Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

To jako racionální názor je zde potírán vírou? Není tohle náhodou diskusní fórum, to jest, diskuse různých názorů a pohledů na různé věci? Jen se ptám....aby bylo mně i ostatním jasno, jestli je zde ban za názor? Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si připomenout:

Odesláno 26. října 2021 · IP

Přátelé, se zvýšenou pozorností jsem několik dní sledoval Vaši debatu v tomto vlákně. Situace venku i zde, ve virtuálním prostoru, se stává závažnou. Vzhledem k tomu, že ani já nechci zůstat pozadu, dovolím si vydat následující varování: popírání potřebnosti očkování způsobuje dlouhodobou nepřítomnost na Chronomagu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Očkování je zřejmě užitečné a pravděpodobně chrání před těžším průběhem a hospitalizací (zvláště ty co nemoc ještě neprodělali). Nerozumím ale tomu, jaký má přínos očkovat proti Covid19 malé děti? Budu rád pokud mi toto někdo osvětlí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, Bert napsal:

Dovolím si připomenout:

Odesláno 26. října 2021 · IP

Přátelé, se zvýšenou pozorností jsem několik dní sledoval Vaši debatu v tomto vlákně. Situace venku i zde, ve virtuálním prostoru, se stává závažnou. Vzhledem k tomu, že ani já nechci zůstat pozadu, dovolím si vydat následující varování: popírání potřebnosti očkování způsobuje dlouhodobou nepřítomnost na Chronomagu.

Obdivuju tvůj žaludek. Mě by hanba fackovala...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Foundrymane, spousta lidí v totmto státě zemřela na nerozhodnost (očko ano/ne). Statistiky těžkého půběhu, potažmo smrti jsou již dostatečně masivní, aby bylo možno říci, že z těch největších Covid průserů Tě očkování s vysokou mírou pravděpodobnosti vytáhne. Je mým rozhodnutím, že na Chronomagu nedostanou prostor lidé popírající účinnost očkování. Záměrně jsem toto v obou vláknech týkajících se Covidu avizoval, a na svém postoji trvám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Bert napsal:

Foundrymane, spousta lidí v totmto státě zemřela na nerozhodnost (očko ano/ne). Statistiky těžkého půběhu, potažmo smrti jsou již dostatečně masivní, aby bylo možno říci, že z těch největších Covid průserů Tě očkování s vysokou mírou pravděpodobnosti vytáhne. Je mým rozhodnutím, že na Chronomagu nedostanou prostor lidé popírající účinnost očkování. Záměrně jsem toto v obou vláknech týkajících se Covidu avizoval, a na svém postoji trvám.

Je to tvé svaté právo, ale možná by bylo lepší argumentovat, než likvidovat oponenty. Nebo spíš ani ne tak oponenty, jako pochybovače o správnosti vládní strategie. Nakonec, alternativy jsou podloženy názory odborníků (připomněl bych profesora Berana, jehož přístup se mi jeví velice rozumný). Opakovat stále tentýž postup a doufat v odlišný výsledek mi třeba taky nepřijde právě rozumné.

Ale je to tvůj blog, tedy se nadále na toto téma odmlčím. Jen bych připomněl Pratchetta:

The presence of those seeking the truth is infinitely to be preferred to the presence of those who think they've found it.

 

Upraveno uživatelem Foundryman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozumím. Ať pochybuje. Ale ať zde tyto názory nešíří. Můj postoj byl dostatečně dopředu znám, proto jsem jej znovu (vč. data vzniku) opakoval. Vím, není to hezké, je to nedemokratické, ale já jsem hluboce přesvědčen o tom, že je to správné.

Právě ona diskuze, či pseudo diskuze, vede k tomu vysokému počtu nerozhodných. Z nichž někteří za svou nerozhodnost zaplatili cenu nejvyšší. Můžeme polemizovat o tom, jestli v přímé souvislosti s Covidem zemřelo 20 nebo 30 tisíc lidí. Proti tomu ale stojí následující číslo: k 12/2021 bylo hlášeno 121 podezření na úmrtí v souvislosti s podáním vakciny. Opakuji 121 podezření ... Trojčlenku umíš, počítej ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem si přečetl Tvůj edit: ... The presence of those seeking the truth is infinitely to be preferred to the presence of those who think they've found it....

