnáct dní. Máma je jjž zcela zdravá ( ročník 1945) a brácha je od středy  na Bulovce. Horečky a saturace 70. Tak, že nyní kapačky, kyslík atd.

Na Signalu má logo Covid Fašismus. Když jsem mu k tomu řekl před třemi týdny svoje, urazil se a psala ( píše) si s námi na "tajném" Signálu jen švagrová. Nerozumíme tomu a jsme ovce říkal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, long napsal:

Je mi hloupé a trapné to sem psát.

Krom bratra a jeho rodiny jsme všichni očkovaní, on ani nepoužívá WhatsApp, ale Signal, aby nikdo nemohl číst naší komunikaci týkající se chaty a víkendu a jídla a pití. Psali to na Novinkách.

Covid dostal od svojí deseti leté dcery přesně před čtrnácti dny,  taky nakazil naší mámu, která má dvě očkování. je to dnes přesně čtrnáct dní. Máma je jjž zcela zdravá ( ročník 1945) a brácha je od středy  na Bulovce. Horečky a saturace 70. Tak, že nyní kapačky, kyslík atd.

Na Signalu má logo Covid Fašismus. Když jsem mu k tomu řekl před třemi týdny svoje, urazil se a psala ( píše) si s námi na "tajném" Signálu jen švagrová. Nerozumíme tomu a jsme ovce říkal.

Jj podobne kamos, byt on nebyl tolik proti, ale jeho mama (zdr sestra- tehly lidi bych klidne vyhodil mimochodem) od kamosky slysela, ze nekdo mel reakci na ockovani.

Tak, ze to nechce riskovat, sportovec, co mu to udela. Tak je mu 31, byvaly vrcholovy atlet, nekouri, skoro nepije atd.... no tak 14 dni 40horecka, mesic nemocenska a ted dycha na 1/3 plic a doktor rikal, ze snad za 1/2 roku by mohl byt docela dobrej....

Tak rikal, ze pak na to ockovani teda asi zajde.

Jo a Miro, brachovi at to dobre dopadne, ostuda neostuda je to bracha, co nadelas. Saturace je tedy proklate nizko. 

Upraveno uživatelem vojta1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, African napsal:

A zase nové mutace, kdy tohle skončí? 🤪

Ač životní optimista, světlo na konci tunelu moc nevidím. Mutagenní potenciál tohoto viru je nevídaný. Jako primárně respirační virus je těžko uchopitelný a jeho vývoj není - jako např. i viru chřipky - bohužel zatím předvídatelný.  Zatím i ta vakcinace / panbuhzaplatzaní/ je jenom hašení požáru močí prostatického dobrovolného hasiče. .... Čili čekání na vakciny s širším záběrem na mutace současné i budouci a čekání na cílené virostatikum. Ale nejsem v tomto odborník.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, vojta1 napsal:

no tak 14 dni 40horecka, mesic nemocenska a ted dycha na 1/3 plic a doktor rikal, ze snad za 1/2 roku by mohl byt docela dobrej....

 

Tak při prvním Covidu jsem to měl úplně stejně, jen ta horečka byla přes 40, ale myslím, že jen 3-4 dny. Kašel takřka neustálý, a ještě pár měsíců po schopnosti fungovat, dusivý, dráždivý. Svaly na zádech bolely tak, že nešlo spát, kůže jsem se nemohl dotknout, jak to pálilo/bolelo.

Proč to píšu. Bylo to v době, kdy to začínalo a v TV ještě nic nebylo, nikdo nevěděl, že něco takového tu je (já to dovezl z mezinárodního veletrhu z Německa). Jo, příjemné to nebylo, ale Paralen a ležení na to stačilo. Říkal jsem si, hmm, docela ostrá chřipka, protože teploty, ani zvýšené, nikdy nemám, ale vůbec by mě nenapadlo, že bych měl volat sanitku, nebo jet do nemocnice.

