Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Jenomže je tu taky nezanedbatelná skupina, která prodělala bezpříznakově aniž by to třeba věděla. Takže mají už imunitu, která se dá zjistit jak? Ale jasně, ty naočkujeme taky, po dobrým nebo po zlým, protože ... proč vlastně?

 

E: už mlčím, fakt se snažím dlouhodobě tomuhle vláknu vyhýbat. Občas selžu.

Upraveno uživatelem Americkej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, M.K. napsal:

Pravdu díš. Aktuálně odzkoušeno na vlastním potěru...

jojo, já mám dvě ratolesti a jestli to takhle půjde dál, budeme jezdit na testy vyvolané kontaktem s nakaženým ve škole tak dva až třikrát měsíčně a děti mít tak ob týden na týden až 14 dní doma, podle vysledku testu. A to už jsme týden jednoho měli doma z vlastního uvážení učitelky a matek, jelikož hygiena nestíhá. No naposledy PCR dnes cca před 3 hodinami.

Pevné nervy všem rodičům, bude to náročný... soudím, že minimálně přes zimu 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, geometr napsal:

Tak já nevím...

Tvoje slova: ".Píšu o tom, že prodělaný covid chrání daleko lépe, než celé očkování."

Ze závěru Tebou odkazovaného článku: "Domníváme se, že na základě stále většího počtu důkazů je třeba akceptovat, že přirozeně navozená imunita po prodělané infekci zajišťuje dlouhodobou ochranu a lidé po infekci mají stejně významný podíl na zajištění kolektivní imunity jako lidé očkovaní."

A já, ad protilátky po prodělání dodávám, že je jen ještě potřeba taková maličkost, a sice nejdřív tu nákazu přežít.

Jo tak, já hned nepochopil, co myslíš 🙂 O tom, že prodělaný covid chrání lépe, soudím z oficiálních statistik hospitalizací a frekventantů JIP. Neprodělavších bylo k dnešnímu dni hospitalizováno 5.890 (očkovaní i neočkovaní, očkovaných 2628), prodělavších bylo hospitalizováno 93 (neočkovaných z toho 47), podíl prodělavších tedy činí 1,55 %.

Myslím, že minimálně tato čísla by měla být důvodem k zamyšlení. Mám totiž dojem, že v oblasti očkování jsme narazili na zákon klesajícího mezního užitku. A ten kterýkoli parlament jen těžko přehlasuje 🙂

Jak říkal klasik - opakovat tentýž postup a očekávat odlišný výsledek je neklamným příznakem šílenství 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Americkej napsal:

Jenomže je tu taky nezanedbatelná skupina, která prodělala bezpříznakově aniž by to třeba věděla. Takže mají už imunitu, která se dá zjistit jak? Ale jasně, ty naočkujeme taky, po dobrým nebo po zlým, protože ... proč vlastně?

 

E: už mlčím, fakt se snažím dlouhodobě tomuhle vláknu vyhýbat. Občas selžu.

Fakticky s Tebou souhlasim, po Covidu jsem podle meho nazoru OK a nepotrebujes ockovani. Protoze system je nastavenej na ockovani a prodelani Covidu bez postrehnuti se zpetne spatne = draze zjistuje/overuje, tak se jde cestou ockovani. Je to pragmaticky rozhodnuti, ne jediny teoreticky mozny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, geometr napsal:

jojo, já mám dvě ratolesti a jestli to takhle půjde dál, budeme jezdit na testy vyvolané kontaktem s nakaženým ve škole tak dva až třikrát měsíčně a děti mít tak ob týden na týden až 14 dní doma, podle vysledku testu. A to už jsme týden jednoho měli doma z vlastního uvážení učitelky a matek, jelikož hygiena nestíhá. No naposledy PCR dnes cca před 3 hodinami.

Pevné nervy všem rodičům, bude to náročný... soudím, že minimálně přes zimu 😞

Nápodobně. Děti chodily do školy týden a už mají zase karanténu. KHS se ještě nevyjádřila, zatím na pokyn ředitele. Na testy můžou v sobotu, ale první volný termín je až v úterý. Do toho mám jít tenhle pátek na třetí dávku, dětem už podruhé ruším očkování. Se picnu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už bylo výše zmíněno, jsou dvě (nutné a nikoliv postačující) prerekvizity, které zastánci “nezanedbatelného zdravého promořování” ve svých sobeckých filipikách s oblibou opomíjejí:

  1. Nákazu přežít (což statisticky není taková prdel, jak se to může při naivním pohledu na oněch 10%:skull: z 10%🤧 zdát)
  2. Mít dostatečně intenzivní průběh, aby se vytvořily protilátky (které “lehkorýmečkářům” u další nákazy nemusí stačit).

