Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 12 hodinami, safi napsal:

Od té doby, co jsme si do ložnice a dětského pokoje nechali namontovali venkovní roletu (okna do lodžie) a doplnili vnitřním hustým závěsem, tak se kvalita spaní posunula 🙂 Pomohla i montáž venkovních žaluzií do zbylých místnosti. Ideální bude kombinace venkovní a vnitřní roleta.

 

Taky se bez tmy vyspim mizerne. Mame doma tvz. blackoutove zaclony, 3 vrstve. Chce to koupit o neco sirsi, aby se pri krajich hodne nařasily a nahoru ke stropu dat nejaky prkno, co kryje garnyz. Ted jsme tyhle zaclony dali jeste na chalupu, na chate zavirame na noc normalne okenice (krome jednoho vetraciho okna).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, Gustaf napsal:

Nevíte někdo jak je to s PCR testy pro děti? Na kolik v měsíci mají nárok zdarma? Tzn, bez žádanky? Díky

U osob mladších 18 let, lidí rozočkovaným a těch, kterým ještě neuběhlo 14 dní od ukončení očkovacího schématu a u osob, které se ze zdravotních důvodů nemohou nechat očkovat, je hrazeno 5 PCR testů v kalendářním měsíci.
Zdroj mzcr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vybral som sa k zákazníkovi na servis systému. V sobotu, nech sa vyhnem ľuďom. Vstup iba plne zaočkovaní, test nie starší než 24 hodín, povinne FFP2. Prekvapilo ma, že sa tu predsa len dnes pracuje, odhadom 50 ľudí. Videl som dvoch ľudí s náhubkom. Tak ten test som si robil asi aby som vedel, či som to chytil tu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Si tady jen odložím, že máti se z covidu vyhrabala a měla (z mého pohledu) mírný průběh. Jen cca 6 dní teploty do 38,5, pak to kleslo na 37,2 a teď už je druhý den úplně bez nich. V pondělí to budou 2 týdny od příchodu pořádných příznaků.

Chuť a čich pořád nemá, ale už je v provozu. Saturace nikdy nešla pod 90, jinak klasicky únava, bolest všeho (tělo, zuby, břicho, hlava ne), kašel a dva dny trudomyslnost.

Doktor ji neposlal na monolátky (nebyla v indikační skupině), ale dal jí Isoprinosine, který začala brát hned druhý den po nástupu příznaků a má ho dobrat. Jestli pomohl, netuším, třeba jo, třeba ne, ale aspoň jako psychoberle určitě.

Já to nechytil, test negativní, takže stav ideál. Mám radost.

Upraveno uživatelem KFL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 12. 2021 v 18:53, Bert napsal:

Ach jo, kdy už si neóčka vyndají hlavu z prdele???

Edit. Zdroj: https://ockovani.opendatalab.cz/statistiky_srovnani

 

ockoneocko1.JPG

A nechceš si Berte sám vyndat hlavu z prdele? Pořád očkovaní/neočkovaní. Je tady ještě skupina neočko-prodělali. Jenže ta se nehodí do krámu. Takže se hoď do klidu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otto, tato statistika nerozlišuje mezi neočkovaným, který prodělal, a neočkovaným, který neprodělal. Má jen dvě kategorie očko, neočko. Obě určitě obsahují podkategorii prodělal. Takže vzhledem k výsledku opět píši: neóčka, vydejte si hlavu z prdele.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Bert napsal:

Otto, tato statistika nerozlišuje mezi neočkovaným, který prodělal, a neočkovaným, který neprodělal. Má jen dvě kategorie očko, neočko. Obě určitě obsahují podkategorii prodělal. Takže vzhledem k výsledku opět píši: neóčka, vydejte si hlavu z prdele.