Kdyby se to stalo teď, při této mediální masírce, tak hlava by sehrála takovou roli, že minimálně bych znervózněl a asi měl i strach, a to by klidně mohlo rozhodnout o dalším průběhu. A jsem přesvědčený, že při takovém průběhu by minimálně polovina lidí jela v dnešní době do nemocnice, vystrašení, s myšlenkami na nejhorší. A vlastně úplně zbytečně, jenže hlava je tak silný mechanismus (v dobrém i špatném), že je logické, že vystrašení jedinci končí v nemocnici na lůžkách a pak jsou logicky plné nemocnice. Hlava hraje takovou roli, že si to málokdo uvědomuje a ten mediální teror vyloženě posílá lidi do nemocnic ze strachu, který ten průběh samozřejmě zhorší.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Marfael napsal:

Tak při prvním Covidu jsem to měl úplně stejně, jen ta horečka byla přes 40, ale myslím, že jen 3-4 dny. Kašel takřka neustálý, a ještě pár měsíců po schopnosti fungovat, dusivý, dráždivý. Svaly na zádech bolely tak, že nešlo spát, kůže jsem se nemohl dotknout, jak to pálilo/bolelo.

Proč to píšu. Bylo to v době, kdy to začínalo a v TV ještě nic nebylo, nikdo nevěděl, že něco takového tu je (já to dovezl z mezinárodního veletrhu z Německa). Jo, příjemné to nebylo, ale Paralen a ležení na to stačilo. Říkal jsem si, hmm, docela ostrá chřipka, protože teploty, ani zvýšené, nikdy nemám, ale vůbec by mě nenapadlo, že bych měl volat sanitku, nebo jet do nemocnice.

Kdyby se to stalo teď, při této mediální masírce, tak hlava by sehrála takovou roli, že minimálně bych znervózněl a asi měl i strach, a to by klidně mohlo rozhodnout o dalším průběhu. A jsem přesvědčený, že při takovém průběhu by minimálně polovina lidí jela v dnešní době do nemocnice, vystrašení, s myšlenkami na nejhorší. A vlastně úplně zbytečně, jenže hlava je tak silný mechanismus (v dobrém i špatném), že je logické, že vystrašení jedinci končí v nemocnici na lůžkách a pak jsou logicky plné nemocnice. Hlava hraje takovou roli, že si to málokdo uvědomuje a ten mediální teror vyloženě posílá lidi do nemocnic ze strachu, který ten průběh samozřejmě zhorší.

 

Precti si to desatero co jsem daval vyse. A ver tomu, ze pokud v te nemocnici byt nepotrebujes, tak si Te tam dnes nenechaj... a jestli si myslis, ze 1/2 lidi v nemocnici je kvuli medialni masirce, no radeji nic...

 

V kazdem pripade jeden pripad neni asi statisticky dulezity, ockovani funguje. V dobe o ktere mluvis nebyly mutace, strach samozrejme nejaci lidi muzou mit. Media nemusis sledovat, pripadne si muzes dohledat spoustu infa. 24h to jede uplne zbytecne a navic se resi jen jeden pohled  (ja bych si lockdown nikdy neobhajil, hlavne skol), ale Tva predstava sveta mi prijde dost mimo. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak jeste koukam, ze je tady 1/2 popularni cislo. To mi ted vyvstanulo jak rikal kamos po par pivech. "Ti lidi dnes podcenuji matiku a pritom to vetsi polovina z nich bude potrebovat", coz mi prislo jako super matematicky vtipek. Jen bych dodal, ze "jsem presvedcen, ze minimalne polovina neni uplne vypovidajici informace".... no..vubec niceho. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bůh ví, jestli si to opravdu měl, nebo to byla skutečná chřipka. Ona taková real chřipka není rýmička a kašlíček.

a i kdyby dejme tomu, že jsi měl koronavirus jako jeden z prvních Čechů, tak jistě jsi všiml, že za tu dobu jsme měli britskou mutaci, která zabila většinou našich obyvatelů, a nyní čelíme Deltě, která je více nakažlivější, takže nevím, jak tvoje anekdota aplikuje v dnešní době.

