Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 21 minutami, African napsal:

Kdepak, ženy mě nikdy nějak moc nebrali, ne že bych byl přihřátej, ale já prostě radši ty hory :D

Jasně, kopečky jako kopečky… přestaňte myslet na manželské čuňačinky a radši napište recenzi hodinek 🙂

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Foundryman napsal:

Taky pro zajímavost k antigenním testům - teď mi junior hlásil objev, který udělali s klukama ve škole (3. ročník střední školy) - pokud se do vzorku kápne trošku šťávy z citrusu, test vyjde pozitivní 🙂

Hlásil objev jakože kouknul na virální video na Tiktoku a rozhodl to vyzkoušet ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze současného chaotického "těžko říct co zrovna platí" období. Rodina nedaleko:

dítě v pondělí ve škole pozitivní antigen.

Domů, čekat na sms z hygieny s kódem pro pcr test. 

Žena i muž jsou vyplašení z toho že by mohli skončit na týden v PN, což si nemůžou dovolit, objednávají se tedy také na pcr.

V úterý je absolvují, večer mají výsledky, dítě a muž neg., žena pozitivní (haha).

Dle hygieny má nařízenou karanténu celá domácnost. I muž, který má negativní test, tak je nucen sedět doma (bez mzdy), asi aby se lépe nakazil také? Samozřejmě nikdo z nich krom ponorky z 2+1 nevykazuje žádné příznaky. Dneska volá hygiena s dotazem zda se cítí zdraví a tedy jim mohou ukončit PN (den testu je dle nich den nula). :) 

K tomu jen dlužno dodat že muž má 3. očkování 3 týdny zpět, žena nikoliv, má jen 2 dávky vloni v létě. 

Do toho se po proděláni covid člověka nebude měsíc týkat ani karanténa, ani testování, nic? A já plně očkován budu běhat na testy, případně sedět v karanténě. Bezva. 

Byť se poslední rok snažím zachovat zdravý rozum, nehysterčím jako dva roky zpět (ano, s odstupem času uznávám), chápu že očkování = i když to chytnu tak je šance na průšvih v podobě těžkého průběhu jen malá, ale nějak mi to celé . . .ehm . . no . . . přestává být po chuti.

 

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď SMS z hygieny, dvě kolegyně pozitivní, jedná sedí se mnou v kanclu. Karanténa od 20.1 do 25.1. doteď jsem byl venku, kontakt s cca 50 lidma, osobně se cítím dobře. Prý ani nemůžu na PCR test ( třetí dávka v minulém týdnu ). Musím říct, že nevím, zda se smát nebo se naštvat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, shewcza napsal:

Proč by jsi nemohl na test Martine?

Je mi tvrzeno, že smím až 14 dní po dávce?? Navíc je to celé na hlavu, výsledek, když bych mohl jít zítra na test, se dozvím v úterý a ve středu už stejně můžu legálně do prace. Přiznám se, že se v tom už ztrácím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, odjinud napsal:

Vi nekdo, kde v Praze delaji PCR testy, ktere sdeli i variantu (mutaci) viru? Vetsina laboratori tohle pry neresi.

https://www.prevedig.cz/

Takhle to pak vypada.

 

IMG_20220124_131950.jpg

Upraveno uživatelem Lucky Lucaso
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě jsem si jako starej idiot udělal dva samotesty - rypák i huba a oba pozitivní. Každej si to dělá ráno doma, já kvůli tomu dojel do práce. Ted mi skončila karanténa kvůli vytrasování a jedu si zase lehnout. Bez příznaků, bez ničeho. Ach jo. Jen jsem v práci zahlédl tu kupu práce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jakou ma kdo zkusenost, ale podle me jsou ty antigeny na dve veci.

Delaj jsem si taky dva, ze slin i z rypaku. Oba negativ, i kdyz jsem mel priznaky. Kdyz jsem volal doktorce,tak mi bylo receno, ze nejsem prvni kdo to takhle mel. Ze ty antigeny na omikron moc nereagujou. PCR bylo samozrejme positiv viz. vyse. Synator to mel zase jako ty Martine. Dvakrat antigen positivni, takze hned panika ve skole, no  a PCR mel negativni. 

Jako ocko mas narok na PCR zdarma ne? Tak si ho nech udelat at mas klid. Vsadil bych se, ze ho budes mit negativni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiež by som tomu antigenu moc neveril ( a občas asi ani pcr ). Aktuálne u nás doma starší doniesol koncom týždňa zo škôlky nejakú pliagu, cez víkend vylahli aj s mladším s takými soplami aké som ešte nevidel. Žena sa začala sťažovať že ju boli nosohltan a tiež sa jej trochu pustili sople. Mna v nedeľu večer začalo solídne škriabať v hrdle ( aj keď zažil som už horšie ) a držalo ma to do včera ( dnes už nič necítim, v podstate som fit ). V pondelok sme si so ženou doma urobili antigeny a do pár sekúnd nám ukázalo pozitívny výsledok. Objednali sme sa na pcr ( v podstate že ideme na istotu ) a práve mi prišiel výsledok že negatív…ale do konca týždňa som si radšej naordinoval home office.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Lucky Lucaso napsal:

Nevim jakou ma kdo zkusenost, ale podle me jsou ty antigeny na dve veci.

Delaj jsem si taky dva, ze slin i z rypaku. Oba negativ, i kdyz jsem mel priznaky. Kdyz jsem volal doktorce,tak mi bylo receno, ze nejsem prvni kdo to takhle mel. Ze ty antigeny na omikron moc nereagujou. PCR bylo samozrejme positiv viz. vyse. Synator to mel zase jako ty Martine. Dvakrat antigen positivni, takze hned panika ve skole, no  a PCR mel negativni. 

Jako ocko mas narok na PCR zdarma ne? Tak si ho nech udelat at mas klid. Vsadil bych se, ze ho budes mit negativni...

Jdu ve 12.45. máš pravdu, tyhle samotesty jsou naprd. Doufám, že mi dají vědět brzo. A 14 dní po dávce už mám taky :-). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...