Průšvih je že tyhle dvě věci jdou proti sobě, nikdo předem neví od koho se kde nakazí a hlavně komu pak to svinstvo pošle dál. Nicméně pokud už letos existuje možnost tohle (potenciálně fatální) riziko významně zmenšit banálním píchancem zdarma, tak o čem se tady ještě špekuluje? I kdyby se dFens při ekvilibristice s procentama pro svou sociální bublinu postavil na klávesnici, nic to nezmění na tom že:

  • neočkovaných s těžkým čínským zápalem plic jsou plné IP a další personál s příslušnou kvalifikací tam “vládním opatřením” (a vytištěním inflačních miliard) do týdne nepřibude. Není kde brát a je jen otázka času, kdy i nejdrsnější veteráni z ARO po 25 službách měsíčně padnou na hubu - a sestra ze zubního, student bez praxe a navelení vojáčci Vám a Vašim nemocným blízkým při monitorování stavu moc platní nebudou :tired:
  • přes každodenní marketingové pohádky britských vědců o “revolučních preparátech” (Remdesivir nevyjímaje) pro nejtěžší případy dodnes žádný skutečný lék není - jen drastická podpůrná léčba (první pomoc kyslík, nitrožilně koňské dávky antibiotik a sedativ; v umělém spánku plicní ventilace, mimotělní oběh, umělá výživa a při selhání ledvin dialýza), to vše s mizernou prognózou a při přežití s vyhlídkou na dlouhodobé následky :thumbsdown_anim:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Foundryman napsal:

Tady jde hlavně o to, že z nějakého důvodu nejsou přítomné protilátky uznávány jako alternativa očkování. Nehledě na to, že někdy na jaře jakási mluvicí hlava tvrdila, že očkování zajistí daleko spolehlivější imunitu než prodělání nemoci.

Já jen stále doufám, že Tvá opozice zde v tomto vlákně patří k jakému si tvému vnitřnímu já a ani ty sám nevěříš tomu co píšeš.

Pro Tebe by bylo nejlepší, skočit k Vám do krajské nemocnice do Brna na JIP a ty tvé Tvé argumenty jim tam odprezentovat. Možná bys pak pochopil jak velice si v textu protiřečíš a co z tebe tady v průběhu posledních dvaceti stran leze. 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže Foundryman tady má jako jeden z mála připomínky typu kam zmizel mlíkař a komu to slouží.

To už by stačilo udělat v záhlaví anketu, kdo je pro/proti očkování ev. kdo je na pochybách a pak už tu není potřeba nic dalšího psát. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimochodem, já jsem očkovanej a nenapadlo by mě někomu očkování rozmlouvat. Každý svého štěstí strojvedoucím. 

Nicméně  mi (vzhledem k oficiálním údajům) ta očkovací hysterie přijde přehnaná. A snažím se dobrat nějakého závěru. Připomněl bych znovu efekt klesajícího mezního užitku.

Vezměme třeba Irsko - v přepočtu na počet obyvatel máme v nemocnicích 1,4 x více očkovaných, než Irsko CELKEM. Asi někde něco děláme blbě.

Nebo ty protilátky - proč Švýcaři zvládají testy protilátek natolik, že na základě jejich přítomnosti vystaví Covid-Pass s platností 90 dnů a třeba na Slovensku, jak jsme se dozvěděli, je to holá nemožnost?

Řítíme se do kolosálního ekonomického průseru a zdaleka si nejsem jist, že to má nějaký smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, long napsal:

Já jen stále doufám, že Tvá opozice zde v tomto vlákně patří k jakému si tvému vnitřnímu já a ani ty sám nevěříš tomu co píšeš.

Pro Tebe by bylo nejlepší, skočit k Vám do krajské nemocnice do Brna na JIP a ty tvé Tvé argumenty jim tam odprezentovat. Možná bys pak pochopil jak velice si v textu protiřečíš a co z tebe tady v průběhu posledních dvaceti stran leze. 🙂

 

Nějakého protiřečení si nejsem vědom, můj názor je poměrně konsistentní: vláda splnila to, co má v popisu práce - zajistila vakcíny, dala je k dispozici a tím by měla její role skončit. Všechno ostatní je navíc. Lidé nejsou mravenci v mraveništi, každý ať se rozhodne podle svého rozumu.

Z hlediska zdravotnictví postrádám mezistupeň mezi Paralenem a JIP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, Foundryman napsal:

Mimochodem, já jsem očkovanej a nenapadlo by mě někomu očkování rozmlouvat. Každý svého štěstí strojvedoucím. 