Zdejší diskutéři přece nehledají pravdu, nemají na to znalostní potenciál. Diskutují. Pravdu ať v tomto případě hledají vědci a lékaři.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jako racionální názor je zde potírán vírou? Není tohle náhodou diskusní fórum, to jest, diskuse různých názorů a pohledů na různé věci? Jen se ptám....aby bylo mně i ostatním jasno, jestli je zde ban za názor? Děkuji.

Na prohlaseni “ockovani deti je zlocin” nevidim nic racionalniho. Jako racionalni bych videl ststistiky detskych prubehu covidu ockovanych vs. neockovanych ve srovnani s nezadoucimi ucinky u deti. Pak by to byla racionalni diskuse.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bert shoríš v pekle, to že tv media vzali peniaze za podporu očkovania, u nas na SK sa v Markize a ni na JOJke a RTVS v správach pravdu nedozvieš. Nik už správi ani nepozerá, neikážu žiadne demonštrácie v Rakusku ,Holansku ani u vás v Čechách, e pte nicj len občan druhej kategorie "Dezoláti" nasrať na toto diskusné zapredané fórum ,môžem mi kľudne zrušiť účet, pozral som cez proxi ako to tu báneješ za radom, majte si tu ten covid fašizmus jebem vás tu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, noro.svk napsal:

Bert shoríš v pekle, to že tv media vzali peniaze za podporu očkovania, u nas na SK sa v Markize a ni na JOJke a RTVS v správach pravdu nedozvieš. Nik už správi ani nepozerá, neikážu žiadne demonštrácie v Rakusku ,Holansku ani u vás v Čechách, e pte nicj len občan druhej kategorie "Dezoláti" nasrať na toto diskusné zapredané fórum ,môžem mi kľudne zrušiť účet, pozral som cez proxi ako to tu báneješ za radom, majte si tu ten covid fašizmus jebem vás tu...

Tak tohle rozhodně patří do pamětihodností tohoto fóra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Bert napsal:

Tak tohle rozhodně patří do pamětihodností tohoto fóra.

To je samozřejmě na Tobě, ale každej řetěz je tak silnej jako jeho nejslabší článek. Já bych tu takovýhle bláto od nějakýho lidskýho póvlu nevystavoval...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 51 minutami, skalis napsal:


Na prohlaseni “ockovani deti je zlocin” nevidim nic racionalniho. Jako racionalni bych videl ststistiky detskych prubehu covidu ockovanych vs. neockovanych ve srovnani s nezadoucimi ucinky u deti. Pak by to byla racionalni diskuse.

Je někde k dispozici tato statistika? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začínám mít pocit.

Nikoho nezajímá že se někdo nechce nechat očkovat. Každému to je fuk, nechceš? A co jako. 

Proč teda pořád dokola tihle vyřvávají někde svůj světonázor? Mele tady snad 1000 očkovaných pořád dokola očkujte se? Ne.

Naopak 4% antivaxerů jsou hlasitý až moc.

Co mi to jen připomíná? Ano, čtyři procenta jsem záměrně použil. Začíná to být jako s "lgbrqpflmsvz komunitou". Drtivé většině je to fuk.

Nekuřák tak asi nebude pi.ovat v dýmkařském vlákně nebo u doutníků, antipumpičkář nebude exhibovat a prosazovat svůj antibajk názor v bike vlákně, ne? 

Napíšu jednou za týden nějaký výkřik do co mě naštvalo a tím je antivax mise splněna, fertig. I když všem je to fuk. Vážně. Že se někdo nechce očkovat je jeho věc. Není potřeba se tím chlubit ani přesvědčovat další. Ď.  :)

:cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 1. 2022 v 4:58, Donuts napsal:

Tak moje dcera se zřejmě bude ucházet o světový rekord. 27.12 ji skončila izolace a v pondělí 3.1. PCR test ve škole znovu pozitivní. Odpoledne to hlásíme do školy, ředitelka to řeší s KHS a dostáváme informaci, že může jít normálně do školy. No a v úterý krátce před obědem telefonuje paní učitelka, že KHS to přehodnotila, dceru posílá jako pozitivní do nové izolace a díky tomu celou třídu do karantény.

Buď jseš ten tatínek, nebo nejste sami:

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/koronavirus-nakaza-testovani-skoly-deti-covid-19-skoly-pcr-ockovani_2201051830_pik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...