 

když naše máma to měla v lednu a šli jsme do nemocnici s 92 saturace, tak nás stejně poslali domů, řekli upřímně, že zůstat v nemocnici v té době byl v podstatě rozsudek smrti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, Marfael napsal:

.... vůbec by mě nenapadlo, že bych měl volat sanitku, nebo jet do nemocnice.

..... že je logické, že vystrašení jedinci končí v nemocnici na lůžkách a pak jsou logicky plné nemocnice. ....... mediální teror vyloženě posílá lidi do nemocnic ze strachu, který ten průběh samozřejmě zhorší.

Žena je na urologické klinice, ze dvou třetin jsou zredukovaní. Mají na baráku deset lůžek na intenzivce. Z těch deseti je 8 neočkovaných. Pokaždé když dojede domů, potřebuje ventil a tak pořád dokola poslouchám že  7 už se neprobudí. Neuvěřitelné jak ten mediální teror zabíjí.

To není info z novinek.cz typu ... odborníci zjistili,

ale realita.

 

Upraveno uživatelem kamilb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Roman I. napsal:

Včera jsem tady vyletěl já. Byl to po strašně dlouhé době můj příspěvek v tomto vlákně a věřte mi, že na dlouhou dobu to budu obcházet obloukem. Dnes jsem přemýšlel, jestli jsem nepřestřelil. A vnitřně jsem se nesrovnal s tím, že bych volil diplomatičtější tón. 

Jsem naprosto vytočený tím, že v celé společnosti se vedou debilní diskuze, nakažení a hospitalizovaní se počítají jako housky na krámě, no statistika, lidi, kteří nemají povědomí ani o složení aspirinu, hodnotí  vakcíny, medicínský průser zvaný pandemie se zaměňuje za filozoficko-právně-etický osvěžující diskuzní klub. 

A co je někde úplně pryč? Obyčejný lidi, které to postihlo na plné pecky.  Nechci být tady patetický, jenom bych shodil, to, co chci napsat, ale pokusím se. Často se pro pochopení věcí kolem sebe snažím dívat očima těch druhých a představuji si sebe v jejich kůži. Jak bych se asi žvejkal fakt, že moje máti má artrózu 4. stupně a kvůli zastavení elektivní operativy ji tu totálku kyčle neudělají a ona se bude dál belhat a bude ji to bolet. Jak bych se koukal na to, že jsem mladá sestra, kterou povolali z kožního na covidárium a během pár minut mi vysvětlí práci s ventilátorem a já budu zodpovědná za to, že ten člověk neumře. Nebo s ním budu mluvit a budu vědět, že umře a on se mě na to zeptá. Jak bych se koukal na to, že mi umře brácha v 50 letech, do té doby zdravotně v pohodě. Ani jednu z těchto věcí jsem si nevymyslel. Všechny jsou z mého blízkého okolí, přátelé, ne rodina. 

Proti tomu můžu udělat pár věcí. Je to nemoc přenosná kapénkou, tak si dávat v uzavřených prostorách hadr na hubu, nelízt nadšeně tam, kde je pravděpodobný, že to chytnu a roznesu dál a nechat se očkovat, abych byla menší pravděpodobnost, že se stanu součástí toho průseru. . Vadí mi všechno z toho a nechci to.  Nenávidím Babiše, mohl udělat chyby, každý z leaderů je dělal, protože tu nemoc nikdo pořádně nezdá, ale že rozjebal tuhle republiku s jedním z nejhorších vysvědčení na světě, to mu nikdy nezapomenu. Včetně ekonomiky. Ale k těmhle elementárním věcem  nepotřebuji návod od tohodle blba. 

Takže dál počítejte procenta, diskutujte o tom, jak jste mladý a trénovaní, jestli je povinné očkování právně správně nebo to je znak totality nebo jestli je ve vakcíně čip od Gatese

Já dál budu držet hubu, nasadím si tu zkurvenou hadru na hubu, když půjdu do obchodu, vyšťourám si nos, když začnu kašlat a budu si přát, ať už někdo přijde s lékem na tuhle nemoc a budu mu moc držet palce. 