Nicméně  mi (vzhledem k oficiálním údajům) ta očkovací hysterie přijde přehnaná. A snažím se dobrat nějakého závěru. Připomněl bych znovu efekt klesajícího mezního užitku.

Vezměme třeba Irsko - v přepočtu na počet obyvatel máme v nemocnicích 1,4 x více očkovaných, než Irsko CELKEM. Asi někde něco děláme blbě.

Nebo ty protilátky - proč Švýcaři zvládají testy protilátek natolik, že na základě jejich přítomnosti vystaví Covid-Pass s platností 90 dnů a třeba na Slovensku, jak jsme se dozvěděli, je to holá nemožnost?

Řítíme se do kolosálního ekonomického průseru a zdaleka si nejsem jist, že to má nějaký smysl.

Hele a není v podstatě ta 6 ti měsíční "bezinfekčnost" v našem covid passu - tedy prodělání nemoci - plus minus to samé co ty protilátky? Kdyby se to změřilo všem co to prodělali a jak tu bylo napsáno i s lehčím průběhem, tak by se ten půl rok asi musel drasticky zkrátit. A nemluvně o tom, že by tu laborky zase nedělaly nic jinýho než měřily protilátky a v ordinacích se pořád jen brala krev... Jinak já už s tím svinstvem jsem doma přes týden a furt se toho ne a ne zbavit - průběh se dá určitě označit za lehký, takže mám štěstí ( a snad jsem tomu pomohl očkováním ), ale pořád kašlu, jsem unavenej a cítím tak na půl nosu. A u mně bude uzdravení až v okamžiku kdy budu moct odjet trénink a to je teda v nedohlednu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Foundryman napsal:

Nějakého protiřečení si nejsem vědom, můj názor je poměrně konsistentní: vláda splnila to, co má v popisu práce - zajistila vakcíny, dala je k dispozici a tím by měla její role skončit. Všechno ostatní je navíc. Lidé nejsou mravenci v mraveništi, každý ať se rozhodne podle svého rozumu.

Z hlediska zdravotnictví postrádám mezistupeň mezi Paralenem a JIP.

No já teď vidím další role vlády - třeba zajistit všem rovný přístup ke zdravotní péči - tedy když jsem objednanej na operaci kolena třeba, tak že na ní taky půjdu a nebudu čekat do jara nebo další rok. Nebo zajistit, aby ti kdo se nechtějí se nakazit se nenakazili - třeba, že si nějakej člověk tam kde nemá sundá respirátor nebo si ho dá pod nos a ví, že mu za to maximálně někdo domluví. Když se zamyslíme, kde nám v dnešním světě zbyla možnost "rozhodovat se podle našemu rozumu", tak dospějeme k překvapivě malé množině - naprostá většina naší interakce s okolím je řízena nějakými nařízeními, příkazy atd. - od toho kdy můžu přejít ulici, od kolika do kolika můžu řídit auto a tísíce dalších věcí. Jsem překvapenej, kolik lidí protestuje o tak vcelku těžce odborný věci jako je třeba to slavný očkování, který by pohledem někoho úplně zvěnčí naprosto přirozeně zapadlo do ostatních nařízení o kterých není dávno diskuze. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, Foundryman napsal:

Nějakého protiřečení si nejsem vědom, můj názor je poměrně konsistentní: vláda splnila to, co má v popisu práce - zajistila vakcíny, dala je k dispozici a tím by měla její role skončit. Všechno ostatní je navíc. Lidé nejsou mravenci v mraveništi, každý ať se rozhodne podle svého rozumu.

Z hlediska zdravotnictví postrádám mezistupeň mezi Paralenem a JIP.

Tvůj pomerně konzistentní názor Ti nebudu rozmlouvat - bylo by to asi zbytečné. Jen k výše uvedenému.

1/ je hluboký omyl se domnívat, že úloha vlády končí obstaráním vakcín. Jmenuje se to zdravotní politika státu - a je to všude ve světě - ta stanovuje priority ve zdravotníctví, strukturu prevetivních programů, nepřímo pak toky peněz.. no a je toho dost. V případě Covidu pak stanovila - a já si myslím správně - prioritu očkování. V zemi, která má dlouholetou tradici povinného očkování je zavedení tohoto očkování do systému jen technickou záležitostí - ovšem ohromným politickým rozhodnutím. Že k tomu dojde - o tom nepochybuji. Mimo jiné to o něco ulehčí lidem k cestu případnému odškodnění po očkování. Ponechávat na na rozhodnutí každého soudruha není podle mě dobré...

