Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Před hodinou, matt81 napsal:

Tiež by som tomu antigenu moc neveril ( a občas asi ani pcr ). Aktuálne u nás doma starší doniesol koncom týždňa zo škôlky nejakú pliagu, cez víkend vylahli aj s mladším s takými soplami aké som ešte nevidel. Žena sa začala sťažovať že ju boli nosohltan a tiež sa jej trochu pustili sople. Mna v nedeľu večer začalo solídne škriabať v hrdle ( aj keď zažil som už horšie ) a držalo ma to do včera ( dnes už nič necítim, v podstate som fit ). V pondelok sme si so ženou doma urobili antigeny a do pár sekúnd nám ukázalo pozitívny výsledok. Objednali sme sa na pcr ( v podstate že ideme na istotu ) a práve mi prišiel výsledok že negatív…ale do konca týždňa som si radšej naordinoval home office.

Spolehlivost PCR testů je cca 97-98 procent, Ag testu dle výrobce 60-70 procent. Ale lepší teď do nemocnice nelézt - zdravotnící očkovaní se nemusí testovat :-). Jinak zažil jsem v okolí i falešně negativní i falešně negativní PCR. 

Já osobně jsem to měl jednoduchá - AG test positivní za 15 sekund, PCR positivní a jako bonus mi k tomu bylo i dost blbě 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ag-Testy nejsou spatna screeningova metoda, maji celkem velkou senzitivitu, ale o parnik mensi specificitu (mira obojiho se lisi vyrobce od vyrobce). To znamená, že pokud je test pozitivni, je vysoka pravdepodobnost, ze bude pacient opravdu nakazeny. Pokud je ale test negativni, je pravdepodobnost ze je opravdu negativni o velky kus mensi.
Ze zkusenosti vime, ze jsou antigentesty pozitivni vetsinou az u pacientu se symptomy.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, mtruelle napsal:

Spolehlivost PCR testů je cca 97-98 procent, Ag testu dle výrobce 60-70 procent. Ale lepší teď do nemocnice nelézt - zdravotnící očkovaní se nemusí testovat :-). Jinak zažil jsem v okolí i falešně negativní i falešně negativní PCR. 

Já osobně jsem to měl jednoduchá - AG test positivní za 15 sekund, PCR positivní a jako bonus mi k tomu bylo i dost blbě 🙂

 

Mám dotaz, jak je s tím PCR testem, když jsem byl očkován cca před 10 dny? Je pravda, že pak nemám na PCR chodit, jak mi bylo tvrzeno?

Teď už to je za mnou, jen se ptám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, kuncák7 napsal:

Mám dotaz, jak je s tím PCR testem, když jsem byl očkován cca před 10 dny? Je pravda, že pak nemám na PCR chodit, jak mi bylo tvrzeno?

Teď už to je za mnou, jen se ptám.

Ja sem sel na PCR po pozitivnim antigenu sestej den od treti davky, PCR taky pozitivni a teda nikdo me od toho nijak nezrazoval, ani doktorka ktery sem to rikal, brala to jako normalku, co sem tak vycetl tak by PCR na ockovani reagovat nemel takze nejni duvod cekat 14 dni od ocko, ale to jsem cetl, nejsem ani doktor ani lekarnik.. 🤷‍♂️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, bohus76 napsal:

Mtruelle_Drž se Marceli,já s mladým doma,naštesti už má sundanou dlahu ( sešroubovány kotník)a má jen ortézu a jsem rád,že nemusím ani do nemocnice,ani mezi hromady lidí někde venku 

Dík, já si tím prošel v půlce listopadu, psal jsem to proto, abych ukázal, že nejsem potížista... ideální pacouch - positivní oba testy a ještě příznaky. Tak to má být. Lidi nám v tom dělají jenom bordel :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, bohus76 napsal:

Mám prodělání v prosinci a stejně mě nebaví se někde mačkat v supermarketech, nemocnicích atp.

člověk už skoro zapomněl jaké to je stát ve frontě bez těch rozestupů 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, mtruelle napsal:

Spolehlivost PCR testů je cca 97-98 procent, Ag testu dle výrobce 60-70 procent. Ale lepší teď do nemocnice nelézt - zdravotnící očkovaní se nemusí testovat :-). Jinak zažil jsem v okolí i falešně negativní i falešně negativní PCR. 

Já osobně jsem to měl jednoduchá - AG test positivní za 15 sekund, PCR positivní a jako bonus mi k tomu bylo i dost blbě 🙂

 

Je mi to jasne, osobne aj keď sa cítim dnes už úplne fit, tak stále myslím že som/bol som aspoň “light positive”…hlavne po SMS ktorú práve dostala manželka že PCR má pozitívne. Takze podľa príznakov omicron, zostávame teda v karanténe. Ale keby bol omicron takýto u každého, tak mame vyhraté…decká v pohode, už fúkajú iba sople a medzitým nám tu už lezú po strope, žena rovnako občas sopel, ja po dvoch dňoch škrabania v hrdle som už fit a to som bol včera “zľahka” hodinku na Zwifte ( cyklotrenazer ). Ešte napíšem že my sme si covidom prešli už v prvej vlne, žena 2x očkovaná, ja kvôli istej liečbe a odporučeniu od lekára zatial neockovany…a keďže som si alfu poctivo prepotil do postele, po dohode s lekárom chodím kazde tri mesiace na protilátky aby sme vedeli či pripadne ockovat, alebo či upraviť liečbu ( zatiaľ vraj protilátky držia, som zvedavý na nové čísla teraz v marci )

Upraveno uživatelem matt81
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím radu - nemám žádné příznaky/potíže, mám v sobě 3 dávky vakcíny - poslední v prosinci, nikdy jsem nebyl testovaný. Teď potřebuji PCR test kvůli cestě do ciziny. Jestli tomu dobře rozumím, mám nárok na 5 testů měsíčně. Jak to funguje? Mohu přijít na jakékoliv odběrné místo a tam oznámit, že chci test a oni si zjistí vše potřebné v systému? Nebo musím mít doporučení/registraci od lékaře? 

Upraveno uživatelem Klokan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Klokan napsal:

Prosím radu - nemám žádné příznaky/potíže, mám v sobě 3 dávky vakcíny - poslední v prosinci, nikdy jsem nebyl testovaný. Teď potřebuji PCR test kvůli cestě do ciziny. Jestli tomu dobře rozumím, mám nárok na 5 testů měsíčně. Jak to funguje? Mohu přijít na jakékoliv odběrné místo a tam oznámit, že chci test a oni si zjistí vše potřebné v systému? Nebo musím mít doporučení/registraci od lékaře? 

V podstatě jo (doporučení netřeba), tady se zaregistruj:

https://testovani.uzis.cz/

Upraveno uživatelem M.K.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dva roky jsem se čínskému viru coby křehký pacient (mám cizí ledvinu) vyhýbal, až mě i po třech dávkách dostala kolegyně antiwaxerka :censored: Jediné, co mi dělá trochu radost, že ona je od soboty doma v horečkách a já nemám ani teplotu... Jinak časové schéma klasické: příznaky, pozitivní AG a pak i PCR...

Prostě v tom nedělám bordel :speak_cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...