Plný souhlas. Vyletět v tomto případě není žádná ostuda, naopak to je velmi žádoucí. I já jsem doufal v delší ochranu očkování pro více věkových skupin. Holt to tak nakonec není. Ale jiná cesta než očkování, roušky a testy z toho zatím není (dokud nebude existovat pilulka na covid). 

A ano, čím více mám podobných případů ve svém okolí, tím více jsem i já alergický na všechny, kdo se snaží ve statistikách najít nějaké slabé místo, které by trojici očkování / testování / roušky zpochybnilo.

Samozřejmě - stát podělal vše co mohl a na společnosti to je vidět.  Všichni, kdo výše uvedené odmítají, se budou divit, až začnou zdravotníci odcházet jinam (odvětví / země) a všichni budeme mít méně dostupnou zdravotní péči v následujících letech... 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za 1. Psal jsem, že půlka lidí by do nemocnic jela, ne tam zůstala.

Za 2. Není důležité co jsem měl, ale o popis, jak bych i já přemýšlel/reagoval dnes, kdyby byla podobná situace.

Za 3. Nikde nepíšu, že v nemocnicích nejsou vážně nemocní. Jen říkám, že i díky strachu, který vyvolávají média, tam končí více lidí, protože ten strach celý průběh samozřejmě zhorší a pak je jasný, že jsou na tom lidé špatně. Tak to prostě je.

Pokud Vám přijde celodenní vysílání o počtu nakažených, hospitalizovaných, umřelých a podobně jako prospěšné, tak přeji příjemnou podívanou a pak je zbytečné cokoliv psát.

Tím v tomto vlákně končím a buďte zdrávi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, Marfael napsal:

Za 1. Psal jsem, že půlka lidí by do nemocnic jela, ne tam zůstala.

Za 2. Není důležité co jsem měl, ale o popis, jak bych i já přemýšlel/reagoval dnes, kdyby byla podobná situace.

Za 3. Nikde nepíšu, že v nemocnicích nejsou vážně nemocní. Jen říkám, že i díky strachu, který vyvolávají média, tam končí více lidí, protože ten strach celý průběh samozřejmě zhorší a pak je jasný, že jsou na tom lidé špatně. Tak to prostě je.

Pokud Vám přijde celodenní vysílání o počtu nakažených, hospitalizovaných, umřelých a podobně jako prospěšné, tak přeji příjemnou podívanou a pak je zbytečné cokoliv psát.

Tím v tomto vlákně končím a buďte zdrávi. 

Mám stejný pocit jako ty. Ten psychický negativní stres, který je už delší dobu informacemi vyvoláván bude u velké většiny lidí imunitu ovlivňovat hodně významně. A to negativně. Každopádně to už dnes ani nikoho nezajímá. Jen se počítají čísla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někteří z Vás tady zlehčují působení stresu/deprese na průběh nemoci, ale realita je taková, že osamělí senioři z toho začínají žrát neuroly (včerejší zkušenost z lékárny, když už se tu háže osobními svědectvími). Pokud si myslíte, že psychosomatické potíže neexistují a nezhoršují celkový stav imunity, tak abych citoval @vojta1, "no raději nic".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, Americkej napsal:

Vážnost onemocnění s těžkým průběhem tu přece nikdo nezpochybňuje. A ano, boha se dovoláváš správně.

Obávám se, že Bůh už nad námi jako lidstvem "zlomil hůl". Čím dál častěji se mi vracejí slova Božidary Turzonovové z filmu Akce Bororo.

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V sobotu vylezu z postele, uvařím kafe, pustím rádio, ozve se časový signál, hlasatel Josef Maršál pozdraví a spustí..

Za včerejšek přibylo xxx nakažených, to je o xxx víc jak minulou sobotu.

To je na jebnutí, bez debat.

Upraveno uživatelem kamilb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...