2/ Je hluboký omyl se domnívat , že mezi Paralenem a JIP není žádný mezistupeň. Pravděpodobně vycházíš z osobních zkušeností ev. ze zkušeností z Tvého okolí či z doslechu.  Je pomerně dost symptomatických léků, které jsou mezi Paralenem a JIP.  Antibiotika k překrytí ev. superinfekce, antiagregancia, expektorancia, vitamíny, při prokázané imunitě a splnění indikačních kriterií MoAg... , někdy se hosí základní krevní vyšetření, RTG plic.....je toho ještě víc.  Ale stále je to virosa, která se léčí jako virosa symptomaticky a následně se léčí ev. komplikace. Problém je v tom, že přechod z klasických symptomů virozy je rzchlí - v řádu desítek minut, max. hodin. Každému doporučuji koupit za pár stovek oxymetr na prst... dost lidí si myslím to zachránilo.....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom dotaz na ten oxymetr. Cca 6 týdnů zpět jsem covid měl, jsem očkovaný (červen) průběh za mne lehký. Používal jsem oxymetr z lídlu a fakt mě nepřidalo naměřených 92, zkusil jsem vedlejší prst a 97. Je nějaká metodika měření? Jaká  ruka, prst, poloha ruky, doba (ráno, večer)? Dechové potíže jsem neměl.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, mtruelle napsal:

 

2/ Je hluboký omyl se domnívat , že mezi Paralenem a JIP není žádný mezistupeň. Pravděpodobně vycházíš z osobních zkušeností ev. ze zkušeností z Tvého okolí či z doslechu.  Je pomerně dost symptomatických léků, které jsou mezi Paralenem a JIP.  Antibiotika k překrytí ev. superinfekce, antiagregancia, expektorancia, vitamíny, při prokázané imunitě a splnění indikačních kriterií MoAg... , někdy se hosí základní krevní vyšetření, RTG plic.....je toho ještě víc.  Ale stále je to virosa, která se léčí jako virosa symptomaticky a následně se léčí ev. komplikace. Problém je v tom, že přechod z klasických symptomů virozy je rzchlí - v řádu desítek minut, max. hodin. Každému doporučuji koupit za pár stovek oxymetr na prst... dost lidí si myslím to zachránilo.....

 

OK, díky za info. Já zatím zažil v okolí, že doktor po telefonu doporučil paralen, čaj s citronem a karanténu. Prostě jako u klasické chřipky. To, co popisuješ, mi spíše připadá jako nemocniční péče. Pokud takhle postupují i praktici, zaplať Bůh za to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 46 minutami, Foundryman napsal:

Nějakého protiřečení si nejsem vědom, můj názor je poměrně konsistentní: vláda splnila to, co má v popisu práce - zajistila vakcíny, dala je k dispozici a tím by měla její role skončit. Všechno ostatní je navíc. Lidé nejsou mravenci v mraveništi, každý ať se rozhodne podle svého rozumu.

Zvýrazněná část je naprostý nesmysl. Životem ve společnosti se automaticky vzdáváš "absolutní svobody" a zároveň jsi v určitých oblastech povinnen dělat to, co se ti řekne, jinak přijde sankce.

Nechat rozhodovat lidi podle jejich uvážení v komplexních a složitých oblastech je absolutní nesmysl končící anarchií. Pro oblasti, který výraznou měrou zasahují celou společnost, jsou a vždy musí být vytyčený pravidla státem. Konkrétně v tomhle případě jde o očkování, který prokazatelně snižuje riziko těžkýho průběhu covidu, a teda snižuje zatížení nemocnic a neomezuje běžný výkon zdravotní péče a zákroků.

Zajištění dostupnosti zdravotní péče pro občany je jednou ze základních povinností dnešního moderního státu, a proto je důraz na očkování naprosto v pořádku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, milda21 napsal:

Jenom dotaz na ten oxymetr. Cca 6 týdnů zpět jsem covid měl, jsem očkovaný (červen) průběh za mne lehký. Používal jsem oxymetr z lídlu a fakt mě nepřidalo naměřených 92, zkusil jsem vedlejší prst a 97. Je nějaká metodika měření? Jaká  ruka, prst, poloha ruky, doba (ráno, večer)? Dechové potíže jsem neměl.

Díky

Hele nevím, já mám OXY300 od Microlife, ten je v pohodě. Ten senzor musí ležet na bříšku, ne na nehtu. Do Těch devadesátí relativně v pohodě, kolem těch 92 sledovat trend. Pod 90 bývá ovej....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...