Mně je jedno o jaké statistice píšeš, jsem neočko-prodělal včetně změření protilátek. Takže mě laskavě vynech z nějakého vyndávání hlav z prdele. Pokud už musíš někoho takhle škatulkovat, tak to rozveď dál. Já ti taky nenadávám do bláznivého vaxera, který je ochotný v rámci ovčína do sebe píchnout cokoliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O jaké asi. No přece o té, která je v mém původním příspěvku v odkaze. A když už na nějaký příspěvek reaguješ, tak si jej aspoň přečti celý, tedy včetně odkazu.

 

No, třeba k tomu prodělal, a neočkován:

https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/70/wr/mm7044e1.htm

IMHO tohle není špatnej zdroj.

EDIT: jen krátká sumace v češtině, pro ty co to nechtějí číst: jako neóčko, které prodělalo, máš 5x větší šanci na to, znova covid chytit, než jako očko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Otto napsal:

Mně je jedno o jaké statistice píšeš, jsem neočko-prodělal včetně změření protilátek. Takže mě laskavě vynech z nějakého vyndávání hlav z prdele. Pokud už musíš někoho takhle škatulkovat, tak to rozveď dál. Já ti taky nenadávám do bláznivého vaxera, který je ochotný v rámci ovčína do sebe píchnout cokoliv.

pročti vlákno o očkování a pak tu hlavu vyndej a běž se nechat píchnout, klidně v rámci ovčína 😉
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, Bert napsal:

No, třeba k tomu prodělal, a neočkován:

 

https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/70/wr/mm7044e1.htm

 

To je náhodou super čtení. Jenže je to srovnání prodělal a očkovaní. Vychází líp očkování. Škoda jen, že nezahrnuli i skupinu neprodělal, neočkoval.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, pebe napsal:

pročti vlákno o očkování a pak tu hlavu vyndej a běž se nechat píchnout, klidně v rámci ovčína 😉
 

Hele neraď. Ti co Covid neprodělali a jsou starší nebo z rizikové skupiny, tak ať se samozřejmě očkovat nechají a ti ať si hlavu z prdele vyndají. Mě nasral Bert tím, že mě hází do stejné skupiny jako neočko-neprodělali. Ať chceš nebo nechceš je tady prostě velká skupina lidí neočko-prodělali a u těch nevidím důvod aby si vyndávali hlavu z prdele. Tak to prostě je. Mají stejně a možná i víc protilátek než ti co jsou očko a neprodělali. TEČKA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Otto napsal:

Ať chceš nebo nechceš je tady prostě velká skupina lidí neočko-prodělali a u těch nevidím důvod aby si vyndávali hlavu z prdele. Tak to prostě je. Mají stejně a možná i víc protilátek než ti co jsou očko a neprodělali. TEČKA.

No, tak zrovna tihle jsou ve studii výše zmíněni. Mají 5x vyšší šanci covid znova chytit, než očkování. Kdybys aspoň četl .... Ach jo, ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otto, máš pravdu - ovšem za předpokladu, že neočkovaní, kteří Covid prodělali a jsou přesvědčeni že mají dost protilátek a očkovat se nechtějí, by však měli podepsat prohlášení, že v žádném případě při  jakýchkoliv potížích při opětovné nákaze nechtějí blokovat personál a lůžka na odděleních ARO (JIP) ostatním necovidovým pacientům (ale to bohužel nejde...). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele borci, žena má v práci kolegu, který tak spěchal na třetí dávku až skončil s totálně rozvráceným imunitním systémem na JIPce. On totiž Covid prodělal a ještě do sebe narval 3 dávky. 
 

Takže znovu opakuji, když má člověk po prodělání Covidu a má změřené protilátky, tak nevím proč by si měl vytahovat hlavu z prdele.

 

Vy, co jste Covid neprodělali a jste očkovaní, jak si myslíte, že jste chráněni? Protilátkami z očkování a ty postupně klesají, proto 3 posilující dávka. A ti co Covid prodělali a jsou neočkovaní, čím jsou asi tak chráněni??? No bingo protilátkami po prodělané infekci. A to tady nechci rozvíjet debatu o buněčné imunitě po prodělání infekci.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...